Şimdi Ara

NEXT 5035 NAVİGASYON ALDIM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ekran dokunmatiği kalemle kullanınca güzel.

Otomatik kapanma ve açılma harika.

Navigasyon ekranındayken ekran harita stabilitesi süper.

Menüler arası geçişlerde bazen nadirde olsa donma yapıyor.

Sesli adres girme özelliği var ama onu henüz kullanmadım.

Fotonav özelliğu var telefondan gps destekli çekilen resimleri navigasyona atarsanız bu resmin çekildiği gps koordinat adreslerine götürüyor cihaz buda harika bir özellik.

Bluetooth var telefona bağlanıp telefon görüşmesi dahi yapabiliyorsun.

Uydulara bağlanma hızı felaket derecede başarılı.

Rota hesaplama hızı 1-2-3 saniye.

Trafik ışıkları-Okul geçitleri-Hız sınırı vs dahada sayamadığım var tüm bunları ekrandan hem görsel hemde sesli bildirimle anında bildiriyor.

Abartısız yazıyorum en iyi Navigasyon cihazı Next'tir. Çok memnun kaldım düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

CİHAZIN EKSİ YÖNLERİ İSE.

Şarjı en fazla 1 saat dayanıyor, Ama fazla önemli değil çünkü arabada kullanmak için alıyoruz.

Bluetooth özelliği sanırım sadece telefon görüşmesi için. Telefondan bluetooth üzerinden resim yollamaya çalıştım bir türlü başaramadım. Ya buluetood üzerinden veri aktarma yok yada ben beceremedim.

Menü ekranında gezinirken bazen donuyor. Ama navigasyon ekranı gayet stabil çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3A7BE226C -- 23 Eylül 2015; 18:10:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu rota hesaplama seçeneklerinden Hızlı-Kısa-Yeşil vs hangisi bize daha iyi sonucu veriyor arkadaşlar bilginiz var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3A7BE226C -- 23 Eylül 2015; 14:16:45 >
  • Trafik bilgi sistemi aparatını nereden kaç liraya temin edebilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: J.S.F

Bu rota hesaplama seçeneklerinden Hızlı-Kısa-Yeşil vs hangisi bize daha iyi sonucu veriyor arkadaşlar bilginiz var mı ?

hızlı yada kolayı kullanın.TBS aparatına boşuna para vermeyin bir gün düzgün çalışırsa 10 gün bozuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 23 Eylül 2015; 14:24:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Bu rota hesaplama seçeneklerinden Hızlı-Kısa-Yeşil vs hangisi bize daha iyi sonucu veriyor arkadaşlar bilginiz var mı ?

hızlı yada kolayı kullanın.TBS aparatına boşuna para vermeyin bir gün düzgün çalışırsa 10 gün bozuk

Teşekkür ederim

• Özür dilerim sizi rahatsız ediyorum; Next ye-ga 5035 navigasyon cihazıma rota giriyorum hızlı-kısa-kolay-yeşil ve rota ayarlarından otoyol-dönem ücretli vs. hepsini işaretliyorum bazende tek otoyol yapmama ve bazende tümündeki kutucuklara tıklayıp De-aktif yapıp kapatmama rağmen arada kilometre olarak birinde 1.368 kilometre derken bir diğerinde 1.445 kilometre gibi seçenekler çıkarıyor karşıma.

Daha önceden Next ye-ga 4624 kullanıyordum bu aynı rotada 1.200 küsür kilometre daha kısa yol çıkarıyordu ve hızlı-yeşil-kısa gibi seçeneklerde aralarında bariz fark oluyordu.

Acaba bu cihazda mı bir sorun var yoksa genel halimi böyle yardımcı olursanız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3A7BE226C -- 29 Eylül 2015; 14:49:27 >
  • quote:

Özür dilerim sizi rahatsız ediyorum; Next ye-ga 5035 navigasyon cihazıma rota giriyorum hızlı-kısa-kolay-yeşil ve rota ayarlarından otoyol-dönem ücretli vs. hepsini işaretliyorum bazende tek otoyol yapmama ve bazende tümündeki kutucuklara tıklayıp De-aktif yapıp kapatmama rağmen arada kilometre olarak birinde 1.368 kilometre derken bir diğerinde 1.445 kilometre gibi seçenekler çıkarıyor karşıma.

Daha önceden Next ye-ga 4624 kullanıyordum bu aynı rotada 1.200 küsür kilometre daha kısa yol çıkarıyordu ve hızlı-yeşil-kısa gibi seçeneklerde aralarında bariz fark oluyordu.

kısa rota ile hızlı ya da kolay arasında seçim yaparsanız km farklılığı görebilirsiniz diğer otoyol işaretleri vs pek km yi etkilemez.

• Eski Next ye-ga 4624 cihazım istanbuldan uzun yola memleketime giderken kozyatağı carrefour yanından saparak E-5ten çıkıp ordaki otobana girerdi otoban seçili olduğunda.

Yeni Next ye-ga 5035 cihazım istanbuldan memlekete gitmeyi hedef seçtiğimde Bostancı civarlarından E-5 yolu üzerinden gebze taraflarına yönlendirmek istiyor.

Sizce cihazda mı bir sorun var ?

