Şimdi Ara

Netmaster Infinity 401 yeni modem (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.804
Cevap
49
Favori
291.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Infinity 401 modeli modemin Bandwith (Hız Sınırlama) özelliği yoktur.
    Ping oluşumu ile ilgili modem üzerinden herhangi bir ayar vs. yoktur, bu hat kaynaklı bir problemdir.
    Durum/Güvenlik kısmından “Yeniden Başlat” seçeneği ile modemininizi yeniden başlatabilirsiniz.
    Daha ayrıntılı bilgi için Destek Hattımızı da arayabilirsiniz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rolukaku8

Yaklaşık 1 yıldır piyasada olan bir model ama bazı özelliklerine, bilgilerine veya oluşan problemler için çözümlerine internetten araştırarak bile ulaşamıyoruz hala. sorumu netmaster yetkili üyemize sorayım buradayken.

- bu modemin qos ve bandwith sınırlama özelliği var mı? varsa nasıl olduğunu anlatan bir link var mı?

- hat değerleri normal olan bir bağlantıda ani yükselen ping değerleri için geçicide olsa çözüm öneriniz var mı?

- ayrıca arayüzden modemi tekrar başlatabiliyor muyuz?

ping her zaman vardır. mühim olan ping in süresidir.
  • merhabalar bu modeme sahibim kablolu bağlantı hızı vs çok memnunum fakat wireless çekim gücü çok düşük diğer odadan hiç çekmiyor desem yeridir bağlanamıyorum leptoptan olsun telefondan olsun bu modemle uyumlu acces point router vs sinyal alabiliceğim cihaz önerisi olan varmı ?
  • Merhabalar şuan modeme access point bağlı fakat modemin wirelessini arayüzden kapatip ap nin wirelessini kullaniyorum. Bu şekilde kullanmaya devam mı etmem iyi olur yoksa modemi router moda mı alıp kullanmam iyi olur. Hangisi avantajlıdır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burunsuzpinokyo

Merhabalar şuan modeme access point bağlı fakat modemin wirelessini arayüzden kapatip ap nin wirelessini kullaniyorum. Bu şekilde kullanmaya devam mı etmem iyi olur yoksa modemi router moda mı alıp kullanmam iyi olur. Hangisi avantajlıdır.

Modemi router moda alırsanız çalışmaz hocam. Ben aylardır bu şekilde köprü modemle kullanıyorum hiçbir sorun çıkmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

En iyi modemleride getirseler uydunet beş para etmez. Bilhassa akşam saatlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı hız yerlerde sürünüyor 50mbps hız var ama aldığımız hız 3-4mbps yi geçmiyor. Değilmi evlere bakır kablo ile hat çekiyorla ve bir çok apartmanda bulunan aboneleri yine bakır kablo ile toplayıp belirli sokak kutularına kadar fiber yerine bakır kablo ile götürüyorlar kesinlikle düzelmez, hatlarını yenilemek evlere kadar fiber çekmek zorundalar.

Uydunetten yana bir sorun yaşamadım hocam ben. Kablolu ağda paket hızını net şekilde görüyorum 100 mbpse kadar hız veriyorlar ve bu hızları kablolu şekilde çok rahat kullanıyoruz. Kablosuz ağda ise bu modem ile çile çekiyoruz. Uydunetten yana bir sorun varsa arayın derim gün aşırı ya da aynı gün ekip yolluyorlar genelde.

• quote:

Orijinalden alıntı: burunsuzpinokyo

Merhabalar şuan modeme access point bağlı fakat modemin wirelessini arayüzden kapatip ap nin wirelessini kullaniyorum. Bu şekilde kullanmaya devam mı etmem iyi olur yoksa modemi router moda mı alıp kullanmam iyi olur. Hangisi avantajlıdır.

