Şimdi Ara

Neden Kimse GSS ye ses Çıkarmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öğrenci olup GSS ödemek zorunda olmaktan bunun borçlarının şimdi affedilmiş olmasından bahsetmiyorum

Böyle salakça bir sistem olabilir mi?

Zorla giriyoruz ve zorla para ödüyoruz
    ne karşılığında???
    Sağlık hizmetinden yararlanma karşılığında İSTEMİYORUM EFENDİM İSTEMİYORUM SAĞLIK HİZMETİNİ

bunca parayı döküp karşılığında emekli olabilmek adına yatıralan daha az miktardaki primlarden elde edilen kar kadar kazanç bile sağlamıyoruz

özetle;
    burnum aktı nezle oldum diyerek çok çok yılda 1 yada 2 (çoğumuz için 0 kez) kullandığımız sağlık hizmeti için (ki oraya ödediğimiz katkı payları 20-30 liradan fazla) yıllık milyarlarca liramı heba etmek istemiyorum

Siz de bişeyler yapın her gün bıkmadan BİMER e ve CİMER e yazıyorum
    cevap gelmiyor sizde yazın bişeyler yapın

köprü başını tutup her geçeni bipleyenin olduğu fıkradaki gibi birini daha koyunda sıra olmasın demeyin ARTIK

• Arkadaşım ben çalışmıyorum ama malasef ödemek zorundayım memnunum'da neden mi sağlık hizmeti alıyorum size basit gelebilir ama ben memnunum normalde özelde 3 4 bin tl sağlık masrafım 65 tl karşılıgında beleşe geliyor mantık biraz
  • herşeye ses çıkarılıyor bir ona çıkarılmıyor gibi yazmışsın :) Benzin 5 TL ve %62 varan vergi bizim milletin cevabı " ben haftalık 50 TL alıyorum bana yeter"
  • Mantık biraz farklı hocam,aradan aylar geçtikten sonra senin şu kadar gss borcun var deniliyor,sen de o arada zaten sağlık hizmeti almadığın gibi henüz sistiemede dahil edilmemişsin,sağlık hizmeti alman imkansız ama bi bakmışsın e devlette 5-10 bin tl borç yazılmış ,benzinde en azından hep 50.-tl alıyorsun yani gittikçe azalsa da benzin alıyorsun bu tamamen Ahlaka,insanlığa,kanuna,herşeye aykırı bir durum,yani bunu bir firma yapsa atıyorum sana 1.000.-tl borcun var dese sende neden 1.000.-tl borcum var desen internet hizmetini almamışsın,almadığın için alanlarla aynı parayı tahabinkkuk ettirdik dese ne yaparsın,tamda bu gss o mantık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyKing

Arkadaşım ben çalışmıyorum ama malasef ödemek zorundayım memnunum'da neden mi sağlık hizmeti alıyorum size basit gelebilir ama ben memnunum normalde özelde 3 4 bin tl sağlık masrafım 65 tl karşılıgında beleşe geliyor mantık biraz

keşke geriye dönük 5-10 bin tl geçirselerdi daha mennun olurdun,
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

quote:

Arkadaşım ben çalışmıyorum ama malasef ödemek zorundayım memnunum'da neden mi sağlık hizmeti alıyorum size basit gelebilir ama ben memnunum normalde özelde 3 4 bin tl sağlık masrafım 65 tl karşılıgında beleşe geliyor mantık biraz

geçiremezler ödüyoruz hocam ödemeden sağlık hizmeti alamazsın zaten mantık

• Bu millet zevk alır böyle şeylerden. Daha fazlasını ister. Ses etmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Burdaki mantık şu,sen 60.-tl ödeyip nimetlerden faydalanıyorsun ,birde 400.-tl ödeyip bu haktan faydalansaydın ne derdin onu da merak ettim,ama geriye dönük adamın haberi yok 1 kere bile hastaneye gitmemiş bu adama 2 sene öncesinden şu kadar borcun var demek de mantık???sen 60.-tl'ye devleti sağdığın için çok mennunsun tabi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Burdaki mantık şu,sen 60.-tl ödeyip nimetlerden faydalanıyorsun ,birde 400.-tl ödeyip bu haktan faydalansaydın ne derdin onu da merak ettim,ama geriye dönük adamın haberi yok 1 kere bile hastaneye gitmemiş bu adama 2 sene öncesinden şu kadar borcun var demek de mantık???sen 60.-tl'ye devleti sağdığın için çok mennunsun tabi

Kardeşim yaptır gelir testini sende bütçene göre öde, devletten beklentim yok ayrıca, bir hak veriliyor ve buna sende bir şeyler katıp yararlanıyorsun.

