Şimdi Ara

Netspeed bağlatanlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tt ekibi size de sorun çıkardı mı ? Bugün netspeed'den aradılar, tt ekibi "binada alt yapı yok" demiş, dediler. Oysa binanın yarısı aktif ttnet müşterisi ve zamanında yıllarca bende aboneleriydim. Şaka gibi, resmen alay ediyorlar ya.! Netspeed de benden binadaki ttnet kullanan bir komşudan müşteri numarasını istiyor. Herhalde o şekil ispat edecekler ttelekoma. Belli ki el mahkum "hop ne oluyoruz, müşterilerimize niye yokuş yapıyorsunuz" diyemiyorlar 🤔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdi de arayıp başka bir arıza çıkardılar 1 hafta kadar bekleyin diyorlar 😲 oo, cümbüşe gel.

• Şahsen benim bağlantım başvurudan 3 gün sonra gerçekleşti hatta TT ankastre bağlantısını bile yaptı ben söylememe rağmen, tamamen bölgedeki TT elemanlarına kalmış bu işi doğru yapıp yapmamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bey V

Şimdi de arayıp başka bir arıza çıkardılar 1 hafta kadar bekleyin diyorlar 😲 oo, cümbüşe gel.
    Aynı sorun bende de mevcuttu twitter üzerinden "Paul Doany" Türk telekom ceo'su iletişime geçin derdinizi anlatın ben iletişime geçtim ertesi sabah sorunum çözüldü binalar arasın da bazen adres değişikliği olabiliyor sizin de sanırım ondan kaynaklı umarım sorununuz en kısa sürede çözülmüş olur :)
  • Öncelikle, cevap için teşekkürler.

9 haziran da evrak ulaştı ellerine, bugün 15 haziran, yahu bunlar bir de bana daha interneti bağlamamışken, 8 haziran'dan bu yana fatura kesmesin 😱 bir de bayram girdi araya şansa bak, tt işçileri 4 gün tatil yaparlarsa tam yandık 😵

Şu, paul ile bir şansımı deniyeyim.🙄

• Bey V kullanıcısına yanıt
    Son durum nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Son durum nedir?
    Paul işe yaramadı ve malesef beklemekteyim halen. Umuyorum aylarca bekletmeye kalkmazlar.

• Netspeeddeki sorun ne tam olarak hız tanımlamasımı yapılması gerekiyormuş?

Inşallah sorunun en yakın zamanda çözülür

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @Graffiti

Hayır. Yeni aboneyim, internet bağlattırma aşamasındayım fakat tt ekibi netspeed'e "kablosuz altyapı bağlantı da arıza var" (ne olduğunu anlamadığım) diye bildirmiş, netspeed m.hizmetleri de "bize bunu ilettiler ne zaman tamir olur belli değil, beklemeniz lazım ne zaman tamir olursa haber ederiz size" demekte. Ben de bunun üzerine merak ettim diğer netspeed'e başvuranlarda da bu ve benzeri durumlar yaşanmış mı diye.

@yag1z41

İnşallah. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bey V -- 23 Haziran 2018; 15:8:12 >
  • quote:

@Graffiti

Hayır. Yeni aboneyim, internet bağlattırma aşamasındayım fakat tt ekibi netspeed'e "kablosuz altyapı bağlantı da arıza var" (ne olduğunu anlamadığım) diye bildirmiş, netspeed m.hizmetleri de "bize bunu ilettiler ne zaman tamir olur belli değil, beklemeniz lazım ne zaman tamir olursa haber ederiz size" demekte. Ben de bunun üzerine merak ettim diğer netspeed'e başvuranlarda da bu ve benzeri durumlar yaşanmış mı diye.

@yag1z41

İnşallah. Teşekkürler.
    Son durum nedir arkadaşım bende yeni servsi sağlayıcı için bakıyorum Netspeed iyi diyenler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tigerspeed

Son durum nedir arkadaşım bende yeni servsi sağlayıcı için bakıyorum Netspeed iyi diyenler var

Alıntıları Göster
    Malesef, halen internetimin bağlatılmasını bekliyorum. Şaka gibi.

Bakalım bekliyoruz. Yüksek ihtimalle daha çok bekletecekler gibi, hatta 1, 2 ay bekletip "bağlatamadık üzgünüz" gibisinden bir şey demeleri de olası geldi. Zira anladığım kadarıyla türk telekoma diş geçiremeyen, sözünü dinletemeyen bir iss var ortada, birde bağlattıktan sonrası var bunun ki şimdiden "internet kopmaları, arızaları olması dahilinde ne kadar bekleriz" diye düşündürttü endişelendirdi beni.

