Şimdi Ara

Next 'ten 2013 Model YE-G 5015 ve YE-G 5055 (AtlasVI, 256MB DDR3,1Ghz,Oto On/Off) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
428
Cevap
5
Favori
38.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Site derken, kendi forumlarında olmasın bu bilgi. Next'in Web Sayfasında ben de göremiyorum. Ne zaman girecekler sayfaya yeni cihazları acaba?

Abi yine hevesim kursağımda kaldı.
    Halbuki 1 Ghz işlemciyle 800x480 ekran ne de güzel giderdi. İşyerindekilere bu cihazı versem onlara rahat yeter de... Beni kesmiyor. Biz bu gidişle tabletlere doğru kayacaz. Hani destek konusunda sıkıntı yaşattığı söylenmese Sygic yazılımlı, cam vantuzlu 7" DARK EvoPad T7000 bile düşünmüştüm... Ama yorumlara bakıyorum da bunu alacağına yurtdışı ürün al aynı şey gibi.

Biz en iyisi "navigasyon cihazından beklentileriniz" konusuna bol bol istediklerimizi yazalım. Üreticiler mutlaka müşteri isteklerine dikkat eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

YE-G5015 ve 5055(480x272,AtlasVI,256MB DDR3,1Ghz,Oto On/Off) stelerinde ifade bu şekil de,cihaz 480x272 çözünürlük

Hocam dediğiniz ifadeyi (YE-G5015 ve 5055(480x272,AtlasVI,256MB DDR3,1Ghz,Oto On/Off) aratınca karşıma bir kaç sonuç çıktı, sadece ikisinde bu yeni modelin adı geçiyor. Biri "burası (DH)", diğeri de "Turkey forum" diye bir yer...

YE-G5015 ve 5055(480x272,AtlasVI,256MB DDR3,1Ghz,Oto On/Off

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulaş-ım -- 17 Nisan 2013; 17:41:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

YE-G5015 ve 5055(480x272,AtlasVI,256MB DDR3,1Ghz,Oto On/Off) stelerinde ifade bu şekil de,cihaz 480x272 çözünürlük

Hocam dediğiniz ifadeyi (YE-G5015 ve 5055(480x272,AtlasVI,256MB DDR3,1Ghz,Oto On/Off)) aratınca karşıma bir kaç sonuç çıktı, sadece ikisinde bu yeni modelin adı geçiyor. Biri "burası (DH)", diğeri de "Turkey forum" diye bir yer...

"YE-G5015 ve 5055(480x272,AtlasVI,256MB DDR3,1Ghz,Oto On/Off)" arama sonuçları

http://www.nextnavigasyon.com/naviclub/ buradan destek forumlarına bakın orada cihaz tanıtımı var görürsünüz.

• quote:

http://www.nextnavigasyon.com/naviclub/ buradan destek forumlarına bakın orada cihaz tanıtımı var görürsünüz.

Ha tamam, dediğim yer işte.
    Google ile arayınca da çok az sonuç çıkıyor. Dediğiniz yerden girince de "Turkey Forum" diye bir yere çıkıyor. İlk defa girmiş olduk bu foruma... Bakalım işe yarar bir şeyler çıkar mı? "Custon ROM" veya özelleştirilmiş görünüm paketleri falan gibi yani.

• quote:

Halbuki 1 Ghz işlemciyle 800x480 ekran ne de güzel giderdi. İşyerindekilere bu cihazı versem onlara rahat yeter de... Beni kesmiyor. Biz bu gidişle tabletlere doğru kayacaz.

Bence bu dediğiniz donanımda cihazı Goldmaster yada Navitech yapar gibime geliyor
  • quote:

quote:

Halbuki 1 Ghz işlemciyle 800x480 ekran ne de güzel giderdi. İşyerindekilere bu cihazı versem onlara rahat yeter de... Beni kesmiyor. Biz bu gidişle tabletlere doğru kayacaz.

Bence bu dediğiniz donanımda cihazı Goldmaster yada Navitech yapar gibime geliyor

Kesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyler7

Next G585 gg de 228Tl den satılıyor şimdi bunu mu beklesem bende kararsız kaldım

Hemen lazımsa alın zamanınız varsa bekleyin.Bu 1000mhz cihazlar çıkınca 500 ve 600+mhz cihaz fiatlarında gerileme olabilir bir de o şekilde değerlendirme yaparsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Site derken, kendi forumlarında olmasın bu bilgi. Next'in Web Sayfasında ben de göremiyorum. Ne zaman girecekler sayfaya yeni cihazları acaba?

