Şimdi Ara

Ni No Kuni / *Wrath of the White Witch* Ana Konu (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
536
Cevap
3
Favori
17.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alondate

quote:

Orijinalden alıntı: aybakh21

quote:

Oyunu oynayan hiç yok mu arkadaşlar? Bi yardımcı olsaydık iki muhabbet etseydik ._.

Hocam demo oynayanlar sayılıyor mu

Tabii. Nerde takıldın?

Üstdeki mesajımda yazdığım ipuçlarına ek olarak;

- Her yapılan görev, önemli olay sonrasında hacı ağaç babayı ziyaret etmeyi unutmayın. Ziyaretlerinizin neredeyse hepsinde işinize yarayacak itemler verecektir.
    - Yan görevleri oyunun sonuna bırakmayın. Ana görevlerle birlikte yaparsanız yararınıza olur. Sağlam itemler ve güzel paralar geçecektir elinize.
    - Swain ile steal yapmayı unutmayın.
    - Gizli sandıkları araştırın muhakkak. Bulabildiğiniz kadarını açın çünkü güzel itemler bulacaksınız içlerinde. Bulamadığınız kupalar için internetten dökümanlar bulabilirsiniz.
    - Al Mammoon'daki babana kılıklı familiar'dan muhakkak bir tane edinip esther ile kullanın. İleriki seviyelerde çok iyi bir str sahibi oluyor. Grubun ideal tankı olabilir.

Hocam demoda takıldığım yer o lord of the lavayı yendim sinematik girdi oradan sonra this is the end of the demo diye bir şey çıktı oradan sonrasını oynayamadım nasıl geçeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Oyunu oynayan hiç yok mu arkadaşlar? Bi yardımcı olsaydık iki muhabbet etseydik ._.

Hocam demo oynayanlar sayılıyor mu

Tabii. Nerde takıldın?

Üstdeki mesajımda yazdığım ipuçlarına ek olarak;

- Her yapılan görev, önemli olay sonrasında hacı ağaç babayı ziyaret etmeyi unutmayın. Ziyaretlerinizin neredeyse hepsinde işinize yarayacak itemler verecektir.
    - Yan görevleri oyunun sonuna bırakmayın. Ana görevlerle birlikte yaparsanız yararınıza olur. Sağlam itemler ve güzel paralar geçecektir elinize.
    - Swain ile steal yapmayı unutmayın.
    - Gizli sandıkları araştırın muhakkak. Bulabildiğiniz kadarını açın çünkü güzel itemler bulacaksınız içlerinde. Bulamadığınız kupalar için internetten dökümanlar bulabilirsiniz.
    - Al Mammoon'daki babana kılıklı familiar'dan muhakkak bir tane edinip esther ile kullanın. İleriki seviyelerde çok iyi bir str sahibi oluyor. Grubun ideal tankı olabilir.

Hocam demoda takıldığım yer o lord of the lavayı yendim sinematik girdi oradan sonra this is the end of the demo diye bir şey çıktı oradan sonrasını oynayamadım nasıl geçeceğim

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/tr-tr/oyunlar/ni-no-kuni-wrath-of-the-white-witch/cid=EP0700-NPEB01158_00-NNKDLFULLGAMEPTA

• Oyunu yeni aldım akşam bir bakayım dedim yarım saat civarı oynadım hoşuma gitti araya İspanya-Hollanda maçı girince ara vermiş oldum.Aslında aklımda bugün bir daha oynamak yoktu ama bir açayım dedim açmaz olaydım başından ancak kalkabildim çok güzel be.. Tutorial kısımlarını bile ayrı bir tatta yapmışlar oyunun..Uyku düzenim alt üst olacak

• Alondate kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, bu, FFX, Atelier Ayesha ve P4: Golden beni bu sene JRPG açığımı kapatır sanırım. Harika oyun gerçekten, yarın devam ediyorum :)
  • Ben oyuna ilk başladıktan sonra oyunu kapadıgımda oynanış süresini 5.30 saat olarak gösteriyordu :) En son ne zaman böyle deliler gibi bir oyunu oynadım hatırlamıyorum valla. Bir iki kupa için hala oyunu oynayasım var belki birileri de beni gaza getirir de devam ederim yine
  • Arkadaşlar bir yerde takıldım.
    Grippy'nin annesinin vücudunda karşılaştığımız deniz anası bossunu nasıl yeneceğim? Uğraşıyorum uğraşıyorum olmuyor.Bir püf noktası var mıdır?