adamın haberi nasıl yok, ülkede gündemde olan şeyler haberlerde otobüsde iett her yerde reklamı bile yapıldı. görememişse o adama kör denir. tartıştığın konuyu bilmiyorsun daha

edit: yol su olarak sana dönüyor bu paralar kafa yorma fazla beyin yanar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dblackerr -- 6 Aralık 2016; 20:18:28 >

• Arkadaşlar bazı kişiler bunun resmen haraç olduğunu anlamazlar.
    beyinleri sorgulama yapamaz.eleştiri yapamaz.
    dikkat ediyorum birçoğu iktidarı elinde tutanları eleştirirse veya onlar olmaz ise cennete gidemeyeceğini düşünüyor.gss kuranda var deseler inanır.
    siyasetin yaptığı ihale adı altında yapılan soygunu ,paylaşılan paraları,o paraların aslında kendi cebinden çıktığını bilmez.büyük götürenlerin tabağındaki artıkları yalamak yeterli gelir.işyerine gelen haraç çetesi bile bundan sonra seni koruyacağım diye para alır.
    geçmişde korumuştum diye faizle para istemez.
    bu gss denen kelle başı haracın kalkacağını pek düşünmüyorum.çünkü iktidar bunu her sene oy istismarı için kullandı.ne gelirse kardır dedi.hiç ahlak kural hukuk yok tabii.
    dün tv de emekli bir tsk istihbarat başkanını dinledim.
    "psikolojik bölünme eşiğini geçtik.padişahlık sistemi de gelirse 5-6 sene sonra iç çatışmalar
    başlar dedi.o zamanda gss otomatik iptal olur herhalde!!
    benimde zaten umudum kalmadı bu memleketden

• Ne adamlarsanız arkadaşım gss'yi soygun olarak nitelendiren nesile sesleniyorum

geçende hastaneye gittim yaklaşık 3,590 tl bir tutar çıktı bunun hepsini sgk ödedi gss olmasaydı. ne sağlık hizmeti alabilirdim nede özel hastaneye para verebilirdim

hep diyorum, mantık mantık mantık ayrıca mantıklı insanları koyun olarak adlandıran şahıslara sesleniyorum sen çok akıllısınya

• quote:

Orijinalden alıntı: Vunov

Ne adamlarsanız arkadaşım gss'yi soygun olarak nitelendiren nesile sesleniyorum

geçende hastaneye gittim yaklaşık 3,590 tl bir tutar çıktı bunun hepsini sgk ödedi gss olmasaydı. ne sağlık hizmeti alabilirdim nede özel hastaneye para verebilirdim

hep diyorum, mantık mantık mantık ayrıca mantıklı insanları koyun olarak adlandıran şahıslara sesleniyorum sen çok akıllısınya

gss gelmeden önce geliri olmayan insanların sağlıktan ücretsiz yararlandığını biliyormuydun 1986 dan beri.
    gss nin amacı herkese sağlık hizmeti vermek değil onlardan para toplamak ve yolsuzlukla boşalan devlet kasasını doldurmaktır.
    basit bir örnek vereyim.akp den önce kanser hastalığına yakalanan kişi emekli ediliyordu.olması gereken güzel bir uygulama.
    akp bunu kaldırdı ve seni geçici emekli ediyorum dedi.eğer raporla durumun düzelmiş ise üç kuruş maaşını keserim dedi.
    kanser öyle bir hastalık ki rapor mapor dinlemiyor.bir de kişinin psikolojisini düşün.
    geçmişi ve bugünü kıyaslarsan , akp nin sessiz sedasız kepçe ile alırken, davul zurna ile kaşıkla verdiğini görürsün
    küçük çocuklar için bazen tv show programlarında bazı hastalıkları için istismar ile para dilenildiğni görürsün
    çünkü sgk ödemez.binbir zahmetle belki uygulama değişir şansı varsa.ama milletvekili çocuğu isen sınırsız dünyanın her yerinde devlet kesesinden tedavi olursun.bir akp yöneticisi hanım dişlerini yaptırmak istemiş ama tbmm tüzüğüne göre diş sayısı fazla gelmiş.
    ama anında tüzük değişmiş ve hanımefendi devlet kesesinden güzel dişlere sahip olmuş.daha neler neler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vunov

