Şimdi Ara

Netflix Türkiye | Bitrate ve Kalite Sorunu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
3
Favori
19.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kendi kafanda GB yukselirse kalite yukselecek diye durum yok diye kurmussun da, ben de zaten aksini yazmamistim. Ne laf anlamaz biri ciktin. Yazdigim Netflix ve Prime Video ozelinde olan bir karsilastirmaydi. Verdigim ornekte daha az sikistirma yapildigi icin Prime Video iceriklerinin daha yuksek boyutlu olmasiydi ve evet, ayrica Netflix'in sundugu kaliteden daha iyi. Defalarca sana Netflix'in cok fazla sikistirma yaptigi icin hem kaliteden hem de boyuttan kaybettigini belirttim. Hangi formati kullandiklarinin burada bir onemi yok. Bos yapmak icin gelmissin, ben de yemi yuttum acikcasi. 🤦

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selamlar;
    LG oled c1 tv üzerinde 100mgb superonline statik ip ve wifi6 modem var;
    Kendime göre güzel bir setup; ancak netflix amazon vs uygulamalarda uhd/4K içerikler görüntü kalitesi çok düşük. Forumda da belirttiğiniz üzere karıncalar dans ediyor.
    Konuyla ilgili çözüm bulabilen, tavsiyesi olan var mıdır?
    Sorun acaba tv den kaynaklımı diye düşündüm, ancak youtube üzerinde görüntüler oldukça keyifli. Onun sebebinde kısa video/60fps olmasından dolayı olduğunu öğrendim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Netflix'te video oynatırken kullanılan hızı kontrol ettiniz mi? Etmediyseniz, Android ve iOS telefonlar için LG ThinQ uygulaması var. Onu yükleyin, TV'nizi eşleştirin. Netflix'te içerik açıkken uygulamadan play bölümüne gelip üst üste üç noktaya tıklarsanız Netflix'in kullandığı internet hızını ve çözünürlüğü sol üst köşede gösterir. Sorunsuzsa 4K - HDR türü içeriklerde sabit 15.25Mbps veya daha yüksek kullanması lazım.

Prime Video'da böyle bir seçenek yok ama uygulama güncel durumdaysa içeriği açtığınızda sol altta UHD - HDR olduğunu belirtir. Video UHD'den düşmeden devam ediyorsa muhtemelen sorun yoktur.

Unutmadan TV kablosuz ağa bağlıysa ve mesafe 5 m veya daha uzaksa 2.4GHz ile bağlamanız daha iyi olabilir. Eğer hala sorun yaşıyorsanız sebebi %99 ISS'nız bence. Zaten sorunlu bir ISS olduğunu her gün abonelerinin tecrübelerinden, yazdıklarından okuyorum.

• Der Meister. kullanıcısına yanıt

Amazon prime'da uhd veya hd simgesi bende çıkmıyor ve bitrate bilgilerine nasıl ulaşabilirim.Samsung Q70 tv kullanıyorum.

Bant daraltma olduğunu nasıl anlayabiliriz?

Netflix de 15.25 Mbps geçemiyor alabileceğim en üst değer bu mudur. 2160 4k ama aman aman bir fark olmuyor 1080p ile

• Alıntı

metni:
    Amazon prime'da uhd veya hd simgesi bende çıkmıyor ve bitrate bilgilerine nasıl ulaşabilirim.Samsung Q70 tv kullanıyorum.

@ultraslan_34 Görünmüyorsa kalite HD veya UHD değildir. Ya da uygulama güncel değildir, bilemiyorum. Ben de hem webOS'ta hem de Android Box'ta görünüyor. Prime Video'da Netflix'teki gibi bitrate değerlerine ulaşamazsınız, HD & UHD - HDR ise zaten belirtiyor.

Alıntı

metni:
    Bant daraltma olduğunu nasıl anlayabiliriz?

@ultraslan_34 @ayhan54s

Netflix'te 4K - HDR (türü) içerikler 15.25Mbps açılması ve öyle devam etmesi lazım. Belki daha üzerinde de olabilir ama ben denk gelmedim. Zaten 15Mbps üzerinde açılıyorsa ve öyle devam ediyorsa bant genişliğini daraltma uygulanmıyor demektir.

TV, HD 1080p içerikleri başarılı bir şekilde upscale ediyorsa aman aman bir fark göremeyebilirsiniz. Bir de tabii ekran boyutuna bağlı, ben de 65" var, ne kadar başarılı upscale etse de rahatlıkla ayırt edebiliyorum. TV özellikle 65" veya üzeri boyuttaysa fark edilmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 20 Kasım 2021; 16:34:32 >

Bende oynatma çubuğu altında HD, UHD veya HDR çıkmıyor ama bir geri ekranda dizi-film biglisinde yazıyor.Oynatma esnasında herhangi bir bilgi çıkmıyor.Bu bir sorun mudur UHD olarak alamadığım için mi böyle emin olamadım.

Netflix Türkiye | Bitrate ve Kalite Sorunu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ultraslan_34 kullanıcısına yanıt

Oynatma çubuğunda da böyle belirtmesi lazım;

Netflix Türkiye | Bitrate ve Kalite Sorunu

Belirtmiyorsa alamadığınızdan dolayıdır.

100 mbit fiber modem de TV dibinde aslında.Hız problemi yaşamıyorum şu anda ama neden bu şekilde olduğunu çözemedim.Var mıdır bir öneri?

Görüntü kalitesinden de belli zaten, o görüntü HD'de değil. Uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeyi denediniz mi? Düzelmezse hotspot yoluyla telefonun internetiyle bağlayın, bir de öyle deneyin derim. Aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor.

Görüntüyü biraz uzaktan zoom ile çektim.Yeniden kur yaptım ve güncel sürüm gözüküyor.Eski sürümlerde böyle bir sorun varmış ama çözüldüğünü okudum.

Prime Video cihazınızla uyumlandırılmamış olabilir. Benim S6 Edge'in L1 lisansı var ama bende de çamur gibi. Prime Destek ekibine yazarsanız sizi arayıp detaylıca bilgilendirirler.

• Are You Hitting On Me kullanıcısına yanıt

Cihazı ekledim ama değişen bir durum olmadı.Prime ekibiyle kontaktayım, çözüm çıkarsa yazacağım buraya.

• Görüntü kalitesi riplemede çok farkediyor . Örneğin netfilixte intro rhe night dizisini açın bir izleyin dizi güzel ama piksel sayıyorsun .

• Gezegenimiz belgeselin de 15 mps verirken simdi 18 mps goruyorum..Mps oranlarini artirmislar sanirim..

• Backstreet kullanıcısına yanıt

valla ben 3 yıldır kullanıyorum bir kere bile bit rate 15.25 kb/s den fazla görmedim aşağısı oldu ama yukarısı olmadı en yüksek bu???

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.