Belki de ürünlerin son hali kesin değildir hocam. Yazılım ya da donanım olarak... O yüzden resmi sitelerine girmemiş olabilirler. Gerçi bugün uzakdoğuya sipariş etsen ürettirdin, uçak kargoya verdirdin derken en az 1 ay alır.

Ah birinde bari yüksek çözünürlüklü (HD) ekran olaydı?

Bence büyük eksiklik. Yerli markaların çoğunda bu var, ancak işlemci olarak yetersiz kalabiliyorlar. İnsan ne alacağına şaşıyor.
    Dokunmatik yüzey hassasiyetini gözardı edersek zamanın iyi modeli olan Next-555 gibi şık bir üründen sonra ben şahsen HD ekran gelmesini beklerdim. Sonraki model hemen çıkar umarım. Ya da bunların HD ekranlısını da üretirler. Bence 1 Ghz işlemci 800x480 PRIMO'ya rahat yeter. Tabi tahmini söylüyorum.

* Kimi markanın malzeme kalitesi, ekran kalitesi iyi, ama işlemcisi hızlı olmayınca ekran yavaş akınca tat vermeyebiliyor ve sizi sadece sesli yönlendirmeye mahkum bırakıyor.
    * Kimi markanın da işlemcisi iyi ama ekran parlaklığı ve görüntü kalitesi yetersiz kalıyor. Standart 480x272 çözünürlüğün günümüzde vasat kaldığı bir gerçek. Bir de görüntü hızı (fps) çok iyi olan ekranı güneş altında zar zor gördükten sonra ne yapayım o hızı? Umarım bu yeni modelde ekran parlaklığı eski modellere göre (515, 555, 565 vs.) iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulaş-ım -- 18 Nisan 2013; 19:54:23 >

• Kullanıcı incelemesi bekleyelim elbet karşılaştırmalar yapılır bu saatten sonra 533mhz hiç alınmaz bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kullanıcı incelemesi bekleyelim elbet karşılaştırmalar yapılır bu saatten sonra 533mhz hiç alınmaz bence

Bu saatten sonra 500-533 mhz PRIMO cihaz alınmaz. Mantıklı değil. Ama adamın TBS ile işi yoktur, gide IGO8 yazılımlı 500-533mhz cihaz alır, ekonomik yoldan tüm ihtiyacını görür.

Bu saatten sonra bence 664mhz TBS'li PRIMO'lu cihaz da alınmaz. Çünkü şu anda 664mhz işlemcili cihazlarla PRIMO'da yaşadığımız "TBS adaptörü takılınca ekran akışının yavaşlaması" olayı sanırım bu 1 Ghz cihazlarda yaşanmaz. O kadar da olsun artık. Radyo TBS özelliği olmayan PRIMO yazılımlı cihazlara 664mhz yetiyor.

• quote:

Kullanıcı incelemesi bekleyelim elbet karşılaştırmalar yapılır bu saatten sonra 533mhz hiç alınmaz bence

Aynen hocam doğru tespit hele 533mhz 800x480 çözünürlük primolu cihaz zaten alınmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

Bu saatten sonra 500-533 mhz PRIMO cihaz alınmaz. Mantıklı değil. Ama adamın TBS ile işi yoktur, gide IGO8 yazılımlı 500-533mhz cihaz alır, ekonomik yoldan tüm ihtiyacını görür.

Bu saatten sonra bence 664mhz TBS'li PRIMO'lu cihaz da alınmaz. Çünkü şu anda 664mhz işlemcili cihazlarla PRIMO'da yaşadığımız "TBS adaptörü takılınca ekran akışının yavaşlaması" olayı sanırım bu 1 Ghz cihazlarda yaşanmaz. O kadar da olsun artık. Radyo TBS özelliği olmayan PRIMO yazılımlı cihazlara 664mhz yetiyor.

igo 8 devrimi kaldı sayın ulaşım o yazılım ömrünü tamamlayalı 3 yıl oldu hey gidi günler hey.Harita güncellemesi verilecek diye her gün heyecanla beklerdik.Bu yazılıma NNG hiç geliştirme yapmadı yıllardır aynı sürümde duruyor.Ne yapılacaksa primo üzerinde yapılıyor igo 8 de primoya göre birçok görsellik ve işlevsellik yok,mesela igo 8 de sürücü uyarıları yok görsel yönlendirmeler yok (Tabela lar hariç)baksak daha bir kaçtane daha olmayan vardır.Şimdi igo8 li satılan cihazlar ya stokta kalanlar yada lisans ücreti çok düşük olduğundan cihazları satamayan firmaların tercih ettiği yazılım oldu.

