Şimdi Ara

NetSpeed Ultimate Fiber 200 Mbps Bağlattım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
3.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Süperonline altyapısı varmış yokmuş ilgisi yok amaç rekabeti yaratmak bazı arkadaşlar boş konuşuyor ama ileride anlatırım.

Türkiye’de en büyük fiber altyapıya sahip SOL ve Türk Telekom.

Bu 2 firma kendi aralarında rekabet etmezse olan tüketiciye olur 1000 Mbps’i 1000 TL’ye satarlar.

Ben nelerle uğraşıyorum Tüketici en hızlı interneti en uygun fiyata alsın , indirme ve yükleme hızları artsın , Rekabet ortamı yaratılsın.Türk telekom ve Türkcell’in bağlı olduğu ajanslar ve pazarlama ekibi donanımhaber’e bakmıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Biz donanımhaber’de çok icraat başardık ve internetin daha iyiye gitmesi içinde daha çok mücadele ederek başaracağız.Türk telekom mecburen rekabet açısından fiyatları indirmek zorunda kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 17 Haziran 2022; 8:15:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halihazırda 100mb ftth kullanıcısıyım milenicomdan acaba geçsem mi bende başka iss den geçince çok bekletiyorlar mı?

• DGrayMan kullanıcısına yanıt

bir yıyı geçti netspeed 100mbps kullanıyorum, pek memnun değilim açıkçası, iptv sıkıntılı, maç saatlerinde iptv açmasam bile hız dibe vuruyor netflix bile izlenmiyor, yine yoğunluğun olduğu saatlerde hız 5mbps ye kadar düşüyor

mh yi arayınca dediği yoğunluğun olduğu saatlerde olabilirmiş, lan olurmu öyle şey, ben zaten sadece akşam kullanıyorum bunu, napim işe gitmeyeyimmi internete girmek için

daha dün akşamüstü iptv den bi film izleyeyim dedim önce iyiydi 1 saat kadar sonra donmaya başladı, hız testi yaptım 10mbps ye düşmüş, modemi kapattım açtım düzeldi 10dk sonra yine çakıldı, öyle böyle zorla bitirdim filmi

vesselam ben pek memnun değilim, uzun zaman önce türknet e geçecektim zam gelince kaldım, ama şuan fiyatlar aynı neredeyse üşenmesem bugün geçecem türknete

• FletneR_ F kullanıcısına yanıt

1 günde geçiyorsun ve kesinti olmuyor.

• dndd D kullanıcısına yanıt

Bağlantınız ftth mı vdsl mi?

fiber

• dincsor D kullanıcısına yanıt

konuya ekledim hocam.

• dndd D kullanıcısına yanıt

Eğer böyle bir sorun yaşarsam ileri de iptal eder turknet'e geri dönerim zira turknet'te böyle sorunlar yaşamadım. Ben yüksek hız istiyorum diye geçtim bu pakete sonuçta yavaşlayacaksa kullanmanın bir mantığı yok. Şuan herhangi bir sorun yok gibi. Bakalım artık.

• Hocam ping 4 ms olmasi lazim senin 80

• ozon3 kullanıcısına yanıt
    Doğu da oturuyorum diye belirttim hocam ondan. Türkiye 20 ms alıyorum. İstanbul’da otursam dediğiniz gibi olurdu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bende başvuru evraklarını gönderdim az önce bakalım ne zaman bağlantı yaparız

• Millet bu fiber hatları nereden buluyor anlamış değilim. Ben sokaklarda gezerken bir zaten turuncu fiber kablo görsem gidip sarılasım geliyor, O kadar az var istanbulda. Ama anadoluda her yere çekmişler  

• miskindvd kullanıcısına yanıt
    Hocam bu dediğiniz çok saçma oldu şimdi. Tamam bazı yorumlarınıza katılıyorum ancak anadoludayız diye hayvan gibi mi yaşayalım yani hiçbir hizmet almayalım mı? Sonra İstanbul’a taşınınca nufus çoğaldı? Eski oturduğum yerde kablo çalınması bile yaşadım kaç ay internete giremedim. Bende İstanbul’a geldiğimde gigafiberi görüp iç çekiyorum. Sizin moreliniz bozuk nereye saldıracağınızı şaşırıyosunuz. Bu arada bu ülke İstanbul’dan ibaret değil. Kars’a beklerim. Gezdireyim sizi.

Ben öyle bir şey ima etmedim. Anadoluda fiber olması kötü birşey değil, istanbulda olmaması saçma, 1000 nüfüslü dağın baş başı ilçelere götürüyorlar ama 1.000.000 nüfüslü Esenyurt-Küçükçekmece gibi yerlere götürmüyorlar.

Küçükçekmece gigafiber bölgesi bence size gelme şansı var bizde o şans bile yok gibi. Umarım istediğinizi alırsınız.

Ben küçükçekmece veya esenyurtta değilim. Örnek olarak verdim o bölgeleri.

Ben İstanbulun çok daha merkezi çok eksi bir yerleşim yerindeyim. Ama Gigafiber planlaması yok, Superonline planlaması yok, Turksat altyapısı çok kötü sürekli kesilme kopmalar yaşanıyor, Turk Telekom da 80mbit VDSL veriyor 50 senelik kablolar ile.

Ben anadoluya gelmesin demiyorum, tabi gelsin, ama her yere gelsin, buraya da gelsin, Ankara'ya da gelsin, Malatya'ya da gelsin.

Fiber döşenme hızı çok az, yılda fiber ulaştırılan hane sayısı 1 milyondan az, fakat halen VDSL kullanılan 10.000.000dan fazla hat var.

Yani fiberin hepimize ulaşması 10 yıldan fazla sürecek, ben buna kızıyorum, çok daha hızlı olmalılar, 10 yıl beklemeyelim

Aslında nedeni çok basit yeni yapılan binalarda neredeyse tüm bölgelerde telekom müteahhitlere ftth bağlantıyı mecbur koştu. En azından benim şehrimde öyle.Yeni bir yerleşim yeri ve yeni binalar varsa artık ftth bağlantı mecburi.

Bu durumda Turk Telekom sadece yeni yapılan binalara fiber çekiyor zaten. Binamızın yıkılmasını bekleyeceğiz 10-15 sene artık ne kadar sürerse

Haklısınız hocam herkesin hakkı en iyisine sahip olmak sizinde hakkınız eski konularıma bakarsanız kablo hırsızlığı yüzünden internetsiz bile kaldığım oldu. Yani burada da herşey güllük gülüstanlık değil sadece her yeni binaya fiber getiriyorlar eski binalar dediğiniz gibi bakır adsl ve vdsl ben yeni bir binaya taşındım şansıma hiç haberim yoktu yani fiber olacağından şansa oldu.

Umarım en kısa zamanda çalışmalar hızlanır da tüm evlere doğru düzgün fiber çekilir. DSL teknolojileri 10 sene daha çekilecek çile değil

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.