Şimdi Ara

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar----- (884. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.749
Cevap
51
Favori
1.951.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 882883884885886
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: egzodia

quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

sıfır araçalrda model yılı indirimi olur ve ilk yıl yüksek bedel ödemeyesiniz diye sıfır araçlara uygulanır bu indirim.
    ayrıca sıkı pazarlık diyosun full kasko diyosunuz ama
    artan mali sorumluluk bedeliniz 60bin+20bin+20bin toplam 100bın mi?
    koltuk ferdi kaza 5000.+5000+500 mü
    deprem muafiyetiniz var mı?
    eğer kasko içeriği bu saydıklarım gibi değil de
    artan mali (karşıya verilen hasar) 999.9999.9999.999. yazıyosa (sınırsız)
    koltuk ferdi niz 15000+15000+1500 ise deprem muafiyetiniz de yok ise bu kaskoya full denir.
    Ayrıca bi bakın bakalım çekici hizmet ve ikami araç hizmeti kaskoya dahil mi değil mi.
    son saydıklarım gibiyse firma size özel indirim yapıp harbiden güzellik etmiş demektir:)
    olay pazarlıktan ziyade içerikte ve o küçük puntolarda yatıyo...

biçok firma otoparkta kaza yaparsanız muafiyet ugular %15-25 arası.
    ayrıca aracı otoparka bırakıp otopark fişini yanınızda bulundurmayıp araçta bırakırsanız araçta fişle birlikte çalınırsa kasko aracı geri getirmez... Otopark fişini yanında taşıyan var mı?
    ve bunları biliyormuydunuz:)

artan mali sorumluluk bedelim 50bin+25bin+25bin,toplam 100bin
    koltuk ferdi kaza dediğiniz şekilde,deprem muafiyeti mevcut,çekici hizmeti,kiralık araç tahsis etme belli limitler çerçevesinde dahil.
    Dediğim gibi sigortacı ile normal bir vatandaş gibi yılda bir kez gidip sigorta,kasko kestirmekle bitmiyor işim.Adama hiç göndermiyorsam ayda 20-30 müşteri yolluyorum sadece sigorta için,kasko için ayda 2-3 kişi yollasam yılda 30-40 kişi yapıyor.Gayet de samimiyetimiz var saolsun babamdan ötürü.

Amacım tartışmak falan değil,sakın yanlış anlaşılmasın.Babam bu işlerle mecburen ilgilendiği için az çok benim de bilgim var.Verdiğiniz detayları açıkçası incelememiştim.Çünkü daha önce babamın aracının kaskosunu yaptığında eksik birşey yok denmişti,samimiyete istinaden ben de dedim heralde benimkinde de eksik yok :)

Son yazdığınız otopark bilgisi için de ayrıca teşekkürler,onu bilmiyordum.

Kum gri'sini de canlı görme fırsatım olmadı bir türlü,gerçi dediğim gibi o renk megane 2'lerdeki renge çok benziyor,hatta aynısı olabilir,renk alternatifinin bol olması iyi birşey.

