Şimdi Ara

NEDEN BİLGİSAYAR/YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ İSTİYORSUNUZ ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
5
Favori
2.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Yusuffyus

Aynısı bende de var. Benim programlamaya merakım bilgisayar oyunlarının nasıl yapıldığını araştırmakla başlamıştı.
    Bilgisayar oyunu sektorü mü var sadece...?

Genelde startup tarzi sirketler var oyun ureten aslinda. ama baska o kadar cok alan var ki..

savunma sanayi askeri arac yazilimi olabilir, websitesi yazilimi olabilir, erp uygulama yazilimi olabilir, ios(iphone) ya da android (samsung v.b) uygulamasi yazilimi olabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mtuscyin

Bende lisans yaptıktan sonra yüksek lisansı yurt dışında yapıp dinamiği yüksek olan silikon vadisinde kısa süre (3/4) sene çalışıp ya ülkeme dönüp kendi girişimi mı kurmak yada bir süre daha dünya nin farklı yerinde çalışmak

ilgilendiğim alanlar, Blockchain(güzel planlarım var) yapay zeka, makine öğrenmesi ... gibi popüler konular
    AI, ML guzelmisss

• Bashare kullanıcısına yanıt
    Zoru basarmayi seviyorsun anlasilan hocam. Tebrik ediyorum seni yurekten

• quote:

Orijinalden alıntı: Bashare

Şu bilgisayar sevdamdan dolayı kafayı yeme noktasına geliyorum bazen. İlk oyunumu 12 yaşındayken arkadaşımla yapmıştım ben. Google'a Ah be Sabri yazarsanız sanırım hala çıkıyor bir kaç flash oyun sitesinde. Hayalim hep Türk oyun sektörüne bir şeyler katmaktı. Kodlamaya inanılmaz ilgim vardı, 14 yaşında C# kitabını yarılamıştım. Üzülüyorum bazen geçmiş aklıma geldikçe. İTÜ Makinada 1.sınıfım şuan ama mutlu değilim. Benim yerimde olmak isteyen kaç kişi var bunun farkındayım ama şu teknik resim dersine girince kalem oynatamamaktan gına geldi ki bıraktım da zaten dersi gitmiyorum 1 aydır. Neden makina seçtin demeyin benim hikaye çok farklı, yurtdışında liseyi bitirdiğim için yabancı öğrenci sınavıyla geldim. Bir çoğunuzun YÖS olarak bildiği sınav benim için bir seçenek değildi çünkü hayalim olan ODTÜ, Boğaziçi, İTÜ gibi okullar YÖS ile alım yapmıyordu, SAT girmem gerekiyordu. Boğaziçi sağolsun kontenjan bile açmadı bilgisayara , ODTÜ için yeteri puanı alamadım. İTÜ ise SAT Subject Math 2 testinden kabul alıyordu ve kontenjanı 4 kişiydi. Sağolsunlar fazla açmışlar kontenjanı. Neyse başvurdum makina geldi ve bölüme geldikten sonra Azeri bi arkadaşla tanıştım ve bana 800 üzerinden 800 tam puan yaptığını, buna rağmen ilk tercihi olan bilgisayara giremediğini söyledi çünkü kontenjan 4 kişi. Şuan kaydımı yaptım, 10 Mart 2018'de SAT bir daha gireceğim umarım bu sefer olur çünkü ben teknik resimde elimle vida falan çizmek değil, oturup kod yazmak istiyorum.

Mutlu olacağın alanlara yonelmelisin hocam

• Hayalin rafta duruyor mu hala hocam?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.