Şimdi Ara

Neden Kinect Hardcore oyunları tutmuyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Neden Kinect Hardcore oyunları tutmuyor?

Star Wars-Rise of nightmare-Steel Battalion Heavy Armor olsun bu oyunların hiç biri beğeni kazanmadı. Bu üç oyundan en az biri tutsa bile bence kinect yok satardı, peki neden bu tarz devasa oyunlar kinect'e uyarlanmakta zorluk çekiliyor. Sorun bence eski xbox kasasında. Kinect'e yeteri kadar uyum sağlayamıyor. Tüm gücünü oyuna harcarken kinect arka planda kalıyor. Bu yüzden xbox 720 haberlerinde hep kinect için ayrı işlemci haberini okuruz. Bu oyunlarda milyonlarca hareketi hesaplayabilmek için oyundan bir şeyler feda etmek lazım, böyle oluncada oyun olmuyor.

Hardcore olarak bence en iyi oyun forza 4. Bu oyuna kinect bence güzel uyum sağlamış, bunun nedeniyse kinect'in direksiyon hareketlerini sağlaması için işlemciyi neredeyse hiç zorlamıyor oluşu bana kalırsa.

Sizcede böyle mi yoksa hardcore oyunların tutmamasının nedeni yapımcıların özensizliğindan mi kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carept17c -- 12 Ağustos 2012; 18:51:12 >

• İşlemci gücüyle tabi ki alakası yok. Olay tamamen Kinect'in kullanım tarzıyla alakalı. Bir FPS veya TPS mesela, tamamen Kinect ile oynamak için tasarlanamaz. Kimse saatlerce saçma sapan el kol hareketleriyle ayakta durarak oyun oynamak istemez. Kinect, kalabalık arkadaş ortamlarında, sırf eğlence olsun diye parti oyunları oynamak için kullanılmalıdır. Hardcore diye tabir edilen oyunlar, gamepad ile oynanmalıdır. Ekstra ufak tefek özelliklerle Kinect'i işin içine dahil edebilirler tabi. Sesle komut verme, inventory seçimleri gibi. Zaten yapımcılar da derslerini almıştır şimdiye kadar. İleride, bir sonraki nesilde Kinect başroldeki bir kontrol cihazından çok, yardımcı kontrol cihazı görevini üstlenecektir.
  • Bir sonraki nesilde Star Wars'ı tanıım videosundaki gibi çok rahat oynayabileceğiz. Grafikler uçmuş, kontroller çok yumuşak vs. vs. ... Kinect bence tek başınada çok büyük işer çıkarabilir. Hem TPS hemde FPS tam kinect için. Ancak ateşli silahların olduğu oyunlar tamamen kinect'en uzak. İşte o zaman kinect yardımcı olabilir (silahlı oyunlarda). Bir savaş oyunu düşün, elinde kalkan, kılıç dalıyorsun millete. Kim istemez ki? Hem 3d desteği gelince işler çok ama çok değişir. Bu nesilde ne eksik varsa hem grafik (içerik), hemde kinect performansı aynı anda yüksek olamıyor. Başarılı oyunlar basit (basitlik daha çok grafik anlamında) ama mükemmel algılayan oyunlar oluyor.
  • 3D ile Kinect bir arada olamaz. Çünkü 3D'de, özellikle yeni nesil 3D'de mümkün olduğunca sabit durman gerekiyor düzgün görüntü alabilmek için. Kinect ile oyun oynayan birisinin sabit durması söz konusu olmadığı için, 3D ile Kinect'in bir arada kullanılması ancak hayal olur.

TPS ve FPS oyunları tam Kinect için demişsin ama sonra da silahlı oyunların da uzak olduğunu söylemişsin. İkinci söylediğin daha doğru. Ortalama bir oyuncu, bir oyunun başında iki saat otursa, oyun da FPS olsa, aletin sebep olacağı yorgunluğu düşün. Mümkün değil kimse oynamaya kalkmaz bu şekilde oyunlarını. Özellikle keskin hareketler gerektiren bir oyunu kesinlikle oynayamazsın Kinect ile. Kısıtlı bir zamanda bir Sniper Rifle ile düşmanı kafasından vurmayı denek lazım Kinect ile, ne demek istediğimin anlaşılması için

Yani nesil ne olursa olsun, bu tür kontrol aygıtları sadece yardımcı oyuncu olarak kalacaklar konsol piyasasında. Gamepad'in tahtına oturmaları mümkün değil.