Hepsiburada.com da igo8 yazılımlı cihaz satan 2 firma var Aselsan,Goldmaster (3modeli ),Bu iki firmadan Aselsan'ın başka yazılımlı modeli yok zaten goldmaster da 3 modelde kullanmış hepi topu bu.Başka yerlerde başka firmalarda şu an satışta olan cihazlarında igo8 varmı bilmiyorum.

Sözün özü bana göre,"eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı" demiş atalarımız

Bu TBS takılıyken yaşadığınız olay için cihazı firmaya yolladınızmı?Oradan nedediler?Belki cihazı pc ye söküp takarken trojen felan bulaşmıştır.Bence yollayın baksınlar.
    Siz ankarada 70-80 veri olan yerde böyle yapıyor derseniz (şuna Ankarada 82 İstanbulda 322 olay var)İstanbulda zaten kullanılmaması lazımki pek bu yönde forumda yazı göremedim.

Şayet bu TBS verileri 664 mhz cihazı böyle dediğiniz gibi yapıyorsa 533 mhz hızdaki navitech zor navigasyon yaparmutlaka denemişsinizdir onda durum nedir?

Edit :Harf düzeltme
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

igo 8 devrimi kaldı sayın ulaşım o yazılım ömrünü tamamlayalı 3 yıl oldu hey gidi günler hey.Harita güncellemesi verilecek diye her gün heyecanla beklerdik.Bu yazılıma NNG hiç geliştirme yapmadı yıllardır aynı sürümde duruyor.Ne yapılacaksa primo üzerinde yapılıyor igo 8 de primoya göre birçok görsellik ve işlevsellik yok,mesela igo 8 de sürücü uyarıları yok görsel yönlendirmeler yok (Tabela lar hariç)baksak daha bir kaçtane daha olmayan vardır.Şimdi igo8 li satılan cihazlar ya stokta kalanlar yada lisans ücreti çok düşük olduğundan cihazları satamayan firmaların tercih ettiği yazılım oldu.

Hepsiburada.com da igo8 yazılımlı cihaz satan 2 firma var Aselsan,Goldmaster (3modeli ),Bu iki firmadan Aselsan'ın başka yazılımlı modeli yok zaten goldmaster da 3 modelde kullanmış hepi topu bu.Başka yerlerde başka firmalarda şu an satışta olan cihazlarında igo8 varmı bilmiyorum.

Sözün özü bana göre,"eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı" demiş atalarımız

Bu TBS takılıyken yaşadığınız olay için cihazı firmaya yolladınızmı?Oradan nedediler?Belki cihazı pc ye söküp takarken trojen felan bulaşmıştır.Bence yollayın baksınlar.
    Siz ankarada 70-80 veri olan yerde böyle yapıyor derseniz (şuna Ankarada 82 İstanbulda 322 olay var)İstanbulda zaten kullanılmaması lazımki pek bu yönde forumda yazı göremedim.

Şayet bu TBS verileri 664 mhz cihazı böyle dediğiniz gibi yapıyorsa 533 mhz hızdaki navitech zor navigasyon yaparmutlaka denemişsinizdir onda durum nedir?

Edit :Harf düzeltme

Size göre öyle... Bana göre öyle değil işte.

Ya da önce PRIMO daha sonra IGO8 gören işyerindeki arkadaşlarıma göre de öyle değil. Navigasyon cihazını genelde sesli yönlendirmesi için kulanan ve arada sırada şaşırdığı yerlerde işaret levhalarına bakmak için ekrana başvuranlar açısından bence IGO8 ile PRIMO arasında öyle ciddi farklar yok. Şu ana kadar "Ah keşke IGO8'de bu da olsaydı!" dediğim sadece kavşağa yaklaşınca Primo'nun geniş açıya alıp kavşağı karşıdan göstermesi oldu, bu IGO8'de yok mesela. Kavşak görünümü özelliğinden bahsetmiyorum tabi, karışık döner kavşaklara gelince Primo'nun bakış noktasını yükseltip ve geriye çekip kavşağı uzaktan göstermesini kastediyorum. Yoksa kavşak görünümü özelliği denen şeyin sanırım harita verilerinden dolayı çok işe yaradığını görmedim. Ankara'da bugüne kadar sadece 2-3 kavşakta o özellik çalıştı. Ayrıca; halâ güncellemeleri çıkan ve son sürümü olan 8.3.5.xx versiyonu son derece stabil olan bir yazılım. Halâ da güncellemeleri geliyor, şu an için sorun yok, güncelleme gelmese de olur denecek kadar da iyi çalışıyor. Eski 8.3.2.x versiyonunda stabilite problemleri, çökmeler vardı, son versiyonunda hiç çökme yaşamadık.

