Şimdi Ara

Neden Türkiye Neden ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
2.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Olayı bu videoyu izleyerek çözümleyin...

• quote:

Orjinalden alıntı: exerion

bu amerikalılar bırakın turkiyeyi iclerinden avrupayı bile bilmeyenler var cogu boyle seylerle ilgilenmiyor bile

+101
  • cevap: çünkü mcdonalds, coca cola gibi ürünler amerikan malı ve şu an türkiyede bu firmalara rakip gösterebileceğimiz herhangi bir şirket yok denilebilir dolayısıyla bizim onlara özenmemiz onların da bizim varlığımızdan dahi haberdar olmamaları normal bi şey üreteceksinki dünya seni tanısın
  • aSLINDA diorum bazen gitsem şöle pek insasnın bilmediği böle işlerle uğraşmayan güzel ülkede yaşasam şöle avustralya yeni zelanda norveç...Ülkem herşeyiyle güzel 4 mevsim bilmemne ama içten dıştan yiyolar ben 20 yaşındayım üniv okudm ama hala sağlam işim yok ben düşnmek zorundamıyım işmi ekmeğimi evliliğimi ya uykualrım kaçıo ben nasıl hayat kurucam kendime... Bumu yani.. Eğer buysa TR ben yokum arkadaş biz arabayı benzini elektroniği telefonnu interneti yarısından afzla vergilerle kullanmak zorundamıyız??? Neden biz zorla enayi oluoruz? Asırlardır yıkılmadıkya ona şaşıorum herşeye rağmen
  • Bende ingilteredeyim buradada Türkiyeyi bilmeyen birsürü kaba zihinli mevcut.İstanbul dediğin zaman biliyorlar amaİstanbulu bilmeyen bir yabancıya henüz rastlamadımHoşş İstanbulu Türkiyenin başkenti zannediyorlar ama olsun oda birşeydir

Not:Keşke deseydin atalarınıza sorun denizlerdeki maceralarımızı anlatsınlar diyeOttoman power diye not geçseydin onlar mesajı alırlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obt -- 6 Mart 2009; 20:34:07 >

• Tekrar ediyorum izlerin anlarsınız

quote:

Orjinalden alıntı: yasincelik

Konuyu bir kerede siyasete çekmeyin,

Olayı bu videoyu izleyerek çözümleyin...

• Avrupa ve Amerika arasında büyük bir kültür farkı vardır. (hayata bakış da diyebiliriz)
    Mesela Avrupadaki çoğu kimse Türkiyeyi bilir. Kimi zaman bana Avrupa Birliğine girdiniz mi ne oldu gibi sorular bile soranlar oldu. Yani Avrupalı dünyadaki olan bitenler ile ilgili az çok bilgi sahibidir. Ama Amerikada herkes işine yarayacak olan bilgiyi öğrenir. Birşey sorduğunuz zaman o şeyi biliyorsa söyler bilmiyorsa size yardım için uğraşmaz. Öyle Amerikalılar varki Avrupaya karayoluyla gidilebileceiğini düşünüyor. Bu bir tercih meselesidir.
    Yani adamlar için Türkiyeyi bilmek ile bilmemek arasında hayatları açısından bir fark yok. O yüzden öğrenme ihtiyacı duymuyorlar. Bu kadar basit.
  • sana saçma gelebilir ama o onların salaklıkları adamlar nasıl süper güç olmuşlar anlamıyorum ya da mal takliti yapıp bizi yiyolar U ile başlayan bi ülke ismi söyleyin deniyor heriflere U.S.A diyemiyorlar İsrailin dini ne diye soruyorlar İsrailiyet Müslümanizim gibi cevaplar veriyorlar patates kızartmasının patatesten yapıldıgını bile bilmiyorlar hamburgerciden aldıkalrı gibi sanıyorlar ya da dondurucudan ilginç bi yaşam biçimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Neonight

sana saçma gelebilir ama o onların salaklıkları adamlar nasıl süper güç olmuşlar anlamıyorum ya da mal takliti yapıp bizi yiyolar U ile başlayan bi ülke ismi söyleyin deniyor heriflere U.S.A diyemiyorlar İsrailin dini ne diye soruyorlar İsrailiyet Müslümanizim gibi cevaplar veriyorlar patates kızartmasının patatesten yapıldıgını bile bilmiyorlar hamburgerciden aldıkalrı gibi sanıyorlar ya da dondurucudan ilginç bi yaşam biçimi