Ne adamlarsanız arkadaşım gss'yi soygun olarak nitelendiren nesile sesleniyorum

Babam anlatamıyor muyuz
    Ben her ay 300 lira verip yılda 3600 lira soğuşlenmektense 3600 liramı gerekirse özele veririm
    İstemiyorum sağlık hizmeti de haraç vermekte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gelir testi hiç bir işe yaramıyor. Orada doldurduğunuz forma yazdığınız hiç bişeye bakmıyorlar. Direk nufus kaydını açıyorlar ve ailenizin üzerine gözüken tapu kayıtlarına bakıyorlar. Hele bir de zengin muhitteyse memur emekli dinlemiyorlar bunlar zengin diyip geçiriyolar. Banada emekli babam ev hanımı annemle oturan 2 senedir işsiz olan biri olarak 4600 tl 194 tl asgari ücretin 2 katı gelir olarak yazmışlar. Bu sistem tamamen devlete ek gelir sağlamak için vatandaştan kesilen haraçtır. Ailemle oturmak zorundayım. Sokakta köprü altında oturucak halim yok. İş sağlıyamıyorlar, çalışmadığım içinde haraç kesiyorlar. Nasıl ödenicek bu para ? emekli insanların emekli maaşlarınla evi mi geçindirsin, doğalgaz mı versin, elektirik mi versin bu yaşta insanın borcunumu ödesin. Milleti intahara sürüklüyorlar resmen. Hadi herkese 50 tl gibi makul bir fiyat yapılır ammenna. Ayda 200 ne demek bu devirde. İtirazlarda para etmiyor ne derseniz diyin üzerinize tapu gözüküyor itiraz etsenizde kabul edilmez diyorlar.

Evede gelip baksınlar diye işaretledim forumda gelen giden olmadı. Hiç bakmadan sadece tapu kaydından nasıl geçindiklerine bakmıyorlar bile direk geçiriyorlar semtinin lükslüğüne göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Covajj

Gelir testi hiç bir işe yaramıyor. Orada doldurduğunuz forma yazdığınız hiç bişeye bakmıyorlar. Direk nufus kaydını açıyorlar ve ailenizin üzerine gözüken tapu kayıtlarına bakıyorlar. Hele bir de zengin muhitteyse memur emekli dinlemiyorlar bunlar zengin diyip geçiriyolar. Banada emekli babam ev hanımı annemle oturan 2 senedir işsiz olan biri olarak 4600 tl 194 tl asgari ücretin 2 katı gelir olarak yazmışlar. Bu sistem tamamen devlete ek gelir sağlamak için vatandaştan kesilen haraçtır. Ailemle oturmak zorundayım. Sokakta köprü altında oturucak halim yok. İş sağlıyamıyorlar, çalışmadığım içinde haraç kesiyorlar. Nasıl ödenicek bu para ? emekli insanların emekli maaşlarınla evi mi geçindirsin, doğalgaz mı versin, elektirik mi versin bu yaşta insanın borcunumu ödesin. Milleti intahara sürüklüyorlar resmen. Hadi herkese 50 tl gibi makul bir fiyat yapılır ammenna. Ayda 200 ne demek bu devirde. İtirazlarda para etmiyor ne derseniz diyin üzerinize tapu gözüküyor itiraz etsenizde kabul edilmez diyorlar.

Evede gelip baksınlar diye işaretledim forumda gelen giden olmadı. Hiç bakmadan sadece tapu kaydından nasıl geçindiklerine bakmıyorlar bile direk geçiriyorlar semtinin lükslüğüne göre.

bir tane genelge çıkarmışlar zamanında,evlere şenlik.
    evin rayiç bedelinin 240 da birini aylık gelire ekliyorlar.sizin belediyedeki rayiç bedeliniz ne kadardı.
    birde bankada faizde para varsa faizin 2 katını gelire ekliyorlar!!
    ya ne biçim iş kardeşim,ev gelir olur mu.hayali gelir yaratma olayı.
    insanlar bir şekilde organize olup hızlıca iç hukuku tükettikten sonra aihm e gidilmesi gerekiyor.
    kaç senedir niye yapılmadı hayret.birlikte areket edilrse masrafıda az olur.
    resmen kelle başı haraç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu haracı ödemiyenlerin konuşması çok kolay hele bir de bu kanunu çıkaranları kollama derdindeyse çok rahat konuşuluyor. bu yanlıştan dönmicekler bence çünkü eğitimden tut bir çok değiştirelen sistem arap saçı ülke yaz boz tahtasına döndü.
  • eloko E kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum bedel ne kadar hesaplandı ancak g2 den geçirdiler. Nasıl itiraz edebilirim diye sorduğumda baktı bilgisayardan kadın annenizin üzerine ev gözüküyor etsenizde sonuç değişmez, daha itiraz edip de kabul edilen görmedim dedi. Ben yinede deneyeceğim en azından prim düşer tamamen kaldırılmasa da. Yarın bir gün herkesin primi düz 50 olcak deseler yada kaldırsalar ödiyenlerinde ödedikleri hiç olacak işte.

