Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.753
Cevap
89
Favori
213.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hasan hocamı görünce tası tarağı toplayıp kaçmış cihaz aldığı falan yok yani
    Seviyorum bu cihazı iki hafta sonra huzurlu sıcacık uyumuşum dün gece 😊
    Dün öğrendiği andan şuana kadar olan kısmı eksiksiz ( kalibrasyon ve en düşük ısıtma süresi ayarlarını yaptığım kısmı çıkardım sadece oralarda minik dalgalanma yaptı) ekliyorum

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 2 Şubat 2021; 11:0:0 >

• NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM
  • huzey H kullanıcısına yanıt
    21.5-22 derecelerle isinabilen kişilere hayranim valla. 24 ayarli bende, 23.5 yapsam donuyoruz. Biz de bir terslik var gibi.
  • sorumsuzadam kullanıcısına yanıt
    21,5 da siz de ayda 400m3 yakarsanız, kalırsınız :)
    Ayda 250 m3 filan yakiyorum. Ev mi buyuk sizin nedir hocam :)
    Aslında 2 kata bölünce daha uygun benimkisi
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    sorumsuzadam kullanıcısına yanıt

@sorumsuzadam yok yok sende bir terslik yok, biz’de de ayni sorun var NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM . Gunduz 23,5, aksam 22:00 - 05:00 arasi 24 derece, 05:00-22:00 arasi 23,5 yapiyoruz, 24 ten 23,5 a gectigi andan itibaren hissediliyor. Bizimki bu sekilde 70 lik devirmis sarhos gibi NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM tabi isin sakasi daha 2-3 gun oldu biliyorsun.

Bugun kombiyi aldigim firma bir oda termostati getiricek bana general marka. Kalibrasyon ayarina bir daha bakicam, oda sicakligi arasinda fark varmi onu merak ediyorum. Eminim cocuk kamerasinin derecesi ile normal termostat arasinda fark olacak.

Benim kafama en cok takilan soru su; simdi termostati kurduktan 3-5 saat sonra yada 5 gun sonra kalibrasyon ayari yaptigimizda ogrenme modu aktif oluyor. Diyelimki biraktik ve ogrenme modunu secmedik. Aradan 15-20 gun sonra baska bir ogrenme modu sunuyormu NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM , cunku ayarlar kisminda ileri modu su an aktif gorunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikiy -- 3 Şubat 2021; 11:13:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam 21 dereceyi biz evden gittigimizde ayarliyoruz. Bilemedim yani nasil isiniyorum diyorsun bu derecelerde cidden NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM . Bizim bu derecelerde isiniyoruz diyebilmemiz icin 3 saatte 1 kavanoz pekmez tuketmemiz gerekiyor ki kan dolasimi artsin NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM  Buyuk basari tebrik ederim.

• ikiy İ kullanıcısına yanıt
    Biz de ayniyiz :)

Kazan sicakliginiz cok mu yuksek?

İleri modu aktif olduktan sonra siz gecikmeli modu kullansaniz dahi ogrenme devam ediyor. Sonrasinda gelismis moda geçtiğinizde yeni parametrelerle kullanacaksiniz.

60 taydi ama 55 te su anda kazan sicakligi. Bunu bildigim iyi oldu, cunku ileri modu su anda kalibrasyon ayari yaptigimdan dolayi aktif oldu. 2 gundur bakiniyorum ama hic bir sitede detayli bilgi yazmiyor. Acaba diyordum ileri modu aktif, kendini ogrenmis kabul edip, baska bir pid olusturmuyacak mi diye icim icimi yiyordu. O zaman bekleyip gorucez diycem ama buranin kisi muhtemelen onunuzdeki ayin sonunda bitmis olur. Su an bile gunluk guneslik NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM 

Peki hocam ogrenim modu devam ediyor diyorsun, mesaj geliyormu, yani ornek 3 hafta sonra ileri moda alicam, yeni ogrenim modu olup olmadigini nasil anliycam/bilicem? NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikiy -- 3 Şubat 2021; 11:19:18 >
    Bana kalirsa 50 ye alabilirsiniz kazan sicakligini. İleri modu kullansaniz da kullanmasaniz da parametre degisikliklerini uyguluyor.
    İleri mod aktif olduktan sonra tekrar bildirim gelmiyor. Zaten evinizi bir kez öğrendiğinde buyuk degisiklikler olmaz ki. Olursa kendiniz roleye sifirlamaniz gerekir. Oda degistirmek gibi vs.

50 dereceyi denedim. Ev tripleks. 50 derece malesef bizim evi isitmiyor. Yani 22.5 en fazla da 23 dereceyi gecmiyor. 55 -60 kazan sicakliginda 24 dereceyi buluyor. Bugun diger termostat gelsin, 3. katta yatak odalarindan birinde deniycem. Netatmoyu da duvardan sokup masa ustu kutusunu takip ayni odaya yan yana koyucam. Ilk once benim dogru dereceyi bulmam gerekiyor cunku 2-3 gun once tv unitesinin uzerinden alip duvara monte ettigimde 23,5 larda olan oda sicakligini bir anda 27 derece olarak algiladi. 2-3 kez resetlememe ragmen degisiklik olmadi. Nefestir, el sicakligidir vs dendi ama 12 saat sonra baktigimda oda sicakligi 26.9 derecede, set edilen deger 23,5 oldugu icin kombiyi ateslememisti. Bu yuzden ev bayagi aogumustu. O yuzden de kalibrasyon ayari yapmak zorunda kaldim.

Yani diyorsunki, ileri moda aldigimda, mesaj gelmiyor ama ogrenme devam ediyor dogrumu anladim ?

Yeni bir algoritma açılmaz, varolan algoritmadaki hataları düzenli aralıklarla düzeltir
    Boşuna beklemeyin ileri algoritmayı deneyin beğenmezseniz değiştirirsiniz
  • Satan firma neresi var, amazonda galiba Almanya üstünden getirecek şekilde var. Türkiye'de satan yer kalmadı mı. Legrand'a bile sordum getirmiyormuş. Apple almıştım temin edemeyip iade yaptılar parayı.
  • Satildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2B056D560 -- 5 Şubat 2021; 14:2:53 >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt

Simdi 2 adet ot getirttim. Gordugum uzere, koyuldugu yerle alakali bir durum soz konusu NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM . Koyulan yerde isiyi daha cok hissediyor herhalde.

Netatmo 25.4 derece

Siemens rds veya rhs 100 - 25.5 derece

General ht 120 - 25.3 derece.

Bu gece bu sekilde birakicam. Yarin derece farkina bakicam ama 0.1 - 0.2 gibi bir deger olucak muhtemelen. Bu yuzden netatmoyu baz alicam ve kalibrasyon yapmiycam.

• @SEHZADE63 istersen bir irtibata gec ozelden NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM 

• Satildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2B056D560 -- 5 Şubat 2021; 16:2:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2B056D560

Satildi

Satildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2B056D560 -- 5 Şubat 2021; 14:4:22 >
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.