Şimdi Ara

Nazik insan görünce şaşırıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Size de oluyor mu bu? Çoğu insan hanzo maalesef ülkede ve nazik insan görünce afallama yaşıyorum. Mesela geçen berber bana "Siz" diye seslendi ve şaşırdım bayağı.

• Nazik falan sen bizi yumuşak sandin galiba
  • Nazik diye bişey yok saf enayi demek istedin heralde ben öyle birini bulunca geçiriyom

Edit:Ulan ülkenin kafa yapısını yazdim bi sovmediginiz kaldi ilkokullu musunuz böyle olsam niye buraya yaziyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 221B baker street -- 20 Temmuz 2017; 21:11:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 221B baker street

Nazik diye bişey yok saf enayi demek istedin heralde ben öyle birini bulunca geçiriyom

Yaw hehe
  • adanalı kaçın
  • Ben de şaşırıyorum. Eczaneye girerken "Merhaba" diyen insan bile naziktir benim için. Bazıları hiç konuşmadan reçeteyi uzatıp bön bön suratıma bakar, soru sorarsın cevap vermez...
  • Bende bu nazik insanlardanım ve bence olabilecek en kötü insan türü. Sipariş ettiğim tavuk döneri 1 saat sonra anca getiren ve getirdiğinde de kolayı unutan adama bile kızamıyorum. Yani başkası olsa bağırır çağırır işini yaptırır, bir daha da öyle bir şey yapmazlar. Biz insanlara hoşgörü gösterdikçe onlar bizi iyice ezik sanıyor ve takmıyorlar. Bu olay her yerde böyle. Bağırıp çağıran adama ülkede saygı duyuluyor ama kibar davranırsanız ezik damgası yiyorsunuz.

Başka ülke olsa neyse ama bu ülkede nazik, kibar adam = enayi. (ben dahil)
  • Kefelon kullanıcısına yanıt
    Siz siparişinizi eksik getiren yerden bir daha alışveriş yapmazsiniz , birisi bir şeyi unuttu diye bağırıp cagiramazsiniz, başka yerden sipariş verirsiniz.
  • Kefelon kullanıcısına yanıt
    %100 haklı
  • quote:

Nazik diye bişey yok saf enayi demek istedin heralde ben öyle birini bulunca geçiriyom

O yüzden asosyal olmaya mahkumsun
  • Hem şaşırıyorum hem mutlu oluyorum :)
  • İlkokullular ifsa oldu
    Mesajı anlamamislar
    @realexile@HALO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 221B baker street -- 19 Temmuz 2017; 23:2:2 >
  • Bende de vardır samimi kişiler dışında öyle konuşurum genelde komik olan ise benimle alay edildiği zaman evde sinirlenirim . Evde benimle kalmak sağlığınız ve bütçe açısından tehlikeli
  • Nezaket gösteriyorum ama ters birşey görürsem gözüm dönüyor :(
  • quote:

İşte insanlar böyle böyle öküzleşiyor veya öyle davranıyor, mal yerine koyulmamak için.
  • xxxkingdom kullanıcısına yanıt
    Zaten burada dinler hakkında konuşursam ban yerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Bende bu nazik insanlardanım ve bence olabilecek en kötü insan türü. Sipariş ettiğim tavuk döneri 1 saat sonra anca getiren ve getirdiğinde de kolayı unutan adama bile kızamıyorum. Yani başkası olsa bağırır çağırır işini yaptırır, bir daha da öyle bir şey yapmazlar. Biz insanlara hoşgörü gösterdikçe onlar bizi iyice ezik sanıyor ve takmıyorlar. Bu olay her yerde böyle. Bağırıp çağıran adama ülkede saygı duyuluyor ama kibar davranırsanız ezik damgası yiyorsunuz.

Başka ülke olsa neyse ama bu ülkede nazik, kibar adam = enayi. (ben dahil)

Aynen.Yemek sıralarında mesela hayvan gibi davrananların siparişiyle ilgileniyorlar ben "bakarmısınız" diyorum kimse iplemiyor
  • Dükkana girersin. Hayırlı işler dersin cevap yok. İyi günler dersin cevap yok.
  • Bende de pek çok durumda öyle oluyor. Dün mesela dişçiye gittim ve dişçide çalışan, yaşının benimkinden çok da yüksek olmadığını tahmin ettiğim ve aramızda herhangi bir samimiyet bulunmayan bir kadın bana yavrum diye seslendi. 22 yaşındaki bir insan olarak bu hitap şekli beni rahatsız etti ama orada hiçbir şey söyleyemedim kadına. Evde bu durum aklıma gelince sinir oldum ve orada o kadına nasıl bir karşılık versem uygun olabilirdi diye uzun uzun düşündüm ama uygun bir karşılık gelmedi aklıma. Eğer ben orada çalışanlarla kaba saba konuşan bir tip olsaydım büyük ihtimalle mum gibi olurdu o kadın karşımda. İnsanların görgüsüzlükleri, saygısızlıkları, çıkarcılıkları vs. deli ediyor beni. Sadece basketbol oynamak için dışarıya çıkmak istiyorum. Misanthropic bir insanım. İnsanlar aşırı sinir ediyor beni.
  • Bunun yanı sıra nazik ve iyi niyetli konuşunca ılık top diyorlar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.