Kasko 1.030,89
    - Araç ve Donanımı 31.170
    - Kisisel Esya 1.000
    Artan Mali Sorumluluk
    - Kombine Tek Limit 100.000
    - Ölüm 5.000
    - Sürekli Sakatlık 5.000
    - Tedavi 500
    Hukuksal Koruma
    - Olay Basına Azami Avans 750
    - Olay Basına Azami Kefalet 750
    - Olay Basına Azami Limit 3.750
    - Sigorta Süresi Içinde Azami Limit 11.000
    Ek Sözlesme Maddeleri
    - Sigara ve Benzeri Madde Zararları - Yetkili Olmayan Kisilerce Çekilme
    - Anahtarın Ele Geçirilmesi Nedeniyle Çalınma - Kilit Mekanizmasının Degistirilmesi
    - Kıymet Kazanma Tenzili Istisnası - Sel Su Baskını
    - Deprem - Grev L.H.H. ve Terör
    - Deprem, Sel (Koltuk Ferdi Kaza) - Terör (Koltuk Ferdi Kaza)
    - Manevi Tazminat
    Genel Sartlar
    • Motorlu Kara Tasıtları Kasko Sigortası Genel Sartları
    • Ferdi Kaza Sigortası Genel Sartları
    • Motorlu Kara Tasıt Araçları Ihtiyari Mali Sorumluluk Sigortası Genel Sartları
    • Hukuksal Koruma Sigortası Genel Sartları
    Klozlar
    • Bu poliçe için asagıda belirtilen Klozlar, poliçede yazılı açıklamalar ve poliçe ekinde sigortalıya verilen basılı Klozlardaki
    bilgiler çerçevesinde hüküm ifade eder.
    • Teminat Kapsamı Klozu (Hukuksal Koruma)
    • Avukatlık Ücreti Klozu (Hukuksal Koruma)
    • Basarı Sansı Degerlendirme Klozu (Hukuksal Koruma)
    • Muafiyet Klozu (Hukuksal Koruma)
    • Kefalet (Teminatla Salıverme) Akçesi Klozu (Hukusal Koruma)
    • Askın Gider Klozu (Hukuksal Koruma)
    • Ses Cihazları Klozu (Kasko)
    • Rehinli Alacaklı / Dain-i Mürtehin Klozu (Kasko)
    • Araçta Bulunan Kisisel Esyalar Klozu (Kasko)
    • Kıymet Kazanma Tenzili Istisnası Klozu (Kasko)
    Mini Onarım Hizmeti (Kasko)
    Mini Onarım Hizmeti ekli kitapçıkta belirtilen kosullarda prim alınmaksızın ve hizmeti verecek Auto King firması tarafından herhangi
    bir ücret talep edilmeksizin saglanacaktır.
    • Ferdi Kaza Deprem Teminatı Klozu (Ferdi Kaza)
    Ferdi Kaza Deprem Teminatı Klozu Ferdi Kaza Sigortası Genel Sartlarının 6.maddesinin F fıkrası hükmü çerçevesinde, deprem sonucu
    ortaya çıkabilecek haller de, poliçe kapsamına dahil edilmistir.
    • Bireysel Indrim Uyarısı
    Bu poliçe sigortalının asagıda belirtilen tanıma uydugu beyanı üzerine, prim indirimi yapılarak düzenlenmistir. Sözlesme yapıldıgı
    sırada prim indirimine hak kazanılmıs oldugu hususunun hasar halinde belgelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ödenecek
    hasardan, Sigorta Genel Sartlarının ilgili maddesi uyarınca prim indirimi oranında kesinti yapılacaktır.

nasıl millet kaskom bu iyimi çözemedeim 100 bin yazıyor ama az mı ya ben o kadar full olsun dedim teminatı azsa 1000 tl veriyoz kaskoya artırsınlar ayıp cidden
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin177

quote:

Orijinalden alıntı: egzodia

quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

sıfır araçalrda model yılı indirimi olur ve ilk yıl yüksek bedel ödemeyesiniz diye sıfır araçlara uygulanır bu indirim.
    ayrıca sıkı pazarlık diyosun full kasko diyosunuz ama
    artan mali sorumluluk bedeliniz 60bin+20bin+20bin toplam 100bın mi?
    koltuk ferdi kaza 5000.+5000+500 mü
    deprem muafiyetiniz var mı?
    eğer kasko içeriği bu saydıklarım gibi değil de
    artan mali (karşıya verilen hasar) 999.9999.9999.999. yazıyosa (sınırsız)
    koltuk ferdi niz 15000+15000+1500 ise deprem muafiyetiniz de yok ise bu kaskoya full denir.
    Ayrıca bi bakın bakalım çekici hizmet ve ikami araç hizmeti kaskoya dahil mi değil mi.
    son saydıklarım gibiyse firma size özel indirim yapıp harbiden güzellik etmiş demektir:)
    olay pazarlıktan ziyade içerikte ve o küçük puntolarda yatıyo...

biçok firma otoparkta kaza yaparsanız muafiyet ugular %15-25 arası.
    ayrıca aracı otoparka bırakıp otopark fişini yanınızda bulundurmayıp araçta bırakırsanız araçta fişle birlikte çalınırsa kasko aracı geri getirmez... Otopark fişini yanında taşıyan var mı?
    ve bunları biliyormuydunuz:)

artan mali sorumluluk bedelim 50bin+25bin+25bin,toplam 100bin
    koltuk ferdi kaza dediğiniz şekilde,deprem muafiyeti mevcut,çekici hizmeti,kiralık araç tahsis etme belli limitler çerçevesinde dahil.
    Dediğim gibi sigortacı ile normal bir vatandaş gibi yılda bir kez gidip sigorta,kasko kestirmekle bitmiyor işim.Adama hiç göndermiyorsam ayda 20-30 müşteri yolluyorum sadece sigorta için,kasko için ayda 2-3 kişi yollasam yılda 30-40 kişi yapıyor.Gayet de samimiyetimiz var saolsun babamdan ötürü.

