Şimdi Ara

Neden bundan daha pahalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar . Ben aylarca laptop arasam da ikisi arasında durdum kaldım . Malum hp ' nin ısınma ve yüksek çalışma sesiyle hep başı dertteydi ama bu modellerde ( İntel işlemci ve Nvidia ekran kartı ) ısınmanın vs. çok olmadığı söyleniyor o yüzden HP ' de karar kıldım .

Geçelim konuya . Vatandaki şu cihaz --->http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion-silver-15-au110nt-core-i5-6200u-2-3ghz-8gb-1tb-8gb-ssd-15-6-2gb-w10.html

Webdenal daki şu cihazdan --->https://www.webdenal.com/hp-1dm12ea-15-au118nt-i7-7500u-8gb-1tb-15-6-dos_930599.html?gclid=CjwKCAjww9_MBRAWEiwAlaMJZiYXv2GVI4bDv8IlPhUSCHyEXEgEO0C_7z89B7pEuzlDZSVXlwpe8RoCRo4QAvD_BwE

Neden daha pahalı ? Vatandakinde i5 işlemci ve 2gb ekran kartı var . Lakin Webdenal ' daki attığımda ise i7 işlemci ve 4 gb ekran kartı var . Görüdüğüm kadarıyla Webdenaldakinin tek düşük yanı 1366 x 768 çözünürlük olması o da benim için sorun değil .

Yani acaba benim kaçırdığım bi özellik eksikliği vs. var da o yüzden mi düşük fiyatı diye düşündüm ama bulamadım .Bu aradaki vatandaki attığım cihaz her yerde daha pahalı , hatta vatanda en ucuz fiyatlı hali . Laptoptan anlayan sizler de azcık incelerseniz sevinirim .

• Çözünürlük bir etmendir ayrıca Vatan da olan model de ekran IPS diğerinde ne olduğunu anlamadım. Son olarak vatan da satılan da Lisanslı Windows 10 Home 64 işletim sistemi var. Diğer linkte verdiğiniz cihazda işletim sistemi yok. Free Dos veya Dos olarak satılan dizüstleri işletim sistemsiz gelir ve ayrıca satın alarak kurmanız veya herhangi bir bilgisayarcıya giderek kurdurman gerekir.

Kısaca iki ürün arasında fiyat farkının olmasının nedeni bu yazdıklarım.
  • ekran kartı GT940Mx diğerinde GT940M
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.