Şimdi Ara

Need for Speed: ProStreet (2007) [ANA KONU] (171. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.510
Cevap
2
Favori
422.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anlattıklarınıza göre oyun oynanım yönünden çok salam bir oyun olmamış ama sırf Hondaları kullanmak için oynığcam
  • Arkadaslar...
    oyundaki grafik ayarlarında max. cozunurluk 1280 * 1024 oluyor...
    ama ben 1400*1050 oynamak istiyorum (20 inc LCD) icin...?
    bunu acmanın bi yolu var mı?

ayrıca oyunun grafik detay ayarlarındaki "anisotropic - triliner - biliner" seceneginden hangisi daha detaylı sizce?
    ben goruntude bi fark hissetmedim? sizce bir farkı var mı? hangisini secmeli?
  • Cok rezil bir oyun bütün ayarları fulledim yinede birşeye benzemiyor cmr dirt tan sonra bu grafikler hiç çekilmiyor .
  • quote:

Orjinalden alıntı: GOHST

Cok rezil bir oyun bütün ayarları fulledim yinede birşeye benzemiyor cmr dirt tan sonra bu grafikler hiç çekilmiyor .

Gerçekten DiRT müthiş buda güzel ama DiRT başka.
  • Aşağı yukarı 1 saat sonra oynayacağım bakalım oyunu.
    Görelim bakalım nasılmış...Oynanabilirlik umarım daha gerçekçidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: leanback

ya bu nasıl olmuş ralli gibi resmi yarış sokak yarışları kalkmış artık

+1 nerde o fast furious havası..
  • quote:

Orjinalden alıntı: BuRCo

Venom dostum bu oyun benim PC de herşey açık 18 -20 lerde fps alıyorum full detay normal mi ? Birde oyunda fps çok düşük olmamasına rağmen oyun donuyor gibi yani genelinde var doğrumudur

Bu biraz next gen mi olmuş ne acaba diğer NFS lerde 40 falan alıyordum

Bu arada Roy mudur nedir isim var ya ben Career de Adımı yazdım ama yarışlarda Kendi adımla yarışamıyorum neden yardımcı olurmusun

Dostum aldığın fps muhtemelen işlemci yüzünden böyle. Artık piyasaya çıkan tüm oyunlar çift çekirdekli işlemcileri destekliyor o nedenle tek çekirdekli işlemcilerden çok yüksek performans beklemek yanlış olur. Ekran kartın gayet iyi de bu oyunda düşük fps almanın sebebini ben işlemciye başlıyorum. İstersen görselliğe çok fazla etkisi omlayan bazı grafik ayarlarını biraz kıs o zaman daha akıcı oynayabilirsin mutlaka İsim olayın gelince maalesef
    sadece profil ismini bir ayarlayabiliyoruz onun dışında oyunda ki yönettiğimiz karakterin ismine müdahale edemiyoruz en azından ben değiştiremedim. Oyun aslına bakarsanız tam anlamıyla yeni nesil sayılma zma araç modellerinde ki poligon artışı ve abartı duman efekti bu oyunu biraz kasık hale getiriyor diyebilirim. Ama hala araçlarda TDU daki gerçekciliği göremiyorum. TDU hdr yi muazzamn kullanan bir oyun ve bu sayede çok gerçekci araç modelleri gösterebiliyor ama Nfs daha çok rengarenk bir yapıya sahip o gerçekcilik havası pek yok amam oynanabilirlik için aynı şeyi söylemiyeceğim eski serilere hiç benzemiyor (undergraund, mw, carbon.) gerçekci bir kontrol sistemi var oyunda yani Ama yarışırken çıkan şu yeşil oklara sinir oldum yani nereden gitmemiz gerektiğini gösteren yeşil oklar. Options dan da onları kapatmak için bir ayar göremedim.

• Oynanabilirliği bence kötü değil, Carbon'a göre mesela daha gerçekçi.Grafikler de güzel ama bende işlemciden dolayı (P4) çok arabalı yarışlarda FPS düşük oluyor, grafik ayarlarını düşürsem de FPS değişmiyor gibi birşey maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuNTeR_1907 -- 16 Kasım 2007; 13:11:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: HuNTeR_1907

Oynanabilirliği bence kötü değil, Carbon'a göre mesela daha gerçekçi.Grafikler de güzel ama bende işlemciden dolayı (P4) çok arabalı yarışlarda FPS düşük oluyor, grafik ayarlarını düşürsem de FPS değişmiyor gibi birşey maalesef.

arkadaşım işlemci modeli ney acaba

• @kadir_74
    P4 2.4 (1MBL2)

Oyunu rahat rahat oynamam 2008'de olacak sanırım (yeni sistem toplayınca).
  • zaten en düşük 2,8 istiyor işlemci olarak, benim de 2,4 du 2,8 bedava olunca aldım ekran kartı (x1950gt) olarak bi problem yaşamamda işte keşke işlemci dual core bi işlemci takabilseydim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadir_74

zaten en düşük 2,8 istiyor işlemci olarak, benim de 2,4 du 2,8 bedava olunca aldım ekran kartı (x1950gt) olarak bi problem yaşamamda işte keşke işlemci dual core bi işlemci takabilseydim...