Amacım tartışmak falan değil,sakın yanlış anlaşılmasın.Babam bu işlerle mecburen ilgilendiği için az çok benim de bilgim var.Verdiğiniz detayları açıkçası incelememiştim.Çünkü daha önce babamın aracının kaskosunu yaptığında eksik birşey yok denmişti,samimiyete istinaden ben de dedim heralde benimkinde de eksik yok :)

Son yazdığınız otopark bilgisi için de ayrıca teşekkürler,onu bilmiyordum.

Kum gri'sini de canlı görme fırsatım olmadı bir türlü,gerçi dediğim gibi o renk megane 2'lerdeki renge çok benziyor,hatta aynısı olabilir,renk alternatifinin bol olması iyi birşey.

Kasko 1.030,89
    - Araç ve Donanımı 31.170
    - Kisisel Esya 1.000
    Artan Mali Sorumluluk
    - Kombine Tek Limit 100.000
    - Ölüm 5.000
    - Sürekli Sakatlık 5.000
    - Tedavi 500
    Hukuksal Koruma
    - Olay Basına Azami Avans 750
    - Olay Basına Azami Kefalet 750
    - Olay Basına Azami Limit 3.750
    - Sigorta Süresi Içinde Azami Limit 11.000
    Ek Sözlesme Maddeleri
    - Sigara ve Benzeri Madde Zararları - Yetkili Olmayan Kisilerce Çekilme
    - Anahtarın Ele Geçirilmesi Nedeniyle Çalınma - Kilit Mekanizmasının Degistirilmesi
    - Kıymet Kazanma Tenzili Istisnası - Sel Su Baskını
    - Deprem - Grev L.H.H. ve Terör
    - Deprem, Sel (Koltuk Ferdi Kaza) - Terör (Koltuk Ferdi Kaza)
    - Manevi Tazminat
    Genel Sartlar
    � Motorlu Kara Tasıtları Kasko Sigortası Genel Sartları
    � Ferdi Kaza Sigortası Genel Sartları
    � Motorlu Kara Tasıt Araçları Ihtiyari Mali Sorumluluk Sigortası Genel Sartları
    � Hukuksal Koruma Sigortası Genel Sartları
    Klozlar
    � Bu poliçe için asagıda belirtilen Klozlar, poliçede yazılı açıklamalar ve poliçe ekinde sigortalıya verilen basılı Klozlardaki
    bilgiler çerçevesinde hüküm ifade eder.
    � Teminat Kapsamı Klozu (Hukuksal Koruma)
    � Avukatlık Ücreti Klozu (Hukuksal Koruma)
    � Basarı Sansı Degerlendirme Klozu (Hukuksal Koruma)
    � Muafiyet Klozu (Hukuksal Koruma)
    � Kefalet (Teminatla Salıverme) Akçesi Klozu (Hukusal Koruma)
    � Askın Gider Klozu (Hukuksal Koruma)
    � Ses Cihazları Klozu (Kasko)
    � Rehinli Alacaklı / Dain-i Mürtehin Klozu (Kasko)
    � Araçta Bulunan Kisisel Esyalar Klozu (Kasko)
    � Kıymet Kazanma Tenzili Istisnası Klozu (Kasko)
    Mini Onarım Hizmeti (Kasko)
    Mini Onarım Hizmeti ekli kitapçıkta belirtilen kosullarda prim alınmaksızın ve hizmeti verecek Auto King firması tarafından herhangi
    bir ücret talep edilmeksizin saglanacaktır.
    � Ferdi Kaza Deprem Teminatı Klozu (Ferdi Kaza)
    Ferdi Kaza Deprem Teminatı Klozu Ferdi Kaza Sigortası Genel Sartlarının 6.maddesinin F fıkrası hükmü çerçevesinde, deprem sonucu
    ortaya çıkabilecek haller de, poliçe kapsamına dahil edilmistir.
    � Bireysel Indrim Uyarısı
    Bu poliçe sigortalının asagıda belirtilen tanıma uydugu beyanı üzerine, prim indirimi yapılarak düzenlenmistir. Sözlesme yapıldıgı
    sırada prim indirimine hak kazanılmıs oldugu hususunun hasar halinde belgelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ödenecek
    hasardan, Sigorta Genel Sartlarının ilgili maddesi uyarınca prim indirimi oranında kesinti yapılacaktır.

