Şimdi Ara

Network Yazici Kurulumu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tally 8306 yazicisi iki sekilde pc baglanilabiliyor birincisi bildigimiz lpt portu uzerinden ikinciside rc45 uzerinden network e baglaniyor 20 makinalik bir grup makina uzerinde bu yaziciyi calistirmak istiyorum fakat herhangi bir makina ile baglanti yapmak istemiyorum yani swich e baglayarak butun makinalarin kullanmasini istiyorum herhangi bir makina uzerinden paylasim yapmak istemiyorum bu bahsettigim islem uzerinde yaziciya ag ayarlarini tarattigimda aga baglanamiyor bilgisayardan erismeye calistigimda ip adresine ulasamadigimdan herhangi bir ip uzerinden yazici tanitimi veya bagli olup olmadigini ogrene bilmek icin ping dahi atamiyorum bu arada rc45 swich e taktigimda lambada yaniyor bagli olduguna dair sizce bu durumda ne yapmaliyim????

• o programa ait network programini bulman gerekiyor veya makine destekliyorsa makinenin panelinden ip tanimlamasi, ag maskesi vs tanimlamalarini yapmaya calis. eger bu tanimlamalari yapabilirsen
    diger makinelerden printer eklerken lpt degilde localhost secenegini kullanarak printerin ip adresini yazarak kurmalisin.
  • ilginiz icin tesekkkurler ama yine yazicinin ip nosuna erisemedim erisemedigimden herhangi bir makinaya tanitarak ag uzerine ip uzerinden paylasim veya tanitim yapamaiyorum simdilik lpt portu uzerinden bir makinaya bagladim ve o makinanin uzerinden paylasim verdim calisiyor fakat bu yazicinin ip numarasi ogrenebilmem icin yardimci olursaniz sevinirim...
  • farketmez kullanım klavuzu yada manualında atadıgı ip numarası vardır.bunun dısında bazı prınterlarda ip degıstırebılıyosun.

ayrıca agda erısmek ıcın yazıcı ekle/yazıcıyı ben ayarlayayım secıp al kısımda tcp ip sını vererek gorebılırsın....
  • tesekkurler fakat bu yeterli degil problemime cunku yazici ikinci el yani kullanim klavuzu yok internet sitesindende herhangi bir sabit ip e rastlamadim bahsettiginiz yeri biliyorum fakat ip olmadigindan gerekli ip bolumunu doldurmadan yazici kurulmuyor eger bahsettigim yazicidan kullanan veya daha once kurmus olan arkadaslarim sabit ip ye sahip bir yazici ise ip numarasini temin edebilirlerse sevinirim (fakat bu arada ip scanner programi ile network'de 10.0.0.0 - 196.168.255.255 arasi butun ipleri pinklettim fakat 16 kurulu makina haricinde hic biri ipden cevap alinamadi baglantilari kontrol ettim ama yine bir sonuca varamadim)
  • netscan programını yüklle ip sini görürsün.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.