Baksanıza ömür boyu çalışssa araba alamayacak insanlar hökümet yol yaptı diye yırtınıyor. Ancak aynı insanlar tv lere geçinemiyoruz açız da diyenlerle aynı. Asfalta ekmek banar yerler artık. Öyle bir kitle var ki kıçındaki donu alsalar helal olsun diyecek. Şikayetçi olsa nolcak millet. Biliyorsunuz bir ara karadenizde yaylalara yol yapılıyor diye köylüler dozerlerin önüne yatmıştı yaptırmamak için. Sonra ne oldu aynı köylerden bölgelerden ilk seçimde hükümet 1 ci çıktı.

Hizmet diyorlar ama hizmet bedelsiz yapılan birşeydir. Hadi ödiyelim tamam ama bari emekliliğe de yarasın. Yada daha makul standart bir meblağ olsun. Maaşlara zam yaparken kaynak yok diyip 5 tl azmı çokmu savaşı verirken işsiz insandan evi varmış söğüşliyelim mantığı evlere şenlik. Yapılan yolları köprülerden halkı parasıyla geçiren ve resmen yolu vatandaşa satanlar buna hizmet diyor ya pes.

• siz belediyeye gidip evin rayiç bedelini öğrenin bakalım neymiş.emlak vergisine tabi bedeli 240 a bölüp aylık gelire ekleyin.

bakalım bulacağınız sonuç ne çıkacak.

bununla ilgili bir konu açtım ama kimse cevaplamamış.en azından ev değerini nasıl alıyorlar bir fikrimiz olur.çünkü genelgede evin değeri belediyelerden alınabilir yazıyor.

ülkenin başı belaya girmiş,hepimizin morali bozukken birde böyle kelle başı haraç gibi şeylerle insanları sinir strese sokuyorlar.ah ulan bir aihm e gitse bu durum seve seve kaldıracaklar eminim.

mantıksız tutar tarafı yok.aileden biri imza vermezse ne olacak örneğin. zorlamı alacaklar.ulan ne iş be.ağzımızı bozuyorlar zorla.beyfendilerin hanımefendilerin keyfi yerinde nede olsa.

çünkü bu kanun onlar için geçerli değil.bir de turistler için!!!
  • eloko E kullanıcısına yanıt
    Arkadaş kaç yaşındasın merak ettim hayır 26 yaşına kadar öğrenciysen devlet bütün sağlık hizmetlerini karşılıyor. Heralde 26 dan büyüksün ancak yazdıkların çok saçma birde aihm gidicekmiş GSS nin babası avrupada var ne sanıyorsun sen hiçbir geliri olmayan öğrenci adamdan fakirde olsa zenginde olsa sabit 100euro para alıyorlar. Siz bazı şeyleri düşünemiyor olabilirsiniz lakin devletler vatandaşlarının zor durumda kalmaması için gerekli tedbirleri almak zorundadır. 65Tl gayet uygun bir miktar ki BUNU DAHİ ÖDEYECEK GÜCÜNÜZ YOKSA YANİ MUHTAÇSANIZ SAĞLIK SİGORTASI ÜCRETSİZDİR. Allah korusun hastalanınca anlarsınız sağlık sigortasının kıymetini aylık 65tl kimseye koymaz ama en küçük ameliyat masrafı 2000-3000tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scheisse

Arkadaş kaç yaşındasın merak ettim hayır 26 yaşına kadar öğrenciysen devlet bütün sağlık hizmetlerini karşılıyor. Heralde 26 dan büyüksün ancak yazdıkların çok saçma birde aihm gidicekmiş GSS nin babası avrupada var ne sanıyorsun sen hiçbir geliri olmayan öğrenci adamdan fakirde olsa zenginde olsa sabit 100euro para alıyorlar. Siz bazı şeyleri düşünemiyor olabilirsiniz lakin devletler vatandaşlarının zor durumda kalmaması için gerekli tedbirleri almak zorundadır. 65Tl gayet uygun bir miktar ki BUNU DAHİ ÖDEYECEK GÜCÜNÜZ YOKSA YANİ MUHTAÇSANIZ SAĞLIK SİGORTASI ÜCRETSİZDİR. Allah korusun hastalanınca anlarsınız sağlık sigortasının kıymetini aylık 65tl kimseye koymaz ama en küçük ameliyat masrafı 2000-3000tl

Hocam merhaba benim yaş 20 bu gün eczaneye gittim reçeteyle ilaç alacaktım ki alamazsın bi sıkıntı var dedi eczacı.
    Sizce sıkıntı nedir ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.