@Alondate Burdan yardım edebilirsiniz hocam
  • Kendin için ve all out defence'ları hiç kaçırmaman lazım. Tabi all out attack'larıda sık sık kullanman gerekiyor. Bu timing'leri doğru yaptığın sürece düşen enerji ve manaları toplayarak 10 dk gibi bir sürede yavaş yavaş öldürebilirsin. Mitey'i kullan önce war cry yap %30 fazla damage buff'ı sonra attack. Ufak deniz anaları çıkınca cut loose yaparsın. Arada da fireball gönder deniz anasına etkisi yüksekti diye hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The False Shepherd

Arkadaşlar bir yerde takıldım.
    Grippy'nin annesinin vücudunda karşılaştığımız deniz anası bossunu nasıl yeneceğim? Uğraşıyorum uğraşıyorum olmuyor.Bir püf noktası var mıdır?

@Alondate Burdan yardım edebilirsiniz hocam

Defans yaptığında düşen Altın yaldızlı topu mutlaka Oliver ile kapmaya çalış, onun special attack hareketi çok işe yarıyor

• Teşekkür ederim ikinize de.Yaptığım şeyler aslında demek ki biraz daha denemek gerekiyor

• Tüh benden önce davranmış arkadaşlar :( o mekan gerçekten çok yaratıcı ve şirin olmuştu ben bayaa beğenmiştim orayı :)
  • quote:

Tüh benden önce davranmış arkadaşlar :( o mekan gerçekten çok yaratıcı ve şirin olmuştu ben bayaa beğenmiştim orayı :)

Bence de hocam oyunun bölüm/mekan tasarımları bir harika zaten.Hele ondan önceki şu stand-up yapan iki eleman çok iyiydi
    Bu arada bölümü ilk denemede geçtim uyanınca şu HP ve MP aynı anda fulleyen iksir sayesinde Ha bir de
    Bizim dev deniz anası Baby Shower ile yavrularını salınca buga girdi galiba dövüş bitene kadar hareketsiz kaldılar büyük deniz anasını alınca onlar da otomatik olarak öldü biraz da şans işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The False Shepherd -- 16 Haziran 2014; 19:56:05 >

• Aslında oyunda sabit bir strateji yok. Boss Fight'larında oyun belirli bir kalıba sokulmamış. Kendi stratejini kendin yaratabilirsin. Youtube'dan mesela daha önce baktığım videolar vardı birisi 3 dk'da öldürüyor birisi 7 dakikada hepsi farklı strateji uyguluyor. Her boss'ta daha uygun olan familier'lar var. Bu arada adını unuttum ama şu mezar taşı olan hayvani defence statsları olan familier'ı yakala kıza ver. Çok işe yarıyor neredeyse hiç damage yemiyor ve fight boyunca rahatlıkla healing yapabiliyor. Benim stratejim oydu 2'sinede defence familier'ı verip tank'lık yaptırıyordum bende rahat rahat damage ve dps yapıyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: The False Shepherd

quote:

Tüh benden önce davranmış arkadaşlar :( o mekan gerçekten çok yaratıcı ve şirin olmuştu ben bayaa beğenmiştim orayı :)

Bence de hocam oyunun bölüm/mekan tasarımları bir harika zaten.Hele ondan önceki şu stand-up yapan iki eleman çok iyiydi
    Bu arada bölümü ilk denemede geçtim uyanınca şu HP ve MP aynı anda fulleyen iksir sayesinde

Evet shurly ve hurly idi sanırım isimleri tam hatırlamıyorum ama iyiydi onlar bayaa :D Aslında bana sorarsan oyunun en büyük püf noktası all out attack/defense olaylarını master yapabilmek. Saldırıları takım halinde savuşturduğun zaman düşman genelde etkisiz hale geçiyo. Ondan sonra all out attack ile allah allah deyip dalınca karşıdaki pert :D

Oyunu bitirdiğim parti arkadaşlar;

oliver: dinoceres oyunun en güçlü familiar i, fazla söze gerek yok. draggle dlcsini psnden indirin gerçekten sağlam bir familiar. mite i de öylesine bulundurdum partide, beş para etmiyor yani daha iyisini bulursanız şutlayın gitsin

esther: drongo çok güçlü olacak ilerde muhakkak partide kalsın. green buncher muhakkak ama muhakkak partiye katılsın. dinocores ile yarışacak bir atak sahibi oluyor. lumberwood ise oyunun en güçlü savunmasına sahip, tam bir kale

swain: default olarak gelen familiar i muhakkak şutlayın partiden işe yaramıyor çünkü. lemahl i swain partiye katılınca ona verin. monolith isimli familar i muhakkak partiye katın çok sağlam bir savunması var ve güçlü büyü atakları var. Clickityclack hem hızlı hem sağlam savunması var hem de iyi atak sahibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alondate -- 16 Haziran 2014; 20:15:26 >