nasıl millet kaskom bu iyimi çözemedeim 100 bin yazıyor ama az mı ya ben o kadar full olsun dedim teminatı azsa 1000 tl veriyoz kaskoya artırsınlar ayıp cidden

anahtarla ilgili birşey göremedim sanırım anahtar kaybolmasına karsı anahtar teymini ve yeniden kodlanması. normalde olması gereken önemli birşey bence...
  • - Anahtarın Ele Geçirilmesi Nedeniyle Çalınma - Kilit Mekanizmasının Degistirilmesi -

maddesi var ama anahtar kaybedersen kapsamaz diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: maghapas
    açıkçası punto istiyorum ama fiesta'nın tasarımına da hastayım, punto evo ve fiesta arasında kararsızım şu an :)
    bizde hem punto evo hem de fiesta var
    puntonun da fiestanın da içi tasarım olarak güzeller - fakat puntodaki sert plastik insanı ticari araca biniyormuş gibi hissettirebiliyor
    dış tasarım olarak 2sini de çok beğeniyorum, fiat için fazlasıyla iyi bir tasarımı var puntonun, fiesta da sportif
    kullanırken punto trafik kargaşasına daha uygun bana göre- tüm ön arka tamponu kaplayan ve tasarımla bütünleşmiş plastik korumaları sayesinde, fiesta da en ufak dokunuşta boya atcak diye 1 metre geride duruyorum
    konfor açısından fiesta sert süspansiyona sahip herkes memnun kalmayabilir ama güvenlidir, punto çok konforlu bir sürüş sunuyor ama arkada torsiyon olduğu için virajlarda husursuz edebiliyor
    bizdeki 2si de 1.4 benzinli model - puntonun 77hp 110nm lik motoru zayıf geliyor (fiestanın 1.25 motoru bile 82hp 110nm)
    ama punto duallogic vitesine rağmen fiestadan daha az yakıyor

dizel düşünüyorsanız açıkcası ben 1.4 tdci yerine 1.3 multijeti tercih ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

quote:

arkadaşlar bu arabayı düşünüyorum ama iki sorum var. Plastik kalitesi nasıl ve boyum 1.85 ön ve arka koltuklar bana dar gelir mi? teşekkürler..

plastık kalıtesı kotu degıl b sınıfı ıcın oldukca ıyı bana gore ama harıka degıl tabıkı bunun yanında on konsol oldugu gıbı yumusak malzeme ıle kaplı buda bence oldukca onemlı genelde ust sınıflarda daha cok gorulen bır durumdu....

benımde boyum 1.85 hıc bır sorun yok gayet rahat kullanıyorum ınıp bınıyorum rahat olun derım.....

hızlı cevabın için teşekkür ederim :) açıkçası punto istiyorum ama fiesta'nın tasarımına da hastayım, punto evo ve fiesta arasında kararsızım şu an :)

fiesta tasarım olarak gercekten cok ıyı arac ve konfor ve surus ozellıklerı puntodan daha guzel....

ama bu demek degıl punto kotu bana gore punto oldukca ıyı bır arac sadece yenı kasanın on tasarımına alsamadım ama ıc malzeme ve kalıtesı donanımı motor seceneklerı olsun oldukca ıdeal bır arac dıyebılırım.....

bende fıestayı almadan once grande punto fun donanımı oldukca dusunmustum ama sonra fıestanın yenı kasası cezebettıgı ıcın fıesta aldım ıkısıde senı pısman edıcek araclar degıl....

hangısıne daha cok yatkınsan o aracı al derım ama tabıkı punto mu fıesta mı dersen ben fıesta derim.....

bırde ıstedıgın aracların ozellıklerını yazarsan secımde daha rahat yardımcı olunabılır....

