Şimdi Ara

Nihal Atsız kitapları hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: bozbora42

Türkçülüğe karşı haçlı seferleri ve Deli kurt adlı kitaplarını unutmamak gerekir .

+1
  • Ötüken Neşriyat Nihal Atsız'ı sansürlüyor, haberiniz olsun. Bozkurtlar da sansür var mesela. Bir de makalelerinin toplandığı kitapların başında oğlu komünist Yağmur'un ve Ötüken Neşriyat'ın yayınlamamaya karar verdikleri makaleler için "zamanı geçmiş" falan diyorlar. Kürtçülük ve Yobazlıkla alakalı yüz kadar makale yayınlanmadı. Daha sonra Togan Yayıncılık bunları "Yayınlamayan Makaleleri" adıyla yayınladı. Bunların dışında Ötüken'in bastığı "Atsız'ın Mektupları" isimli kitapta her sayfada 5-6 kelime sansürü var. B ildiğin nokta nokta olandan. Arayıp sövecektim de sonra vazgeçtim. Nasılsa bir şey değişmeyecek. İsimleri, millet isimlerini, küfürleri ve bir sürü şeyi sansürlemişler. İnsan tabii bu hali görünce "Allah bilir yayınlamadıkları kaç yüz mektup vardır" diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Ötüken Neşriyat Nihal Atsız'ı sansürlüyor, haberiniz olsun. Bozkurtlar da sansür var mesela. Bir de makalelerinin toplandığı kitapların başında oğlu komünist Yağmur'un ve Ötüken Neşriyat'ın yayınlamamaya karar verdikleri makaleler için "zamanı geçmiş" falan diyorlar. Kürtçülük ve Yobazlıkla alakalı yüz kadar makale yayınlanmadı. Daha sonra Togan Yayıncılık bunları "Yayınlamayan Makaleleri" adıyla yayınladı. Bunların dışında Ötüken'in bastığı "Atsız'ın Mektupları" isimli kitapta her sayfada 5-6 kelime sansürü var. B ildiğin nokta nokta olandan. Arayıp sövecektim de sonra vazgeçtim. Nasılsa bir şey değişmeyecek. İsimleri, millet isimlerini, küfürleri ve bir sürü şeyi sansürlemişler. İnsan tabii bu hali görünce "Allah bilir yayınlamadıkları kaç yüz mektup vardır" diyor.

Hocam bu makalelere bakarmısın. Bunşarda değişiklik yapılmış mı yada hepsi var mı ?

http://www.nihal-atsiz.com/yazi/h-nihal-atsizin-tum-makaleleri.html

• Bazı makalelerini okudum gayet düzgün ve akıcı bir dili var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes4125

quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Ötüken Neşriyat Nihal Atsız'ı sansürlüyor, haberiniz olsun. Bozkurtlar da sansür var mesela. Bir de makalelerinin toplandığı kitapların başında oğlu komünist Yağmur'un ve Ötüken Neşriyat'ın yayınlamamaya karar verdikleri makaleler için "zamanı geçmiş" falan diyorlar. Kürtçülük ve Yobazlıkla alakalı yüz kadar makale yayınlanmadı. Daha sonra Togan Yayıncılık bunları "Yayınlamayan Makaleleri" adıyla yayınladı. Bunların dışında Ötüken'in bastığı "Atsız'ın Mektupları" isimli kitapta her sayfada 5-6 kelime sansürü var. B ildiğin nokta nokta olandan. Arayıp sövecektim de sonra vazgeçtim. Nasılsa bir şey değişmeyecek. İsimleri, millet isimlerini, küfürleri ve bir sürü şeyi sansürlemişler. İnsan tabii bu hali görünce "Allah bilir yayınlamadıkları kaç yüz mektup vardır" diyor.

Hocam bu makalelere bakarmısın. Bunşarda değişiklik yapılmış mı yada hepsi var mı ?

http://www.nihal-atsiz.com/yazi/h-nihal-atsizin-tum-makaleleri.html

Gördüğüm kadarıyla Togan Yayınlarınınki olmamakla birlikte Ötüken'in yayınladıklarının da çoğunluğu yok. Makalede değişiklik yapılmaz zaten. Atsız'ın makaleleri de genelde kısadır ve direkt olarak sonuca gider alaycı bir dille. Bu sebepten değiştirilemez ama Ötüken gibi milliyetçilikten para kazanıp çok başka fikriyata sahip yayınevinin de yapacağı şey yaptığı şeydir; 100 küsür makaleyi "güncel değil" bahanesiyle yayınlamamak. Şöyle söyleyeyim; Ötüken'in bastığı tüm makale kitaplarını al, bir de Togan'ın bastığı kitabı al. Okumadığın makale kalmamış olur.

• Zihniyeti ve görüşlerini hiç sevmesemde Bozkurtların Ölümü kitabı çok iyiydi anlatımı gayet akıcıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue Lightning

Zihniyeti ve görüşlerini hiç sevmesemde Bozkurtların Ölümü kitabı çok iyiydi anlatımı gayet akıcıydı.

Sizin gibi insanları görmek çok güzel.
  • quote:

quote:

Zihniyeti ve görüşlerini hiç sevmesemde Bozkurtların Ölümü kitabı çok iyiydi anlatımı gayet akıcıydı.

Objektif bakmak lazım olaylara ve insanlara görüşü bana uymuyor diye komple insanın sanatçılığına laf etmek yanlış olur tabii ki.
  • quote:

quote:

quote:

Objektif bakmak lazım olaylara ve insanlara görüşü bana uymuyor diye komple insanın sanatçılığına laf etmek yanlış olur tabii ki.

Çok haklısın, ben fikirlerinin çoğuyla aynı fikirdeyim. Ama edebiyatı gerçekten çok iyidir.

• İnternette çok aradım ama Nihal Atsız'ın hiç bir kitabının ilk basımını bulamadım. O kadar az basılmasına da imkan yok ama niye hiç bir yerde bulunmuyor. Sebebini bilen ya da bir yerde gören var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.