Şimdi Ara

Nero ya 4gb ram yetmez mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    arkadaşlar fikir ve görüşlerinizi bekliyorum sistem özelliklerim
    E8400
    ocz 800mhz 2*2gb ram
    asus dvd-rw
    nero 7.10
    vista ult. 64 bit

bu sistemde de dvd kopyalamaya çalışıyorum önce kopyalanacak dvd yi sürücüye koyuyorum ve kopyala diyorum bu andan sonra ram başlıyor dolmaya ve dvd yaklaşık %70 inde ram %100 e dayanıyor işlemci %3-5 civarında ram dolduktan sonra da malum pc kilitleniyor...
    şimdi bu olacak bi işmi ben neden kaynaklandığını anlamadım...aranızda böyle bir sorunla karşılaşan var mı ?...yardımcı olursanız sevinirim...

• nero ya 512 ram bile yeter sen en iyisi o neroyu kaldır yeni versiyonunu kur bide öyle dene kırılmış kullanıyorsan crack de sorun olabilir
  • daha önce de aynı neroyu kullanıyordum hiç böle bişi yoktu yeni başladı ...bugün kaldırıp yine kurdum durum yine aynı...artık nero 8 i kurup deneyecem bi...
  • Sistemin mükemmel özelliklerde fakat kullandığın işletim sistemide mükkemel özellikler istiyor. Ben senin yerinde olsam vistayı kaldırır xp kurup birde öyle denerdim. Sorunun bir ihtimal bundan olabileceği geldi birden aklıma. Tabi yinede forumdaki ustalarada yer vermek lazım.SAYGILAR
  • aynı durum bende de oldu tamamen image drive ile alakalı bi durum image drive dan bi oyun yüklemeye kalktım ram kullanımı %100 oldu ve pc kapatmayana kadar düzelmedi image drive kullanma dostum
  • vista sp1 güncellemsi yaparsanız sanırım sorun kalmaz.
  • başka sürüm yükle
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdalonline

vista sp1 güncellemsi yaparsanız sanırım sorun kalmaz.

zaten sp1 yüklü dostum durum tamamen 64 bit işletm sistemi ve image drive ile ilgili sanal sürücü programları düzgün çalışmıyor 64 bitte
  • quote:

Orjinalden alıntı: dogusyalcin

Nero ya 4gb ram yetmiyor...
    E8400
    ocz 800mhz 2*2gb ram
    asus dvd-rw
    nero 7.10
    vista ult. 64 bit

bu sistemde de dvd kopyalamaya çalışıyorum önce kopyalanacak dvd yi sürücüye koyuyorum ve kopyala diyorum bu andan sonra ram başlıyor dolmaya ve dvd yaklaşık %70 inde ram %100 e dayanıyor işlemci %3-5 civarında ram dolduktan sonra da malum pc kilitleniyor...
    şimdi bu olacak bi işmi ben neden kaynaklandığını anlamadım...aranızda böyle bir sorunla karşılaşan var mı ?...yardımcı olursanız sevinirim...

1 gb bile fazlasıyla yeter...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Krlmrx

quote:

Orjinalden alıntı: dogusyalcin

Nero ya 4gb ram yetmiyor...
    E8400
    ocz 800mhz 2*2gb ram
    asus dvd-rw
    nero 7.10
    vista ult. 64 bit

1 gb bile fazlasıyla yeter...

vista 64 ultimate ile tek dvdrw kullandınmı sen hiç

vista 64 bit bile görmediğine ezbere konuştuğuna eminim o ram ile vista bile sağlam çalışmaz kaldıki dvd kopyalayacak

• pc yi topladığımda vista 32bit kurdum sonra bi baktım 4gb ram i görmüyo bende mecburiyetten sp1 li64bit e geçtim tamamen mecburiyetden...
    bu iş öyle bi şaçmalık ki kuvvetli bir sistem topluyosunuz peformanslı çalışsın 4 ve üzeri rami görsün diye 64 bite mahkum oluyosunuz bu sefer de programların x64 versiyonu yok...2 programı aynı anda çalıştıramıyorsunuz bizim emulatör beyin keyfi yerine gelcek diye bekliyorsunuz...hepimiz pc ve donanım dünyasını seven insanlarız çoğu şeyi kabulleniyoruz mecburiyetten hatta çoğu zaman laf bile söyletmiyoruz...ama doğruyu söylemek gerekirse yada söylenmesi gerekeni...
    bu iş aslında tam bir rezillik...
    eğer şimdi bu olayda x64 den kaynaklanıyorsa ne diyeyim artık...bu akşam nero 8 i kurcam ve duruma bakıcam sonucu size de bildirecem

image drive hakkında yorum yapan arkadaşımın söylediklerini dikkate alıcam...

ayrıca benim sorunumu çözmek için yardımcı olan ve yorum yapan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim...

Hepinize kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogusyalcin -- 16 Ağustos 2008; 19:29:03 >

• İyide be adam x64 sen neden kullanıyorsun sanki??! Tek amacın 4gb ram'i verimli kullanmak. E o zamanda x64 sistemde 1gb ram yetmez demek kısır bir döngü oluyor.
  • ashmpoo burning studio 8 den sonra nero yu biraktim tavsiye ederim

http://www2.ashampoo.com/webcache/html/1/product_2_1810__.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: osmankalkavan

İyide be adam x64 sen neden kullanıyorsun sanki??! Tek amacın 4gb ram'i verimli kullanmak. E o zamanda x64 sistemde 1gb ram yetmez demek kısır bir döngü oluyor.

"1gb ram yetmez" ...?
    anlamadım kaçırdığım bir yer mi var...?
  • arkadaşlar az önce nero 8 i kurdum sanırım problem düzeldi
    1 dvd kopayaladım ve ram %36 yı geçmedi...herhalde nero 7 nin x64 ile bir uyumzusluğundan kaynaklandı.
    inşallah bundan sonra bi sıkıntı çıkmaz...
    herkese yardımları için teşekkür ederim...kolay gelsin...
  • Burn4free ile yaklaşık 1000 cd yazdım bi tane bozuk çıkmadı film destegi yok direk nerodaki gibi ve 4 mb
  • Xp güncelleme yap bence bi de bazı modifiye xplerde hata verebiliyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.