Şimdi Ara

next hd 2000 internet machina ilk kurulum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

teknosadan bir tane next 2000 hd minix aldım. ilk kurulumda bir sıkıntı yaşıyorum. Önce klasik kurulumda gelen türksat otomatik ayar yaptım. sadece trt'lerin bir kısmını bir de 150 tane şifreli kanal buldu. standart kanalları falan bulamadı. 90% seviye 10% kalite falan gözüküyordu. Girdim anten ayarlarından LNB frekansı falan değiştirdim biraz daha kanal buldu ama şöyle bir sıkıntı var, bir lnb frekansını seçiyorum bazı TP'lerin kalite artıyor kanal buluyor... ama ötekiler bulamıyor... başka bir lnb frekansını seçiyorum bu seferde öteki kanallar çıkmıyor... mesela fox için bir lnb frekansı ile kanald star falan çekmiyor... starı kanald'yi çektiği lnb frekansı ile fox çıkmıyor gibi...

çok temel bir konu olabilir çok tecrübeli değilim... affınıza sığınarak yardımcı olabilecek var mı?

evde bundan önce next ye-2500ci vardı kanalları çekiyordu
    aynı zamanda başka bir odada kendinden uydulu bir lg var ufak ekran o da tüm kanalları aynı anda çekiyor... gidip onun olduğu kabloya takınca da aynı sinyal kalitesi problemini yaşadım...

ne yapmak gerekir? yardımcı olur musunuz?

Saygılar, Sevgiler...

• Selamlar..

Sorun çözüldü... ilk yapmam gerekeni yaptım, Next müşteri hizmetlerini aradım. bir iki adım söyledi (LNB ayarlarıyla oynama, sadece diseq ayarla dedi kibarca)bir de internetten kişisel ayarları güncelle tüm kanallar gelir dedi...

aynen dendiği gibi oldu tüm kanallar geldi.

Saygılar, Sevgiler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.