Şimdi Ara

NE ALAYIM ? BENZİNLİMİ DİZELMİ,OTOMATİK Mİ MANUEL Mİ ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
5.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu an kullandığım Opel Corsa Dizel aracımı satıp daha konforlu,kullanırken fazla masraf doğurmayan ve geniş bir araç almayı planlıyorum kısmet olursa....

Ayırdığım bütçe max 43-44 bin TL civarı...

Yılda yaptığım kilometre 10000-12000 Km arası..Ve bunun büyük bir çoğunluğu şehiriçi ......

İşte bu noktada Yine Dizelmi ya da bu kez az yakan benzinli bir araçmı alayım diye kararsız kaldım...Bir de hep manuel araç kullandım bugüne kadar..Bu sefer artık otomatik vitesmi alsam diye de düşünüyorum...Sıfır veya temiz 2.el farketmez,sonuçta bütçeme göre alıcam..

Forumu epeydir okuyorum..Her araba için olumlu ve de olumsuz yazanlar var dolayısıyla kafalarda iyice karışıyor...Okuduklarım paralelinde aklımda şekillenen araçlar şunlar ;

1.Vw Golf 1.2 tsi comfortline manuel ( 0 km)

2.Vw Jetta 1.2 tsi comfortline manuel (0 km)

3.Citroen C4 HDI Confort otomatik. ( 2011-2012 )

4.Seat Leon (yeni ) 1.2 tsi manuel (0 km)

5.Toyota corolla 1.4 D-4D otomatik (2010-2011 )

6.Hyundai İ30 elite ( 2011-2012 )

7.Skoda Rapid 1.2 tsi ( 0 km)

8.Vw Golf 1.4 tsi comfortline ( 2009-2010 model..Yakınlarımda var ve satmayı düşünüyorlar..çok temiz ama yakıt tüketimi fazla sanırım )

Aslında modellere bakarak kafamın ne kadar karışık olduğu belli oluyordur..Yine de yardımcı olacak kullanıcı arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum....

• Honda Civic tercih etmez misin?
    otomatiği yukarıda bahsettiğin otomatiklerden daha konforludur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Honda Civic tercih etmez misin?

Hocam ,Civic en iyi otomatik vitese sahip diye bir bilgim var ancak benim kullanımıma göre yakıt tüketimi fazla olur..O yuzden yazmadım...Yoksa beğendiğim bir araç...
  • hep otomatik kullanmışsanız manuele dönmeyin bence.seçenekleriniz arasından c4 derim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

hep otomatik kullanmışsanız manuele dönmeyin bence.seçenekleriniz arasından c4 derim ben

Teşekkürler ama hep manuel kullandım ilk kez otomatik düşünüyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

hep otomatik kullanmışsanız manuele dönmeyin bence.seçenekleriniz arasından c4 derim ben

c4 otomatik araç kiralamıştım vites geçişleri kendi aracıma göre çok konforsuz sarsıntılı idi. Tam otomatik klasik sistemde otomatik değilse ben uzak durmaya çalışıyorum...
  • Tam otomatik şanzıman araçlar hangileridir ? Ben Mercedes,Bmw ve Audi dışında, Hyundai ve Honda modelleri olarak biliyorum....
  • Mercedes,Bmw'yi tam bilmiyorum ama Audi tam otomatik kullanmıyor...Benzinli alacaksanız 1.2 Golf alınabilir ya da Leon...Otomatik alcaksanız bunların içinden C4'u seçerdim...Golf(2009-2010) neden değil derseniz donanım eksikleri var mesela ESP'yok ama Yeni 1.2 TSİ 'de tüm güvenlik donanımları var ve start-stop özelligi var vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: faith_388

Mercedes,Bmw'yi tam bilmiyorum ama Audi tam otomatik kullanmıyor...Benzinli alacaksanız 1.2 Golf alınabilir ya da Leon...Otomatik alcaksanız bunların içinden C4'u seçerdim...Golf(2009-2010) neden değil derseniz donanım eksikleri var mesela ESP'yok ama Yeni 1.2 TSİ 'de tüm güvenlik donanımları var ve start-stop özelligi var vs...

Teşekkürler ...C4 benimde hoşuma gidiyor çünkü çok dolu..Ama vites geçişlerinden tutunda yuksek hızda yaptığı gürültüye kadar bazı olumsuzluklar yazılıyor ..kafa karıştırıcı yani...
  • Manuel ve dizel olarak :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibi-bayandan-garantili-emsalsiz-yetkili-servis-bakimli-121290247/detay

43-44 civarı denince bu araçlar aklıma geliyor, değiştirmeyi düşündüğümde ben de bu araçlardan düşünüyorum.
  • Yaptığınız km ye göre bence benzin+lpg tercih edebilirsiniz.

