Şimdi Ara

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar----- (882. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.748
Cevap
51
Favori
1.951.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aylinbakir

quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

mtvden sorgulattım zaten. orada borç gözükünce şaşırdım.

aracınıızı 5 gunden once aldıysanız bayı temmuz bandrolunu ödemiş demektir.ocakta bandrolu sız tekrar alacaksınız.
    ayrıca aracı almayıp faturasını bu aya kestirseydınız tescilini ocakta yaptısaydınız bandrolu bayı alabilirdi sadece bandrole gelen farkı öderdiniz.ama biraz geç olmuş.hayırlıs olsun

durumu şöyle anlatayım.
    bizim aracın trafiğe cıkma günü 13.12.2010 ama biz aracı 16.12.2010 tarihinde bayiden aldık.
    bayi 2010 yılının temmuz bandrolunu ödeyecekti. biz 2011 ocak ayının bandrolünü ödeyecektik. ki zaten böyle.
    fakat bayi 2010 yılının temmuz bandrölünü daha ödememiş. en azından mtv sorgulatmada ödenmedi gözüküyor.
    işte bu durumda benim bayiye gidip durumu izahmı etmem lazım. yoksa ay sonuna doğru toptanmı ödeme yapıyorlar.

@jr
    güzel fotolar. bazen diyorum bendemi siyah alsaydımki
  • quote:

quote:

quote:

mtvden sorgulattım zaten. orada borç gözükünce şaşırdım.

aracınıızı 5 gunden once aldıysanız bayı temmuz bandrolunu ödemiş demektir.ocakta bandrolu sız tekrar alacaksınız.
    ayrıca aracı almayıp faturasını bu aya kestirseydınız tescilini ocakta yaptısaydınız bandrolu bayı alabilirdi sadece bandrole gelen farkı öderdiniz.ama biraz geç olmuş.hayırlıs olsun

durumu şöyle anlatayım.
    bizim aracın trafiğe cıkma günü 13.12.2010 ama biz aracı 16.12.2010 tarihinde bayiden aldık.
    bayi 2010 yılının temmuz bandrolunu ödeyecekti. biz 2011 ocak ayının bandrolünü ödeyecektik. ki zaten böyle.
    fakat bayi 2010 yılının temmuz bandrölünü daha ödememiş. en azından mtv sorgulatmada ödenmedi gözüküyor.
    işte bu durumda benim bayiye gidip durumu izahmı etmem lazım. yoksa ay sonuna doğru toptanmı ödeme yapıyorlar.

@jr
    güzel fotolar. bazen diyorum bendemi siyah alsaydımki

ok.anladım normal şartlarda bayının hemen alması sıze teslım etmesı gerek aslı müşavirde kalabilio ama 1 hafta içinde geliyor.fotokopi veriyorlr size.ay sonuna kadar bekleyın derım ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35JR1912

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Quadriceps

quote:

herkese selamlar
    ben istanbul ford bayisinde satış uzmanıyım,sormak istediğiniz donanım fiyat yada bulamadığınız araç olursa yardımcı olabilirim,aynı zamanda fiesta kullanıcısıyım.tesadüfen bir bilgi ararken buldum forumu v ıyıkı tesadüf olmuş diyorum,aranızda olmaktan mutluyum.
    sayg.

Hoşgeldin. Dostum aramıza..

teşekkür ederim.hoşbuldum

ne ala ne ala ford'dan bırılerı nıhayet aramızda. hosgeldınız. ben krıtık bır soru sormak ısterım yardımcı olursanız sevınırım. sustalı anahtarın ford'a malıyetı nedır kı bız 2010 kullanıcılarını bu derece uzerler. 2010 nısan ıtıbarıyle satısa sunulan araclarda neden yedek anahtar dahı sustalı ve cok sık gelırken, aynı model yılı uretımlı ve 4 ay oncesınden ford'u tercıh etmıs olan fıesta hayranlarının anahtarları en amıyane tabırı ıle "suc aletı" gıbıdır fıyat olarak bayıler 500-600 tl gıbı ucuk rakamlar vermekte. sız bıze bu fıyat konusunda yardımcı olabılır mısınız? tesekkurler saygılar.

