Şimdi Ara

Next YE-G 515, YE-G 535 Yeni Navigasyon Cihazları (AtlasV 664 Mhz) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
756
Cevap
9
Favori
70.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omeravalar

Bu harita yazan firmalar yazan firmalarda dünya kadar bu işlere aklı eren yazılımcı var. Firmaların ya birleşmesi lazım yada birisinin ciddi yatırım yaparak aradan sıyrılması lazım diye düşünüyorum. Navigasyondan anladığım cihaz + yazılım . Cihazda sorun yok zaten hepsi çin vs malıdır belki bizde de yapıyorlardır. Cihaza istediğiniz markayı yapıştırıp toptan belki de 5-20 dolara alabilirsiniz. Bence ederleri bundan fazla olmaz. Ama cihaza yüklenmiş program işte bu cihazı alınır hale getirir. İşte bu nedenle navigasyon programlarını yazanlara daha fazla ücret verilmesi ve yazarken dikkate alacakları doneleri bizzat algılamaları için gerekli donanımların (seyyar araç, belediye bağlantıları vs.) daha üzt düzeye çıkması gerekir.

Yazdıklarınız çok doğru 5 dolar çok az geldi bana :) Aşağıdaki habere bir bakın

60 m2 ofiste Google'ın gönlünü fethetti!

• quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

quote:

Bugün daha önce hiç bilmediğim ve gitmediğim bir yere gideyim dedim. gittiğim binanın 3 metre gerisinde vardınız dedi. Tek aksaklık giderken oldukça eğilim kısa bir rampa çıkmam oldu. Böyle yolu belediye nasıl trafiğe açmış hayret ettim. Neredeyse çıkarken rampa bitimi görünmüyor. Ama bunda haritanın suçu yok. Eve dönerken de fm nasıl kullanılır orayı kurcaladım.
    radyoda az hışırtılı da olsa bir boş kanal buldum sonra da navigasyondaki fm yazan bir vardı orada da aynı frekansa getirip fm açı tıkladım. Böylece komutları navigatör yerine radyodan dinleyerek döndüm.

Bu arada cep telefonu ile bağlantıyı ve müzik dinleme işleri henüz uğraşamadım.Fırsat buldukça testlere devam ediyorum.

Dönüşte gene navigasyonla kavga ettik. Beni habire sokağın diğer tarafından girmem için ikaz ediyor. Anlaşılan haritada güncelleme lazım

bu da mı gol değil arkadaşlar nextten soğudum. ama ne almalıyım seçenek az fiyatlar diğer markalarda uçuk

Bence navking veya piranha düşünün, konuları mevcut forumda zaten.

Sayın arkadaşım Piranha düşünsün; bakın bende var ikisi de... Bir bakın; alıcı gözle bir baksın herkes

Next YE-G 515, YE-G 535  Yeni Navigasyon Cihazları (AtlasV 664 Mhz)

• quote:

Bu harita yazan firmalar yazan firmalarda dünya kadar bu işlere aklı eren yazılımcı var. Firmaların ya birleşmesi lazım yada birisinin ciddi yatırım yaparak aradan sıyrılması lazım diye düşünüyorum. Navigasyondan anladığım cihaz + yazılım . Cihazda sorun yok zaten hepsi çin vs malıdır belki bizde de yapıyorlardır. Cihaza istediğiniz markayı yapıştırıp toptan belki de 5-20 dolara alabilirsiniz. Bence ederleri bundan fazla olmaz. Ama cihaza yüklenmiş program işte bu cihazı alınır hale getirir. İşte bu nedenle navigasyon programlarını yazanlara daha fazla ücret verilmesi ve yazarken dikkate alacakları doneleri bizzat algılamaları için gerekli donanımların (seyyar araç, belediye bağlantıları vs.) daha üzt düzeye çıkması gerekir.

Daha önce bunu yazan çok oldu bende hep aynı şeyi yazdım, cihazları hadi 5 dolarda ben koydum üstüne 25 dolardan bulun (bu cihazlar dediklerinizi) kapital'i ben sağlayacağım size üzerine yazın markanızı ve ithal edin. Cihaz parası benden gerisi sizden, hadi size 5000 cihaza kadarda nakit (merak etmeyin sallamam) ama o cihazları dediğini rakamlara bulamazsanız bilemem. Siz bana 5K cihaz için teklifi bile bulsanız bir firmadan ben kendimi attıracam forumdan.

