Şimdi Ara

Ne arakçı adam yav...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• hayatı arak adamın...windowsu macos tan , ie7 yi firefox tan , aero yu linuxtan arakladı hemde gözümüzün içine baka baka birde üstüne dünyanın en zengini oldu...kim mi ? anladın sen onu....anladııın

• detaylar hafif değişkenlik gösterse bile çoook doğru bir tespit
  • quote:

Orjinalden alıntı: KKM

detaylar hafif değişkenlik gösterse bile çoook doğru bir tespit

daha korkuncu da herkesin bunun doğru olduğunu bilmesi ve kimsenin birşey yapamaması - yapmaması
  • quote:

Orjinalden alıntı: arghhh

quote:

detaylar hafif değişkenlik gösterse bile çoook doğru bir tespit

daha korkuncu da herkesin bunun doğru olduğunu bilmesi ve kimsenin birşey yapamaması - yapmaması

bu her yer için geçerli ki....

koyun bir nesil yetişti...

• usta doğru diyon.. ya adam vista diye bişi çıkardı bütün laptoplara da çaktı, xp kuracam misal direveri yok laptop firması parayla satıyo....
    bide şöle bişi var yalnıs
    şimdi yerli işletim sisitemimiz var pardus. Bunu kurduk diyelim normal pc ye. Çok güzel bi işletim sistemi linux tabanlı çalışıyo.. Ama bu işletim sistemine ne kurabiliriz abi.. Mesela bi photohopu. Bi flashı.. ya da prostreeti kurup oynayabilir miyiz? ya da crysisi...

adam öyle bi tekelleştirmiş ki piyasayı, bilgisayarlar da ona göre üretiliyo... Bütün programlar ona göre yapılıyo.. Bunun desteklenmesi lazım ve gerekirse devletin veyahut Türk firamaların en azından oyun ve program firmalarına pardusda çalışabilen programlar yapılmasını aksi takdirde ülkeye ürünler sokulmayacağı denilmesi lazım. o zamanda zaten kaçak olarak kullanılan program sayılarında çok artış olacak.. Çünkü biz daha programalrda ve oyunlarda Türkçe dilini ekletememişiz pardus desteklisini mi ekletecez...

yani anlayacağınız adam ne yaparsa yapsın, sağlam bir alternatif çıkmadıktan sonra kimse birşey yapamaz..

• AYIP SANA TİLKİ AYIP SANA
  • pardus konusunda çok bilgi sahibi olduğum söylenemez ama benim geçmekte sıkıntı olarak gördüğüm " kod yazma mecburiyeti " 2008 sürümünde ortadan kaldırılmış.ve yakında ( 2008 in ilk yarısında ) çıkacak.ikinci sıkıntı ise kullandığımız windows üzerinde çalışan programların pardus ( linux ) versiyonlarını bulabilmek.sıkıntının birkısmını giderecek programlar ( gimp gibi ) mevcut olsada emülator ( windows için yazılmış programları linux ta çalıştıran ) programlarla çalışmak ne kadar verimli olur ?

bu açıdan bizim konuşmamızda " geyik muhabbeti " nden öteye geçemiyor maalesef...keşke geçebilse
  • quote:

Orjinalden alıntı: B.S.S.

usta doğru diyon.. ya adam vista diye bişi çıkardı bütün laptoplara da çaktı, xp kuracam misal direveri yok laptop firması parayla satıyo....
    şimdi yerli işletim sisitemimiz var pardus. Bunu kurduk diyelim normal pc ye. Çok güzel bi işletim sistemi linux tabanlı çalışıyo.. Ama bu işletim sistemine ne kurabiliriz abi.. Mesela bi photohopu. Bi flashı.. ya da prostreeti kurup oynayabilir miyiz? ya da crysisi...

adam öyle bi tekelleştirmiş ki piyasayı, bilgisayarlar da ona göre üretiliyo... Bütün programlar ona göre yapılıyo.. Bunun desteklenmesi lazım ve gerekirse devletin veyahut Türk firamaların en azından oyun ve program firmalarına pardusda çalışabilen programlar yapılmasını aksi takdirde ülkeye ürünler sokulmayacağı denilmesi lazım. o zamanda zaten kaçak olarak kullanılan program sayılarında çok artış olacak.. Çünkü biz daha programalrda ve oyunlarda Türkçe dilini ekletememişiz pardus desteklisini mi ekletecez...

yani anlayacağınız adam ne yaparsa yapsın, sağlam bir alternatif çıkmadıktan sonra kimse birşey yapamaz..

birçok büyük şirket programlarının linux wersyonunu çıkartıyor...

ama oyun? zor..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: B.S.S.

usta doğru diyon.. ya adam vista diye bişi çıkardı bütün laptoplara da çaktı, xp kuracam misal direveri yok laptop firması parayla satıyo....

birçok büyük şirket programlarının linux wersyonunu çıkartıyor...

ama oyun? zor..

programlarda zor abi.. windowsdaki gibi exeye tıkla next next finish diyemiyosun linuxta. bişiler yazıyosun kod yazıyosun. Hadi sen bne belki yaparız da herkes yapamas

argh ın dediği gibi geyik muhabbeti oluyo sadece

• pardus 2008 de kod meselesini halletmişler zaten.......de kullandığım programların yerine geçecek programları bulması zor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kıdemli

AYIP SANA TİLKİ AYIP SANA

doğrusu :
    arakçı ayıp sana

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.