Şimdi Ara

Netflix'ten DOTA animesi geliyor; ilk fragman paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Netflix'ten DOTA animesi geliyor; ilk fragman paylaşıldı

Counter Strike, Half Life ve Portal gibi oyunlarla tanınan Valve'in bir diğer popüler oyunu DOTA'nın yeni bir anime uyarlaması duyuruldu. 

Ayrıca Bkz.Amazon’un yüksek bütçeli online oyunu New World bir kez daha ertelendi

DOTA: Dragon's Blood, ismi ile yayınlanacak olan anime, Netflix özel yapımı olacak. Animasyon kısmını ise daha önce Legend of Korra'yı geliştiren stüdyo MIR üstleniyor. 8 bölümden oluşacak olan DOTA: Dragon's Blood, 25 Mart'ta yayınlanacak.

Konusu: Bu sürükleyici fantastik dizi, dünyayı tüm kötülüklerden arındırmaya kararlı olan Davion adlı ünlü ejderha şövalyesinin öyküsünü anlatıyor. Davion güçlü, kadim bir eldwurm ile yaşadığı karşılaşmanın ve yolunun gizli bir görevdeki asil Prenses Mirana ile kesişmesinin ardından kendini aklının ucundan bile geçiremeyeceği olayların ortasında bulur. 

Animenin resmi duyuru fragmanını da aşağıdan izleyebilirsiniz.

• Oyununu Warcraft 3 çıktığında daha haritayken bile oynuyordum: Yıllardır ara ara bıraksam da hala oynuyorum; ayrıca anime, manga ,novel hayranıyım. Dota'ya 2004 yılında başlayıp 5 yıl oynadım. Dota 2'ye de 2011 yılında hala Betayken başlamıştım ve hala yılda birkaç defa olsa da oynuyorum. Özetle çok sevindim umarım filmini ve dizisini de yaparlar :) Wow'da oynadım ancak ben bir şeye başlayınca kalkamadığım için DotA'yı tercih ediyorum; ;Hon'da ,Lol'da hatta Mobile Legends'ı bile denedim(fena değildi). Ama hiçbiri Dota kadar derin değil toplamda neredeyse 15 yıl oynayıp hala profesyonelim diyemediğim tek oyundur!
  • Sonunda eski bir dotaci olarak söylüyorum.Hep istedigim o şey dotanin hikayesini animasyon seklinde görmek harika olur umarim
  • oyunu bilmesemde, anime tutkunu olarak bekliyorum

• temmuzaksami kullanıcısına yanıt
    oyunu bilmene gerek yok ya direk fandomdan okuyabilirsin hikayesini fazla uzun ve komplike değil zaten animede açıklanır çoğu şey

• Oyununu Warcraft 3 çıktığında daha haritayken bile oynuyordum: Yıllardır ara ara bıraksam da hala oynuyorum; ayrıca anime, manga ,novel hayranıyım. Dota'ya 2004 yılında başlayıp 5 yıl oynadım. Dota 2'ye de 2011 yılında hala Betayken başlamıştım ve hala yılda birkaç defa olsa da oynuyorum. Özetle çok sevindim umarım filmini ve dizisini de yaparlar :) Wow'da oynadım ancak ben bir şeye başlayınca kalkamadığım için DotA'yı tercih ediyorum; ;Hon'da ,Lol'da hatta Mobile Legends'ı bile denedim(fena değildi). Ama hiçbiri Dota kadar derin değil toplamda neredeyse 15 yıl oynayıp hala profesyonelim diyemediğim tek oyundur!

• anime diyorlar ama tarzı daha çok avatar. caetoon deseler olmuyor sanırım..

• KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Ne fark eder be reis geliyor lan geliyor dotaya animasyon geliyor

• Çok güzel bir haber, Avatar'a çok benziyor, iki yönden de kalbimi vurdu şimdiden Netflix'ten DOTA animesi geliyor; ilk fragman paylaşıldı 

• ibo-wan kullanıcısına yanıt
    Mükemmel olucak bence

• Biraz daha dark olabilirdi...
  • Romeo84 kullanıcısına yanıt
    Knk gerek yok ya böylede iyi olur hikaye iyi olsunda ardindan bakariz ama 2.5 senelik projeymis kesin güzel bir seyler cikar
  • Dota değil yalnız karıştırılmasın, bu Dota 2 oyunu'nun animesi. Dota 2 Valve'nin, dota ise Blizzard'ın. Yani orda sağdan soldan ilidian baba falan çıkıp da böh demeyecek. :)

• Hayatımda hiç DOTA oynamadım ancak Valve ismi ile Legend Of Korra stüdyosunun elinden çıkmış olması ilgimi çekti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dota sayesinde animeye de başlayacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPAWN-TheUndead

Dota değil yalnız karıştırılmasın, bu Dota 2 oyunu'nun animesi. Dota 2 Valve'nin, dota ise Blizzard'ın. Yani orda sağdan soldan ilidian baba falan çıkıp da böh demeyecek. :)

DotA'nın sahibi normalde IceFrog'dur Blizzard değil. Blizzard sadece warcraft 3 oyunun haklarına sahip. IceFrog Valve ile anlaşıp birlikte Dota2 yaptılar. Sırf bu yüzden blizzard dava açmıştı ama kazanamadı çünkü haritanın dizaynı IceFrog'a ait. Kısaca DotA IceFrog'a ait fakat Valve ile ortak olduklarından Dota2 de Valve'a ait.

DotA'da herhangi bir warcraft karakteri bulunmuyor zaten sadece benzerlik var o da warcraft3 ile yapıldığı için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IcyTea Lemon -- 18 Şubat 2021; 16:3:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WereChaos

Ne fark eder be reis geliyor lan geliyor dotaya animasyon geliyor

öyle fark etmez ama netflix anime adını tarzını yanlış lanse ediyor malesef..

• IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt

Evet dostum, Dota IceFrog tarafından yapılmış bir wc3 haritasıdır. Dota dışında da bi ton başkaları tarafından yapılmış haritalar mevcuttur. Dday-tower defans ve benzeri gibi... Bu yapılacak seri wc3 dotası değildir, ben bunu anlatmaya çalıştım. Tabii kolidor oyunlarının mantığı aynı.

• İzledim ama genel olarak çok beğenmedim, senaryo fazla kopuktu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.