Şimdi Ara

Nedir bu insanlardaki lüks tutkusu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
78
Cevap
3
Favori
6.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Neden oluyor paramizin alım gücü gun geçtikçe düşüyor. İnsanlarda evi satinca nasil olsa deger kazaniyor diye kredi cekip tonlarca borclanip aliyor halbuku ordata deger kazanim bulunmanakta sattiginda sadece senin evin degil hersey artmakda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: attila24

Sizin mantiginiza gore ben astra binince statulu marutiye binince statusuz birisimi oluyorum . Ayni mantikla bakiyorsunuz bahsettigim kisilerle.Marutide heryere gidiyor az yakıyor parca sikintisida yasamadim simdiye kadar e ozaman bunun uno'dan şahin'den veya başka bir giriş seviyesi arabadan ne farkı var.

Benim mantığıma göre değil dışardan bakanların mantığına göre. Kendiniz örneğini vermişsiniz doğanla yanımda duran sırıtıyor diye.Ayrıca Maruti her yere gitmez. Şehir içinde kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız. Ama şehir dışında kullanılacak araç değil. Astrayı kullanırken Doğan kullanan gelip yanınıza sırıtamaz ama maruti de sırıtır. Böyle bir hakkı var mı yok tabi ama yapıyorlar yapacak bişey yok. Hem Astra demişsiniz hangi Astra? Astra G mi,H mi, J mi,K mı? G veya H ise ulaşılamayacak aman aman arabalar değil. Tabi Doğan bu araçların yanına bile yaklaşamaz. J veya K ise Maruti ile aradaki farkı göremiyorsanız. İkisi de aynı işi görüyor diyorsanız Astrayı hiç kullanmayın Maruti ile devam edin. Marutinin en kötü tarafı tasarımı. Hem iç hem dış çok kötü bir tasarımı var. Ki japon arabalarının hemen hemen hepsi böyle. Hele ki eskileri hilkat harabesi araçlar. Uno yine yüzüne bakılır bir araç. Farkı da bu işte.

• Bir kere geliyoruz şu dünyaya bırakında insanlar en iyisini yaşamak istesinler.
  • Farfaraway21 kullanıcısına yanıt
    Heryere kastim konunun basinda da yazdigim gibi işe gitmekde kullandığım icin şehir içini kastmestim kaldiki ben Yavaş giderim 90ni geçmem derseniz iyi bakilmis her araba heryere gider.

Astra konusuna gelirsek araba j kasa ikisinin arasinda tabiki dağlar kadar fark var olmalida zaten teki 8k teki 80k(örnek) ama konun amacini kaçırmayalim yani hersey iphone , lüks mahallede oturmak mersedese binmekle olmuyor ama algi busekilde haklisiniz keske boyle olmasada diğer arkadaslarin dedigi gibi millet başka seylere vakit harcasa

• Lüks dedikleri de c serisi, 3 serisi vesaire Maalesef çok para verip lüksün giriş sınıfı araçlara mahkum ediliyoruz, insanları bu konuda eleştirmek saçma parası olan alsın yürütsün. Lüksse lüks premiumsa premium.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

onların çoğuda bu forumda zatendaçyamı teneke facia felan neler neler.hepside fakir aslında .

teneke tabi. bmw yürütme maliyetlerine 1.2 daçya yürütüyon. bmw başkadır kim ne derse desin.
  • Suzukiyle her istediğinde güzel kız tavlayamazsın

• Boş insanların, eksikleri birşeylerle tamamlamaları lazım, bu araba olur veya başka birşey olur. Abartıyorlar, çünkü eksik ve yetersiz hissediyorlar, üzücü...

Bu lafım tamamen kendini zorlayıp imaj için, millete hava atmak için birşeyler alanlaradır, yanlış anlama olmasın

• quote:

Heryere kastim konunun basinda da yazdigim gibi işe gitmekde kullandığım icin şehir içini kastmestim kaldiki ben Yavaş giderim 90ni geçmem derseniz iyi bakilmis her araba heryere gider.

Astra konusuna gelirsek araba j kasa ikisinin arasinda tabiki dağlar kadar fark var olmalida zaten teki 8k teki 80k(örnek) ama konun amacini kaçırmayalim yani hersey iphone , lüks mahallede oturmak mersedese binmekle olmuyor ama algi busekilde haklisiniz keske boyle olmasada diğer arkadaslarin dedigi gibi millet başka seylere vakit harcasa

