Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Netmaster Infinity 401 yeni modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: erhan850 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
1.112
Cevap
34
Favori
108.819
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> KabloNet >> Netmaster Infinity 401 yeni modem
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      159 Mesaj
      10 Ocak 2019 17:24:00
      quote:

Orijinalden alıntı: DOCSIS ile bir bağlantısı kalmadıki şuan A(ccess) P(oint) olarak çalışıyor cihaz.

Kablosuz ağ ayarlarını düzgün yapması lazım.Netmasterın kablosuz ayarlarına ben bulaşmam ;) Alıntıları Göster
      Valla adamı bu noktaya kadar getirdin, yarı yolda bırakmak olmaz. O zaman baştan söyleyecektin ki hiç bulaşmasın.
      |
      |

• Yüzbaşı
      307 Mesaj
      10 Ocak 2019 17:43:54
      Repeater alsam zaten yukarıdan gelen WiFi 90 mbps lerde geliyor repeater de bunu kablo ile tv ye bağladığımda hız kayıbı olurmu.? Eğer olursa hem yukarıdan gelen kabloyu iptal ederim ortalık düzelir. Yani

WiFi > repeater > tv ps4 LAN kablosu diğer aletleri WiFi ile

Eğer olursa hangi cihazı önerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baro26 -- 10 Ocak 2019; 17:45:53 >
    • Çavuş
      98 Mesaj
      10 Ocak 2019 18:24:15
      Merhaba yaklaşık 2 yıldır Netmaster Infinity 401 modemde port yönlendirmeyle akıllı ev sistemime dışardan bağlanabilmekteydim. Ancak sözleşmemi yenilememden sonra birkaç haftadır akıllı ev sistemine dışardan bağlantı kuramıyorum. Modem ayarlarımda herhangi bir hata bulunmamakta olup IP adresim değişmemiştir. Daha sonra forumda ilgili sayfada yazılanları okudum ve WAN başlığının altında yer alan IP Adresinin 100.XX.XX. ile başladığını gördüm. Sanırım 5 TL ücret ödeyerek statik IP almam gerekecek. Ancak merak ettiğim bazı hususlar var

1- Yaklaşık 2 yıldır Statik IP hizmeti satın almadan, ücretsiz olarak kullandığım port yönlendirme işlemini şu anda neden gerçekleştiremiyorum?

2- IP sorgulaması yaptırdığımda her bağlantı esnasında IP adresimde herhangi bir değişiklik olmadığı ve statik olduğu halde neden statik IP hizmeti satın almam gerekiyor?

3- Akıllı ev sistemine dışarıdan bağlanmanın bazen önemli avantajları olmaktadır. Ancak bu hizmet için her ay 5 TL ücret ödemek istemiyorum. Bu sorunu eskiden olduğu gibi ücret ödemeden çözmek için bir tavsiyeniz olur mu?

Teşekkürler

• Teğmen
      171 Mesaj
      10 Ocak 2019 19:02:09

https://whatismyipaddress.com

Buradaki IP ile modem arayüzünde gördüğünüz IP aynı değilse CGN havuzundasınız demektir. Port yönlendirmeler çalışmaz. Servis sağlayıcınızı arayıp evdeki kamerama dışarıdan bağlanamıyorum beni CGN den çıkartın deyin.
      |
      |
      moment60 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      159 Mesaj
      11 Ocak 2019 08:37:23
      quote:

Orijinalden alıntı: baro26 Repeater alsam zaten yukarıdan gelen WiFi 90 mbps lerde geliyor repeater de bunu kablo ile tv ye bağladığımda hız kayıbı olurmu.? Eğer olursa hem yukarıdan gelen kabloyu iptal ederim ortalık düzelir. Yani

WiFi > repeater > tv ps4 LAN kablosu diğer aletleri WiFi ile

Eğer olursa hangi cihazı önerirsiniz ?
      90 mbps hızı alt katta alabiliyorsan neden ilave bir şeye ihtiyaç duyuyorsun ki? Ben 8 mbps ile HD video izleyebiliyorum.

Bende range extender var. Range extender ile repeater aynı cihazsa, hızını yarıya yarıya düşürür. Teorik olarak tam yarı hızda bağlantı kurarsın.

• Yüzbaşı
      307 Mesaj
      11 Ocak 2019 09:32:30

90 mbps hızı aldığım nokta bebek odası ile salonun birleşimi olan nokta 5 ghz sinyali düşük aldığı için oturduğum koltukta bile kopmalar sinyal düşüklüğü yaşıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      MajörParite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      159 Mesaj
      11 Ocak 2019 11:37:12
      quote:

Orijinalden alıntı: baro26 90 mbps hızı aldığım nokta bebek odası ile salonun birleşimi olan nokta 5 ghz sinyali düşük aldığı için oturduğum koltukta bile kopmalar sinyal düşüklüğü yaşıyorum Alıntıları Göster
      Tam oraya TP-Link'in bir menzil arttırıcısını konumlandırırsen teoride 45 mbps hız alırsın.

Dediğim gibi, 8 mbps ile gayet rahat HD video izleyebiliyorum ben.