Baktığım bir araç demişsiniz ancak yine de ben önereyim,2010-2011 civic elegance+lpg çok güzel olur.Donanım olarak da oldukça güzel.
  • Kafan epey karışık kolay gelsin :)
  • Dizel manuel bütçene uygun hangisi ise onu al
  • quote:

Orijinalden alıntı: jans21

quote:

Hocam ,Civic en iyi otomatik vitese sahip diye bir bilgim var ancak benim kullanımıma göre yakıt tüketimi fazla olur..O yuzden yazmadım...Yoksa beğendiğim bir araç...

honda civic eco serisini düşünebilirsiniz. bayi çıkışı lpg'li ve 6 yıl garantisini bozmuyor. hem de arabaya birebir uyumlu garantisi veriliyor.
  • arabadan tat almak hakimi olmak istiyorum diyosan benzinli manuel al ama yok ben gaza basarım o kafasına göre vitesleri ayarlasın öyle performans kaygım falan yok diyosan otomatik al. ama sol ayağın o debriyajı hep arıycak
  • quote:

Aman aman bulaşma bu kadar kalas gibi bir araba görmedim abimde var kaporta çok zayıf rahat falan değil insanı tedirgin ediyor biraz basınca motor yerinden fırlayacak gibi öyle arabamı olur görüş olarak sağa sola dönerken allaha emanet dönüyorsunuz çoğunlukla.. az falanda yakmıyor benim BMW' ile aynı yakıyor :D :D

Golf düşünebilirsiniz benim exper patronda kiralık vardı kendi arabasını kullanmıyordu 2-3 kez kullandım gayet güzel otomobill piyasasını bilmiyorum ama eğer mk5-6 DSG ile alabiliyorsanızz ohhh :)))

• quote:

8.Vw Golf 1.4 tsi comfortline ( 2009-2010 model..Yakınlarımda var ve satmayı düşünüyorlar..çok temiz ama yakıt tüketimi fazla sanırım )

1-Aylık kaç kilometre yaparsınız?
    2-Otomatik dediğiniz an seat ve vw gider orada,malum dsg gibi problemli bir şanzıman söz konusu.
    3-Cettaya o kalitesizlikle o para verilmez.
    4-Eski kasa corollanın direksiyonu mavna gibi,artı arabanın gücü düşük,istenen fiyatlar da fahiş.Alınmaz.
    5-(2. elde kolay satış,değer kaybı sizin için önemli midir?
    Soruları cevaplayın ki ona göre araç önerelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 13 Nisan 2013; 12:31:14 >

• sıfır km alacaksan kesinlikle dizel alma gereksiz şekilde ekonomik tuzak
    manuelde tavsiye etmem hem araba kullanmanın zevkini azltıyor hemde yakıt tüketimini çoğaltıyor
    lpgli modelleri tercih et yada benzinli alıp sonradan lpg yakıt sistemi kurma imkanı olan bşr model tercişh et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 13 Nisan 2013; 13:00:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

1-Aylık kaç kilometre yaparsınız?
    2-Otomatik dediğiniz an seat ve vw gider orada,malum dsg gibi problemli bir şanzıman söz konusu.
    3-Cettaya o kalitesizlikle o para verilmez.
    4-Eski kasa corollanın direksiyonu mavna gibi,artı arabanın gücü düşük,istenen fiyatlar da fahiş.Alınmaz.
    5-(2. elde kolay satış,değer kaybı sizin için önemli midir?
    Soruları cevaplayın ki ona göre araç önerelim.

Yardımcı olmaya çalışan ve yazan diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum tekrar..

Sn shadowgeist, ilk yazımda yazmıştım yıllık olarak 10000-12000 km yapıyoruz diye..Kamu çalışanı olduğum için istesekte km çok artmaz...

Aracı en az 3-4 yıl kullanırım..Elbette yakıt önemli zira en fazla şehir içi kullanım amaçlı olacak...2.el değer kaybı önemli ancak 2.el alırsam çok fazla bir şey değişmez diye düşünüyorum...

• otomatik tercih ederseniz yakıt tuketimi manuel e göre daha fazla olacaktır..
    Benim tercihim golf 1.4 tsi veya 1.2 tsi yen seat olurdu..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.