Şimdi Ara

Next HC-12 hakkında (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
3
Favori
42.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

dün türksatı aramadan önce yine kanal düzenleme favori listesi vs. yaptım ki arıza çıkarsın ve o haliyle gelip görsünler diye, fakat dünden beri sorun yok, servis çağıracağımı anladı cihaz tırstı sanırım...

şimdi de arıza çıkarmasını bekliyorum...

yine başladı...

bugün saat tam 15'te türksatı aradım, arıza kaydı oluşturduk, "maksimum 5 saat içinde servis adrese gelecek" dedi eleman...

ben "eğer 5 saat sonra gelecekse 2 saatlik işim var, halledip 5'te eve gelirim" dedim ama "her an gelebilirler evde bulunmanız gerekiyor, yoksa arıza kaydını iptal edeyim" dedi...ben de "peki" dedim, "madem gelecek diyorsun evde bekliyorum"...aradan 1-2 saat değil, tamı tamına 5 saat geçti, gelen olmadı...

20.15'te tekrar aradım ve durumu bildirdim, kayıtları kontrol etti ve doğruladı..."bu durumda şikayet kaydınızı alayım" dedi, yazdı birşeyler, bakalım ne olacak...

tam bir komedi ülkesi burası, insana servis için 1-2 saat değil 5 saatlik zaman aralığı veriyorlar ve seni tam 5 saat evde hapsediyorlar ama yine de gelmiyorlar...zaman israfı bedava, vah benim zavallı ülkem...

• Next marka cihaz kullaniyorum program bilgileri hep yanlis gosteriyor saat yanlis 5 dkka geriden gidiyor ayarlardan yapilmiyor sabah tv yi actim program bilgi kismi 2 gun onceki tarihte takili kaldi ve bilgi kismi bos hep boyle sorun yasiyorum nedir problem sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 eylülden beri bekliyorum, türksattan gelen yok, arayan da yok...
    şimdi de iletişimden durumu yazdım, bakalım ne olacak...

macera devam ediyor, türksat kampanyası mesajları geliyor telefonuma ama servis uğramıyor bile, zavallı ülkem benim...
  • quote:

6 eylülden beri bekliyorum, türksattan gelen yok, arayan da yok...

macera devam ediyor, türksat kampanyası mesajları geliyor telefonuma ama servis uğramıyor bile, zavallı ülkem benim...

birkaç gün önce iletişimden cevap geldi, istediğiniz zamanı bildirin servis max. 5 saat içinde gelecek dendi, ben de 14-19 arası evde beklediğimi bildirdim, teyit cevabı geldi ve beklemeye başladım...

akşam 19 oldu yine gelen yok...

sabah erkenden evden çıktım, az önce geldiğimde benim evde olmadığım sabah saat 10 civarı servisin uğradığını öğrendim...

kayıt merkeziyle servis arasında irtibat mı kopuk, yoksa evde bekletmek için kasten mi yapıyorlar yada "evde olmadığı saatte uğrayalım, evde bulamadık yazarız" mı diyorlar acaba meseleyi bir türlü çözemedim...

şimdi tekrar yazdım türksata, bakalım ne diyecekler...

• quote:

quote:

birkaç gün önce iletişimden cevap geldi, istediğiniz zamanı bildirin servis max. 5 saat içinde gelecek dendi, ben de 14-19 arası evde beklediğimi bildirdim, teyit cevabı geldi ve beklemeye başladım...

sabah erkenden evden çıktım, az önce geldiğimde benim evde olmadığım sabah saat 10 civarı servisin uğradığını öğrendim...

kayıt merkeziyle servis arasında irtibat mı kopuk, yoksa evde bekletmek için kasten mi yapıyorlar yada "evde olmadığı saatte uğrayalım, evde bulamadık yazarız" mı diyorlar acaba meseleyi bir türlü çözemedim...

mesaj geldi, galiba iletişimden cevapları yazan arkadaş eğitimsiz biri, zira yazdığı cevabın tutarsızlığını anlayamayacak kadar cahil...

"dün bana max. 5 saat içinde servis sözü verildi ama yine gelmedi, servis neden gelmedi?" diye soruyorum, cevap şu; "bugün sabah gelmişler ama daireye girememişler" diyor...

randevu 17.09.2014 günü saat 14-19 arası ama servis 18.09.2014 günü saat 10'da gelmiş...zekaya bak aman Allahım...

• quote:

quote:

quote:

mesaj geldi, galiba iletişimden cevapları yazan arkadaş eğitimsiz biri, zira yazdığı cevabın tutarsızlığını anlayamayacak kadar cahil...

"dün bana max. 5 saat içinde servis sözü verildi ama yine gelmedi, servis neden gelmedi?" diye soruyorum, cevap şu; "bugün sabah gelmişler ama daireye girememişler" diyor...

randevu 17.09.2014 günü saat 14-19 arası ama servis 18.09.2014 günü saat 10'da gelmiş...zekaya bak aman Allahım...

bundan sonra yazdığım mesajı şikayet olarak kaydetmişler bana da cevap yazmışlar ama bakmamıştım, öğleden sonra telefon çaldı "türksattan arıyoruz, arıza kaydı bırakmışsınız acaba sorununuz halledildi mi?"..."hayır" dedim, "hemen servisi yönlendiriyorum müsait misiniz?", tamam dedim...

gelip baktılar, "son zamanlarda çok sayıda güncelleme gönderiliyor, bu nedenle sorunlar başgösterdi, 2 hafta kadar idare edin büyük ihtimal düzelecektir, eğer durum değişmezse bakarız, gerekirse cihazı değiştirebiliriz" dedi elemanlar...teşekkür ettim gönderdim...

adam gibi işlerini yapsalar aslında herşey baştan güzel olacaktı...neyse, macera bitti...

