Şimdi Ara

Nedir Bu Anti Aliasing(AA)?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
23.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sıksık duyuyorum ama nedir bu aa ya.4x 2x 6x fln var.Ne yapar görevi nedir.4x seçersen ne olur 6x seçersek ne olur.Kapatırsak ne olur.Neyi sağlar?Şimdiden teşekkür ederim.

• anti aliasing 2 ve 3 boyutlu nesnelerin kenarlarındaki tırtıkları gideriyor daha gerçekçi bi görünüm sağlıyor. 2x her oyunda ideal. fazlası çok abartı kaçıyor ve fazladan performansını azaltıyor. bana göre geliştirilen en önemli ekran kartı teknolojisi. daha anti aliasing yokken aklıma gelmişti :D
  • bak bu resimlerde karşılaştırması var

• daha net görüntü için ekran kartlarını zorlayan bi teknoloji dir.
    Örn: 1024x768 de 4xanti aliassing açarsan 1680x1050 de anti aliassing açmamış gibi bi görüntün olur.
    Bilgisayarın kasar söliyim . süper bi teknoloji
  • Ben hiç işe yaradığını görmedim.Full hd monitörde yaramıyor yani.1920x1080 den önceki bir çözünürlük yapsan bile istersen 8xAA aç gene çamur gibi görünüyor.

Ama şöyle işe yarayabilir.Kendiliğinden bile en son çözünürlükte heryer kesik kesik görünüyorsa AA açıldığında (grafik ayarlarından falan yani) görüntü iyileşebiliyor. (Doom 3 te yapmıştım çok güzel olmuştu.Çok iyide oldu çok güzel iyi oldu)
  • Artık FXAA var. O hem MSAA' nın yaptığı işi yapıyor, hem de daha az kasıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.