• Hocam, siz varolan Telekom interneti mi kapattırıp başvuru yaptınız? Eğer öyle ise büyük hata yapmışsınız.

Size tavsiyem önce Telekom'a başvurun, düzgün altyapı çekşinler, her şeyi ayarlasınlar. Sonra oradan Türknet veya Netspeed'e geçin.

Yeni kurulum için Telekom diğer ISS'lere hep arıza çıkartıyor (dandik port vermede cabası).
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Hocam, siz varolan Telekom interneti mi kapattırıp başvuru yaptınız? Eğer öyle ise büyük hata yapmışsınız.

Size tavsiyem önce Telekom'a başvurun, düzgün altyapı çekşinler, her şeyi ayarlasınlar. Sonra oradan Türknet veya Netspeed'e geçin.

Yeni kurulum için Telekom diğer ISS'lere hep arıza çıkartıyor (dandik port vermede cabası).
    Hayır. Türk telekomun ne interneti ne de telefon sabit hattı bulunmamakta. En son 4, 5 sene evvel vardı sabit telefon dahil kökten kapattırmıştım. Şimdi internet ihtiyacı doğdu ve bu netspeed'e rastladım fakat mesele anlattığımız gibi malumunuz.

• quote:

Hayır. Türk telekomun ne interneti ne de telefon sabit hattı bulunmamakta. En son 4, 5 sene evvel vardı sabit telefon dahil kökten kapattırmıştım. Şimdi internet ihtiyacı doğdu ve bu netspeed'e rastladım fakat mesele anlattığımız gibi malumunuz.

Alıntıları Göster
    Her neyse artık. Benim tavsiyem en az sorun için Telekom'dan internet alın önce. Onu 1 ay falan deneyin kopuyor mu kopmuyor mu, hız nasıl falan, sinyal değerleri vs.

Tatmin ederse aynı hattı Türknet veya Netspeed veya istediğiniz (telekom altyapısı kullanan) ISS'ye geçirin.

He, direk bahsettiğimiz firmalara sıfırdan kurulum için başvurabilirsiniz ama sorun çıkma ihtimali yüksek olduğundan tavsiye etmem. Telekom müşterisi olunca kurulum vs. hepsi sıkıntı çıkmadan oluyor genelde.

• 51 gün etti halen internet bağlattırılamadı, "kablo da arıza varmış" deyip süre belirtmeyip "bekleyin" diyorlar.

Ne yapsak ? 🤔 Şikayet mi etsem btk'ya gerçi sorun burada türk telekom, arıza belki 1 saatlik bir mevzu fakat belli ki bir ilgisizlik mevcut. Tt'yi şikayet edebilsek iyiyidi. 🙄

Antenler suretiyle wifi internet satan wifi iss firmaları var kurulumları biraz tuzlu(275tl) olsa da bunlar da seçeneklerim arasında fakat wifi olduğu için çeşitli programlar ile bilgisayarı görebilirler diye endişelendirdi.

Ne dersiniz, ne yapsak ?

Hocam twitterdan paul doany ye yazın.

Ayrıca eniz.akdag@turktelekom.com.tr adresine mail atın durumu anlatın çabuk çözülebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: erocan27

Hocam twitterdan paul doany ye yazın.

Ayrıca eniz.akdag@turktelekom.com.tr adresine mail atın durumu anlatın çabuk çözülebilir.
    Öncelikle cevap için teşekkürler.

Konuyu ilk açtığım zamanlar da "Hasac" kullanıcı adlı arkadaş'ta paul'a yazmamı tavsiye etti ben de yazdım, gelen cevap "karşılaştığınız sorun için üzgünüm, iletişim bilgilerinizi yazın, bizzat takipçisi olacağım" şeklindeydi, fakat ne arayan oldu ne soran.

Bir de verdiğiniz mail ile şansımı deniyeyim, umuyorum işe yarar.

• en ucuz bir tarife bağlatıyorsun ttnet ile taahütsüz olarak.Sonra ay sonu faturadan 1 hafta önce netspeede kargoluyorsun belgeleri.İşlem tamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamikisi

en ucuz bir tarife bağlatıyorsun ttnet ile taahütsüz olarak.Sonra ay sonu faturadan 1 hafta önce netspeede kargoluyorsun belgeleri.İşlem tamam.

+1 Hazırnet alıp geçiş yapabilirsiniz. Zamanında türk telekom turknet'i oyalıyorken bu sayede çok hızlı internet kullanmaya başlayanlar oldu:

https://forum.donanimhaber.com/telefon-veya-internet-aboneligi-olmayanlar-icin-turk-net-e-gecis-sekli-tavsiyesi-adsl-icin--125967495

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.