Şimdi Ara

New York'tan Iphone 4 ile ilgili soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar; şu an work and travel nedeniyle Michigan'dayım. Tam 3 Eylül sabahı iphone 4 için New York Fifth Avenue Apple Store'un kapısında olacağım inş Forumdan tecrübeli arkadaşlar sayesinde pek çok şey öğrendim ancak halen takıldığım bir nokta var. Şu an 4.0.2 için jailbreak & unlock yok, ben store'dan aldığımda alet 4.0.2 yüklü mü gelecek? Eğer öyleyse 4.0.2 unlock için çok beklemem gerekir mi? Ayrıca ATT aktivasyon kartı kutunun içinden çıkar mı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

• 4.0.2 yüklü olmaması lazım. Ama yüklü olursa en azından 2-3 hafta beklersin bence.
  • bence 2-3 haftadan daha fazla bekler.
    3gsler için millet 4-5 ay bekledi.en iyisi ebay üzerinden kanada unlock telefon al kafan rahat olsun
  • ny daki tum apple shopları gezmiş arkadaşım hiçbirinde bulamamış başka yerlere bakacak şimdi,
    millet geceden sıraya giriyormuş almak için. umarım bulabilir.
  • dun DC dekı hıcbır apple store da ıphone yoktu telefonla bırkac store a daha sordum yok dıyorlar galıba surum yukseltmek ıcın topladılar umarım bır an once gelır ve unlock da cıkar 4-5 ay beklemeyız herhalde :(
  • Benım kuzenım var abd'de work and travel ıle gıttı. donusunu bılmıyorum ama. bı arayıp sorayyımbakayım. Proseduru hıc bılmıyorum. Yanınbda sanırım bı tane getırebılır. Getırebılır getırebılır de burada iphone 4'u kullanabılır mıyım. Microsimkart ve bu 4.02 surum felan değiştirme ya da jaılbreak felan nedır tam bılmıyorum. mıcrosım tr'ye zaten iphone 4 gelınce hallolur. Ancak yanlıs bılmıyorsam sımfree olması lazım burada hattımzı takıp hemen kullanmak ıcın değil mi?
    Bı de eyalete gore sımfree fıyatlşarı değişir mi? Ve de ne kadar civarındadır. cok soru oldu ve belkı de daha once defalarca cevabı verıldı ancak bılgısı ve tecrubesı olanlar paylaşabılırse sevınırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saredsa

Benım kuzenım var abd'de work and travel ıle gıttı. donusunu bılmıyorum ama. bı arayıp sorayyımbakayım. Proseduru hıc bılmıyorum. Yanınbda sanırım bı tane getırebılır. Getırebılır getırebılır de burada iphone 4'u kullanabılır mıyım. Microsimkart ve bu 4.02 surum felan değiştirme ya da jaılbreak felan nedır tam bılmıyorum. mıcrosım tr'ye zaten iphone 4 gelınce hallolur. Ancak yanlıs bılmıyorsam sımfree olması lazım burada hattımzı takıp hemen kullanmak ıcın değil mi?
    Bı de eyalete gore sımfree fıyatlşarı değişir mi? Ve de ne kadar civarındadır. cok soru oldu ve belkı de daha once defalarca cevabı verıldı ancak bılgısı ve tecrubesı olanlar paylaşabılırse sevınırım.

abd'deki hiç bir eyalette simfree satılmaz. alıdktan sonra kırman lazım. 4.0.2 için jailbreak çıkacağını düşünmüyorum. iOS 4.1'i beklerler gibi geliyor bana çünkü şu sıralar 4.1 güncellemesi çıkacak zaten.
    mikro sim kartını da operatörler satıyor su an Türkiyede. fakat bi tek Turkcell zannedersem sadece data sağlayan sim kart satıyor (ipad için olanlardan) diğer operatörler normal telefon+data sim kartlarını sundular.
    zaten sorun olmaz bu normal kartı kendiniz bile keserek mikro yapabilirsiniz ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

mikro sim kartını da operatörler satıyor su an Türkiyede. fakat bi tek Turkcell zannedersem sadece data sağlayan sim kart satıyor (ipad için olanlardan) diğer operatörler normal telefon+data sim kartlarını sundular.
    zaten sorun olmaz bu normal kartı kendiniz bile keserek mikro yapabilirsiniz ;)

Mikro sim kartı tüm operatörler satıyor. Fakat şimdilik sadece Avea Faturasız hatlar için micro sim kart satmıyor.
  • michigan da neredesin? (konu dışı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemasi -- 19 Ağustos 2010; 2:45:26 >
  • Kanada sınırında Mackinac Island diye turistik bir adadayım Tabi millete turistik, ben işten eve, evden işe. Alakasız ama work and travel'ın ağır bir program olduğunu söyleyeyim.

Iphone konusunda da Apple Store 4.0.2 yüklü satarsa New York'u karış karış dolaşıp ya 4.0.1 yüklü alet bulacağım ya da factory unlocklu. 4.0.2 jailbreak'i beklemek biraz sıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OmarFar

Kanada sınırında Mackinac Island diye turistik bir adadayım Tabi millete turistik, ben işten eve, evden işe. Alakasız ama work and travel'ın ağır bir program olduğunu söyleyeyim.

Iphone konusunda da Apple Store 4.0.2 yüklü satarsa New York'u karış karış dolaşıp ya 4.0.1 yüklü alet bulacağım ya da factory unlocklu. 4.0.2 jailbreak'i beklemek biraz sıkar.

cihazı açtırmazlar kutusunda verirler ondan hangi fw ile geldiğini geleceğini bilemezsin. ama unlock arıyorsan telefonu times square yani 42 street civarında hediyelik eşya satan mağazalarda bulabilirsin fiyatları 1000 1050 dolar arasında değişiyor unlock olanların. Aman dikkat et ama forumdan unlock diye birisi telefon almıştı unlock çıkmamıştı...

• o caddelerde elektronik magazalardan sakin iphone alma. unlock diye sattigi urunler avrupadan getirttigi urunler, cok temiz 2. el olmasi yuksek. bize oyle bir mal vermislerdi gecen sene, kullanilmis bu dedigimizde yoo olur mu yok iste unlock ettik actik fln diyorlardi. facebook da alman bi adamin profili login durumundaydi. tam silememisler bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OmarFar

Kanada sınırında Mackinac Island diye turistik bir adadayım Tabi millete turistik, ben işten eve, evden işe. Alakasız ama work and travel'ın ağır bir program olduğunu söyleyeyim.

valla 4.0.1'i bırak yani 4.0.2'li bulursan öp de başına koy bence
    benim arkadaşlarım alcaklardı hem kendilerine hem bana ama Apple storelara haftanın bazı günleri geliyor o da hemen bitiyor geceden sıraya giren insanlar tarafından alınıyor... factory unlocked zaten çok zor. haa bulursun yine telefoncularda fln belki ama asla sıfır olduguna emin olamazsın açılmış kontrol edilmiş fln diye yalan söylüyorlar genelde... ayrıca ona da 1100-1200 dolar fln istiyorlar ki çok pahalı bence.

bu arada 4.0.2 jailbreak çıkmadı belki ama shsh kaydı olmadan 4.0.1 sürümüne düşürebiliyorsun diye biliyorum. Apple 4.0.2'den düşüşe izin veriyormuş. %100 emin değilim ama yabancı forumlarda da gördüm bunu comex'in twitterında da gördüm yani doğru olma olasılığı yüksek

• Büyük ihtimal 4.0.2 olacak.

içerisinden AT&T simcard çıkar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.