Şimdi Ara

New World (Amazon Games MMORPG) [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
745
Cevap
19
Favori
48.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Merak eden arkadaşlar inceleme ve ilk bakış videoma göz atabilir. Yasaksa mesajı kaldırabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müneccim Tercüman -- 27 Ağustos 2020; 4:30:36 >
  • Oyunda aslında bir ışık var güzel olabilir umarım redditteki feedbackleri dikkate alırlar.
  • Oyunun farklı bir havası var gibi aldım oynuyorum tabi daha çok gelişecek içerik olarak. Ama genel hatları ile iyi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla ben de cok sevdim. uzun baltayla moblara vurmasi cok zevkli. ragnar gibi hissediyorum kendimi.

• Dün oyunu satın aldım aralıksız yaklaşık 2 saat oynadım. Oynadığım süre içerisinde oyun içi etkileşimlerde bir sorun yaşamadım. Sanırım tek sorun aşırı derecede ping olması dün gece ping 120 iken bugün oyuna girmek istediğimde aldığım ping değeri 230 üstüydü. Moba karşı savaştığımda ise direk ölüyorum.

Pre order verip, betada oynadığınız sürenin iadenizi etkilemediğinizi söyleyim. Oyunu aldığınızda kütüphaneye 2 tane new world geliyor. Beta için oynadığınız süre New World Preview üzerinde kaydoluyor. Hiçbir oyuna preorder vermediğim için diğer oyunlarda böyle bir şey var mı bilmiyorum ama iade sürecinizi aşmazsanız oyunu istediğiniz süre zarfında oynayıp bırakabilirsiniz.

Onun dışında konsept güzel olmuş, 4 Tane Meslek var. (Oduncu, Madenci, Avcı ve Otçu) Bunların her birini kullanıp item craftlayabiliyorsunuz. Gittiğiniz şehirde size verilen görevle de ekstradan exp ve item düşürebiliyorsunuz. Yapacağınız diğer eşyalarla beraber diğer meslek türlerini de yükseltebiliyorsunuz. (Maden işlemecilik, Postçu gibi)

• Hocam soyunu aldık 10 saat beta da oynadık beğenmedik iade edebiliyormuyuz ? Beta etkilemiyor mu ?

• osmandemi2 kullanıcısına yanıt
    Oyunu iade ederken süre hiçbir saat yazıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün öğlen deneyeceğim bakalım nasılmış. Umarım optimizasyon sorunu olmaz. Birde pvp olayı önemli benim için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türk clanları falan görmeye başladım oyunda aslında oynayan Türk çok fakat donanım haber konusu canlı değil
  • 1 saat kadar oynadım zevkli geldi şimdilik. Kurt keserken 1 kere bug a girdi ben vuramıyordum ama o vurabiliyordu rampa gibi bir yer olduğu için sanırım bug oldu, biraz aşağı inince düzeldi. Grafikler güzel vuruş hissi güzel baya bir teferruat var oyunda umarım Türkçe dil eklenir.
  • optimizasyonu çok kötü gözüküyor
  • Bende oyunu 2 saat kadar oynadım 10 lvl oldum.

Oyun görsel anlamda ilk sahnelerde acayip kötü dursa da ilerledikçe, farklı mekanlara geldikçe tatmin etmeye başlıyor. Ben görsel tarafını beğendim oyunun.

Oyunun optimizasyonu çok iyi değil ama oynamayacak kadar kötü de değil. Optimizasyon tarafında oyunun en kötü tarafı şehirler. Şehirlere girdiğim zaman oyuncu çokluğundan mıdır nedir GPU kullanımı ciddi anlamda çakılıyor. Dağ, tepede %99 en kötü %80'ler de olan GPU kullanımı şehir içine girince %40-50 lere falan düşüyor. Haliyle normalde 80-110 FPS arası alırken şehir içlerinde 30-40 FPS'ler de takılıyorsunuz.
    Ayrıca oyunun CPU kullanımı da yüksek. %80 yer yer %90'ları gören bir CPU kullanımı oldu bende.

(GTX 1070 - 4790K)

Oyun güzel, gelecek vaat ediyor ama MMO işi benden geçmiş. Her görev ayrı bir hamallık gibi geliyor bana.

Bir de dövüş sistemi çok iyi çalışmadığı için oyundan daha çabuk düşme durumu oluyor. Atmosfer, şehirler, mekanlar güzel ama oyunun combat tarafının daha çok gelmesi gerekiyor. Yakın dövüş hiç tatmin edici değil. Hasar verdiğinizde NPC'den hasar verdiğiniz hissini alamıyorsunuz. Ok ve tüfek kullanımı yakın dövüşe nazaran daha az sırıtıyor. Büyü tarzı skilleri hiç deneyemedim henüz. (nasıl deneyeceğimi çözemedim de diyebilirim )

Oyunun potansiyeli var. Oynayanı saatlerce içine çekecek tarzda içeriği var ve daha da içerik eklenir bu oyuna.

Her yeni MMO'da olduğu gibi sabrı olan bu oyuna başlasın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

Bende oyunu 2 saat kadar oynadım 10 lvl oldum.

