Şimdi Ara

Ne yapmalı? Öneriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben ağustos celbi için ER olarak başvurumu yapmıştım fakat daha sonra duydum ki okuduğum bölümün(elektrik-elektronik mühendisliği) ve ağustos celbinin uzun dönem çıkma olasılığı yüksekmiş fakat ben uzun dönem gitmek istemiyorum. Kendimi 6ay için hazırladım. Askere gidenlerden duyuyoruz zaman geçmiyor orda, 12ay uzun bir süre.
    Bedelli yapma imkanım da var ama bedellide de askerlik uzaktan olucak diye söylentiler var(twitterda baya bi baskı yapılmış)ama ben uzaktan askerliği tasvip etmiyorum..
    Sorum; Eğer uzun dönep çıkıp uzaktan askerlik konusunda bi değişiklik olmazsa bedelliye başvurabilir miyim, Ya da başka tavsiyeniz var mı?
    İnsanın tercihlerinin elinde olmaması kötü birşey.

• 12 ay askerlik yok.

Artık herkese standart kısa dönem, yani 6 ay.

Balicisinden tinercisine, ilkokul mezunundan lise terkine ve üniversite mezunu olan herkes 6 ay yapıyor.

Allah sabır versin şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ray Kurzweil

12 ay askerlik yok.

Artık herkese standart kısa dönem, yani 6 ay.

Balicisinden tinercisine, ilkokul mezunundan lise terkine ve üniversite mezunu olan herkes 6 ay yapıyor.

Allah sabır versin şimdiden.
    Evet herkese standart 6ay ama lisans ve myo mezununun ek olarak 12 ay yd. subay ve astsubaylık şansı var. Lisans mühendislik ve hukuk bölümlerinin de kişi uzun dönem istemese bile olma şansı yüksek olabiliyormuş ama ben istemiyorum. 6ayda ne tip insanlara düşüleceği kısmet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.