Şimdi Ara

nba pota yüksekliği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
2
Favori
66.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: janghood

çemberler iç çapları 45 cm olacak şekilde üretilirler

Alıntıları Göster
    MJ zamanında 3.05 ti şimdi 3.15 oldu diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steady4ever

MJ zamanında 3.05 ti şimdi 3.15 oldu diye biliyorum

Alıntıları Göster
    ya aslak saçma konuşmayın. git sore bakalım enes kantere furkan aldemire (ki kendisinin koçuyla çalışmakatayım) furkan aldemir nba d leagueindeydi orda 3.05ti nba'de 3.15 tir bu da gerçektir. top lar daha fazla seker ama aynı zamanda 1k 38 gr. dır. çember boyutu 45 cmdir arkadaşın dediği gibi top daha küçüktür normalden daha iyi seker ama çok daha ağırdır. elime aldım o topu. potanın uzunluğunu da hem furkanla konuştuğum için hem de kendim oynadığım için biliyorum çaprazlama duruyorlardı bizimkiyle nbainki arada gayet 10 cm fark var. dağılın.

• Ya 3.15 diyenler şaka mısınız nesiniz?

Çember yüksekliği NBA, FIBA, WNBA, NCAA ve hatta lise liglerinde bile sabittir ve 3.05'tir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: air_jersey15

Ya 3.15 diyenler şaka mısınız nesiniz?

Çember yüksekliği NBA, FIBA, WNBA, NCAA ve hatta lise liglerinde bile sabittir ve 3.05'tir.
    tmm kardeş kendim bakarken gözlerim kaymış böle bi gözüm boynumda dieri saçımdayken bakmıştım unutmuşum 10 cm filan yalan dimi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caarrocker.35 -- 6 Temmuz 2011; 16:28:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caarrocker.35

tmm kardeş kendim bakarken gözlerim kaymış böle bi gözüm boynumda dieri saçımdayken bakmıştım unutmuşum 10 cm filan yalan dimi ?

Alıntıları Göster
    10 ft = 120 in = 304.80 cm = 3.048 m

Kisaca 3.05
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagopa

arkadaşım saha ölçüleri 3 lük çizgisi farklıdır ama pota her yerde aynı potadır nba de ve fiba da aynı

pota seviyerinin farklı olduğunu ispat edin o zaman

sen hiç olimiyatlarda amerikan oyuncularının pota yuksekliğpinden şikayet ettiklerini duydun mu steps kuaralalrından toptan şikayet ederler ama asla pota seviyesini duymazsın
    pota seviyesi farklı olsaydı avrupadan şütörler asla amerikaya gitmezdi

çok güzel açıklanmış fazla yoruma gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: the wow

quote:

Orijinalden alıntı: sagopa

arkadaşım saha ölçüleri 3 lük çizgisi farklıdır ama pota her yerde aynı potadır nba de ve fiba da aynı

pota seviyerinin farklı olduğunu ispat edin o zaman

sen hiç olimiyatlarda amerikan oyuncularının pota yuksekliğpinden şikayet ettiklerini duydun mu steps kuaralalrından toptan şikayet ederler ama asla pota seviyesini duymazsın
    pota seviyesi farklı olsaydı avrupadan şütörler asla amerikaya gitmezdi

çok güzel açıklanmış fazla yoruma gerek yok

Alıntıları Göster
    tmm beyler sizin nba 'inizdeki 3.05 olsun gerçek dünyada 3.15 uyanın!

• quote:

Yalan söylemekten ne zevk alıyosunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperioИ -- 6 Temmuz 2011; 17:48:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperioИ

quote:

Yalan söylemekten ne zevk alıyosunuz ?

Alıntıları Göster
    ya tmm beyler siz ona inanın yapçak bişi yok oynadığım pota 3.15 ti sizinkiler "gerçek" nba potası olsun bnm gerçeğimde de bnm potam ;)

• quote:

ya tmm beyler siz ona inanın yapçak bişi yok oynadığım pota 3.15 ti sizinkiler "gerçek" nba potası olsun bnm gerçeğimde de bnm potam ;)

Zaten senin oynadığın pota'ya göre NBA potaları belirlendiği için haklısın.
    Aman ha dikkat et, biraz insaflı ol, yarın öbür gün gider 3,5 metrelik pota falan görür onda oynarsın, haydii bütün NBA oyuncuları isyan eder biz buna yetişemiyoruz, bi Dwight Howard smaç basabilio diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperioИ

quote:

Zaten senin oynadığın pota'ya göre NBA potaları belirlendiği için haklısın.
    Aman ha dikkat et, biraz insaflı ol, yarın öbür gün gider 3,5 metrelik pota falan görür onda oynarsın, haydii bütün NBA oyuncuları isyan eder biz buna yetişemiyoruz, bi Dwight Howard smaç basabilio diye.

