Şimdi Ara

neofreud

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konu yanlış yerde olabilir ama felsefeye yakın bir kelime gibi. Neofreud tam olarak ne demek açıklayabilir misiniz?

• GOOGLE
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

GOOGLE

Baktım ama anlayamadım çok garip yazmışlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk defa duydum,ama Freud'u görüce aklıma psikanalizle ilgili birşey olarak geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Interludium

ilk defa duydum,ama Freud'u görüce aklıma psikanalizle ilgili birşey olarak geldi.

Evet onunla ilgiliymişte neo bozuyor. Neyse biraz daha araştırayım.

• neo yeni demektir, neo-osmanlıcık neo-nazizm vs bu düşüncelerin yeniden diriltilmesi veya çağa uyacak şekilde reforme edilmesi ile bu adı alıyorlar

neo-freud psikanaliz konusunda freud un psikanaliz kuramına bağlı kalan ancak geliştirilmiş hali olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: waitisova'Blazac

neo yeni demektir, neo-osmanlıcık neo-nazizm vs bu düşüncelerin yeniden diriltilmesi veya çağa uyacak şekilde reforme edilmesi ile bu adı alıyorlar

neo-freud psikanaliz konusunda freud un psikanaliz kuramına bağlı kalan ancak geliştirilmiş hali olabilir

Çok teşekkürler

• ne demek hocam her zaman yardıma hazırız

@Kerevizmen
  • quote:

ne demek hocam her zaman yardıma hazırız

@Kerevizmen

Son bir şey sormak istiyorum takma ismine neofreud yazan bir kadın nedir? ( yani mesela kişilik özelliğimi ne yani bu neofreud o kadının demek istediği nedir) kusura bakmayın

• Hatunu tanımıyorum, ama tanımak isterdim doğrusu ad seçimi ilginç olmuş!
    Konu hakkında Wiki'de bir link var, Neofreudcular hakkında, İngilizce.
    Linkte yazılanlardan anladığım kadarıyla ilginç ve benim asıl dikkatimi çeken şey Darwin'in başına gelenin Freud'unda başına gelmesi. Evrim teorisi nasıl biyolojik temellerinden kopartılıp toplumsal alanda ilkel bir güç gösterisi haline sokulduysa, benzeri de psikanalizin başına gelmiş. Psikanaliz, biyolojik kökenlerinden uzaklaştırılmış ve özellikle sosyal ve kültürel alanlarda yorumlanmış.
    Bu alana dahil edilebilecek epeyce tanınmış kişilerde varmış;
    http://en.wikipedia.org/wiki/Neo-Freudianism

• quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Hatunu tanımıyorum, ama tanımak isterdim doğrusu ad seçimi ilginç olmuş!
    Konu hakkında Wiki'de bir link var, Neofreudcular hakkında, İngilizce.
    Linkte yazılanlardan anladığım kadarıyla ilginç ve benim asıl dikkatimi çeken şey Darwin'in başına gelenin Freud'unda başına gelmesi. Evrim teorisi nasıl biyolojik temellerinden kopartılıp toplumsal alanda ilkel bir güç gösterisi haline sokulduysa, benzeri de psikanalizin başına gelmiş. Psikanaliz, biyolojik kökenlerinden uzaklaştırılmış ve özellikle sosyal ve kültürel alanlarda yorumlanmış.
    Bu alana dahil edilebilecek epeyce tanınmış kişilerde varmış;
    http://en.wikipedia.org/wiki/Neo-Freudianism

Hocam çok teşekkürler bir de şöyle bir kaç kelimeyle tanımlarsanız süper olur. (Örneğin "neofreud bir fikir akımıdır" gibi)

• üstteki wikipedia sayfasına baktım, bir de şöyle bir türkçe sayfa varhttp://hazelbaysoy.blogspot.com/2012/01/neo-freudian-kuramclar.html

tabi bunlara bakarak doğrudan bir profil çıkaramayız ama benim düşüncem freud u kişilik olarak örnek alan biri toplumsal baskıyı göz ardı eden bir görüşe sahiptir, bu nedenle serbest yetişmiş yani nasıl desem bizim toplum yapımızca ahlaka mugayir diye tanımlanabilecek şeyleri normal karşılayan bir kişiliği vardır diye düşünüyorum

eğer bu nicki kullanan kişye dair bir kaç paylaşım tweet vs söylerseniz belki daha doğru çıkarım yapabiliriz

@Kerevizmen

• quote:

üstteki wikipedia sayfasına baktım, bir de şöyle bir türkçe sayfa varhttp://hazelbaysoy.blogspot.com/2012/01/neo-freudian-kuramclar.html

tabi bunlara bakarak doğrudan bir profil çıkaramayız ama benim düşüncem freud u kişilik olarak örnek alan biri toplumsal baskıyı göz ardı eden bir görüşe sahiptir, bu nedenle serbest yetişmiş yani nasıl desem bizim toplum yapımızca ahlaka mugayir diye tanımlanabilecek şeyleri normal karşılayan bir kişiliği vardır diye düşünüyorum

eğer bu nicki kullanan kişye dair bir kaç paylaşım tweet vs söylerseniz belki daha doğru çıkarım yapabiliriz

@Kerevizmen

Çok saolun hocam kafamda biraz daha şekillendi instagram hesabının adı neofreud bakabilirsiniz, twitterı da var adı Mine Tugay (ünlü bir oyuncu) ama öyle attığı değişik tweetleri yok hatta neofreudu nerden bulmuş anlamadım

• ben de google da denk geldim de çok dikkat etmemiştim, mine tugayı bilirim hocam ne diyon sen hafif turuncu kestane rengi arası saç bu kadına çok yakışıyor vesselam

@Kerevizmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0299B8CF8 -- 16 Aralık 2013; 16:02:41 >
  • quote:

ben de google da denk geldim de çok dikkat etmemiştim, mine tugayı bilirim hocam ne diyon sen hafif turuncu kestane rengi arası saç bu kadına çok yakışıyor vesselam

@Kerevizmen

Bir de bana sorun hocam Allah sahibine bağışlasın diyeceğim de evlenmesin böyle daha iyi yardımlarınız için teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.