• 4-5 aydır oyunu açmıyordum en son oyunu bitirip yeni açılan yan görevleri felan yapıyordum. Şimdi son yaptığım save'i açtım. White witch ile kapıştığımız mekanda başladı karşımda 3 tane şovalye var ve biri içeride ki 4 tür magimechs'i yenmemi istiyor. Bu görevi yaparken white witch'in odasına kadar gittim içeri girdim ve ilginç bir şekilde tekrar savaş başladı ? Nasıl oldu bu anlamadım tekrar ve tekrar savaşmak mümkün müydü ? Yanlış save'imi açtım diyede kontrol ettim ama hayır doğru complate game save.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

4-5 aydır oyunu açmıyordum en son oyunu bitirip yeni açılan yan görevleri felan yapıyordum. Şimdi son yaptığım save'i açtım. White witch ile kapıştığımız mekanda başladı karşımda 3 tane şovalye var ve biri içeride ki 4 tür magimechs'i yenmemi istiyor. Bu görevi yaparken white witch'in odasına kadar gittim içeri girdim ve ilginç bir şekilde tekrar savaş başladı ? Nasıl oldu bu anlamadım tekrar ve tekrar savaşmak mümkün müydü ? Yanlış save'imi açtım diyede kontrol ettim ama hayır doğru complate game save.

Öyle bir şey mümkün. O kaleye girdikten sonra hemen karşında eğer 3 tane şovalye varsa tamamdır doğru save, yani completed save. Eğer şovalyeler olamasaydı yanlış dosyayı açmışsındır derdim. Tekrar tekrar white witch ile savaşabiliyorsun evet. O mech yenme görevini yapınca güzel bir zırh seti ve kılıç veriyor onu yapmaya değer. Beni kanser edecek bir post game görevi çıkınca karşıma ben oyunu rafa kaldırdım maalesef yoksa platin alana kadar oynamaya niyetim vardı

• cevap için sağol güzel olmuş aslında tekrar savaşılabilir olması. Bu arada 4 tür magimechs'i bulamadım ya tüm mekanı başından sonuna geziyorum teleportları kullanarak her yerden geçtim ilk normal geliyor zaten sonra magic versiyonu. devamında dairesel bacaklı mor renkleri olan geliyor son olarak paladin zırhlarına benzer versiyonu geliyor 3'te kaldım. Tamamlayamadım görevi. Youtube'dan da hemen bakmak istemiyorum tekrar açıp bakıcam şimdi. Sonrasında görev isminde sadece soru işaretleri olan bazı görevler var onlara geçicem. alchemy'leri sona bıraktım onlar baya zaman yiyecek
  • Ben o görevi şu şekilde hatırlıyorum; old smoky, golden grove ve ismini hatırlayamadığım bir iki bölgede daha robotlar vardı. Onları yendikten sonra elemanların yanına geri döndüm bana nazcaa adasında bir iki tane daha robot olduğunu söylediler. Sonra hemen tengri ile oraya gidip ordakileri bulup yendim ve yine o şovalyelerin yanına döndüm. Son olarak da 3 tane baba robot aynı anda daldılar bana. Onları da yendikten sonra görev bitti. Platin için gidiyorsan şu tüm kuponları toplama kupasını açtın mı? Bir tane errand beni oyundan soğuttu, çok nadir düşen itemleri düşürmeni istiyor çok kıl bir şey
  • Onu tamamladım. Conductor'ün görevlerine başladım bounty'den alınıyor görevleri oyunda ki çoğu boss ve yeni bir kaç boss ile savaştırıyor 10'dan fazla savaş vardı baya bir zaman aldı gidiyorsun 1 tane daha var diyor yapıyorsun 1 tane daha diyor artık sonlara doğru baymaya başlamıştım ki sağ salim tamamladım. Güzel bir ödülü var söylemiyim burda şimdi hala oynayanlar vardır sürpriz olsun. Şu an 3 tane soru işareti görevi ve golden grove muydu ne orada gölün önünde kaybolan familier arkadaşlarını arayanın görevi kaldı. Sonrasında yeni görevlerde vardır herhalde bilmiyorum. Kuponlarla açılan skill'lerde son 1 skill kaldı. 4 kere daha kuponu tamamlayıp 4 puan yaptığım an son skill'de açılacak. O bahsettiğin item düşürme görevini hatırlamıyorum muhtemelen daha yapmamışımdır
  • Evet bellki daha o göreve gelmemişsin. O göreve gelince büyük ihtimalle canın çok sıkılacak. Fakat üşenmeyip yaparsan bana da bir gaz gelir sayende belki ben de devam ederim :)
  • Oyunu bitirdikten sonra conductor görevlerini yapın sonunda hikayenin temeline dair çok özel bir boss savaşı olacak. O savaştan sonra çok önemli şeyler açıklanıyor. O görevleri mutlaka bitirin. O boss un adını söylemek istemiyorum, ismi bile spoiler taşıyor
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.