Alıntıları Göster
    Dünyanın 4 bir yanında regulation olarak 10 feet gösterilirken inatla 3.15 denmesi kadar ilginç bir yaklaşım olamaz.

Herşeyi geçtim, bazı yabancı sitelerde söylentiler dolaşmakta; 10 feet az yükseltelim potaları, yolgeçen hanı gibi hr gelen bam güm smaç vuruyor diye eleştiriler yapılıyor.

Bütün bu eleştirilere ve official kurallara ve "NBA standartıdır, FIBA standartıdır 3.05 dir isterseniz yükseltin alçaltın kafanıza göre." diyerek 20 30 milyara satılan potalara rağmen inatla 3.15 denmesi gerçekten ilginç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayki

Dünyanın 4 bir yanında regulation olarak 10 feet gösterilirken inatla 3.15 denmesi kadar ilginç bir yaklaşım olamaz.

Herşeyi geçtim, bazı yabancı sitelerde söylentiler dolaşmakta; 10 feet az yükseltelim potaları, yolgeçen hanı gibi hr gelen bam güm smaç vuruyor diye eleştiriler yapılıyor.

Bütün bu eleştirilere ve official kurallara ve "NBA standartıdır, FIBA standartıdır 3.05 dir isterseniz yükseltin alçaltın kafanıza göre." diyerek 20 30 milyara satılan potalara rağmen inatla 3.15 denmesi gerçekten ilginç.

Alıntıları Göster
    Ankara'da zamanında belediyenin yaptığı potalarda 3.40 civarıydı. Belediye resmi bir kurum o zaman pota yüksekliği de 3.40 olarak tescillensin. Tartışma bitsin....

Her resmi organizasyonda potalar 3.05 tir. Sizin gördüğünüz o 10cm fazlalık oynculardan kaynaklanıyor olabilir. Malum ekseriyatı zenci...

• quote:

Orijinalden alıntı: SouL InvictuS

Ankara'da zamanında belediyenin yaptığı potalarda 3.40 civarıydı. Belediye resmi bir kurum o zaman pota yüksekliği de 3.40 olarak tescillensin. Tartışma bitsin....

Her resmi organizasyonda potalar 3.05 tir. Sizin gördüğünüz o 10cm fazlalık oynculardan kaynaklanıyor olabilir. Malum ekseriyatı zenci...

Alıntıları Göster
    3,05
    Wikipedi yazıyorsa aksini ispatlamak bir hayli zordur. Nokta.
    2007-2009-2011
    konunun hortlama süreçleri

• quote:

Hoca o değilde sen nerelerdeydin ya? Bayağıdır yoktun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

Üstad merak ettim affınıza sığınarak soruyorum yanlış anlaşılmasın nikinizin anlamı nedir acaba?
    Şimdi ben boğazına kadar gibi bişey sandım ama
    İlginç bir nick...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbtuncel_1

quote:

Üstad merak ettim affınıza sığınarak soruyorum yanlış anlaşılmasın nikinizin anlamı nedir acaba?
    Şimdi ben boğazına kadar gibi bişey sandım ama
    İlginç bir nick...

Anlamı tam gaz demek. Eskilerin güzel oyunlarından.

• quote:

quote:

Hayatımın hatasını yaparak Antalya'ya taşındım. Esenboğa gibi değilmiş Antalya havalimanı, yemek yemeğe zor vakit buluyorum çalışmaktan.

• quote:

quote:

quote:

Hayatımın hatasını yaparak Antalya'ya taşındım. Esenboğa gibi değilmiş Antalya havalimanı, yemek yemeğe zor vakit buluyorum çalışmaktan.

Alıntıları Göster
    Pota yüksekliği 3.05 cm. Ancak 3.15 hurafe değildir. Bir ara NBA'de uygulanmış sonrasında vezgeçilmiş bir pota yüksekliğidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: basketbol6

Pota yüksekliği 3.05 cm. Ancak 3.15 hurafe değildir. Bir ara NBA'de uygulanmış sonrasında vezgeçilmiş bir pota yüksekliğidir.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar pota çapı nba ve avrupada aynı mı peki her ikiside 45cm mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clanturk -- 23 Şubat 2012; 2:55:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: clanturk

arkadaşlar pota çapı nba ve avrupada aynı mı peki her ikiside 45cm mi ?

Alıntıları Göster
    Bende 3.05 diye biliyorum pota boyları sabit diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.