Şimdi Ara

NEOPLAN STARLINER İNCELEME (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
94.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bakın sımdı nasıl gelıcek melıh abı mazot ıcın 3 musterı var
  • fareli köyün kavalcısı
  • ee kavalcı fare yok ortada
  • hamster versek onlar daha eğitimli
  • yok kavalcı ahmet abi olcak illa bana ne bana ne onu istiyoz işte
  • Ulusoyun 28 adet var
    metronun 2 adet
    diğer firmalrda ise 3 ü gecmimez
    kaynak sağlam ulusoyda ark calışıyor.
    nu otobüsler kazada cok pis şekilde yanyatıyormuş ve otobürün o devasa cam larıda insanı öldürebiliyormuş...

Mercedes Benz....Kalite Tartışılmazzz
  • arkadaşlar mrb adım sezer 19 yaşındayım bir muavinlik işi arıyorum bu konuda bana yardımcı olacak biri olursa çok mutlu olacam aslen malatyalıyım her yerde çalışabilirm saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: senolcu

Ulusoyun 28 adet var
    metronun 2 adet
    diğer firmalrda ise 3 ü gecmimez
    kaynak sağlam ulusoyda ark calışıyor.
    nu otobüsler kazada cok pis şekilde yanyatıyormuş ve otobürün o devasa cam larıda insanı öldürebiliyormuş...

Mercedes Benz....Kalite Tartışılmazzz

sadece pamukkalede 20e yakın starlıner var sen neyden bahsedıyorsun

• Manyak alet bu neoplan yaw az önce asker uğurllamadan geldim bileti pamukkaleden aldıydı arkadaş 16 FN ... gerisini hatırlamıyom gri renk oda bizimbucaklı birinin arabasıymış süper alet yawww otogardan çıkışı yokmu hele...
  • İstanbul-Antalya yolculuğu yaptım bu otobüsle tek kelimeyle iğrenç yaw dışarıyı görmek imkansız, camlar kapkara allahtan en öndeydimde çöförün camından biraz yolu falan seyredebildim. Gündüz oldu yinede dışarısı zor gözüküyor yahu bunu yapan mühendisin kafasına ediyim ben, koltuklarıda çok rahat değil, yolculuk için setra yada mercedes ten şaşmayın arkadaşlar
  • cowboy arkadaşım mühendislik dedin de biraz haksızlık ediyorsun bence yaw..
    bir ulusoy şöförü de bana ulusoyun kullandığı neoplanlarda mercedes motoru olduğunu söylemişti ama gözümle görmedim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: flyingraper

cowboy arkadaşım mühendislik dedin de biraz haksızlık ediyorsun bence yaw..
    bir ulusoy şöförü de bana ulusoyun kullandığı neoplanlarda mercedes motoru olduğunu söylemişti ama gözümle görmedim..

ulusoyun kullandığı starliner 1 model otobüslerde mercedes motor var royal class ve starliner 2 modellerde man motor vardır
  • quote:

Orjinalden alıntı: cowboy

İstanbul-Antalya yolculuğu yaptım bu otobüsle tek kelimeyle iğrenç yaw dışarıyı görmek imkansız, camlar kapkara allahtan en öndeydimde çöförün camından biraz yolu falan seyredebildim. Gündüz oldu yinede dışarısı zor gözüküyor yahu bunu yapan mühendisin kafasına ediyim ben, koltuklarıda çok rahat değil, yolculuk için setra yada mercedes ten şaşmayın arkadaşlar

o otobüste hostes koltuğunda değilsen ki anladığım kadarıyla değilsin 1-2-3-4 ten birindesin. şöförün camından bişey izlemen mümkün değil şöförle aranda baya bi mesafe var sen yukarıdaki camdan izlersin bu biiir.

ikincisi otobüsün her yeri cam dışarıyı nasıl göremedin ben anlamadım.