Aptalı oynuyorlar.
  • bizim lise 1 de ingilizce hocasıda anlatmıştı arkadaşı amerikada kaldığı sıralarda burada büyük deprem olmuştu ama adamlar onla ilgilenmeyip maykıl jacksonın haberlerine daha çok ilgi göstermişler hocanın yorumu etrafındaki şeyler dışında başka bişi onları alakadar etmez
  • Video süper
  • Ya bu adamlar bu kadar aptalsa, cahilse, ülkeleri bilmiyorsa nasıl oluyorda tüm dünyayı parmağında oynatabiliyor. Adamların ağzından çıkacak tek cümle bütün ülke ekonomilerini etkiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: amone

quote:

Orjinalden alıntı: Plain Of Death

doğru demıs arkadaş Türkiye gibisi yok yemeklerımız guzel düğünlerimiz güzel dostluğumuz güzel
    dış ülkerler hep kıskanırlar bızlerı. Saygılar

yaş kaç?
    ya siz ilkokulda mı okumuyorsunuz? nedir bu cehalet
    sanki bütün dünyayı görmüşler,TR gibi olmadığı kanısına varmışlar çüş ya
    faşizm rüzgarları

Sizin gibi yaşamsal formlar yüzünden Türk'üm demek faşistlik oldu.
  • Amerikayı savunmak için yazmıyorum ama bunu hangi ülke olsa yazardım. Gerçekleri konuşmak lazım. Her ülkede bilgisiz insanlar olacağı gibi zeki insanlarda vardır. Genele bakmak lazım.

Mesala Amerikada u ile başlayan ülke bilmeyenler olduğu gibi hobi olarak araba imal edenler var. Hemde motorundan tutun şanzımanına kadar elden yapıyorlar. Dikkatinizi çekerim fabrikada değil, organizeli değil. 5-6 kişi birleşip birkaç torna makinasınyla hobi olarak boş zamanlarında otomobil yapıyorlar. Biz malesef bunu ülke olarak yapamıyoruz hala.

Yani demek istediğim hangi açıdan bakarsanız öyle görürsünüz. Genele bakmak lazım. Sen toplum olarak klişelerin esiri olmuşsan, tabuların esiri olmuşsan ve adam kayırmacılık yapıyorsan zaten baştan belli kalkınamıyacağın. Ama din, dil, ırk ve fikir ayrılığı gözetmeksizin işi ehline verirsen kalkınırsın. Bugün amerika bunu yapıyor. Osmanlıda bunu yapmıştı. İmparatorluk olmanın şartıdır bu. Amerika bunu iyi okudu ve okuyorda hala.

Dikkat ederseniz herifler müslüman kökenli bir zenci seçtiler başa. Geçmişteki hatalarda takılıp kalmıyorlar. Klişeleştirmiyorlar ortamı. Bizim memlekette ermeni kökenli bir yahudi parti kurup seçimlere girse %kaç alır. Ağzıyla kuş tutmayı bırak azotu yakalayıp duvara yapıştırsa ve maviye boyasa bile mümkün değil.

Amerikanın Rusyaya galip gelmesinin tek sebebide budur zaten. Evrensel vakialardan ve olaylardan ders alıp dur duraksız bünyesini tazelemesi. Çıkarını ve insanını refahını düşünmesi. Amerikanın başarı sırrı budur. Formül budur.

Şeriat moda olsun, çıkar ve refahının orada olduğuna aklı kessin Amerika şeriatı bile ilan eder ülkesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.respect -- 6 Mart 2009; 17:41:00 >

• Ortalama bir amerikan insanı son derece cahildir , bir belgeselde izlemiştim adama haritada ırak'ı göster diyorlar avusturalya'yı gösteriyor bu kadar yani bunların tek bildiği yiyip içip sevişmektir .Seçim zamanı da temelde birbirinden farkı olmayan iki partiden birine oy verirler.Ancak bu angut çoğunluğun yanında bir de son derece kültürlü okumuş , bir çok dil bilen , çok küçük bir kesim var bunlar amerikan devletine yön veren think tang kuruluşlarında çalışıyor onları da bilmek lazım.
  • Yaw yoksa bizle tartışmayı mı öğreniyoruz ?
    Gerçekten sevindim yaw konuda herkes görüşlerini yazmış ve olması gerekilen şekilde tartışılmış.

