Şimdi Ara

Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi? (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.828
Cevap
29
Favori
217.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    8 TL'yi 1 hafta geç haber verdikleri için firmayı ahlaksız yapmışsın bu düpedüz ahlaksızlık
  • yusobreak Y kullanıcısına yanıt
    neden sen gocundun...
    muhatabım sen misin?
    yoksa netspeed çalışanı mısın?
  • yusobreak Y kullanıcısına yanıt
    ahlak sadece bacak arasında değildir.
    meslek ahlakı,kurumsal ahlak gibi alt bağlantıları vardır..

bu netspeed i savunacağına "ya buöyle birşey mi olur?"diyerek tepkini ortaya koyman yerine netspeed firmasını savunuyorsun..
    ülkemizde bu durum yaygın bir davranış yadırgamamak lazım. hakını arayan yada yanlışsı dile getiren tepkisini ortaya koyan her zaman haksız dır... değişl mi?
    olay sadece 8 tl diye düşünüyorsan sığ bir düşünceye sahipsin ve sığ düşünceye sahip olman durumunda bu tepkini amacını anlaman da münkün olmaz..aldığın nefes boşunadır.
  • gertt G kullanıcısına yanıt
    Amma uzattın 8 TL işte yav felsefe yapmışsın o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusobreak -- 4 Mart 2020; 12:45:51 >

• 35mbit güya açarken sayfalar donuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero-man -- 8 Mart 2020; 22:13:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başvuracak arkadaşlar başka firmalara baksınlar.
    35mbit. Prime time bile değil.

• zero-man kullanıcısına yanıt
    Kablolu deneyin kablosuzda test stabil olmaz 1 Mbps'de çıkar 75'te çıkar.

Hız Testi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler diye uyarıp duruyorlar.

“Lütfen hız testini başlatmadan önce doğru sonuç alabilmeniz için aşağıda verilen adımlara uyarak yapılmasını rica ederiz.”
    Yapılacak test bilgisinin doğruluğu açısından modemizin ethernet portu üzerinden kablolu olarak bağlı olması gerekmektedir.
    Test sayfası haricinde açıkta olan tüm web sayfalarınızı kapatmanız gerekmektedir.
    Bilgisayarınızda çalışan diğer programları ve uygulamaları kapatınız.
    Hız testinizin yapıldığı bilgisayar haricinde modeminize bağlı ikinci bir cihaz internete bağlı olmaması gerekmektedir.
    Yukarıda sıralanan adımları uyguladıysanız hız testiniz doğru sonuç verecektir bunun için yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

• Allah şirket çalışanının bile mantıklısını versin.
  • gertt G kullanıcısına yanıt
    Tabiki goz yumma. Ben sadece gec bilgilendirmisler ama, erkende bilgilendirseler devam diyecektin zaten diye dusunuyorum. Birde aldigin fiyata baska firmadan internet alamazsin bunuda goz onunde bulundur diye soylemek istemistim. Sonucta para senin tabiki bana soz hakki dusmez.

Diger bir konuda; netspeed icin hiz testi yapan arkadaslar, turktelekom alt yapisini kullanan bir firma, sadece port uzerinde hiz sinirlama, interneti kesme ve acma yapabiliyor (faturayi odenmedigi zaman...) yani x firmada olsa ayni port uzerinden sana 16mbps hiz yerine 30mbps hiz verme imkani yok. Bozukluk varsa turktelekomda vardir diye dusunuyorum. Bilmedigim bir konu, yani mantik yuruttum, bu arada 1 haftadir kullaniyorum, iptv kablosuzda bile su an kullandigim superonline fiber kadar iyi. Donma/kopma yasamiyorum. Daha oncede dedigim gibi, porta olan uzakligim 270 metre. Belkide yakin oldugum icin sorun cikartmiyor....