hocam benim leptopta çekmiyor salondaki hangi acces pointi kullanıyosunuz memnunmusunuz ?
  • crazyboy93 C kullanıcısına yanıt
    Xiaomi router mini kullaniyorum. Memnunum ben modemden daha iyi kapsama acisindan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • crazyboy93 C kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Öncelikle modeminizin ayarları, modemin bulunduğu yer ve ne kadar bir alan içerisinde kullanımı ile ilgili bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Yapılan ayar neticesinde bazen 2. bir cihaza gerek duyulmamaktadır. Konu ile ilgili olarak Destek Hattımız ile görüşürseniz arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • sayın @NetMASTER_ : sonu 012 olan son güncelleme sürümüyle çekim gücü daha iyi oldu..ancak son güncellemeyle çekmeyen yerde çekse bile hız 3 ile 1 mbite kadar düşüyo diğer odalarda..hızım 16 mbit..sorum şudur: bu sorun yeni bir güncellemeyle giderilebilirmi? yani yeni bir güncelleme, çekim gücüyle alakalı bu soruna çare olabilirmi? saygılar..

• Merhaba,

Sitede 012 ama cihazın üzerinde 014 var:

Bilgi
    Standart Uyumluluk DOCSIS 3.0
    Donanım Sürümü A0
    Yazılım Sürümü Infinity401_4_0081.545.799.014

Ayrıca menüde solda "Güncelleme" tuşuna bastığımda "Page Redirection To CM" uyarısı ile "http://192.168.100.1/RgUpgrade.asp" adresine yönlendiriyor ve dolayısı ile bulamıyor. Bu normal mi? Daha üstü sürüm çıkarsa ben nasıl güncelleme yapacağım?

Ping LAN için 8ms WLAN için 12ms olarak geliyor, kaç olması ideal KabloNet için?

Teşekkürler,

Hicks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 29 Ocak 2018; 14:53:48 >
  • jesicey J kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Modem ayarlarınızın kontrolü ve yardım için Destek Hattımızı arayabilirsiniz.

Saygılarımızla.
  • Hicks kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Infinity-401 hem 2 port hemde 4 port olarak üretilmiştir. 012 numaralı yazılım 2 portlu, 014 ise 4 portlu modemin yazılımıdır.
    Güncelleme Kablonet tarafından otomatik yapılmaktadır. Manüel olarak bir yazılım işlemi yapılmak istendiğinde kablolu bir bağlantı kurularak yapılması gerekmektedir.
    Kablolu kablosuz ping değerleri farklılık gösterir. Söylenen değer her iki bağlantı için normaldir.
    Daha ayrıntılı bilgi için Destek Hattımızı da arayabilirsiniz.

Saygılarımızla.
  • bmwbmw B kullanıcısına yanıt
    +1

• quote:

Orijinalden alıntı: ammavelakinbin

quote:

En iyi modemleride getirseler uydunet beş para etmez. Bilhassa akşam saatlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı hız yerlerde sürünüyor 50mbps hız var ama aldığımız hız 3-4mbps yi geçmiyor. Değilmi evlere bakır kablo ile hat çekiyorla ve bir çok apartmanda bulunan aboneleri yine bakır kablo ile toplayıp belirli sokak kutularına kadar fiber yerine bakır kablo ile götürüyorlar kesinlikle düzelmez, hatlarını yenilemek evlere kadar fiber çekmek zorundalar.

Uydunetten yana bir sorun yaşamadım hocam ben. Kablolu ağda paket hızını net şekilde görüyorum 100 mbpse kadar hız veriyorlar ve bu hızları kablolu şekilde çok rahat kullanıyoruz. Kablosuz ağda ise bu modem ile çile çekiyoruz. Uydunetten yana bir sorun varsa arayın derim gün aşırı ya da aynı gün ekip yolluyorlar genelde.

kablolu kullanımda sorun yok ama wifi kullanımda cihazların tümünde kopmalar oluyor.
    daha önceki modemi bridge moda alıp tp-link 1043 router bağlamıştım fakat onda da kopmalar mevcuttu. geçen gün bir video izledim tp-link ac-2800 modem bağladılar wifi hızı hem arttı hemde kopmalar olmuyor diyorlardı.
    https://www.youtube.com/watch?v=pfDbHjt-4W4&t=265s

büyük ihtimalle modem kaynaklı bir kopma yaşıyoruz mesela facetim da görüntülü konuşmalarda veya youtubede video izlerken sürekli donmalar kopmalar oluşuyor.