500-600 tl rakamları doğrudur,malesef heran her üründe değişiklik olabiliyor,müşteri tercihleri doğrultusunda,,,
  • türkiyedeki arz talep dengesinin fiyata yansıması yanlış algılandığı için
    tutulan ürünler daha pahalıya satılıp kar arttırılıyor, yurtdışında fiyat sabitken oluyor bunlar
    ama tabi şikayet etmeye de hakkımız yok serbest piyasa zorla almak zorunda değiliz (gibi bahaneler)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

herkese selamlar
    ben istanbul ford bayisinde satış uzmanıyım,sormak istediğiniz donanım fiyat yada bulamadığınız araç olursa yardımcı olabilirim,aynı zamanda fiesta kullanıcısıyım.tesadüfen bir bilgi ararken buldum forumu v ıyıkı tesadüf olmuş diyorum,aranızda olmaktan mutluyum.
    sayg.

ne ala ne ala ford'dan bırılerı nıhayet aramızda. hosgeldınız. ben krıtık bır soru sormak ısterım yardımcı olursanız sevınırım. sustalı anahtarın ford'a malıyetı nedır kı bız 2010 kullanıcılarını bu derece uzerler. 2010 nısan ıtıbarıyle satısa sunulan araclarda neden yedek anahtar dahı sustalı ve cok sık gelırken, aynı model yılı uretımlı ve 4 ay oncesınden ford'u tercıh etmıs olan fıesta hayranlarının anahtarları en amıyane tabırı ıle "suc aletı" gıbıdır fıyat olarak bayıler 500-600 tl gıbı ucuk rakamlar vermekte. sız bıze bu fıyat konusunda yardımcı olabılır mısınız? tesekkurler saygılar.

Kuzen,cebinde ingiliz anahtarı gibi bir anahtarla dolaşmak nasıl bir duygu hep merak etmişimdir Canın sustalı anahtar görmek istediğinde hiç çekinmeden söyle bir iki günlüğüne "yedek sustalı anahtarımı" sana vereyim Bu arada senin için araştırma yapıyorum çinde dişleri açılmamış bizdeki sustalı anahtarın kopyaları var.Fiyatı kargo,Türkiyede anahtara diş açtırma ve kodlama 100-150 TL fiyata oluyor gibi bir konuşmaya şahit oldum araştırıyorum.
  • yeni gelecek olan araçların yedeği dışındaki normal anahtardamı sustasız oluyor yani acil yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarsici -- 21 Aralık 2010; 8:21:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarsici

yeni gelecek olan araçların yedeği dışındaki normal anahtardamı sustasız oluyor yani acil yardım lütfen

Her iki anahtarda sustalı olarak geliyor içiniz ferah olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForZ4

quote:

yeni gelecek olan araçların yedeği dışındaki normal anahtardamı sustasız oluyor yani acil yardım lütfen

bu benim için çok önemliydi emin olun şuan 2006 fiestam var ve anahtarından nefret ettim çok komik ama
  • quote:

quote:

quote:

bu benim için çok önemliydi emin olun şuan 2006 fiestam var ve anahtarından nefret ettim çok komik ama

Anahtar ekteki gibi estetik bir dizayna sahip, içiniz rahat olsun.

