Şimdi Ara

Nedir bu Yağların farkı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracıma 5w30 yağ alıcam dizel araç için. Bakıyorum piyasada bir çok yağ var Motul, Castrol, Mobil1 vs. vs. diye gidiyor hepsinin fiyatı hemen hemen aynı.

Marka farklarını geçtim aynı marka içinde örneğin Castrol'un bile 6-7 tane farklı 5w30 yağı var. Birinin üstünde BMW için yazıyor diğerinin üstünde VW için yazıyor biri Renault grubu için vs. diye gidiyor. Peki nedir farkları anlayamadım gitti varmı bu işten anlayan?

Örneğin bunların farkı ne?
    https://www.hepsiburada.com/castrol-edge-5w30-4-litre-85c057-motor-yagi-benzin-ve-dizel-uretim-yili-2019-p-OTM85C057

https://www.hepsiburada.com/castrol-edge-5w-30-c3-4litre-p-HBV0000019GI6?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto-hero-sku.pla&gclid=CjwKCAjwpeXeBRA6EiwAyoJPKl7ChDwDGOyFirgfvM6EbAy3ejUN2UfD0YzP0NjSW4tM7TAQM9jWbRoCeEMQAvD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nguas -- 31 Ekim 2018; 19:0:52 >

• Viskoziteler, parlama, donma noktaları ve standartları faklı. Yalnız teknik özellik olarak bu fark araçların hissedeceği kadar açık değil. Hangisini alsan olur.
  • Arabanın kitapçığında hangi standartlarda yağ kullanılması tavsiye edildiği yazar ordaki verileri karşılayacak yağı kullanacaksın.

Örneğin poloya 5-30w VW504 00 istiyor Castrol 5-30w LL serisi uygun olduğunu belirmiş. Onu alıp koyman en eygunu olur, eğer 502 00 isteseydi aynı kalınlıkta Castrol C3 koyardım.

Hepsi böyle kodlu olarak yazmaz mesela mitsubishi için kullandığım araçta iklime ve havaların durumuna göre öncelikik 0-20w kalınlık yağın özelliği ise; Ilsac sertifikası , dexos 2 onayı , A5/B5 , Apı:Sn ve üstü derece diye kitapçıkta belirtmiş yağın arkasında yazanlara bakıp uygununu seçiyorum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.