Şimdi Ara

Ne zaman TYT fen Çalışmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bi yandan 11 konularını hallederken bir yandan da TYT'yi bitirmeye çalışıyorum.

Matematikte hemen hemen hiç eksiğim kalmadı, tabii bitirdim deyip kitabı bırakmadım, günlük bir test problemler, bir test de geometriden çözmeye devam ediyorum.

Arada TYT denemesi de çözüyorum, matematik iyi, Türkçe ve sosyal bilimler matematik kadar olmasa da iyi diyebileceğim sonuçlarla geliyor.

Son çözdüğüm denemede TYT fenden 10 doğru yapınca bi düşündüm, nasıl oldu bu iş diye. Zaten dört ders arasında diğer denemelerde de en kötü çıkan fen oluyordu ama, hiç bu kadar batırdığımı hatırlamıyorum 

Çevremde kime sorsam "TYT feni seneye halledersin, şimdi bakmaya gerek yok" gibi şeyler söylüyorlar. Seneye günlük TYT antrenmanı yaptıktan sonra AYT konularına yüklenmek daha hoş olmaz mı? Niye böyle söylüyorlar bana, bi anlamadım gitti yahu 

Size de bu konuda danışmak için açtım konuyu. 11 konularının yanında ufak ufak da TYT fen başlasam kötü mü olur?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öğrenen -- 14 Nisan 2021; 19:41:48 >

• Oğlum mal mısın bu sene tyt fen mi kasılır sen bir matematiğini emin ellere bırak sonra çalış net cenavari olacam diye bir anda yüklenme

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dextermisali

Oğlum mal mısın bu sene tyt fen mi kasılır sen bir matematiğini emin ellere bırak sonra çalış net cenavari olacam diye bir anda yüklenme

Matematikte iyi net yapıyorum, TYT fende test kitabı filan çözmeyeceğim eğer yapacak olursam. Sadece konular üzerinden video izleyip deneme sınavlarında karşıma çıkan soruları yaparım, ekstra bi çalışma yükü getirmeyecek yani bana.

• Öğrenen kullanıcısına yanıt
    İyiden kastın ne?

• dextermisali D kullanıcısına yanıt

36 net üstü diyebilirim.

Çalışma oğlum fen çalışılır mı 11 e güzel çalış tyt fen 2 haftalık iş ama netlerin güzel gibi helal olsun

Peki 11 ve 12 konularının olduğu AYT'nin mantığından biraz bahsedebilir misiniz?

Yani, konuyu bildikten sonra pratik yaptık mı rahat olacakmış gibi duruyor şöyle bi baktığım zaman. Süre sıkıntısı da yok TYT'de olduğu gibi. Bu dediklerimden fazlası mı? Konuları bilmekten bi üst noktaya çıkmaya gerek var mı yani, konulara tam anlamıyla vakıf mı olmalıyız AYT'de 75 civarı ve üstü netler için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öğrenen -- 14 Nisan 2021; 20:15:31 >
  • "Görmediğin soru tipi kalmasın" şeklinde bi bakış açısına gerek var mı, demeye çalıştım aslında biraz da.

Hocam görmediğin soru tipi değil de didik didik etmediğim nokta kalmaması daha önemli yani adam akıllı öğren her soruyu çözersin ben çok soru çözmeye karşıyım açıkçası

• Fkb bitir 11 adina. Bitirdikten sonra gununu 4e bol 1/4 unde tyt fen 1/4unde tyt sosyal calis. Daha sonraki 1/4 de 11 tekrari ve kalan 1/4 luk kisimda 12 konularina giris. Hedefin yuksek anladigim kadariyla yani calismak bir sey kaybettirmez 12.sinif icinde de tekrarlairni yaparsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Evet, soru ezberlemeye kaçılan metot benim de hoşuma gitmiyor.

Matematik hariç her dersten kullandığım iki-üç kaynak var, matematikte biraz daha çok kitabım var. Hepsini işlediğimiz konuların sonuna kadar çözülmüş, güncel tutmaya çalışıyorum. Yeterlidir değil mi?  

• Kendim için konuşursam bana fazla ama pek seni tanımadığım için bilmiyorum ama emin ol güzel bitirirsen çok iyi yol aşarsın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.