Şimdi Ara

Nedir Nasıl olur ne kadara patlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şimdi size şöyle anlatayım..
    bir evimiz var iki ayrı oda oturma odasında tv var anten ile görüntü alıyoruz
    ve benim odamda da bilgisayarım...

şimdi ben eve uydu sistemi almak istiyorum
    ve bu uydu sistemi ile tv den ve ayrıcana bilgisayarımdan da görüntü almak istiyorum
    izlemek ve kendimce kayıtlar yapmak için [tabi bilgisayarımdan kayıt yapacagım için mümkün oldugunca kaliteli bir görüntü elde etmek niyetindeyim]..

bu konuda hiç bir bilgim yok açıkçası.. ne yapmam lasım ne alamam lasım?
    iki ayrı uydu sistemimi almalıyım illa
    benim alamam gerekecek +donanımsal parçalar nelerdir ve
    tümüyle bu sistem bana ne kadar mÁl olur acaba?

eger bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim..
    .: Saygılar

• arkadaşım bir tane dijital tv kartı yani DVB-S kartı almalısın.

Şimdi bi bakalım sen diğer odadaki tv de izlenen kanaldan farklı bir kanal izleyeceksin dimi aynı anda ???

Bir de görüntü kaydedeceksin hemde kaliteli. Bak şimdi aşagıdaki tv kartları dijitalddir ve hepsi MPEG-2 codec le .mpg kaydı yapar görüntü ve ses dijital kalitededir yani DVD kalitesinde kayıt yapıp daha sonra bunları gerekli codec leri yükleyerek maximum sewiyede görüntü ve ses kalitesiyle izlersin...

1-Sky Star 1-2
    2- Skyvision
    3-Avermedia DVB-S
    4-Inca Digital TV PC Card

Bunlarla dediklerimi yapabilirsin ben sky star2 kullanıyorum ve öneririm ii bi kart

Ama tabi karar senin önce bir araştır daha sonra kartını aldıgında sana burdan yardımcı oluruz

Ama bişi daha. Sen bu kartı aldıktan sonra;
    1-Kaç uydu izlemek istiyorsan o kadar çanak anten
    2-Kaç anten varsa o kadar LNB
    3-Eğer birden fazla uydu izlemek istersen DiseqC Switch

gerekecek yani bayağı masraflı bi iş bu..
    Ama aldıktan sonra da şunları yapabilirsin..

1-Şifresiz yüzlerce kanalı DVD kalitesinde başka herhangi bir receiver a ihtiyacın olmadan basit yazılımlarla izleyebilmek
    2-Yine aynı şekilde şifreli onlarca kanalı bazı key lerle izleyebilmek
    3-Card sharing (kart paylaşımı)
    4-Eşzamanlı kayıt yapma özelligi (PVR) ve MPEG-2 olarak yani DVD kalitesinde
    5-İnternetten uydu hızıyla offline download

Ve daha aklıma gelmeyen bisürü şey. Bunlar temel özellikler kafan karışmasın herkesin dediginede kulak asma derim ben..
    Çünkü forumda pazarlamacılar da olabilir yani her denilene inanma bu dört kartın birbirlerinden 1er 2şer özelligi eksik yada fazla..Yani çok fark yok fiyatlarada bakarak kararını ver daha sonra sana tekrar yardımcı oluruz..

Eğer kartı alırsan bana PM at. MSN fln ver daha kolay hallederiz. Hadi kolay gelsinn...

• arkadaşım çok saol gerçekten yardımcı oldun
    evet tv de izlenen kanaldan farklı bir kanal izleyeceğim

aklıma bişey takıldı sadece

quote:

1-Kaç uydu izlemek istiyorsan o kadar çanak anten
    2-Kaç anten varsa o kadar LNB
    3-Eğer birden fazla uydu izlemek istersen DiseqC Switch

bunu pek anlamadım ben Next & Next Star alacağım ev için birde bundan bağımsız kendim 1 - 2 - 3 gibi çanak anter mi alacağım acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35675uyh5 -- 9 Eylül 2005, 22:10:21 >
  • Cahil profesörden inciler,

Skystar1 Hardware kart codec kullanmaz,

Şimdi arkadaşım ben sadece tavsiye ederim alacağın parçalar sana kalmış, eğer oturma odanda da uydudan yayın izlemek istiyorsan alacağın sistem aşağı yukarı şöyle birşey olmalı.

1 Adet DVB-S uydu kartı,
    1 Adet Uydu alıcısı içinde Emu yazılımı olmasına dikkat,
    1 veya 2 adet anten biri türksat biri hotbird olanağın varsa bir de hispasata anten koymanı öneririm,
    Anten adedi kadar ikili LNB (Dual LNB),
    tek anten için tek iki veya daha fazla anten için iki adet de kaliteli diseqc swiche ihtiyacınız olacak,

Şimdi gelelim maliyete:

Türksat için:

90 lık anten 15-20 USD arası,
    LNB için Philips, Sharp, MTI, Maximum 5-15 USD arası
    Kablo RG6U 350-750 bin / metre,
    Kurulum 30 YTL civarındadır.