• ikiy İ kullanıcısına yanıt
    Bence cgn den dolayı, paket kaybı da bundan dolayıydı düzelttiler biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero-man -- 11 Mart 2020; 23:16:33 >
  • zero-man kullanıcısına yanıt
    Bu da dogru fakat cgn den dolayi olsa bile 16mbps yi 30mbps ye cikartmaz Tabi burda kendi adima konusuyorum :) bunun disinda zaten diger servis saglayicilarinda da cgn den dolayi ayni sorun var. Netspeed e ozgu birsey degil bence. Cogu zaman kullandigim fiber superonline da bu hizlari goremiyorum. Portla aramda 50 metre yok. Genelde hep 12-15 arasi cok nadir 19 lari goruyorum. Sikayet bildirimi yaptigimda 1-2 saat 22-23mbps te gidiyor sonra tekrar dusuyor. Iptv de donmalar yasamaya basladigimda biliyorumki hiz 10-12 lerde geziyor...
    tekrar basandonuyorum. Ben netspeede 66₺ oduyorum. Turk telekom benden 90₺ kusur gibi bir rakam istiyor. Alt yapi hizim belli. Max 16mbps. Netspeed kotu diyip x bir firmaya gecis yaptigimda hem 2 yil kendimi baglayip birsey yapamiyacagim hemde sorun yasarsam ispatliyamiyacagim. Cunku “bizde normal gorunuyor” lafini her seferinde duyacagim. Bu yuzden taahhutsuz internet candir. :) ustelik x firmanin 2 faturasi, netspeedin 3 faturasina tekabul ediyorsa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ikiy İ kullanıcısına yanıt
    valla diğer evde fiber Vodafone var. Çayı bardağa koyarken torrent iniyor (99mbit ama 110geldigi oluyor)

netspeed bi 3-4 bi 9-10 veriyor. Ancak şimdi sabah 35 alıyorum.

ödediğim parada 10 lira az.

• Yani sen fiber kullaniyorsun birak arada bir 3-4 lere insin. Nisbet yapar gibi bu ne . Ben 10-11 alsam yeter fazlada gozum yok

• bjkboy kullanıcısına yanıt
    Ben rahatım hocam üç ay defalarca şikayet yazdım, bir kere aradılar ve dalga geçer gibi hattınızda sorun yok diyip kapattılar. Sağolsun btk kullanıcıların geçişini engellemek için üç ay bekleme süresi koymuş, üç ay doğru düzgün internet alamadım.. Kanser oldum o üç ayda, paket kayıplarımı dersin, ping sorunları mı dersin ne ararsan var. Düşün yani sağlam altyapıda bile bunu yapıyordu. Türknete geçiş yaptım sıkıntım kalmadı, herkese de söylüyorum orada en sorunsuz hangisi ise onu kullanın. Altyapınız kötüyse yapılacak birşey yok, hangi interneti alırsan al seni kanser eder hele ki bu ucuz firmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JacobHughes -- 14 Mart 2020; 20:4:26 >
  • Merhaba arkadaşlar ilginç bir durum var onu paylaşmak istiyorum bilen bir arkadaş açıklayabilirse sevinirim netspeed 16 mgbt e kadar olan paket kullanıyorum upload 60 kb fakat mobilden wifi ya bağlanıp hız testi yaptığımda upload 3 mgbt lere kadar çıkıyor PC de denediğimde modem de görünen değer çıkıyor bu nasıl oluyor bilen biri var mı acaba

• kajmeran89 kullanıcısına yanıt
    Frekansla alakali birsey diye dusunuyorum. Normal sartlarda 0.60 ile 1 arasi alman lazim. 3-4 leri fiberde alman lazim. Sureklimi 3 gosteriyor yoksa 3 den baslayip 1 in altina dusuyornu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ikiy

Frekansla alakali birsey diye dusunuyorum. Normal sartlarda 0.60 ile 1 arasi alman lazim. 3-4 leri fiberde alman lazim. Sureklimi 3 gosteriyor yoksa 3 den baslayip 1 in altina dusuyornu?
    Hocam 2 gün arka arkaya test ettim 3 e kadar gelip 2.5 ve 2.7 ye düşüyor şaştım kaldım valla bir an sevindim upload hızlarını artırdılar herhalde diye PC de 60 kb çıkınca hayal kırıklığı oldu fakat telde ilginç bir şekilde aynı internet en az 2.5 mgbt çıkıyor upload

• Memnun değilim asla söylenen hızları alamıyorum. Mh de ilgisiz.

• kajmeran89 kullanıcısına yanıt
    Internet ortaminda gezinirken bir hiz farki vs varmi peki ?! Ilginc yani

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Mh arayip porta olan uzakligi ogrenebilirsin. Birde telefon hattindan anlayan birini cagirip kablosunda kopukluk varmi yok kontrol ettir derim. Ama porta olan uzaklik coksa yapabilecegin birsey yok malesef...

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.