Şimdi Ara

.Net de Database erişim sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Küçük bi uygulama geliştirdim sayı bulma oyunu 4 basamaklı sayı random tutuluyo ve tahmine göre +1 , -3 , + 1-2 gibi sonuçlar dönüyo çoğumuz biliriz oynamışızdır
    ben sonuçları bi yerde tutmak istiyorum, oyunu oynayan her kullanıcının bir kullanıcı adı şifresi olucak ve istatistik tutucam işte ortalama şu kadar denemede sayıyı buluyo şu kadar oyun oynadı gibi cart curt

ama bunlardan önce nasıl bir veritabanı tasarlamalıyım? local mı yoksa sql serverdan mı? ve bunların erişimi nasıl olucak? araştırdım birçok çeşit eriişm mevcut ama hiç birini uygulayamadım

böyle bişeylr yazdım ama olmuyo nedense
    yardımcı olursanız sevinirim

• Yani yukardaki kod parçasında localdeki kullanıcı tablosuna bişeyler eklemeye çalıştım INSERT ediyim felan diye uğraştım ama asıl sorunum o değil sadece DB bağlantısını nasıl yaparım INSERT UPDATE SELECT sonra yapılır bi şekilde önce erişim
  • Araştırdım makinamda yüklü olan serverdaki hazır tabloları kullanabiliyomuşum :/

yani local olucak ve bağlantıyı bu şekilde yapmaya çalıştım bu seferce cn.Open() da sorun çıkıyo

• Bu geliştirmek istediğin programı hangi ortamda çalıştıracaksın,yani masa üstü bir program mı, web sayfası mı,masaüstü programsa tüm programlar aynı veritabanına mı bağlanacak ,eğer biraz daha açarsan daha iyi yardımcı olurum
  • evet windows.form

ofiste herkes kendi bilgisayarınad oynuycak ama toplayacağım bilgileri bi yerde toplamam gerekiyo bunu local db ile nasıl yapabilirim bilmiyorum port mu açıcam artık her pc için bilmiyorum SqlServer ı kullanamıyorum yetkimiz yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z.burakcu -- 4 Ekim 2012; 15:28:30 >
  • Paylaşılan ortama bi access yaratıp halettim sorunu ;)

access erişimleride birçok yerde verilmiş durumda.

ilerde böyle bir sorun yaşayan arkdaş olursa okuyup yeni yöntemler aklına gelirse paylaşırsa sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.