Şimdi Ara

Ne Olacak Bu Memleketin Hali ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Memleketimizin hali ile ilgili bir çok şikayet ve isyan bağlamında konu forumda mevcut. Bu konularda tartışma, kavga, birbirimizi koyun sürülerine, vatan hainlerine benzeterek hakaret etme, ezikleme ve fazlası mevcut.

Bu konuda yukarıda saydıklarımın olmasını istemiyorum. Bu konu donanımhaber de memleketin sorunlarına çare olabilecek çözümler üretebilecekmiyiz belkide birlik olup bunları hayata geçirebilirmiyiz onu merak ediyorum.

Bir bölümümüze göre savunma sanayimiz şaha kalktı, büyümemiz dünya ortalamasının üzerinde yollar, havalimanları köprüler harika, herkesin altında son model araba (kredili yada değil) avmler de park edecek yer yok. Hastanede ekmekte kuyruk yok çile bitti. Devletimiz dünyanın her yerine yardım elini uzatıyor, suriyeli kardeşlerimizi savaşın ortasında ölüme mi bıraksaydık. Erdoğan gidince yerine gelen dahamı iyi olacak. Kılıçdaroğlumu yönetecek bu ülkeyi, fetö, pkk, abd, avrupa olmasa daha neler yapardı neler. Reis herseyin doğrusunu bilir.

Diğer bir bölümüne göre ise hayat pahalandı, işsizlik arttı, şiddet tecavüz gündemden hiç düşmüyor. Dolar euro benzin aldı başını gidiyor, eğitim sistemi değişim sistemi oldu, hukuk sistemi ülke içinde ve dışında güven vermiyor, rüşvet, ayakkabı kutuları aldı başını gidiyor, yandaş olmayana su bile yok. Pkk bunların zamanında kudurdu, fetoyu daeşi zaten bunlar beslemedimi? Vs...

Bir bölümümüz de varki her iki tarafıda haklı bularak bu sebepten taraf olmadan seyredenler. Bende bu gruba dahilim ama hiç bir şey yapamamak da zoruma gidiyor. Tek başımıza birşeyde yapabileceğimiz yok zaten.

Siyaset eğitime deneyime bakılmaksızın parası arkası akrabası olanların tek elinde yuruyor. Ülkeyi kalkındıracak fikir üretecek kişiler özenle ! Parası bol olan siyasetçilerin akrabalarından seçiliyor. Partiler bu sebeptendirki sorunlarımıza proje yerine sadece laf üretebiliyor. Dünyada bir çok noktada böyle yürüyor maalesef.

Neyse konumuz bunları tartışmak değil başta söylediğim gibi konumuz bunlara çözüm üretmek. Üretilen çözümleri (becerebilirsek) örgütlenerek yasalar çerçevesinde hayata geçirilmesini sağlamak yada hayata geçirmek. Ama önemli olan kısmı gerçekten tartışıp birbirimizi kırarak ve hakaret ederek varlıklarımızı yoksaymak yerine birlikte kafa yorup hemfikire varabileceğimiz çözümler meydana çıkarabilecekmiyiz? Aramızda her vasıfta yada vasıfsızlıkta birey var. İllaki şikayetin dışında bir şeyleri düzeltmek için uzman oldukları konularda fikirleri olan arkadaşlarımızda var.

Ben bunları bu platformda ortaya çıkarabilirmiyiz merak ediyorum.

Mesela

Bence herşeyden önce değişmesi gereken ilk şey hukuk sistemimiz. Jüri li yada jüri siz öyle bir sisteme geçiş yapılmalıki mahkemelerin bağımsızlığından en ufak bir şüphe duymamalı vatandaş ve dünya. Buna kafa yorup mahkemelerin bağımsızlığını garanti altına alacak işleyişini hızlandıracak teknolojide imkanda mevcut ama kimse başındakilerin üye sayılarını ve isimlerini değiştirmekten başka birşey yapmıyor bu sisteme. Sizce bir başka ülkenin sistemini getirmelimiyiz yoksa bize özel bir sistemi becerebilirmiyiz?

Evet haydi şimdi oy vermek ve birbirinize kin kusmaktan başka demokrasimiz için neler yapabilirsiniz görelim.

Kafalarımız sadece eleştiriye ve hakaretemi çalışıyor görelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tam bağımsız hukuk sistemi çok zor bir şey, belki de dünyada öyle bir kurum yok. hele ki nato üyesi olan bir ülkede asla hukuk tam bağımsız olamaz.
  • Selim beynine karlar yağmış. Bembeyaz dünyanda toz pembe dolanıyorsun şuursuzca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooellerhavaya -- 8 Aralık 2017; 21:39:29 >
  • Ne varmış memleketin halinde?

Ekmek,yağ karneyle dağıtılıyor sanki?

Selam ve dua ile

• Hayalperest değil yapıcı olmaya çalıştım sadece illa 3-5 inşaat yapıp biraz servet edinip siyasete atılıncamı memleket için fikirlerimiz olabilecek?

Tam bağımsız hukuk siteminden kastım mahkemelerin bir yere bağımlı olmaması değil verdiği kararların bağımsız olması idi. Yanlış ifade etmiş olabilirim.

• Haklısın kardeşimde eğitimi ücretsiz almaya 3000 tl asgari ücrete vs kısacası daha iyisine hayır demezsin herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimkar444 -- 8 Aralık 2017; 22:23:56 >
  • marvel in takımı gelse falan anca düzeltir

Ne Olacak Bu Memleketin Hali ??

o kadar çok konu var ki düzeltilmesi gereken..bu işleri bu saatten sonra anca insan üstü güçleri olan bir ekip düzeltebilir

nerden tutsak elimizde kalıyor hem toplum hem düzen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 8 Aralık 2017; 22:2:47 >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı umut yok bu konuda öpülmeye devam.

Bence bi yerlerden başlamak lazım imkansız diye birşeyin olmadığını tarihimiz defalarca gösterdi bize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimkar444 -- 8 Aralık 2017; 22:12:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimkar444

Haklısın kardeşimde eğitimi ücretsiz almaya 3000 tl askeri ücrete vs kısacası daha iyisine hayır demezsin herhalde

Askeri ücret 3000 tl üzerinde zaten.

Uzmançavuşlar alıyor o parayı

Dua ve selam ile

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Ezher

quote:

Haklısın kardeşimde eğitimi ücretsiz almaya 3000 tl askeri ücrete vs kısacası daha iyisine hayır demezsin herhalde

Dua ve selam ile

Türkçe öğren ..ne dediğini anlamıyoruz

sucuk ve salam ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

quote:

Orijinalden alıntı: El-Ezher

quote:

Dua ve selam ile

Türkçe öğren ..ne dediğini anlamıyoruz

sucuk ve salam ile

Askeri ücret=Askerlere verilen aylık çalışma bedeli

Okuduğunu ankayamıyorsan ben be yapayım

Selam ve dua ile

• :) asker olmadığın için 3000tl askeri ücretten sanane ayrıca değilmi. Neyse düzelttim. Asgari ücretten bahsettiğimi muhtemelen anlamıştırsın ama bir şeyleri değiştirmeye gücün olmadığı söylemek kelimelerle oyun oynamaktan daha zor muhtemelen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.