TBS ile işi olmayanlar ve ekonomik navigasyon cihazı alacaklar için halâ IGO8 halâ çok güzel bir çözüm. Şimdi bana 0-150 TL aralığında adam gibi bir PRIMO çalıştıran ürün gösterebilir misiniz? Büyük olasılıkla gösteremezsiniz. Trafik bildirim desteğiyle, PRIMO'nun (cihazın kendi menüsündeki oynatıcılara göre) verimsiz çalışan dahili multimdya oynatıcılarıyla işi olmayan birinin BAŞARSOFT haritalı PRIMO alması ile IGO8 alması arasında ne fark var? İşlevsellik deseniz bence IGO8 daha işlevsel. Kullanım kolaylığı ve kolay arayüz deseniz arada yine çok ciddi fark yok. Yani sıradan kullanıcı açısından 100-120 liralık IGO8 cihaz almakla 200-250 liralık PRIMO cihaz arasındaki dağlar kadar fiyat farkını hak edecek bir durum çokta yok. Yeter ki ekran parlaklığı iyi ve ilk uydu bağlantı süresi insanı çıldırtmayan bir ürün alsın!

Herkes bizim gibi navigasyon cihazına 250 TL vermeyi gözden çıkarmıyor ki... Ben de sırf TBS heyecanıyla bu parayı verip navigayon cihazı aldım. TBS desteği şu an için 4-5 ilde var ve zaten mevcut illerde yaşayan kullanıcların da yarısı bile TBS ihtiyacı duymuyor. Örneğin; ben Ankara'da sadece sabah 8:15-9:30 ve akşam 17:00-18:45 saatleri arasında trafiğe çıkacaksam TBS kullanıyorum. Bu saatlerin dışında zaten genelde yer yer açık, sürekli yoğun olan bazı istisnai yerler de tüm gün olduğu gibi akşamları da yavaş akıyor. Yani günde 3 saat dışında Ankara'da benim TBS ile işim yok. Ama o 3 saat içerisinde de bazen ciddi zamanlar kazandırabiliyor. O yüzden bu TBS işi kişiye göre değişen bir tercih meselesi. İstanbul için belki kaçınılmazdır, ama Ankara'da şu an TBS özelliğini ben çok az kullanıyorum.

Bir de bazı yerli ve yabancı GPS navigasyon sitelerinde bir kaç anket gördüm. "Kullandığınız yazılım hangisi, sizce en iyi yazılım hangisi" gibi sorular var. Genelde IGO8 ile PRIMO önde ve aralarında yüzde olarak çok ciddi farklar yok.

TBS takılınca yavaşlama sorunu meselesini sanırım biraz karıştırdınız... Şöyle ki: Benim Next-555'deki sorunum TBS takılınca cihazın felç olmasıydı. Forumdaki diğer bir kaç arkadaşın belirttiği sorun ise TBS adaptörü takılınca ekran akışının TBS yokkenki hali kadar iyi olmaması ve görüntünün takılmaya başlamasıydı.
    Benim İstanbul'da yaşadığım sorunda ekran akış hızı 2-3-5 kare/sn'lere kadar düşmüştü ve ortak görüş olarak "istisnai ve bendeki cihaza özel bir durum" denmişti. Daha sonra tavsiye üzerinde "SAVE" klasörünü sildiğimde görüntü akış hızının felç olması ortadan kalktı, o yüzden servise göndermedik, şimdi bende de diğer arkadaşların rapor ettiği gibi "TBS takılı değilken görüntü akıcılığı iyi, TBS adaptörü takılınca görüntü akıcılığı bozuluyor ve ekranda takılmalar başlıyor" şeklinde bir ufak problem var... Sanırım o da RAM ya da işlemci hızıyla ilgili bir durum. Gönül ister ki ekran akıcı olsun ama öyle aşırı rahatsız edici bir durum değil.

Bir de giriş ekranındaki resmi farklı olan (ROM sesiyonları farklı) bir cihazımızda PRIMO çalışırken güç düğmesinin çalışmaması problemi var. Bu problem halâ devam ediyor. Hatta bir ara güç düğmesine basınca sorun yaşanmayan NEXT 555 modeli ile sorun yaşanan modelin yazılım versiyonlarının fotoğrafını çekmiştim. Bulabilirsem fotoğraflarını da koyarım.