Ayrıca yöneticilerden ricam bu tip konular bu markanın veya başka markanın direk modelleri altında tartışılmasın. Açsınlar farklı bir konu orada ne yazılırsa yazılsın, insanlar cihaz alanlara bakmaya geliyorlar bakıyorlarki ohoooo almış gitmiş konu saçma sapan. Umarım dikkate alınır.

• next 535 için EDA harici ses dosyaları nasıl eklenir
    türkçe klasörde sadece audio dosyasındakises dosyalarını değiştirdim gerisi aynı kaldı. ama sesi bir türlü değiştiremedim. (laz murat ses dosyasını kullanacaktım)
  • sys.txt ye ekleme yaparsan kullanabilmen lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

sys.txt ye ekleme yaparsan kullanabilmen lazım

nasıl bir kod bu acaba.
    nereye nasıl eklemem gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: krn4578

quote:

nasıl bir kod bu acaba.

Cevabı bilmiyorum , cihazınızı yeni almışsınız ve anladığım kadarı ile de ilk defa sys.txt duydunuz. Bu yüzden cihazın üzerinde gelen orjinal sesi kullanın hocam, diğerleri sıkıntı yapabilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: krn4578

quote:

nasıl bir kod bu acaba.

Cevabı bilmiyorum , cihazınızı yeni almışsınız ve anladığım kadarı ile de ilk defa sys.txt duydunuz. Bu yüzden cihazın üzerinde gelen orjinal sesi kullanın hocam, diğerleri sıkıntı yapabilir.

teşekkür ederim
  • Firmaların çalışanları ile polemiğe girmek bana yakışmaz. Ekmek kapısı kutsaldır.
    535 i birazda şehir dışlarında, köy yollarında denemeye başlıyorum. Gözlemleri iletirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 14 Haziran 2012; 6:24:19 >
  • quote:

...
    535 i birazda şehir dışlarında, köy yollarında denemeye başlıyorum. Gözlemleri iletirim.

Yol denemelerinizi ve olası rastlayacağınız hataları BAŞARSOFT konusu altına bildirimde bulunursanız harita firması en yakın güncellemede düzeltmesini yapıyor.

BAŞARSOFT Harita Hata & Bildirimler & Duyuruları

Keyifli navigasyonlar
  • Dün itibariyle forumdaki konuları uzun uzun okuduktan sonra GG üzerinde 229 TL ye 535 siparişi verdim. Kargo bugün elime ulaşacak. Otomobil ve motorda deneyerek gözlemlerimi paylaşacağım.

İyi Forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: salashtt

Dün itibariyle forumdaki konuları uzun uzun okuduktan sonra GG üzerinde 229 TL ye 535 siparişi verdim. Kargo bugün elime ulaşacak. Otomobil ve motorda deneyerek gözlemlerimi paylaşacağım.

İyi Forumlar

Hayırlı olsun.Satıcıya garanti belgesini onaylattırmayı unutmayın sonra garantide sorun yaşayabilirsiniz
  • saolsun satıcı onaylayıp göndermiş. Şimdi açtım ve uydu aradım fakat 25 dakika bulamadı bende kapattım. Ayrıca bluetooth da teli gördü fakat telde görmesine rağmen bağlanamadı. Neler yapmam gerekir?
  • Cihazı kapalı mekanda açmışsanız bağlanmamış olabilir cihaz gökyüzünü görsün.Ana menüde araçlar menüsü içinde GPS TEST menüsü olması lazım orada GPS yeniden başlatın daha tez bağlanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: salashtt

Dün itibariyle forumdaki konuları uzun uzun okuduktan sonra GG üzerinde 229 TL ye 535 siparişi verdim. Kargo bugün elime ulaşacak. Otomobil ve motorda deneyerek gözlemlerimi paylaşacağım.

İyi Forumlar

Öncelikle hayırlı olsun.Gözlemlerinizi merakla bekliyorum...
  • Bugün paneli açtım. SD Card sıkıştı. Çıkmadı. Dikkatli olun sizlerde. Panel içi anakart ve işlemci basit bir şekilde tutturulmuş o yüzden düşürmemenizi tavsiye ederim:)
  • Eeeee ne olacak şimdi garanti gittimi ki? Hazır açmışken fotosunuda çekseydiniz :)
  • Muhtemelen garanti dışı :)

Sorun değil. Gerçekten çekseydim keşke :)
  • Ye-g 535 modelini bugün Bimeks'den 207 TL'ye alarak aranıza katıldım. 8 saatlik şarza taktık bakalım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XYAĞMUR

Ye-g 535 modelini bugün Bimeks'den 207 TL'ye alarak aranıza katıldım. 8 saatlik şarza taktık bakalım...

Hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.