Şimdi Ara

Netspeed Santral Mesefesi + Hız ve Port Sorgulama açıldı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
0
Favori
17.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam hangi kabloyla değiştirdiniz. Cat vs anlamında soruyorum. Birde eski kablo neydi. Teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Konu için sağ olun hocam. Kablo değiştirme konusunda sıkıntı yok, arkadaşın ne ile değiştirdiğini merak ettim sadece.

• Dandik vdsl bağlantı ile 85 mbit verebiliyorlar.

Superonline fiber ile 35 e bundan fazla fiyat biçiyorlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam, cat6 kalitesinde bildiğin 2'li kablo var mı? Bina içi kendim çektim. Normalde cat alırım ancak kalın olduğu için geçmez benim geçirdiğim yerlerden. 2'liyi zor geçirdim. Bir sitede buldum ama o da toptan satıyor 100m civarı. Çözüm arıyorum

• Netspeed Santral Mesefesi + Hız ve Port Sorgulama açıldı

Ben bunlarin ..................... Bosluklari kendileri doldursun uzaydan geliomus bana internet resmen Allahin belasi telekom insallah batar

• atınki kullanıcısına yanıt
    ucuz cat5 kablo yu daha kaliteli telefon kablosu ile değiştirdim. Cat falan önemli değil aslında bakır oranı yüksek bir kablo işinizi görür. Ama sağlam olsun derseniz cat7 yada kaliteli cat 6 kablo öneririm. Benim dairem kiralık olduğundan işimi görecek kadar bir hat çektirdim. Çap konusunda sıkıntı olmaması için telefon kabloları var aynı kelitede onları deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vesaire86 -- 2 Eylül 2020; 18:40:53 >
  • gs09gs09 kullanıcısına yanıt
    senin internete girmen mucize hocam :)
  • vesaire86 kullanıcısına yanıt
    Hocam kabloyu internetten mi aldınız elektrikçiden mi acaba. Cat kablo çekemiyorum kalınlığından dolayı. İnternetten aldıysanız link atabilir misiniz?

internetten almadım ama şöyle geçiyor :
    https://urun.n11.com/ozel-kablolar/recber-2x2x050050-pdv-telefon-kablosu-100-metre-P410834961

benim metrajım kısaydı bir kaıp olmadı.
    Benim metraj 10 ila 15 metre civarı 3. kattayım. Nettekiler kaliteli olanlar 100m toptan satıyo, elektrikçilere de güvenemiyorum

açıkçası benim işimi gördü kalınlığı cat den daha az ama kayıp sıfıra yakın oldu 20 metre kabloda öneririm. Eğer kabloda sıkıntı varsa muhtemelen çözülür.
  • Netspeed Santral Mesefesi + Hız ve Port Sorgulama açıldı
    Port Yok diyor ne oluyor acaba? Bu konuda biraz cahilim.

• 2 km assagida telekom anabinadi var kesin ordan geliyor direk buraya :) adamlar ne pinti be ta ordan buraya arada bisi yok

• Yeni hat alamazsanız olan müşterilere ancak yetiyor santralde hat sayısı

Hocam kabloda sıkıntı yok, ek falan da yok ama kesiti baya ince. Büyük ihtimalle 0.25 falan ve tam bakır olmama ihtimali var.

Kayıp çoksa muhakkak bir sıkıntı vardır. Modemi direkt ankastreye bağlayıp test edin bir farkı varsa kablo sorunludur zaten

Ankastreye bağlayamıyorum malesef. Downloadda sıkıntı yok 35lik paketteyim max 45 gösteriyo (sorgu sayfasında 68diyo). Upload sıkıntı ama, şu an hızlar yükseltildiğinden beri maks 2mbps up alabiliyorum.

13 mbps gibi bir değer olmalıydı
  • Türü FİBER Adresinizde Alabileceğiniz Maksimum Hız 75 MBPS. Ben Ttnet 100 alıyorum.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.