• Yüzbaşı
      307 Mesaj
      11 Ocak 2019 12:05:31

Sipariş verdim hocam tp link re205 den gelince son durumu paylaşacağım.teşekkürler

Ürün geldi ve sorunsuz üst kattan aşağılaya kablosuz internet dağıtabiliyorum hızım da bir düşüş göremedim 80 85 mbps alıyordum sadece belli biryerden şimdi evin en dini harç heryer aynı hız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baro26 -- 15 Ocak 2019; 7:17:15 >
      |
      |
      MajörParite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1158 Mesaj
      11 Ocak 2019 13:18:46

Sayın Kullanıcımız,

Öncelikle geç yanıtımız için kusura bakmayın. Forum girişi ile ilgili bir sorun yaşadığımız için mesajınızı yanıtlayamadık.

IP atama işlemi servis sağlayıcınız olan Türksat KabloNET tarafından yapılmakta olup bahsetmiş olduğunuz 100.xxx.xx.xx başlayan IP bloğunda port yönlendirme işlemi yapılamamaktadır. Konu ile ilgili Türksat KabloNET çağrı merkezi ile görüşerek farklı bir bloktan IP adresi atanmasını talep edebilir veya statik IP başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu işlemim dışında farklı bir çözüm önerimiz bulunmamaktadır.

Saygılarımızla,
      |
      |

Teknotel Bilişim Ürünleri A.Ş.

Tel: +90 216 366 66 96

Fax: +90 216 489 67 89

www.netmaster.com.tr
    • Çavuş
      77 Mesaj
      11 Ocak 2019 16:39:14
      Evet bulduğun infinity 401 Lee satılmış kalanlarda çok pahalı.

Bu durumda 383z4 e ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Çavuş
      98 Mesaj
      11 Ocak 2019 17:42:13

Teşekkürler tavsiyeniz işe yaradı :))
      |
      |
      JUNE8O kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2462 Mesaj
      11 Ocak 2019 20:59:50
      Arkadaşlar bende Turksat'a başvurdum ve eve Infinity 401 modem bağlandı.Ben Wifi'de kopma sorunu yaşıyorum.

İki adet Wifi buluyor 2.4GHZ üzerinden bağlanıyorum.Modem arayüz ayarlarında Kontrol kanalı 3'tü 11 yaptım ama yine de sorun yaşıyoruz.

PSN : lionheart_TRSteam : lionheart_TR
    • Teğmen
      171 Mesaj
      11 Ocak 2019 23:57:57

Rica ederim, sevindim.
      |
      |

• Yarbay
      2296 Mesaj
      12 Ocak 2019 15:32:25
      arkadaşlar ve sayın teknik servis. vodafone kablonet üzerinden üyeyim. vodafone aynı ürünü yani kablonetin markasını verdi verdi ama yazılımsal olarak bridge modu kapalı.

Bunu açmanın yolu olmalı. Kesin olarak vardır . Ama bu bilgiyi bana buraya yada özelden yazabilecek genç atılımcı girişimci gençlere ihtiyacım var. olmadı elimde kablonetten kalma brigde modu açık var.onu vodafona entegre etsek..aklıma gelenler bunlar

bu cihazın root şifresi nedir bu arada
      |
      |

• Yarbay
      2678 Mesaj
      12 Ocak 2019 15:40:16

Modem arayüzünde böyle bir seçenek mi yok hocam? Nasıl engellemişler? Kablonet'in dağıttığı infinity401'ler ile başka bir fark var mı?

Netmaster internet sitesinden yazılımları kaldırdı. Artık sadece uzaktan güncellenebiliyor modem. Vodafone'a verilen infinity 401'ler için farklı bir yazılım ürettiklerini söylemişlerdi. Muhtemelen yazılımdan kapattılar bridge olayını. Kablonet için üretilen yazılıma bir şekilde ulaşıp yükleyebilsek bile, kalıcı olmaz. Uzaktan olarak otomatik vodafone yazılımına güncelleyecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: L.o.T.u.S

• Yarbay
      2296 Mesaj
      12 Ocak 2019 15:48:29

aynen menü yok. bir yolu olmalı profesyonel olarak bu menüye ulaşmanın.yurt dışında acaba destek olurmu

|
      |
      EnemyTerritory kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      17 Mesaj
      12 Ocak 2019 18:15:17
      Bu modemi nerden alabilirim?

Pek seçenek yokmuş gibi görünüyor. Abonelik başvurusunda bulundum modem olmadığı için beklemekteyim :(

Sipariş verebileceğim bir yer varmıdır?

• Teğmen
      159 Mesaj
      13 Ocak 2019 11:45:47
      quote:

Orijinalden alıntı: Ism41L Bu modemi nerden alabilirim?

Pek seçenek yokmuş gibi görünüyor. Abonelik başvurusunda bulundum modem olmadığı için beklemekteyim :(

Sipariş verebileceğim bir yer varmıdır?
      Hiçbir yerden alamazsın kardeşim. Anca 2. el.
      |
      |

• Binbaşı
      1158 Mesaj
      14 Ocak 2019 14:11:33

Sayın Kullanıcımız,

Sorun yaşamaya devam ediyorsanız lütfen Destek Hattımız ile iletişim kurunuz. Arkadaşlarımız mutlaka sorunu çözeceklerdir.

Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla,
      |
      |
      Lionheart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teknotel Bilişim Ürünleri A.Ş.

Tel: +90 216 366 66 96

Fax: +90 216 489 67 89

www.netmaster.com.tr
    • Yüzbaşı
      250 Mesaj
      17 Ocak 2019 12:21:36

degerlerim nasil sizce

Hızlı Cevap

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
Paykasa
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.