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar-----
  • Martin Smith,Fiesta'nın tasarımcısı

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anahtar ekteki gibi estetik bir dizayna sahip, içiniz rahat olsun.

teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarsici -- 21 Aralık 2010; 23:01:34 >
  • takılmayın ya mtv ödenip ödenmeme olayına ödeyeceklerdir...benimkide yatırılmamaış ama konuştum ödeyeceğiz dediler.öderler yada öderler
  • quote:

CJR
  • quote:

Orijinalden alıntı: turk_mixed

arkadaşlar herkese merhaba

sonunda arabayı aldım :) sölediğim gibi 29500 e 2010 1,4 tdci xp 10,000 km de araç bugün kuzenlerimin olan ford servisinde en ince yerine kadar baktırdık hic bir sorun çıkmadı herşeyi güzel sadece kapı sacında bi karış bir boya söz konusu onda küçük bi işlem yapılmış

şimdi size sormak istediğim bir kaç soru var bu aralar deneyimli arkadaşları sorularla rahatsız edicem artık kusura bakmasınlar :)

ilk önce bu aracı en uygun nerede ve ne kadara kasko yaptırabilirim yaş 27 5 yıla yakın ehliyet var önümüzdeki 1 yıl benm için öenmli borclandım biraz araç için borçlu kalmasını da seven bir adam değilim oyüzden biran önce bitirmek için tassaruf yapmak lazım o açıdan en ucuza nerede kasko yaptırabilirim .

birde ilk dikkatimi çeken camlar kumandadan kapanmıyor böyle bir özellik yok mu acaba yoksa bi ayar mı çekmek gerekiyor ?

ilk etapta sorularım bu kadar yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım

allah hepimizi kazadan beladan uzak tutsun der cümlelerimi sonlarım :)

kimse cevap vermicekm i beyler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydin177

quote:

quote:

bende 32 binde kaskolattım 1100 tl kasko bedeli verecem valla ne diyim ..

yuh. nereden kasko yaptırdınız.
    kocaeli için kasko fiyatı = 1005 tl
    eskişehir için kasko fiyatı = 750 tl

ikiside 32.000 için. ayrıca axa sigortanın kasko fiyatı bunlar.
    ama seneye güneş sigortanın kaskosunu yaptırmayı düşünüyorum.

muğla
    anadolu sigorta
    valla aceleyle oldu bide düşmediler aradım bi kaç yeri ford ,grupama 1300 üstü fiyat çıkardı
    ilk arabam ondan olabilir herlde yaş 26

hım. senin yaştan dolayı yuksek olmuş olabilir.

birde kasko-sigorta işlerinde 1.kısım, 2.kısım, 3.kısım olayı var.

en pahalı olan 1. kısım (istanbul-ankara-izmir gibi) 2.kısım (konya- adana gibi) 3.kısım(eskişehir-kütahya-bolu gibi)
    sanırım bunlarıda nüfus yoğunluğuna göre ayarlıyorlar. nüfus nerede fazlaysa kaza oranı o kadar yüksek anlamında olabilir.

Bizim kasko Annem'in üstüne yapıldı...Hiç cezası yok 34 yıllık şöför...(700 TL) oldu..
  • arkadaşlar sormak istediğim bir şey var.. heryerde fiestanın yol bilgisayarında anlık tüketim olmadığı yazıyor fakat ben olduğunu düşünüyorum. son 100 km ortalama tüketiminden önceki veri anlık tüketim değil mi L/100km yazıyor ve sürekli değişkenlik gösteriyor. bu göstergeden sonra da yine L/100km var ama onun başında ortalama işareti var. yani iki tip tüketim gösteriyor biri anlık diğeri son 100km ortalama tüketimi..
  • gözden kaçmış herhalde. kasko konusunda yardımcı olamayacağım ama camlar maalesef kumandadan kapanmıyor. sanayide 50 tl gibi bi meblağ karşılığında yaptıranlar oldu ama, hatta videosu da vardı hem forumda hem de facebook sayfasında. ford yetkili servisleri yapmıyormuş bu işi, garanti dışında kalıyor vs. diye, ama bir arkadaş aracını alırken yaptırmıştı ford'a. tutarsızlık var yani biraz.

quote:

quote:

arkadaşlar herkese merhaba

sonunda arabayı aldım :) sölediğim gibi 29500 e 2010 1,4 tdci xp 10,000 km de araç bugün kuzenlerimin olan ford servisinde en ince yerine kadar baktırdık hic bir sorun çıkmadı herşeyi güzel sadece kapı sacında bi karış bir boya söz konusu onda küçük bi işlem yapılmış