• 1.si şuanki kinect teknolojisi oyunlardaki gerekli yüksek algılama gücüne sahip değil.yani bazen mesela ışın kılıcınızı sağa sallarken karakteriniz özürlü gibi hareketler yapıyor.bunun yanı sıra kinectin algıladığı görüntü,veri ve algıları işlemesi gereken xbox 360 bu işi tam anlamı ile yapamıyor ,çünkü buna donanımı yetmiyor.yani demem şuki kinect teknolojisi için henüz erken kinect 2 +xbox 720 yi bekleyin paranızı heba etmeyin diyorum.öbür türklü kinect in türkiyede wii den hiçbir farkı yok.saçma sapan oyunlar var.
  • 5 dakika oynayınca yorulduğumuz için
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

İşlemci gücüyle tabi ki alakası yok. Olay tamamen Kinect'in kullanım tarzıyla alakalı. Bir FPS veya TPS mesela, tamamen Kinect ile oynamak için tasarlanamaz. Kimse saatlerce saçma sapan el kol hareketleriyle ayakta durarak oyun oynamak istemez. Kinect, kalabalık arkadaş ortamlarında, sırf eğlence olsun diye parti oyunları oynamak için kullanılmalıdır. Hardcore diye tabir edilen oyunlar, gamepad ile oynanmalıdır. Ekstra ufak tefek özelliklerle Kinect'i işin içine dahil edebilirler tabi. Sesle komut verme, inventory seçimleri gibi. Zaten yapımcılar da derslerini almıştır şimdiye kadar. İleride, bir sonraki nesilde Kinect başroldeki bir kontrol cihazından çok, yardımcı kontrol cihazı görevini üstlenecektir.

arkadaş güzel açıklamış, advanture gibi basit bir oyun da bile oğlanla oynarken yoruluyorum, işten yorgun argın gelmişim birde xbox karşısında dikilip yerlerde yuvarlanıp oyun oynayamam...
    tatillerde arkadaşlar gelince ortam kalabalık olunca sarıyor, FPS TPS oynanmaz zaten o ortamda da, babamın (60 yaşında adam) just dance ile dans ettiğini izlemenin keyfini anlatamam :)

• Multiplayer masa tenisi yapsınlar başka bişey istemiyorum en son Professional'ı yendim ve terler içinde kaldım eğer ki bunun internet üzerinden live multisi yapılırsa çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackdagger

Multiplayer masa tenisi yapsınlar başka bişey istemiyorum en son Professional'ı yendim ve terler içinde kaldım eğer ki bunun internet üzerinden live multisi yapılırsa çok iyi olur.

hocam kinect sportsda her oyunu live üzerinden başkalarıyla oynayabiliyorsunuz.ben bowling falan oynamıştım çok zevkliydi odadaki elemanlarun sesleri bile geliyodu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus78

quote:

Multiplayer masa tenisi yapsınlar başka bişey istemiyorum en son Professional'ı yendim ve terler içinde kaldım eğer ki bunun internet üzerinden live multisi yapılırsa çok iyi olur.

hocam kinect sportsda her oyunu live üzerinden başkalarıyla oynayabiliyorsunuz.ben bowling falan oynamıştım çok zevkliydi odadaki elemanlarun sesleri bile geliyodu.

Nası ya? Bukadar zamandır ben mi görmedim o zaman? Nereden yapılıyor?
  • quote:

quote:

quote:

hocam oyuna girince with another player i seçiyosun, sonra çıkan menüde sağ tarafta bulunan change opponent i seçiyosun, son çıkan menüdede online opponenti seçiyosun o kadar.tabiki live bağlantısı ve üyeliği gerekli.

• Tutorialleri geçicek,menülerde uğraştırmayacak kısaca ayakta boş boş bekletmeyecek oyunları tercih ediyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam oyuna girince with another player i seçiyosun, sonra çıkan menüde sağ tarafta bulunan change opponent i seçiyosun, son çıkan menüdede online opponenti seçiyosun o kadar.tabiki live bağlantısı ve üyeliği gerekli.

Teşekkürler.

• yeni nesili beklemeliyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

İşlemci gücüyle tabi ki alakası yok. Olay tamamen Kinect'in kullanım tarzıyla alakalı. Bir FPS veya TPS mesela, tamamen Kinect ile oynamak için tasarlanamaz. Kimse saatlerce saçma sapan el kol hareketleriyle ayakta durarak oyun oynamak istemez. Kinect, kalabalık arkadaş ortamlarında, sırf eğlence olsun diye parti oyunları oynamak için kullanılmalıdır. Hardcore diye tabir edilen oyunlar, gamepad ile oynanmalıdır. Ekstra ufak tefek özelliklerle Kinect'i işin içine dahil edebilirler tabi. Sesle komut verme, inventory seçimleri gibi. Zaten yapımcılar da derslerini almıştır şimdiye kadar. İleride, bir sonraki nesilde Kinect başroldeki bir kontrol cihazından çok, yardımcı kontrol cihazı görevini üstlenecektir.

Katiliyorum.
    Blackwater oynarken acayip kolum agridi ve 5dk sonra geri oturdum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.