Hotbird için:

120 lik anten ÖAS veya Bilsat 35 USD civarında
    LNB için Philips, Maximum 10-15 USD arası

Hispasat için:

120 lik anten ÖAS veya Bilsat 35 USD civarında
    LNB için Philips, Maximum 10-15 USD arası

Uydu kartı:
    Bana göre tuner performansı, kalitesi ve fiyatı ile Sigma Digital tv öneriyorum, kanal bulma ve görüntü kalitesinde üstüne yok diyebilirim bilgisayarı kasmaması de başka bi artı. Skystar2, Inca veya Aver gibi markalar da var tabi ama fiyatları uçuyor ve size sağlayacakları artılar eksilerinden az. Ben aldığımda 85 YTL civarındaydı ama şimdi 75-80 civarına satılıyor.

Receiver (uydu alıcısı)
    70-110 YTL arasında değişiyor isim yapmış markalar tabi daha pahalı bunun yanında kaliteli ve ucuz markalar da yok değil, dikkat etmeniz gereken şey alacağınız cihazın emu yazılımının ne kadar sıklıkla güncelllendiği, ürünü aldığınız firmanın bu yazılımları sizin için ücretsiz yükleyip yüklemeyeceği veya bu dosyaların internette yayınlanıp yayınlanmadığı. Tabi kana geçişleri tarama sonuçları ve cihazın arka arkaya verilen komutlarda saçmalamaması.

• Hem ss2 hem sigmacı esasında.
  • ya baksana biz burda millete nasıl yardmıcı olcaz diye düşünüyoruz walla adam yine başladı
    kardeşim seninki yüzsüzlükten başka bişi deil walla sen 50 defa dsa banlansan dewam edersin birkaç haftadır cvp yazmıyorduk ne güzeldi şimdi yine birine yardım ettik diye atladın..

Ya kardeşim herkes kimin ne oldugunu biliyo eğer judas ta yeni deilse tanıyordur seni onun için pek kaale alınacagını sanmıyorum dostum üzgünüm Ama içimden gülmek geliyo nedense

Neyse yaww bu adama el yoramam
    Buarada kolay gelsin ozanunal

Bilgi dagıtmaya ve haksızlıkların karşısında durmaya dewam

90 lık anten 15-20 USD arası,
    LNB için Philips, Sharp, MTI, Maximum 5-15 USD arası

adam kendi internet sayfasından kopyala-yapıştır yapmış aklınca bişi biliyo görünecekk

S. gerrard şaşırdın herlade senin işin anten deil sigma dijital tv yada skystar satmak (en azından sattırmak)

UZAK DUR JUDAS

• Satıcının en ahlaksızının kimler olduğunu forumu biraz dolaşıp bu adamların yazılarını inceleyen herkes görür. Bu adama PM atarsan sana önce Skystar2 önerecek sonra da Skyvizyon al diyecek tabi taktik gereği Skystar2 nin piyasada olmadığını biliyor. Bunlar Skyvizyon kartlarının ana satıcısı Arkom Elektrik Taahütün çalışanları, zaten kullandığı kart da söylediğine göre Skystar2 USB yani Skystar2 yi bile kullanmamış biri mal önderecek.

Benim üçkağıtçı takımı ile işim de olmaz. Adamı forumdan banlıyorlar utanmaz herif kalkıp bir saat sonra foruma Bluechember diye girip Skyvizyon öneriyor. Kapıdan kovuyorsun bacadan giriyorlar. Kimseye karşı saygıları yok. Sonra bu utanmaz kalkıp bana satıcısın diyor.

Bu ermanpac denilen kişinin "arkadaşlar ben hiçbirşey bilmiyorum yardım şunu biri anlatsın dediği yazıları" hala forumun ikinci sayfasında mevcut, şimdi profesör edasıylar güya yardım ediyor. Gerek ermanpac gerekse ozanunal söylediklerine göre Skyvizyon kartını ellerine bile almamışlar ama her ne hikmetse bilmedikleri ve tanımadıkları kartları 8-10 aydır önerip duruyorlar.

İsteyen istediği kartı önermekte özgürdür, ben de kullandığım kartlar içinde en kaliteli ve fiyatını uygun bulduğumu önerdim. Herkes siz mi ki forum forum dolaşıp firma olarak mal satmaya çalışsın.

• sgerrard benle birlikte sen de banlandın haberin var değil mi?

Ayrıca ben skystar 2 kullanıyorum. Ve piyasada en çok bulunan kart da ss2 senin bilgin 0 diye hak veriyorum sana.

Bu sana son uyarım sgerrard dikkatli ol zaten kimse seni kaale almıyor artık. Yahu ermanpac yazık bu adama her konuda buna ağzının payını veriyorum. Sonra 1-2 gün konuşamıyor. 3 . gün başka konuya giriyor hemen.

Bir de arkadaşlar dünya piyasasında skyvizyon diye bir dvb-s kartı yok zaten. Skyvision diye birşey var ama arkadaş teaffuz edemiyor.

Senin forumda olman çok iyi oluyor. Herkes seninle eğlenebiliyor.

