Şimdi Ara

Necmettin Erbakan'ın Fethullah Gülen'i İftara Davet Etmesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
3.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fhrstw

Yanlışın var fetöyü bilen biliyordu. Hele Abd'ye kaçtıktan sonra bilmeyen anlamayan varsa yazıklar olsun yıl 99 muydu öyle bişeydi... Emekli bir vaizi hiç bir fonksiyonu olmayan bir adamı Abd almaz. Tabi Cia'den bilmem nereden kilo kilo referansınız yoksa. Bu belgelere ulaşmakta öyle atla deve de değil. Özellikle Abd'ye gittikten sonra afrikada avrupa'da asyada çok etkin oldu bunlar bir anda nasıl olduysa yükselişe geçtiler bunların hiç biri şüphe uyandırmadı mı sizde?
    Ben FG'nin ne mal olduğunu biliyodum, siz donla gezerken ben elimde Aydınlık Gazetesi satardım FG'nin ciğerini biliyorduk biz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • buna tabş olmayan sağcı yoktu zamanında
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.jk

Ben FG'nin ne mal olduğunu biliyodum, siz donla gezerken ben elimde Aydınlık Gazetesi satardım FG'nin ciğerini biliyorduk biz.

Alıntıları Göster
    Evet Fetö ile işiniz olmadı hiç ama 91'de TV de bas bağırıp özerk kürt devleti ve Federal Türkiye istiyordunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalnizca -- 10 Şubat 2019; 11:11:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Evet Fetö ile işiniz olmadı hiç ama 91'de TV de bas bağırıp özerk kürt devleti ve Federal Türkiye istiyordunuz.

Alıntıları Göster
    Kimden bahsediyorsun?

• O günki islamcıları yemeğe davet etmek bir hata olabilir ammavelakin darbe gereksizdi.

Erbakan ekonomi modelini değiştirmeye çalıştı.Çalışanlara zam verdi.
    Kamu kuruluşlarının bankalara borçlanmasının önğne geçmeye çalıştı.
    Eğer ki en eski videolarına bile bakarsan Atatürkün tüm ilkelerini uygulamaya çalıştığını görürsün.
    Ayrıca naif bir insandı.Kırıcı değil yapıcı konuşurdu.
    Şunu tüm samimiyetimle söylüyorumki siyasal islamdan nefret ederim.
    Ama erbakan farklıca bir insandı.vatanperver ve milliyetçiydi.
    Ayrıca samimi olduğuna hiç bir şüphem yoktur.
    Kısacası o kadar siyasal islamcı tayfasının arasında çıkan temiz tek kişidir.
    Allah rahmet eylesin.
    O başta kalsa idi belki şu anda bir çok şey daha güzel olabilirdi.
    Ayrıca fetöcüleri sevmezdi.Onların amacını biliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoğukanBlack

O günki islamcıları yemeğe davet etmek bir hata olabilir ammavelakin darbe gereksizdi.

Erbakan ekonomi modelini değiştirmeye çalıştı.Çalışanlara zam verdi.
    Kamu kuruluşlarının bankalara borçlanmasının önğne geçmeye çalıştı.
    Eğer ki en eski videolarına bile bakarsan Atatürkün tüm ilkelerini uygulamaya çalıştığını görürsün.
    Ayrıca naif bir insandı.Kırıcı değil yapıcı konuşurdu.
    Şunu tüm samimiyetimle söylüyorumki siyasal islamdan nefret ederim.
    Ama erbakan farklıca bir insandı.vatanperver ve milliyetçiydi.
    Ayrıca samimi olduğuna hiç bir şüphem yoktur.
    Kısacası o kadar siyasal islamcı tayfasının arasında çıkan temiz tek kişidir.
    Allah rahmet eylesin.
    O başta kalsa idi belki şu anda bir çok şey daha güzel olabilirdi.
    Ayrıca fetöcüleri sevmezdi.Onların amacını biliyordu.
    Bilmiyorsun. Bilmediğini de bilmiyorsun. Erbakan hayatı boyunca şeriat için uğraştı. Atatürk ve laiklik düşmanıydı. Ulus devlet düşmanıydı. Bu çok açık. Adam öldü, farklı bir Erbakan ortaya çıktı. Yok öyle bir şey.