• benim cihazın sorunları tekrar başladı...
  • Teledünya abonesi olarak ben de aynı cihazı kullanıyorum. Bir sorunum var pek mana veremedim belki benzerini yaşamış olanlarınız vardır..
    Daha 20 dakika önce tv izliyordum o sırada görüntü gitti ekranda hdmi 4 yazıyordu, receiver kapandı zannettim meğer açıkmış kapattım açtım görüntü yok diğer 3 hdmi girişini de denedim görüntü gelmiyor başka cihazda tüm hdmi'lar çalışıyor siz de böyle bir sorun oldu mu nasıl bir çözüm olabilir?
  • beyler bende de teledünya var ve cihazım next. bütün yorumları okudum lakin youtube bende hiç çalışmıyor. burada yazan ne varsa yaptım ama youtube da video falan aratıyorum tam izlemek için tıkladığımda video not found server tarzında bir hata ile karşılaşıyorum. sürüm 2.221b5 2014 güncellemesi, cihaz ethernet ile modeme bağlı fakat hala daha youtube dan video izleyemiyorum. bilen varsa lütfen aydınlatabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Next Hc-12 hd receiverı, teledünya dışında normal kablo tv olarak değil de, binada ki normal uydu yayına bağlayabilir miyim, veya bağlayabilmem için ne yapmam gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiL@L84

Arkadaşlar Next Hc-12 hd receiverı, teledünya dışında normal kablo tv olarak değil de, binada ki normal uydu yayına bağlayabilir miyim, veya bağlayabilmem için ne yapmam gerekir.

ben denedim çalışmadı...
  • sadece teledünya ya özel mi yapılmış bu cihaz onun haricinde çöpe mi gider yani
  • tarkan_23 T kullanıcısına yanıt
    kutuyu satabilirsiniz veya taahhüt vermek istemeyen birine devredebilirsiniz.
  • h7kn H kullanıcısına yanıt
    Ben de bu jelatini aldıktan 1 sene sonra farkettim. Hatta öyle acayip kaplamışlar ki hava deliklerini kesmişler, önce jelatini kaplayıp sonra kenar vidalarını takmışlar. Sanki orada durması gereken bir parçası gibi. Cihazı temiz tuttuğumdan ve üzerine bir şey koymadığımdan sanırım bir sıkıntı olmadı ama farkettiğim an bütün jelatini söktüm. Cihazı iade eden olursa sıfır gibi olsun yeniden başkasına verelim diye yapmışlar gibi geldi ama riskli bir durum sonuçta. Ne kadar delik açılmış olsa da yeterli gelmeyebilir de.
  • arkadaşlar bende de bu cihazdan var vakat aboneliğimi iptal ettirdim normal uydu olarak bunu kullanabilmem mümkünmü yoksa sadece kablo yayında mı kullanılıyor acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss7332

arkadaşlar bende de bu cihazdan var vakat aboneliğimi iptal ettirdim normal uydu olarak bunu kullanabilmem mümkünmü yoksa sadece kablo yayında mı kullanılıyor acaba

ben denedim olmuyor...
  • arkadaşlar,
    sürekli olarak ses ve görüntüde takılma-donma oluyor, daha çok kanal değiştirdikten sonra çoğalıyor yeni kanala geçince...
    sizlerin de cihazdan böyle şikayetleriniz var mı?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: akademikefe

Merhaba arkadaşlar,

Bu receiver hakkında sormak istediğim bir soru var. Oturduğum sitede kablo üzerinden tv hizmeti verilmektedir. Sitedeki arkadaşın bana söylediğine göre çalışan yöntemler;digiturk,d-smart,teledünya ya da televizyonun dvb-c ozelligi var ise sitenin sağladığı 200 kanal izlenebilmektedir. Lg marka televizyonum var ve kabloya direk bağlayıp sitenin sağladığı 200 kanalı izlemekteyim. Diğer oda da bir televizyonum daha var fakat o tv de dvb-c özelliği bulunmuyor. Soruma geliyorum :) Bu receiverın dvb-c uyumu bulunmaktadır. Cihazı kabloya bağlayarak sitenin sağladığı yayınları izleyebilir miyim? Yoksa bu aletin çalışması için muhakkah teledünya aboneliğim olmalı mıdır?

Bende sitede marmariste bu cihazla dvb-c yayinlarini izliyorum.Kartla alakasi yok.
    Dvb-c yayini olan heryerde teledunya hd cihazLari kullanilabilir kartsiz olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayberti

arkadaşlar,
    sürekli olarak ses ve görüntüde takılma-donma oluyor, daha çok kanal değiştirdikten sonra çoğalıyor yeni kanala geçince...

Lnb kablosunu sıkıştırin sinyal zayifliyordur

• quote:

Orijinalden alıntı: Arake

quote:

Orijinalden alıntı: Bayberti

arkadaşlar,

Lnb kablosunu sıkıştırin sinyal zayifliyordur

geçenlerde cihazı açtım ekranda "güncelleme yapıyor, bekleyin" dedi...güncellemeden sonra sorun kayboldu...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.