• Bir Skystar2 kullanıcısı olarak Skyvizyonu hangi bilgiye istinaden öneriyorsun? Sana ne nasıl telafuz ettiğimden, seni niye bu kadar enterese ediyor? Babanın markası mı? Türk markası diye tutturmuştunuz bir zamanlar madem ki Türk markası ismi vision değil vizyon olmalı Türkçede vision diye bir terim yok vizyon var.

Yok satıcıymışım yok sigma cıymışım yok betasat'ın sahibiymişim, yok IP mi bulmuş yok domaine bakmış, istediğiniz yere bakabilirsiniz ben kendimin kim olduğumu ve sizin kim olduğunuzu bildiğim sürece gerisi hiç önemli değil. ben sizin gibi kapıdan kovulup bacadan giren tiplerden değilim, kural tanımaz bir adam kalkıp da kimseye kural öğretmeye kalmasın üstelik bu adam yalancının taa kendisiyse. Evet bende seninle banladım çünkü seninle aynı seviyeye inmek gibi bir vahim hata yaptım.

Ben hiç olmazsa kendi kullandığım kartı öneriyorum, kullanmadığım ve bilmediğim kartı da ölümüne önermiyorum sizin gibi? Daha SS2 kartının ne olduğu hakkında sizin en küçük bir bilginiz yokken ben almanyadan Skystar2 rev 2.3 tımı ebaydan tanıdık vasıtası ile aldırmıştım. Bana kalkıp dünün kullanıcısı olarak bilgiçlik taslamaya kalkma.

• O zaman skystara gök yıldızı diyelim. Madem her şey türkçe.
    sky=gök
    star=yıldız

Ayrıca ben ss1'i 2000 yılında almıştım. ss2 2.3 emin ol sonra çıktı.

Bana dünün kullanıcısı dersen işte buradaki herkes sana güler.
  • Birisi kalkıp Skystar Türk markasıdır demiyor Skyvizyon Türk markasıyız diyor bu nedenle Skystar kartlarına gök yıldız kartları demeye gerek yok.

Daha Technotrend PC TT line'ı üretmeden sen Technisat'ın SS1 ini alıp kullandıysan helal sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgerrard -- 9 Eylül 2005, 22:16:27 >
  • Ben skyvision türk malı filan demedim hiçbir yerde sallama şimdi. TT 1999 yılında ilk kartı üretmiştir. Gerçi bu kart resmi olarak satışta değildi ama Almanya'da özel başvurunca satılıyordu ama sen daha sokakta top oynuyor olduğun için bilemezsin selocum.
  • Techotrend üretim lisanslarını iki yıl sonra vermeye başladı, dolayısı ile senin 2001 den önce Skystar1 adlı kartı alıp kullanmış olmana imkan yok.

Sizinle vakit kaybetmeye değmez onun için yazabildiğiniz kadar atıp tutun kendi kendinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgerrard -- 9 Eylül 2005, 22:25:47 >
  • Dikkatli okusuydın yazdığımı. Dedim ki resmi olarak satışta değildi TT'ye özel başvuru ile satılıyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sgerrard

Sizinle vakit kaybetmeye değmez onun için yazabildiğiniz kadar atıp tutun kendi kendinize.

Kısaca korkuyorum de şuna yorma kendini. Çünkü hiçbirşey bilmiyorsun.
  • bende diyorum ki TechnoTrend'in sattığı kartın adı TTPC Line Premium yani Skystar1 değil Skystar1 Technisat firmasının markası ve üretime 2001 yılında Technotrend firmasından aldığı üretim lisansı ile başladı. Yani senin 2000 yılında Skystar1 diye bir kart alıp kullanmış olmana imkan yok.

2001 yılında ise Skystar2 kartı vardı ama bu kart bizim bugün kullandığımız Skystar2 ile hiçbir ilgisi yoktu, o zamanlar Skystar2 kartının Skystar1 kartından tek farkı, arkasında diğer modül girişi için gerekli olan çok pinli çıkışın bulunmamasıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgerrard -- 9 Eylül 2005, 22:36:30 >
  • Sen kalınkafalısın galiba. 2001 yılında sadece satış lisansını aldı. 1999'da üretime başlandı ama resmi olarak 2001'de satıldı. Ama gayriresmi olarak 1999'dan beri satılıyor. Cahil selo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanunal -- 9 Eylül 2005, 22:33:41 >
  • Demek ki sana malüm olmuş böyle bir ürünün varlığı yada vahi filan gelmiş gidip özel siparişle istemişsin.

Cahil olmak ayıp birşey değil, yalancı olmamayım da sonsuza kadar cahil kalayım.
  • Sadece terbiyesiz, yüzsüz ve arsızsın.

Bana vahi inmedi Almanya'da reklamları yapılıyormuş. Abim oradaydı ve bana yolladı. O kadar basit. Bana bulaşırsan sonsuza kadar böyle rezil olursun işte.
  • Ben sana inanıyorum kendini boşu boşuna yorma 1800 lerde bilgisayar kullanıyorum da desen inanırım artık, tartışmak istemiyorum rezil oldum haklısın yeterki forum saçma sapan yazılarla dolmasın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.