üçüncüsü koltukları deri kaplı kafanı falan yandan sarıyor diğer yolcunun omzu başı yerine koltuğun yan kısmına koyuyorsun kafanı bence çok rahattı. ayrıca şanzımanı tam otomatik 16 vitesli miydi neydi setradan travegodan çok daha yumuşak çok daha rahat bir otobüstü

sizin otobüste yoktu ya da şöför bilmiyordu, bizim şöför metro'da aracın önündeki kamera görüntüsü hem kendi önündeki monitöre hem de yukarıdaki lcd ekranlara verdi. herkes yolu oradan izliyordu gerçi ben 3 numarada "üst" camdan izliyordum.

• Neoplanı yıllardır en iyi olarak biliyordum ve hayranıydım. Fotoları falan hep bilgisayarımı süslerdi ki konfor olarak da diğerlerinde çok çok daha ii olduğunu düşünürdüm. Estetiğine diyecek yok. Fiyatının 1000000 ytl ye varmasının sebebi de o zaten.

Ama doğruya doğru esasa gelirsek. Neoplan Starliner 2008 le en az 6-7 defa binmişimdir. Gittiğim güzergah da Ankara-İstanbul-Gaziantep arası yani yolun kralı burası otoyol ve dubledir hep. Araçtaki o titremeyi ve gürültüyü anlayabilmiş değilim. Ve süspansiyon olarak da travego 17RHD ye göre hiç de iyi olduğu söylenemez. Bozuk kasis ve çukura girince arabanın her yeri oynuyor. Otoyolda bile giderken motor sesinden duramıyorsun. Koltuk araları dar br kere. Ama binerseniz en arka 4lü ısrarla isteyin çünkü en geniş koltuk ara mesafesi orada.

Safir hariç tüm otobüs modellerine bindim. Değerlendirmem setra - mercedes serisinden şaşma ki zaten Setra da Mercedes Benz şirketinin. Binecekseniz ;

1 ) SETRA 417 HDH (konfor - rahatlık en iyinin en iyisi)
    2 ) Mercedes Travego 17RHD (rahat ve iyi)
    3 ) Neoplan Starliner (ne iyi ne kötü ama kötü fortunaya göre iyi)

4 ) Man Fortuna ve Mega Fortuna (Kötü, motor sesi çok, arabanın süspansiyonu kötü, Mancılar övünmesinler koltukları mercedesten daha rahatsız, otobüsçülerin tek tercih sebebi zaten yakıt ekonomisi.Hayatımın en rahatsız yolculuklarından birisiydi. İstanbul-Gaziantep 16 saat katlandım. )

5) Neoplan Mega Tourliner (Neoplanın yüz karası Mega Fortuna bile daha ii yani düşün ne kadar berbat olduğunu. Süspansiyon bu araç için icat edilmemiş henüz. Metronun aracıydı ve Ankaradan Kayseriye gitmiştim daha yeni. Ve Ankara-Kayseri arası neoplan diye bu aracı iteleyerek bilet satmıştı Metro Trz. Ben bu yüzden Kamil Koçla bile seyahat etmiyorum tourliner ve fortuna ağırlıklı olduğu için Bu araçların her yanı vip olsa ne olur. )

6) Temsa Diamond çakma Neoplandır ki zaten şu an Temsanın tasarım müdürü emekli Neoplandan ayrılma, 20-25 yıllık Neoplan kariyer geçmişi var. Prenses bence süspansiyon olarak daha iyiydi diamonda göre beşik gibi yaylanırdı ama diamond süspansiyonları sert ve rahatsız,ayrıca ön aksam iç dizayn zaten eski neoplan starlinera benzetilmiş binenler görenler bilir. Ve Temsanın yıllardır çözemediği en önemli sorunlardan birisi rampa çekişi. 2006 model araç rampayı çıkamıyor arkadaş düz yolda ve yokuş aşağı gidişine bir şey diyeceğimiz yok tabii.

• fırlama_ilker kullanıcısına yanıt
    ben bebek gibi uyumuştum ama
  • İstisnasiz yolculuk ettiğim en rahat otobus modeli. Eskisehir mersin-erdemli arasinda bununla yolculuk etmistim. Bebekler gibi uyumuş,dinlenmis vaziyette isime gitmistim. Gece de erdemli-ankara yapmistim, yine bu model ile. Rahattim bayagi.

Mersin vif turizmde çoğunlukla bu modellerden var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.