Oyun görsel anlamda ilk sahnelerde acayip kötü dursa da ilerledikçe, farklı mekanlara geldikçe tatmin etmeye başlıyor. Ben görsel tarafını beğendim oyunun.

Oyunun optimizasyonu çok iyi değil ama oynamayacak kadar kötü de değil. Optimizasyon tarafında oyunun en kötü tarafı şehirler. Şehirlere girdiğim zaman oyuncu çokluğundan mıdır nedir GPU kullanımı ciddi anlamda çakılıyor. Dağ, tepede %99 en kötü %80'ler de olan GPU kullanımı şehir içine girince %40-50 lere falan düşüyor. Haliyle normalde 80-110 FPS arası alırken şehir içlerinde 30-40 FPS'ler de takılıyorsunuz.
    Ayrıca oyunun CPU kullanımı da yüksek. %80 yer yer %90'ları gören bir CPU kullanımı oldu bende.

(GTX 1070 - 4790K)

Oyun güzel, gelecek vaat ediyor ama MMO işi benden geçmiş. Her görev ayrı bir hamallık gibi geliyor bana.

Bir de dövüş sistemi çok iyi çalışmadığı için oyundan daha çabuk düşme durumu oluyor. Atmosfer, şehirler, mekanlar güzel ama oyunun combat tarafının daha çok gelmesi gerekiyor. Yakın dövüş hiç tatmin edici değil. Hasar verdiğinizde NPC'den hasar verdiğiniz hissini alamıyorsunuz. Ok ve tüfek kullanımı yakın dövüşe nazaran daha az sırıtıyor. Büyü tarzı skilleri hiç deneyemedim henüz. (nasıl deneyeceğimi çözemedim de diyebilirim )

Oyunun potansiyeli var. Oynayanı saatlerce içine çekecek tarzda içeriği var ve daha da içerik eklenir bu oyuna.

Her yeni MMO'da olduğu gibi sabrı olan bu oyuna başlasın bence.
    Hocam ben wowda saatlerce quest ve grind yapan biri olarak söylüyorum bunda sürekli aynı görevleri yapmak gerçekten sıkıyor sizinle alakalı değil yani çünkü gerçekten görev çeşitliliği az ve bir yerden bir yere gitmek hamallık normalde mmolarda ışınlanma olur,at vs olur veya wowdaki gibi uçarak gidersin bunda her yere yürüyorsun geri dönme taşının süresi bile aşırı uzun ve dediğiniz gibi oyunda bir akıcılık eksik fps 60 fakat oyun sanki kasıyor gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

Hocam ben wowda saatlerce quest ve grind yapan biri olarak söylüyorum bunda sürekli aynı görevleri yapmak gerçekten sıkıyor sizinle alakalı değil yani çünkü gerçekten görev çeşitliliği az ve bir yerden bir yere gitmek hamallık normalde mmolarda ışınlanma olur,at vs olur veya wowdaki gibi uçarak gidersin bunda her yere yürüyorsun geri dönme taşının süresi bile aşırı uzun ve dediğiniz gibi oyunda bir akıcılık eksik fps 60 fakat oyun sanki kasıyor gibi

Alıntıları Göster
    hocam wow killer olabilir mi sizce

aylık ödeme sistemi olmadiği için cazip duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-225FEBD6D

hocam wow killer olabilir mi sizce

aylık ödeme sistemi olmadiği için cazip duruyor

Alıntıları Göster
    Wow killer olması mümkün değil, oyunda temel MMO hissiyatı eksik zaten oyunun survivaldan MMO'ya çevrildiği çok belli oluyor. Final Fantasy XIV Online, Elder Scroll Online bitiremedi World of Warcraftı, new worldun bunların yanında şansı koca bir sıfır.
  • Bende ustteki yoruma katılıyorum

• Oyunu craft, lifeskill, survival, ev yapma gibi şeyler sevenler beğenecektir.

Benim gibi "çok skill olsun, pve yapma amacı pvp'de güçlenmek için olsun, pvp itemlerim tamamlanınca bir daha pve yapmayım kafasında" oldschool mmocuysanız beğenmezsiniz.

Yukarıda ki arkadaşın dediği gibi survival oyun yapmışlar son anda mmo çevirelim demişler.
  • 2 gündür yayın yapanları izliyorum. Yerli yabancı yorumlar hep karışık. Kimi çok iyi diyor kimi hiç memnun kalmadığını belirtiyor. Bugün bu konuya bakayım vardır bir sürü fikrini paylaşan dedim ama şaşırdım doğrusu çok az yorum var.

Benim için görsel olarak tatmin edici duruyor. Geri kalan kısımlar için oynamadan yorum yapmak doğru olmaz. Ön sipariş verip oynadıktan sonra 2 saati geçmiş bile olsa iade edebileceğimizi bilmiyordum bu güzel belki denerim fakat ping olayı sıkıntı olacak gibi.
  • Oyunu bugün aldım oynamadım daha . MMO seven birisi değilim black desert online ya da elder scrolls online ı sevemedim. Ama nedense bunu seyrettiğimde grafikler vuruş hissi hoşuma gitti aldım. Umarım beğenirim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.