şimdi size sormak istediğim bir kaç soru var bu aralar deneyimli arkadaşları sorularla rahatsız edicem artık kusura bakmasınlar :)

ilk önce bu aracı en uygun nerede ve ne kadara kasko yaptırabilirim yaş 27 5 yıla yakın ehliyet var önümüzdeki 1 yıl benm için öenmli borclandım biraz araç için borçlu kalmasını da seven bir adam değilim oyüzden biran önce bitirmek için tassaruf yapmak lazım o açıdan en ucuza nerede kasko yaptırabilirim .

birde ilk dikkatimi çeken camlar kumandadan kapanmıyor böyle bir özellik yok mu acaba yoksa bi ayar mı çekmek gerekiyor ?

ilk etapta sorularım bu kadar yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım

allah hepimizi kazadan beladan uzak tutsun der cümlelerimi sonlarım :)

kimse cevap vermicekm i beyler
  • 700 - 800 e kasko yaptıramıcaz yani 1000 i geçicek anlaşılan :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

herkese selamlar
    sayg.

Kuzen,cebinde ingiliz anahtarı gibi bir anahtarla dolaşmak nasıl bir duygu hep merak etmişimdir Canın sustalı anahtar görmek istediğinde hiç çekinmeden söyle bir iki günlüğüne "yedek sustalı anahtarımı" sana vereyim Bu arada senin için araştırma yapıyorum çinde dişleri açılmamış bizdeki sustalı anahtarın kopyaları var.Fiyatı kargo,Türkiyede anahtara diş açtırma ve kodlama 100-150 TL fiyata oluyor gibi bir konuşmaya şahit oldum araştırıyorum.

sagolasın kuzen sen de olmasan yandık bıttık valla

UXL2 CJR'yi begendı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalımbarış

quote:

quote:

quote:

quote:

bende 32 binde kaskolattım 1100 tl kasko bedeli verecem valla ne diyim ..

yuh. nereden kasko yaptırdınız.
    kocaeli için kasko fiyatı = 1005 tl
    eskişehir için kasko fiyatı = 750 tl

ikiside 32.000 için. ayrıca axa sigortanın kasko fiyatı bunlar.
    ama seneye güneş sigortanın kaskosunu yaptırmayı düşünüyorum.

muğla
    anadolu sigorta
    valla aceleyle oldu bide düşmediler aradım bi kaç yeri ford ,grupama 1300 üstü fiyat çıkardı
    ilk arabam ondan olabilir herlde yaş 26

hım. senin yaştan dolayı yuksek olmuş olabilir.

birde kasko-sigorta işlerinde 1.kısım, 2.kısım, 3.kısım olayı var.

en pahalı olan 1. kısım (istanbul-ankara-izmir gibi) 2.kısım (konya- adana gibi) 3.kısım(eskişehir-kütahya-bolu gibi)
    sanırım bunlarıda nüfus yoğunluğuna göre ayarlıyorlar. nüfus nerede fazlaysa kaza oranı o kadar yüksek anlamında olabilir.

Bizim kasko Annem'in üstüne yapıldı...Hiç cezası yok 34 yıllık şöför...(700 TL) oldu..

Nufustan ziyate ile kayıtlı araç miktarına göre değişiyor.
    istanbul ankara izmir gibi bölgelerde sürprim uygulanır, trafiğe kayıtlı aracı az olan diğer illerde ise trafik yoğunluğu indirimi sağlanır.

Bunun yanında aracın yıl içerisindeki kaza oranı yedek parça tedariği ve fiyatları da kasko primini etkiler...
    Gerçi bizim konudamuzdaki araçlar fiesta olduğu için fiyatı etkileyecek tek fark acente kâr payı ve il farkından kaynaklanır.
  • 
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.