NAVITECH cihazda bugüne kadar TBS oalyını bir kez kullandım, onda da demiştim ya yanlışlıkla bir gün NEXT TBS adaptörünü taktım ve bir de baktım trafik olayları bildirilmeye başladı.
    Onun dışında TBS ile hiç kullanmadım. O cihazı günlük kullanan iş arkadaşlarım da zaten normal şarj adaptörü ile çalıştırıyor. TBS ile işleri yok.

Asıl NAvitech TBS tecrübeleri sizde... QXV-522W cihazınızla olan yaşanmışlıklarınızı foruma da yazın.

• Haklısınız sadece navigasyon yapsın diyen için igo 8 iyi de ne hikmetse satan firma yok.Neyse konu dağılıp farklı yönlere gitmesin ben herzaman yenilikten yanayım.

quote:

Bir de giriş ekranındaki resmi farklı olan (ROM sesiyonları farklı) bir cihazımızda PRIMO çalışırken güç düğmesinin çalışmaması problemi var. Bu problem halâ devam ediyor. Hatta bir ara güç düğmesine basınca sorun yaşanmayan NEXT 555 modeli ile sorun yaşanan modelin yazılım versiyonlarının fotoğrafını çekmiştim. Bulabilirsem fotoğraflarını da koyarım.

Zaten rom farklılığı varsa cihazı firmaya yollarsanız sorun çözülür varsa resimleri paylaşırsanız güzel olur

quote:

NAVITECH cihazda bugüne kadar TBS oalyını bir kez kullandım, onda da demiştim ya yanlışlıkla bir gün NEXT TBS adaptörünü taktım ve bir de baktım trafik olayları bildirilmeye başladı.
    Onun dışında TBS ile hiç kullanmadım. O cihazı günlük kullanan iş arkadaşlarım da zaten normal şarj adaptörü ile çalıştırıyor. TBS ile işleri yok.

Asıl NAvitech TBS tecrübeleri sizde... QXV-522W cihazınızla olan yaşanmışlıklarınızı foruma da yazın.

Fırsat buldukça ben navitech cihazıda deniyorum zaten şimdi harita ayarlarındaki bazı ayarlar değiştiğinde save olmaması ve resimleri flash hafızaya attığımızda görüntülenmemesiyle meşgulüm.Yakında bu konuda detaylı videolar gelecek

Neyse konu fazla dağıldı ama bu cihaz çıkınca artık yeni konu açar oradan devam ederiz.

• Fiyat olarak ne kadar bu ?

Sesli yol tarifi yok mudur bunun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

Fiyat olarak ne kadar bu ?

Sesli yol tarifi yok mudur bunun ?

Bu tür cihazlarda kullanılan navigasyon yazılımlarında sesli yönlendirme mevcut
  • Hocam ben horizon aldım pişmanım çöpte duruyor inan

Karar verdim next 515 almayı düşünüyorum.

Bu üründe direk adres girebiliyor muyum firma adı olarak google mapsteki gibi.

+

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/next-ye-g-515-navigasyon-cihazi-81004619

Hız konusunda nasıl ?

Ok işareti hızlı ilerliyor mu harita kasıyor mu mesala

Horizonda ok işareti kasıyor donuk donuk gidiyor

Bunda otomatik yakınlaştırma var mı

3 d si nasıl biraz fikir verebilir misiniz ?

Başar soft yazılımı mıdır bide bu ?

Kusura bakmayın fazla bilgim yokta öğrenmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farego -- 7 Mayıs 2013; 18:59:13 >

• Cihazda takılma vs olmuyor cihaz zaten 664 mhz hızda yani primo için fazlasıyla yeterli.
    Adres ararken cadde sokak,il,ilçe yazarak arama yapabiliyorsunuz yada poi olarak işyerlerini aratabiliyorsunuz misal xxx simit sarayı xxx oto lastikçi,gibi.Cihazdaki Başarsoft harita datası igo navigasyon yazılımıdır.igo kullanışı basit kullanıcı dostu bir yazılımdır rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Daha çıkmamış g5015 ay sonunda mı gelecek kesin bilgi var mı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Daha çıkmamış g5015 ay sonunda mı gelecek kesin bilgi var mı acaba?

+1 ben de bekleme kararı aldım, gerekleri yerlere mail atma imkanımız var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.