Ama bir gerçek var OTO KOÇ bize fistanın sadece dış kasasını layık görüyor ve getiriyor. Fiestayı amerikada ve özellikle avrupa tutulmasının sebebi dış görünümün yanında bizde olmayan iç donanım zenginliği
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarsici

servis park sensörünü kaç liraya takıyor bilgisi olan varmı?

orıgınal 4 yıl garantili 225 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: aylinbakir

mesafe ekranlısı mı (bence gereksiz) yoksa sadece sesli uyarı olanı mı?
  • 225 fazlaymış ben park sensörlü , trafik setli flan aldım iyi o zaman iyi indirim yaptırmışm
  • yok ya. eskişehirde park sensörü + boya + işcilik = 180 tl. eskişehir otokoçmu ucuz yoksa bizde mi bir sıkıntı var
    park sensörü sesli parksensörlerinden.
  • park sensörüne okadarda güvenmeyin yoksa benim gibi park yapılmaz direğine küt diye geçirirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirturkcan

park sensörüne okadarda güvenmeyin yoksa benim gibi park yapılmaz direğine küt diye geçirirsiniz

bencede bazen çalışıyor bazen çalışmıyor
  • benim için zaten problem yok iğne deliği kadar mesafe olsun park ederim ama benim hatun yaptıklarımın basit olduğunu düşünüp kendi başınayken denemeye çalışınca fena oluyor. en azından çıkacak sesten korkup park yapmaktan vazgeçebileceği ümidi var içimde
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormgrey_1905

benim için zaten problem yok iğne deliği kadar mesafe olsun park ederim ama benim hatun yaptıklarımın basit olduğunu düşünüp kendi başınayken denemeye çalışınca fena oluyor. en azından çıkacak sesten korkup park yapmaktan vazgeçebileceği ümidi var içimde

benim hatundada işe yararsa süper ki ben bile çok fazla ses çıkarınca park sensörü strese giriyom
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aylinbakir

mesafe ekranlısı mı (bence gereksiz) yoksa sadece sesli uyarı olanı mı?

paylaşım için tşkr ederim.
  • quote:

quote:

benim için zaten problem yok iğne deliği kadar mesafe olsun park ederim ama benim hatun yaptıklarımın basit olduğunu düşünüp kendi başınayken denemeye çalışınca fena oluyor. en azından çıkacak sesten korkup park yapmaktan vazgeçebileceği ümidi var içimde

benim hatundada işe yararsa süper ki ben bile çok fazla ses çıkarınca park sensörü strese giriyom

en temizi hatunlaı park sensöür yerine kullanın. ben öyle yapıyorum :p
  • quote:

Orijinalden alıntı: badbora

quote:

quote:

en temizi hatunlaı park sensöür yerine kullanın. ben öyle yapıyorum :p

bekarsak napalım
    o zamanda kız arkadaşlarımızı kullanırız napalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:GoRaN:.

quote:

açıkçası punto istiyorum ama fiesta'nın tasarımına da hastayım, punto evo ve fiesta arasında kararsızım şu an :)
    bizde hem punto evo hem de fiesta var
    puntonun da fiestanın da içi tasarım olarak güzeller - fakat puntodaki sert plastik insanı ticari araca biniyormuş gibi hissettirebiliyor
    dış tasarım olarak 2sini de çok beğeniyorum, fiat için fazlasıyla iyi bir tasarımı var puntonun, fiesta da sportif
    kullanırken punto trafik kargaşasına daha uygun bana göre- tüm ön arka tamponu kaplayan ve tasarımla bütünleşmiş plastik korumaları sayesinde, fiesta da en ufak dokunuşta boya atcak diye 1 metre geride duruyorum
    konfor açısından fiesta sert süspansiyona sahip herkes memnun kalmayabilir ama güvenlidir, punto çok konforlu bir sürüş sunuyor ama arkada torsiyon olduğu için virajlarda husursuz edebiliyor
    bizdeki 2si de 1.4 benzinli model - puntonun 77hp 110nm lik motoru zayıf geliyor (fiestanın 1.25 motoru bile 82hp 110nm)
    ama punto duallogic vitesine rağmen fiestadan daha az yakıyor

dizel düşünüyorsanız açıkcası ben 1.4 tdci yerine 1.3 multijeti tercih ederim...

yorumun için teşekkür ederim, peki madem ikisi de var birini alacak olsaydın hangisini alırdın? :)

edit: dizel almıcaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talbot Lago -- 22 Aralık 2010; 20:52:07 >
  • karbon kaplı difüzör

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar-----
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35JR1912

karbon kaplı difüzör

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar-----

oooo cenk sen ne yaptın öyle yaaaaa.
    Çok güzel olmuş bence.
    Yazın kesin sana uğramam lazım:)
    Nerde kaça yaptırdın???

•  -----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar-----
  • 
Sayfa: önceki 882883884885886
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.