• O kadar videosunu izledim Atatürk düşmanlığı yaptığını hiç görmedim.

Hatta bir videosunda Atatürkçü gözükenlerin onun hiç bir ilke ve fikrini devlet yönetiminde ortaya koymadığını anlatıyordu.
    Daha sonra kendi fikirlerine geçerek bakın Atatürk şunu istedi şöyle bir devlet yapısı söyledi bizde bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz diyordu.

Ben 28 şubat ve öncesinide hatırlıyorum.
    28 şubat yüzünden samimi dindarlar ordudan atıldı(tabiyki aralarında yobazlarda vardır lakin büyük çoğunluğu normal insanlardı) onların yerine fetöcüler rahatlıkla girdiler.Sonrası malum.

Bir kere adam profesör ve bilime önem veriyordu.
    O başta olsaydı bu kadar imamhatip yerine meslek lisesi açılırdı.

Evet dine soğuksun şeriatçı diyip geçiyorsun.
    Ama bir müslüman zaten islami kurallara riayet etmek zorundadır.

Şu an Türkiyeye şeriat gelse bu büyük bir zulüm olurdu.
    Çünkü şu an gelecek şeriat gerçekten Allahın kurallarını işleten bir düzen olamazdı.Çünkü herkes düzenbaz.

Şeriatın gelmesi olayı aslen ütopya olarak görüyorum ben.
    Çünkü her islami cemaat tarikat ilkiyüzlü ve riYAKAR VE TÜRK düşmanı..
    Bu ülkede islam adı altında Türk düşmanlığı yapılıyor.

Atatürk zaten bu ipneleri farkettiği için gereğini yapmıştı.
    Velhasıl son kertede ben diyorum ki
    Tek samimi müslüman(yönetici anlamında) erbakan vardı o da zaten öldü.

Benim, müslüman olupta bu ülkede hem Türk düşmanlığı yapmayacak hemde ulus devleti koruyacak bir kimse olduğuna dair ümidin sıfırdır.

• Yaşın kaç bilmiyorum ama daha önce açtığın konulara göz atmıştım. girmiyorum şimdilik buna...
    Üslubun yanlış.

• cemaat olarak biliniyormuş diye halen daha savunuyorlar, pkk nasıl kontrolden çıktıysa bu da öyle oldu, günlük düşünmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E767019CA

Bilmiyorsun. Bilmediğini de bilmiyorsun. Erbakan hayatı boyunca şeriat için uğraştı. Atatürk ve laiklik düşmanıydı. Ulus devlet düşmanıydı. Bu çok açık. Adam öldü, farklı bir Erbakan ortaya çıktı. Yok öyle bir şey.

Alıntıları Göster
    Senin kafadaki laiklik nedir birader?
    Erbakan belki içi başka başka şeylerle dolu laikliği eleştriyor olmasın yoksa?
    Ama senin gibilere göre eleştirmek heralde ona karşı olmak!
    Eskide kaldı bu kafa!