Şöyle bir şey var aslında. Adamın yaş 16 şimdi. Altında arabası var babası almış 2. el ucuz ama güzel bir araba (2. el arabalar 2k-5k$ bulabiliyorsun süperler)
    2. el arabalarda Tr'deki gibi değil 3k$ a süper arabalar var. Çok ucuz gerçekten. Okul harcı için arabasını satan kızlar var 600$ a 2. el süper arabalar.

Çocuğun kız arkadaşı var, topluca arkadaşlarıyla geziyorlar. Para da var. Okuma desen liseden sonra CC'lere gidiyorlar. TR'de meslek yüksek okulu diyoruz. 2 yıl sonunda direk 4 yıla geçiyorsun 3. sınıftan. Adamların gelecek kaygısı yok.

EE o adamdan ne Tr'den o adamdan ne Afganistan'dan.

Şunu bilirim adamlar gerçekten insan gibi yaşıyorlar vesselam

• quote:

Orjinalden alıntı: ::Turkiye::

Yaw yoksa bizle tartışmayı mı öğreniyoruz ?
    Gerçekten sevindim yaw konuda herkes görüşlerini yazmış ve olması gerekilen şekilde tartışılmış.

Şöyle bir şey var aslında. Adamın yaş 16 şimdi. Altında arabası var babası almış 2. el ucuz ama güzel bir araba (2. el arabalar 2k-5k$ bulabiliyorsun süperler)
    2. el arabalarda Tr'deki gibi değil 3k$ a süper arabalar var. Çok ucuz gerçekten. Okul harcı için arabasını satan kızlar var 600$ a 2. el süper arabalar.

Çocuğun kız arkadaşı var, topluca arkadaşlarıyla geziyorlar. Para da var. Okuma desen liseden sonra CC'lere gidiyorlar. TR'de meslek yüksek okulu diyoruz. 2 yıl sonunda direk 4 yıla geçiyorsun 3. sınıftan. Adamların gelecek kaygısı yok.

Haklısın onlar insan gibi yaşar.Bizde onları taklit eder özeniriz.En basitinden 3 000 yada 3 bin diyeceğimize 3 k deriz.
    Bu işler böyle başlar böyle de gider.Önce karşı çıkar rezil etmeye çalışırız sonra onu taklit ederiz.Türk gençliğinin kısaca tarifi.

• quote:

Orjinalden alıntı: ::Turkiye::

Yaw yoksa bizle tartışmayı mı öğreniyoruz ?

çözümleme güzel kapağı atsan iyi edersin amerikaya hazır yaşıyorsun bir yolunu bulup git evlen et kal orada olaya şu açıdan bak senin yerinde olmak isteyen milyonlarca Türk genci var

• Amerikanın politikası ülkemdeki insanların %15-20lik kesimi bilgil olsun geri kalanı beni ilgilendirmez zaten o %15-20lik kesimiylede şuanda yürütükleri dünya çaplı işlerini yapıyorlar.
  • Biz Dubai'ye gitmiştik Türküz diyince baya bir şaşırmışlardı kara çarşaflı diye biliyorlarmış Türkleri
    Hindistan'a gittim Türkiye'yi bilmiyorlar zaten insanlar sefalet içinde yolda yürürken ağır baharat kokusundan burnunu tıkamadan yürüyemiyorsun ama mc donalds var
    İtalya'ya gittim Roma'da insanların çoğunluğu Türkiye'yi biliyor hatta konuştuklarımın çoğunluğu İstanbul'a gelmiş ve çok beğenmiş tekrar gelmeyi düşünüyorlar.İnsanları da zaten Türk insanı gibi.
    Yunanistan'a gittim bilmemeleri mümkün değil komşuyuz.İstanbul'u çok beğeniyorlar.
    Onların aldıkları eğitimle bizimkisi çok farklı ama o kadar yer gezmeme rağmen Türkiye'yi hiç birine değişmem...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.