• CBW-383ZN kablo modemi bridge moda alıp bu aleti bağlamayı düşünüyorum acaba wifi bağlantıda olan cihazlardaki kopmaların önüne geçebilirmiyiz.

https://tr.gearbest.com/wireless-routers/pp_497233.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Değerli Kullanıcımız,

İletişim bilgilerinizi bize özel mesajdan iletirseniz sizi arayarak modem ayarları ile ilgili yardımcı olabiliriz.
    Yada siz de Destek Hattımızı ararsanız yardımcı olabiliriz.

Saygılarımızla.

Merhabalar,

Kablonet 24 MBPS paketine geçtim. İnternet hızımda sorun yok fakat "Infinity 401" modem ile IP alma sorunu yaşıyorum.

Netmaster Infinity 401 yeni modem

Modemin bozuk olduğunu söyleyip Kabloneti aradım. Birkaç saat içinde gelip modemi değiştirdiler fakat modemi kapayıp açtığımda yine IP alamıyorum.

Görev çubuğu üzerinde ağ simgesi üzerinde sarı ünlem çıkıyor. Sorunları gider dediğimde "DNS sunucusu ile bağlantı kurulmadı" tarzı bir hata veriyor.

Denediklerim;

1) Ethernet kablosu hiç takılı değilken cihaz IP alıyor ve Wi-Fi üzerinden bağlantı kurulabiliyor.

2) Eski laptopa ethernet kablosunu taktığımda modemde turuncu ışık yanıyor ve yine bağlanılabiliyor.

3) Fakat benim bilgisayarda ışık yeşil yanıyor ve eğer ethernet takılı iken modemi kapayıp açarsam IP almıyor.

4) Az önce ethernet kablosunu tümden çıkarıp sinyal gelmesini bekleyerek kabloyu yeniden taktım ve IP'yi gördü.

5) Bazen "Sorunları Gider" yaptığımda "Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil-Düzeltildi" yazıyor ve IP geliyor.

Bu durumda Asus Z97 ProGamer ana kart üzerindeki bütünleşik ethernet kartı sorun çıkarıyor olabilir mi ?

Yoksa Windows veya BIOS ayarlarından kaynaklı bir engelleme veya izin sıkıntısı mı vardır ?

Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

EDİT: Hem laptopda hem de benim bilgisayarda Win10-64 bit işletim sistemi yüklü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackGhosen -- 3 Şubat 2018; 9:52:15 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ammavelakinbin

quote:

kablolu kullanımda sorun yok ama wifi kullanımda cihazların tümünde kopmalar oluyor.
    daha önceki modemi bridge moda alıp tp-link 1043 router bağlamıştım fakat onda da kopmalar mevcuttu. geçen gün bir video izledim tp-link ac-2800 modem bağladılar wifi hızı hem arttı hemde kopmalar olmuyor diyorlardı.
    https://www.youtube.com/watch?v=pfDbHjt-4W4&t=265s

büyük ihtimalle modem kaynaklı bir kopma yaşıyoruz mesela facetim da görüntülü konuşmalarda veya youtubede video izlerken sürekli donmalar kopmalar oluşuyor.

Ben eski Airties 5650 modemimi bridge mode olarak bağladım Wi-Fi'yi bununla dağıtıyorum hiçbir sorunum yok kesilme vs. Bir tek ip almada sorun çıkıyordu onu da elle atayarak hallettim.

• arkadaşlar netmaster infinity 401 modemim var modemden port yönlendirme yapıyorum portlar sorguladığımda portlar kapalı gözüküyor güvenlik duvarıda kapalı modemden portları açamadım gitti
  • cengooo C kullanıcısına yanıt
    Sayın Kullanıcımız,

Konu ile ilgili bizim modemin yanındayken ararsanız port yönlendirme ile ilgili ayarlarınızı kontrol edebiliriz.

Saygılarımızla.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.