Artık işlemciden kaynaklı FPS düşmelerini önlemek için en az Core 2 Duo işlemci gerekiyor yeni oyunlara, tek çekirdekli işlemciler artık yetersiz kalıyor.İşlemciden dolayı FPS'de önemli farklar oluyor, mesela Colin Mcrae Dirt'te de durum böyleydi.
  • Oyunlar artık çift çekirdekli işlemcilere tam destek veriyorlar haliyle tek çekirdekli işlmeciler bu tür oyunlarda iyi performans veremiyorlar. O nedenle yeni nesil oyunlar için en azından amd x2 veya intel core 2 duo işlemciler şart.
  • Ya tamam çift çekirdek lazım da..Şu işe de bir el atsanız gençler:

Sistem amd 3700 san diego (2.2@2.4)
    sapphire x800 GTO2 (515/580)
    2 gb bellek

Bu sistemle 32 ila 80 arası fps alıyorum;yani fps bakımından pek sıkıntı yok ama görüntüler geç geliyor.İlerliyor kısacık ama kısacık bir süre donuyor sonra devam..Neden olur ki bu?640*480 yapsam bile aynı.Anlamadım gitti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: [ReNoVaTiO]

Arkadaslar...

ayrıca oyunun grafik detay ayarlarındaki "anisotropic - triliner - biliner" seceneginden hangisi daha detaylı sizce?

bi fikri olan yok mu? arkadaslar... cevap yazarasnız sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aytürk

Ya tamam çift çekirdek lazım da..Şu işe de bir el atsanız gençler:

2 gb bellek

Bu sistemle 32 ila 80 arası fps alıyorum;yani fps bakımından pek sıkıntı yok ama görüntüler geç geliyor.İlerliyor kısacık ama kısacık bir süre donuyor sonra devam..Neden olur ki bu?640*480 yapsam bile aynı.Anlamadım gitti.

İşte bu yüzden çift çekirdekli işlemci lazım Çift çekirdekli işlemciler sadece yüksek performans vermezler onun dışında oyunlarda fps sabitleme gibi bir özellikleri de vardır. Yani hem iyi performas hem de sabit bir fps de oynama Aynı durumu yaşayan bir arkadaşım var o da Bioshock gibi harika optimizasyona sahip bir oyunda 1 gb ram geforce 7900gs ekran kartı ve amd64 3200 işlemci ile iyi bir fps de oyunu oynuyor ama sizinde bahsettiğiniz takılmalar onda da mevcut yani oyun 40-50 fps de giderken birden pat diye 10-20 fps ye düşebiliyor anlık olarak. Bunu en aza indirmenin yolu çift çekirdekli bir işlemcidir. Arkadaşımda öyle yaptı ve amd 6000 x2 aldı şu an sorunu yok. Sizde core 2 duo veya amd x2 işlemcilerden birini tercih etmelisiniz yeni nesil oyunlardan iyi performans alabilmek için

• quote:

Orjinalden alıntı: venom800

quote:

Orjinalden alıntı: Aytürk

Ya tamam çift çekirdek lazım da..Şu işe de bir el atsanız gençler:

2 gb bellek

İşte bu yüzden çift çekirdekli işlemci lazım Çift çekirdekli işlemciler sadece yüksek performans vermezler onun dışında oyunlarda fps sabitleme gibi bir özellikleri de vardır. Yani hem iyi performas hem de sabit bir fps de oynama Aynı durumu yaşayan bir arkadaşım var o da Bioshock gibi harika optimizasyona sahip bir oyunda 1 gb ram geforce 7900gs ekran kartı ve amd64 3200 işlemci ile iyi bir fps de oyunu oynuyor ama sizinde bahsettiğiniz takılmalar onda da mevcut yani oyun 40-50 fps de giderken birden pat diye 10-20 fps ye düşebiliyor anlık olarak. Bunu en aza indirmenin yolu çift çekirdekli bir işlemcidir. Arkadaşımda öyle yaptı ve amd 6000 x2 aldı şu an sorunu yok. Sizde core 2 duo veya amd x2 işlemcilerden birini tercih etmelisiniz yeni nesil oyunlardan iyi performans alabilmek için

Hızlı yanıt için teşekkürler;ilk defa işlemci darboğazıyla karşılaşıyorum..Bayramdan sonra opty alacağım sanırım.Almışken opty alayım.Zaten 939 pin platformum,x2 3800 ve 4000 var sanırım opty'den başka,ve daha ucuz.Ama almışken bir opty 170 alayım da..Ekran kartı işini de sonra hallederiz.

• Yahu bu oyunlar hep masraf be
  • quote:

quote:

Arkadaslar...

bi fikri olan yok mu? arkadaslar... cevap yazarasnız sevinirim...

Valla çözünürlük bende 1680*1050 ye kadar çıkıyor benim de monitörüm 22" widescreen 1680*1050 çözünürlükte oynuyorum. Hangi çözünürlükler var oyunda hatırlamıyorum şu an ama mönütörüm 22" olduğu için 1680*1050 çözünürlükğü görüyor olabilirim. Çünkü bazı oyunlarda böyle oluyor yani monitörümden dolayı uygun seçenek çıkıyor yeni oyunlarda. Monitörünüzün sürücülerini kurun belki faydası olur oyun için.
    Yazdığınız filitreleme sistemlerinden en iyisi anisotropic dir Sisteminiz iyiyse bu filitreyi kullanmanızı öneririm.

• quote:

Orjinalden alıntı: bykanca

Yahu bu oyunlar hep masraf be

Sorma üstad..Tamam benim bilgisayarın devri geçeli baya oldu (gerçi crt monitör ile 2,250 YTL'ye maletmiştim) ama,bu kadar da tüketime itilmez ki insan..Şimdi C2D sistem kursam elimde kasa ile HDD kalacak.Ondansa opty+iyi bir ekran kartı alarak 1-2 sene daha idare ederim,sonra asker dönüşü değiştiririm bilgisayarımı ne yapim

• 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.