• Asr ı saadetteki şeriat gelse ne olacak?
    İnsanlar köle hükmünde alınıp satılabilecek, köle ve cariyenin bebeği efendisinin malı hükmünde doğacak, ,insanı mal hükmünde değerlendirebilen hukuk olacak.
    Kadınlar tek başına şahitlik yapamayacak
    Mirastan yarım pay alacak. (Kızkardeşimin yanında şeriat isterim demeye utanırım örneğin. Sana yarım hisse ben iki katın para isterim der gibi)
    Kadın tek başına şahitlik yapamayacak, yapamadığı meselelerde hakim de olamayacak. Gayri müslim, müslümanın aleyhine şahitlik yapamayacak.
    Sporcular yabancılar da dahil mevcut kıyafetleri giyemeyecek. Kırbaç cezası ve el kesme cezası gelecek.
    Pardon da asr ı saadet kuralları gelse ne olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 10 Şubat 2019; 16:15:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Asr ı saadetteki şeriat gelse ne olacak?
    İnsanlar köle hükmünde alınıp satılabilecek, köle ve cariyenin bebeği efendisinin malı hükmünde doğacak, ,insanı mal hükmünde değerlendirebilen hukuk olacak.
    Kadınlar tek başına şahitlik yapamayacak
    Mirastan yarım pay alacak. (Kızkardeşimin yanında şeriat isterim demeye utanırım örneğin. Sana yarım hisse ben iki katın para isterim der gibi)
    Kadın tek başına şahitlik yapamayacak, yapamadığı meselelerde hakim de olamayacak. Gayri müslim, müslümanın aleyhine şahitlik yapamayacak.
    Sporcular yabancılar da dahil mevcut kıyafetleri giyemeyecek. Kırbaç cezası ve el kesme cezası gelecek.
    Pardon da asr ı saadet kuralları gelse ne olacak?
    bahsettiğin konuların hepsine girsek konu dağılacak, birkaç cümle söyleyim;
    islamı ateist forumlarından öğrendiğin çok belli, bende senin kafanın ürünü ilhan arsel, turan dursun kitaplarını okudum, bu adamların art niyetli olduğunu, kitaplarında ayetleri kırparak göstermeye çalıştığını, bir hüküm ile ilgili konuda bir tek ayeti cımbızlayıp çektiğini, bir hadis kaynağını kabul edip, başka bir kitabımda o hadis kaynağını yalan saydığını anlamam çok uzun sürmedi..
    bana hakikatı anlatmaya çalışanları da dinlemedim, kendim araştırma yaptım, emin ol bu yazdığın şeyler hatalı ve yanlış bilgi ürünü.

• mr.jk M kullanıcısına yanıt
    Direkt olarak asr ı saadette uygulanan hukuk budur. İşinize geldiği şekilde eğip bükerseniz şirinleri siz de görebilirsiniz.
    Efendisinden başkasına intisaba yeltenen kölenin durumunu açıklayabilin de ben de şirinleri görebileyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 10 Şubat 2019; 16:33:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Direkt olarak asr ı saadette uygulanan hukuk budur. İşinize geldiği şekilde eğip bükerseniz şirinleri siz de görebilirsiniz.
    Efendisinden başkasına intisaba yeltenen kölenin durumunu açıklayabilin de ben de şirinleri görebileyim.
    asr-ı saadet hukuknu uygulayan kim suudi arabistan gibi kadınlara otomobil ehliyeti vermeyen şeriat mı, Kuran'da böyle birşey yok..al sana asrın hukuku..şeriat var, Kuran diye uydurma şeriat var..
    ben açıklasam bana itibar etmeyeceksin, kendi araştırırsan hepsinin makül şartlarda ifade edilen durumları var, cımbızla olmuyor bu işler Kuran bir bütün.
  • siyasal ateizm çok tehlikelidir...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mr.jk M kullanıcısına yanıt
    Ben asr ı saadetten bahsediyorum direkt. Ne olduğunu bilmiyor musun
  • Şu forumu çöp yaptınız ahaber tipi başlıklarla.

• Konuya aktroller doluşmuş, top tüfek ne varsa saldırıyorlar. Neye, kime ne için saldırdıklarından habersiz, şuursuz ve bilinçsiz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem -- 10 Şubat 2019; 17:44:54 >
  • Cem kullanıcısına yanıt
    unutmaki sende chapultrolsün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Şu forumu çöp yaptınız ahaber tipi başlıklarla.
    soL Haber'den Yeni Akit'e tüm paçavralara, A Haber'den Halk TV'ye tüm gaz alıcı medyaya hepsine karşıyız. Ne anlatıyorsun sen? Söylediğim yalan mı? Çarpıtma mi? Apaçık yaşanmış olay.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.