• quote:

quote:

Özür dilerim sizi rahatsız ediyorum; Next ye-ga 5035 navigasyon cihazıma rota giriyorum hızlı-kısa-kolay-yeşil ve rota ayarlarından otoyol-dönem ücretli vs. hepsini işaretliyorum bazende tek otoyol yapmama ve bazende tümündeki kutucuklara tıklayıp De-aktif yapıp kapatmama rağmen arada kilometre olarak birinde 1.368 kilometre derken bir diğerinde 1.445 kilometre gibi seçenekler çıkarıyor karşıma.

kısa rota ile hızlı ya da kolay arasında seçim yaparsanız km farklılığı görebilirsiniz diğer otoyol işaretleri vs pek km yi etkilemez.

Yani sorun yok dimi genel itibariyle çalışma mantığı bumu cihazın ?

Next ye-ga 4624 ile ciddi rota yön farkları var.

• Ama otoyolu tercih ettiğimde dahi gebze üzerine yönlendiriyor bu normal mi ? Next 4624 kozyatağı carrefour yanındaki otoyola yönlendiriyordu.

• hocam bu dedikleriniz harita kaynaklı sorunlar.Yoksa cihaz yazılımlarında bu farklılıklar olmaz.
  • quote:

hocam bu dedikleriniz harita kaynaklı sorunlar.Yoksa cihaz yazılımlarında bu farklılıklar olmaz.

Hocam bütün rota seçeneklerini tek tek ve çift çift kontrol ettim ve her zaman memlekete gittiğimiz rota seçeneklerini buldum sonunda.

Yeşil rota işaretli olacak + Otoyol işaretli olacak + Diğer iki tane daha ücretli seçenek kutucuklarına tıklayıp Aktif edildimi; Bu ayarlarda istanbuldan kozyatağı carrefour yan sapağından otobana çıkarıyor sonunda buldum her zaman gittiğimiz ücretli yollar rahat yollar.

İlginiz ve yardımlarınız için çok saolun. Next markaya ve başarsofta da teşekkür ederim on numara ürün.

• Sadece Hızlı rota seçildimi de biraz daha mesafe uzuyor ve gebze üzerinden anadoluya yönlendiriyor.

Sadece Kısa rota seçildimi biraz karmaşık yollardan başıbüyük bakkalköy taraflarındaki yollardan anadoluya yönlendiriyor; Fakat mesafe 20-25 kkilometre kadar kısalıyor.

En kolay ve rahat yollarıda yeşil rota aktif halde ve artı diğer üç adet paralı geçiş aktif yapılınca bu ayarlarda yakaladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3A7BE226C -- 29 Eylül 2015; 17:10:51 >
  • Birde cihaz kapalıyken şarj olmuyordu Reset yaptım düzeldi artık kapalı ve şarj oluyor.

• quote:

NEXT 5035 NAVİGASYON ALDIM.

Ekran dokunmatiği kalemle kullanınca güzel.

Otomatik kapanma ve açılma harika.

Navigasyon ekranındayken ekran harita stabilitesi süper.

Menüler arası geçişlerde bazen nadirde olsa donma yapıyor.

Sesli adres girme özelliği var ama onu henüz kullanmadım.

Fotonav özelliğu var telefondan gps destekli çekilen resimleri navigasyona atarsanız bu resmin çekildiği gps koordinat adreslerine götürüyor cihaz buda harika bir özellik.

Bluetooth var telefona bağlanıp telefon görüşmesi dahi yapabiliyorsun.

Uydulara bağlanma hızı felaket derecede başarılı.

Rota hesaplama hızı 1-2-3 saniye.

Trafik ışıkları-Okul geçitleri-Hız sınırı vs dahada sayamadığım var tüm bunları ekrandan hem görsel hemde sesli bildirimle anında bildiriyor.

Abartısız yazıyorum en iyi Navigasyon cihazı Next'tir. Çok memnun kaldım düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

CİHAZIN EKSİ YÖNLERİ İSE.

Şarjı en fazla 1 saat dayanıyor, Ama fazla önemli değil çünkü arabada kullanmak için alıyoruz.

Bluetooth özelliği sanırım sadece telefon görüşmesi için. Telefondan bluetooth üzerinden resim yollamaya çalıştım bir türlü başaramadım. Ya buluetood üzerinden veri aktarma yok yada ben beceremedim.

Menü ekranında gezinirken bazen donuyor. Ama navigasyon ekranı gayet stabil çalışıyor.

Merhaba, cihazın bluetoothunu telefonla eşleştirip telefondan müzik açıldığında sesi dışarı veriyor mu? Cihazda aux çıkışı var mı? Onuda radyoya girsek telefondan açtığımız müziği arabanın hoparlörlerinden dinleyebilir miyiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• konuyu hortlatayım, babamın cihazından harita silinmiş ve cd kayıp, nasıl yüklerim, nasıl düzeltirim bilgisi olan, yada cd içeriğini bana gönderebilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinnan

konuyu hortlatayım, babamın cihazından harita silinmiş ve cd kayıp, nasıl yüklerim, nasıl düzeltirim bilgisi olan, yada cd içeriğini bana gönderebilecek var mı?

Sadece harita mı silinmiş yoksa komple igo yazılımı + harita da mı silinmiş ?
  • fehmi02 F kullanıcısına yanıt
    hepsi silinmisti ama buldum nasil yapacagimi,

naviclub`a uye olunuyor, ardindan cikaz icin gerekli yazilip indirilip, cihaza atiliyor ve lisans icin seri numarasi destek@nextnavigasyon.com mail adresine gonderiliyor, linsansin ekli oldugu bir mail geliyor, dosyayi indirip lisans klasorune kopyaliyorsunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.