Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.753
Cevap
89
Favori
213.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam cihaz hakkında doğrudan bilgi yada tecrübem yok ama az çok tavsiyede bulunabilirim
    Aslında bu cihazlar en basit ve en sağlıklı çalışanlarıdır bi kere cihaza güvenin
    İkincisi modülasyonluda olsa on off moddada olsa 1 dereceye yakın salınımla çalışıyorlar, nedeni petekleri soğutmadam sadece kazanı kısıp açarak içerdeki sıcaklık dalgalanmasını hissettirmemektir artı özelliklerinde yazmasa bile bu cihazlardada bir tür öğrenme özelliği var sanki. 22 seçmişsiniz ama hala yanıyor ve sıcaklık fazla geliyorsa üşümeyinceye kadar set derecenizi düşürün mesela 21 yada 21,5 yapın bu civarda dalgalanma yapsın, metreküp farkına artık gece ısısınıda sabit tutmasınıda ilave edin.
    Ben derim ki bu cihaz kesinlikle fazla yaktırmaz konfor odaklıdır siz ne isterseniz belli çerçevede vermeye çalışır
    Her iki makinede güzel hocam tereddüt etmeyin sevin kombi ve termostatınızı, durumu yine aktarın bizde bilelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 21 Kasım 2020; 11:46:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı yok herkes fikrini yazar :)) Hepimizin amacı bilgi paylaşımı tecrübe aktarımı
    Arkadaşta birikim sahibi herkesin evide fikride beklentiside farklı olabilir

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt

Kesinlikle fazla yakıyor ve dediğiniz kazan sıcaklığı olayını yapamıyor. On / off gibi kendisini kapatıyor. Buyrun evime gelin 2 gün test edelim. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xitsilla X kullanıcısına yanıt
    Termostatsız kullanırken sürekli hassas termometre ile ölçüm yapıyor olmanız gerekirdi aynı noktadan, böyle düz bi kıyas sağlıklı olmaz.
    Set düşürüp deneyin hocam

Videoyu izlerseniz eğer; oradaki termometre ile zaten ölçüm yapıyordum. Ürünü iadeye gönderiyorum, söktüm bile.

• Xitsilla X kullanıcısına yanıt
    Videoyu izledim gördüm, kastım termostatsız dönem idi
    Tercih sizin

Aynen hocam 👍

• Oda degistir dedin, peki ileri mod aktif mi hala?

• Arkadaşlar şu cihazı her şeyiyle beraber kurulumundan tutunda tüm özellikleri ile beraber programlanmasana öğrenmesine vs Türkçe anlatan detaylı bir video yok mu? Valla çok izlenir bak söyleyim :)

• erolalper E kullanıcısına yanıt
    Aktifti ama randıman vermedi az önce tekrar reset attım kazan suyu sıcaklığını 45 ten 53 e çıkardım bakalım nolacak

• Daikin a nasıl reset ayılıypr :D hiç bi yerde bilgi yok. Kafayı yiyeceğim. Termostat bi doğru çalışıyor bi yanlış

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustaka89

Kazan suyu sıcaklığı kaç derece hocam ? Bide bi grafik atabilirsen sevinirim

kazan suyu 54 derece...grafikte son 3 bar ı dikkate alın...bakın dümdüz bir çizgi çekmiş netatmo...sonraki saatlerde e

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

v güneş gördüğünden oda sıcaklığı artıyor..

• enginpalabiyik E kullanıcısına yanıt
    Bende kazanı 45 ten 53 e çıkardım sonra reset attım. Set 23 ya 23.1 de durdu ama 23.7 ye kadar ev ısınmaya devam ediyor sizde de öylemiydi

Ha anladım hocam. O zaman da vardı dijital termometrem

yeni güncelleme olduğundan henüz tam anlamıyla gözlemleyemedim ancak eski sürümde ( 212-72 sürüm) akşam dahi olsa set 23 iken 23.4 ve hatta üzeri çıktığı oluyordu. bir önceki mesajımda attığım grafik bu sabah saat 7 sularına ait idi..orada set derecesi ile birebir çalışmış netatmo, gün içinde güneş olduğundan gündüz gözlemleme işi yanlış sonuca ulaştırır. bu akşam daha net gözlemleyince paylaşırım burdan

Kazan sıcaklığı arttığı icin, öğrenme de olmadığı için, normal.

• benim grafik böyle. Valla cihazı doğru kullanamıyor muyum anlamadım.

İç mekan ısısı istenen ısı derecesinden yüksek ve kazan çalışıyor.

Isıtma süresi tahmin kapalı

ısı ayar alanı ne bilmiyorum

• bireysel.emeklilik B kullanıcısına yanıt

1 günlük grafiği gönderirseniz daha kolay yorumlanabilir, cepteki programdan grafikte foto büyütme küçültme hareketini yapıp bir günü görebilirsiniz

• erolalper E kullanıcısına yanıt

evet dediğiniz gibi günlük yapınca cep telefonundan kesişimler gözüktü.

Teşekkür ederim.

Şu cihazın ince ayarlarının yapılmasını biri video çekse süper olur.

• Sorunu çözeceğim inşallah servisteki arkadaşla konuştum benim bağladığım dışarıdaki soketler sadece daikinın kendi modulasyonlu termostatı içinmiş. Farklı markaları içeride ana kart üzerine bağlamam lazımmış. Birazdan onu deneyeceğim.

Bu benim bağladığım yer farklı markalar için doğru değilmiş.

• 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.