Hocam ne yazık ki durum bu. Ülkede vergiler yüzünden arabalar pahalı olmasa ve yine vergiler yüzünden yakıt pahalı olmasa arabası olanında kıymeti olmayacak. İşte o zaman araba gerçekten ARAÇ olacak AMAÇ değil. Araba pahalı yakıt pahalı. Millet dışardan bakınca bu araba alabiliyor ve yürütebiliyorsa demek ki durumu iyidir deyip ona göre muamele çekiyor. Sizinle bir anımı paylaşayım. Atama beklediğim dönemde boşta kalmayayım diye Gemlik te bir PO istasyonunda çalıştım. Adamın biri yeni aldığı BMW 5 serisi ile yakıt almaya geldi. Depoyu açtım tabancayı yerleştirdim ama bir engel var demir ilk defa görüyorum öyle bişeyi. Zorlamadım ucundan yavaş yavaş doldurdum. Sahibi geldi sordum niye tabanca girmiyor engel var dedim yeni olduğu için mi acaba diye sordum sormaz olaydım.Ne yapıyorsun sen aracıma yanlış yakıt mı koydun başladı zırvalamaya. Adamın tavrını görünce dayanamadım al bak dedim ne yanlış yakıtı? Ya arabama bişey olursa sen nasıl ödeyeceksin? Ne biliyorsun belki çok zenginim belki istasyonun sahibiyim dedim. Karşılıklı bağrışma sonrası diğer arkadaşlar geldi tabancayı onlara bıraktım arkadaş hızlıca ittirdi tabanca engeli geçti. Adama karşı beni haksız çıkardılar yeni başladı işe tam bilmiyor filan diye. Ve bana da kaş göz yapıyorlar idare et gibisinden. Çok ağırıma gitmişti. Yakıtı ben verdiğim için ödemeyi bana yapması gerekiyordu. Nakit miydi kredi kartı mıydı tam hatırlamıyorum ama aldığı yakıtta bir 7-8 kuruşluk fark vardı. Çıkardım al 7-8 kuruş fark var ama 10 kuruş veriyorum. Paran kalmasın dedim. Yok kalsın filan dedi kalmasın dedim ön camdan içeri attım.

Yani orda BMW yerine Renault,Fiat sahibi biri olsaydı. İş arkadaşlarım beni satmazdı. Ama BMW olunca sattılar.

• quote:

Neden oluyor paramizin alım gücü gun geçtikçe düşüyor. İnsanlarda evi satinca nasil olsa deger kazaniyor diye kredi cekip tonlarca borclanip aliyor halbuku ordata deger kazanim bulunmanakta sattiginda sadece senin evin degil hersey artmakda.

siz şunu anlamıyorsunuz;kredi dediğimiz şey hibe değil,karşılıksız değil.bir karşılığı var. bankalar sevabına mı veriyor ? kimse ödeyemeyeceği krediyi almıyor. adam aylık 10.000-5.000 kredi ödüyor.sonra ağlıyor .
  • ne zararı var lüks tutkusunun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

48 ay vade ile araç satılırsa olacağı bu, vade sonuna gelmeden zaten araç eskiyor.

vade sonuna gelmeden enflasyondan dolayı araba krediye yetişiyor ödeyip kullandığıyla kalıyor adam
  • Kafaya takmasan gelip bunun konusunu acmazsin. İnsanoglu hep daha iyiye sahip olmak icin yasar. Kimse kendini kandirmasin da avutmasin da.

• Araba bile bu ülkede yatırımdır. Hiç olduğu yerde masraf yazar demeyin o eskide kaldı.
  • K.B.V. kullanıcısına yanıt
    Libaral hayat darzın çok hojmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • K.B.V. kullanıcısına yanıt
    Ne enterasan bir düşünce daha iyiden kastiniz nedir bilmiyorum ama birtanede astra j arabam var umarim sizi aydinlatmistir

Konu tamamen memleketteki sığ insanlarin görünüşe verdiği önemin saçmalığı dan bahsediyorum siz farkli dusunuyorsunuz

• Bende de lada vega vardi 7 binlik arac. Millet alay eder gibi bakiyordu daha sonra masraflarindan dolayi satip supersport kasa 250cc motosiklet aldim. Aldigim hafta muhattap oldugum adamlar resmen baska insanlara donustuler. Kendi 70 80 bin verdikleri araclari ile kiyaslamaya basladilar. Halbuki lada ile bu motorun fiyati ayni sayilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tofaşım olsa yeter be
    Nedir bu insanlardaki lüks tutkusu
  • Bence toplumu kadınlar bu kafaya itiyor. Evrimsel seçilim vs vs derken biliyorsunuz bir standartları var, ortalamanın altına düşmektense metres vs olayı.. Kadına ulaşmak için vahşi ve acımasızca bir gösteriş ve yeterlilik yarışı var.
  • Haşim İşcan'dan üstü şemsiyeli 3 tekerlekli bisiklet alsaydınız daha da ucuza gezerdiniz.

Ekonomi için Astra yerine Corsa dizel olsa neyse de, sizinki bence uç bir örnek olmuş.

Olay sadece gösteriş değil.Güvenlik, yol tutuş, teknoloji, konfor gibi bir sürü etken var.Allah korusun bir kaza yapsanız, hangi araçta olmayı tercih ederdiniz?

Ayrıca bizim toplumumuz çok küçük araç sevmez.Biz Avrupa'lı değiliz.Amerikan tarzına özentimiz var.O yüzden imkanı olan gidip büyük sedan alır.

Harcamalar da tercih meselesidir.

Senelerce şahine doğana bindi atalarımız.Daha iyi araçlar hakkımız bence.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.