Şimdi Ara

Nex F3 18-55 mi Canon 600D+ Tamron 18-200 mü ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet hakıkaten de oyle sony alırsam elımde mesela zenıt 50 mm F/2 manuel prıme lensım var nexde harıkalar yaratıyor onu da kullanabılırım sonucta. Hatta belkı govdede af motoru oldugu ıcın manuel lenste af bıle yapar orasını bılmıyorum ama cok da onemlı deıl zaten. cosınon 135 mm F/2.8 lensımde var onuda cok rahatlıkla kullanabılırım bu lenslerı 80-100 lıradan sattıgıma degmez belkıde kullanırım adaptor bulursam :) aklıma yatmadı degıl. tek kafama takılan nokta tamron sıgma gıbı lenslere ıntten baktıgımda hep canon veya nıkon uyumlu goruyorum sony uyumluda uretıyorlar ama sıtelerde pek bulamadım sıkıntı yasarmıyım bılmıyorum.
  • EsamGün E kullanıcısına yanıt
    Onu bilemeyecğim hocam. Bende çok araştırdım ettim eyledim sonunda tam aldım dedim vakit yok kullanmaya :D . Fotografium u inceleyin orada olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EsamGün E kullanıcısına yanıt
    Lcd ekranı hariç 600D den daha üstün bir makina olduğu doğru.
    Sıfır lens alacaksanız piyasada bir şekilde tamron sigma lens bulur.
    Ama ikinci el sony uyumlu lens alırım satarım derseniz işte o zaman biraz zorlanırsınız.
    Bu arada manuel lensleri hiç bir makinada oto odak yapamazsınız.Adı üstünde manuel :) Ayrıca elinizdeki manuel lensleride uygun adaptörle Canonda da kullanırsınız.
    Diceksiniz ki belki a58 600d den daha üstün bir makina neden başta onu söylemediniz :)
    Ben genelde yeni fotoğrafa başlayan herkese genelde canon veya ihtiyaca göre nikon tavsiye ediyorum.
    Çünkü giriş seviyesindeki ekipmanlar genelde düşük kalite olur ve ilerde mutlaka ekipman değişikliği yada ilavesi istenecektir.
    Alması satması değiştirmesi masraf olmasın ve kolay bulunsun diye böyle bir başlangıç öneririm.
    Piyasada ikinci eli az olan bir ürünün ya sıfır fiyatı yüksek olur yada piyasada zor bulunur.

Kısaca seçim sizin;
    - Video çekmek ilgi alanınıza giriyorsa,
    - Çok lens veya makine değiştirmem işimi gören bir ekipmanı yıllarca kullanırım diyorsanız,
    - İkinci el lens piyasasına pek bakmam 3-5 fazla veririm sıfır alırım diyorsanız

Sony alın...

-Daha çok portre çekerim,
    -Abartılmamış gerçeğe yakın doğal renkleri severim.
    -Çoklu lens taşımayı sevmem kit lensi (18-105mm) bana yeter derseniz

Nikon alın...

-Daha çok manzara,dış mekan çekimleri severim.
    -Kit lens kullanmam lens değiştirme ihtiyacım olur derseniz

Canon alın :)

• deli26mavi kullanıcısına yanıt
    Fotografcılık konusunda bır ıddıam yok tabı kı yenıyım ama 10 aydır sony nex kullanyıyorum en azından ıhtıyaclarım neler, ben ne ıstıyorum bıraz dha kafamda sekıllendı. saglam bır govde alırsam a58 gıbı uzun yıllar kullanırım dıyorum. sony nın lenslerı bıraz pahalı olsada sony ye bagımlı degılız zaten tamron sıgmanın da ıyı lenslerı var hemde ucuza gelıyor baya. Seçim konusunda yazdıklarınız cok dogru hocam baska kısılerınde faydalanacagını dusunuyorum tesekkur ederım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deli26mavi

Nex ilk maninanız ise bence satın gitsin o zaman :)
    Büyük makinalarında ayrı bir zevki var ve söylediğiniz gibi lens pazarı da çok geniş.
    Ama emin olun alacağınız 18-200 lens bir süre sonra sizi tatmin etmeyecek ve kaliteli lenslere yöneleceksiniz.
    Ama başlangıç için fiyatına göre iş görür yinede.Mümkünse Canon 18-200 IS lenside araştırın.İkinci el temiz bulursanız tamronun yerine tercih edebilirsiniz.
    En azından optik kalitesi biraz daha iyi ve netlemesi daha hızlıdır.Tamron loş ışıkta netlemede biraz daha zayıf kalır.
    Ama Canon 50mm 1.8 lensi mutlaka alın.F2 den sonra süper sonuçlar veren bir lenstir.

Bu arada ben nex-7 nin 18-55 kit lensini satıp yerine Carl Zeiss 16-70 F4 aldım.Biraz pahalı bir lens ama her yönden işimi görüyor ve 18-55 we göre en az 2 kat daha keskin bir lens.
    Kısacası ben yanımda taşımak için makinayı hiç bir masraftan kaçmadım :)
    Birde devamlı çantamda taşımadığım Canon FD 1.4 manuel lensim var.Arada bir portre çekmek için kullanıyorum.

Bu arada hepsiburada sitesinden Tamron 18-200 lensi 480 TL den alabilirsiniz.iyi fiyat bence ;)

hocam ben de sony a5100 aldım sizce 18-55 sel lens bu sensörü ne kadar besleyebilir?

• deli26mavi kullanıcısına yanıt
    hocam 18-55 nex 7 ile iyi gidiyor muydu?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.