Şimdi Ara

NAVKING BİLGİ PAYLAŞIMI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
863
Cevap
3
Favori
207.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yako2k3

Alim Bey Merhaba,

Bu forumda ve bu konuda 4.cu mesajım bu. Ilk 3 mesajımda da ısrarla "acemı, konun cahılı" oldugumun altını cızdım sureklı. Suı ana kadar (bu mevzuda) ogrendıgım seylerın %90 ını son 1 ayda ve sorarak, okuyarak ogrendım.

Ozellikle "Hack,Unlock, falanca cıhaza fılanca şey nasıl kurulur?" mevzularından hazzetmedıgım ıcın elımdekı mamulden ve ıcerıgınden maksımum performansı alma derdındeyım. Bunu defaatle soyledım. Baslık Navking. Icerigi de Bu marka cıhazlar ve beraberınde gelen R66 ıken (sızı tenzıh ederek-en azından uslup acısından) herkes bıseyler soyleyıp donup dolasıp lafı iGo kurun, Basarsoft kurun demeye getırıyor.

Yahu bu cıhazları alan herkes mı benım gıbı "tesadufen" aldı? Hadı aldın memnun degılsın, zaten kararını vermıssın. At sat ver kurtul. Git Basarsoft lu bır cıhaz al. Ha yok kırıcam parcalıycam yenı yazılım yuklıycem dıyorsan da farklı kanallar mevcuttur mutlaka.

Ama ben bu yollara basvurmadan varolan mamulumden maksımum randımanı almaya basladıgımı dusunuyorum. Yani yedigim yemegın artık tadını almaya basladım ve memnunum dıyorum. Ama itham ve imalarla karsılasıyorum. bu da can sıkıyor. Bakınız, imzanızda acıkca "rengınızı" bellı etmıssınız, ama mesajınızın ıcerıgı "onu yeme bunu ye" degıl. Buradakı dıger paylasımcıların da bu sekılde davranması gerekırken, beni "urun reklamı yapmakla" suclayan dahı oldu. Utanc verıcı. Memnunsam sanane (ona ne)

Neyse. Uyarı ıkaz ve bılgılendırme amaclı mesajınız ıcın tesekkur ederım. Sizi vesile ederek sacma usluplara karsı içimi dokmus oldum.

Selamlar Yako2k3

haklisiniz, ben de kiziyorum. Adam cihazi almis zaten..., hemen git IGO Basarsoft kur diyorlar... bu tamamen haksizlik... hem mevcut urune, hem de ustune kurulmaya calisilan urune...

her urunun pazarda alicisi vardir.. her saticininda musterisi olur... muhim olan ne verildiginin, ne alindiginin iyi dokumante edilmesidir, iyi anlatilmasidir. Biz forumlari biraz bu bilgi eksigini kapatan yer olarak goruyoruz, biraz da pazardaki urunlere gelen yorumlara gore ne tur alanlara yatirim yapmaliyiz, eksiklerimiz neresi, bunlari takip ediyoruz... ama her forumda oldugu gibi bu forumda da biraz da internet iletisiminin de sinirlari dolayisi ile bu tur iletisim kazalari olabiliyor...

urununuzu gule gule kullanin...

Saygilar.

Alim K.

• quote:

Orijinalden alıntı: beternavi

quote:

Orijinalden alıntı: One-Turk

benden başka memnun olan yok mu cihazından

Merhaba One-Turk yaşadığın şehri öğrenebilir miyim. Ama İstanbul deme düşüp bayılırım vallaha :)

aynen öyle hocam bugüne kadar 2 kez sorun yaşadım 2 si de aynı yer oda sola dönüşü iptal etmiş belediye ondan.
  • Arkadaşlar selam,
    Bana da kardeşim MAXI-K280 modelini hediye etti.
    Makine güzel gibi geldi.
    Burada çok kötülenmiş ama umarım bu kadar kötü değildir.
    Sabah arabaya taktım meraktan, güneşte çok silikti ekranı ve sesi çok azdı.
    Ben de hafıza kartı yok, kitapçıkta aktivasyonu kartı takarak yapın diyor. Cihazda yüklüydü program ben sadece aktivasyon kodunu girdim.
    Sync 66'yı kurdum laptop'a. K280'i görmedi bir türlü.
    Sync66'da kulanıcı hesabı da oluştıramadım, dolayısıyla EDS kameralrını vs.de yükleyemedim.
    Şu an cihazı keşfetme aşamasındayım.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Biz navigasyon uzmanı değiliz ki, parasını verdik aldık.. Kendi çapımızda araştırmada yaptık. Tabi nerelerden yaptık, forumlardan, internet sitelerinden. Ama fek isimlere yapılan gerçek dışı yorumlar bizi yanılttı. "Çok süper, amanda ne mutluyuz, yazdık mı kapısındayız tarzıydı". Ayrıca "yazılıma haksızlık olmasın,gidin bir tane daha alın" düşüncesi kabul edilemez. O yazılım önce benzin paramızı versin ki helalleşelim. Yorgunluk ve stres bizde kalsın, sorun değil.

Gelelim muhteşem navigasyonun bugünkü macerasına, dediğimi yapın lütfen. Bakın neler olacak. Ümraniye Alemdağ caddesine gidin. Navigasyona "Ümraniye İkea" yazın. Söylenenleri yapmaya başlayın. Yapında nerelere gideceksiniz görün. Yeminle söylüyorum yolda bir kamyonet şöförüne adres sordum. Adam navigasyona gülmekten yol tarifi veremedi.

Ben artık bu aletlerden ümidi kestim, kimsenin parasının da boşuna gitmesini istemiyorum. Sinirim geçmezse yakında bir internet sitesi kuracağım. Adresi de vereyim, bu adres alınsa da sorun değil. Başka adres bulurum.www.navigasyonmaceram.com Herkes içini döksün rahatlasın. İyi kötü ortaya çıksın. İyi olan firmalar kalsın, kötü olanlar yavaş yavaş piyasadan çıkıp başka işler yapmaya başlasın.

• quote:

Gelelim muhteşem navigasyonun bugünkü macerasına, dediğimi yapın lütfen. Bakın neler olacak. Ümraniye Alemdağ caddesine gidin. Navigasyona "Ümraniye İkea" yazın. Söylenenleri yapmaya başlayın. Yapında nerelere gideceksiniz görün. Yeminle söylüyorum yolda bir kamyonet şöförüne adres sordum. Adam navigasyona gülmekten yol tarifi veremedi.

Dostum, Alemdag Caddesi (Ozlem Torun Eczanesi) nı baslangıc aldım, IKEA Umraniye yı de varıs noktası yaptım. Hesapladı, Sımule et dedım, 4.7 Km dumduz bı rota cızdı.

Ben yanlıs mı yaptım acaba? Daha spesıfık bı baslangıc noktası verebılır mısın? Sakın yanlıs anlamayın. Ciddiyim, cektiginiz sıkıntıyı anlamaya calısıyorum (En kısa secılı zamanında cektıklerımı de hatırlıyorum).

Dumduz bı rota cızdı bendekı. Acaba baska bır sorun mu var sızın zımbırtının ayarlarında ya da ıcerıgınde (harıta olur, sur ve yuru uygulaması olabılır ne bılım)

• quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

quote:

Dostum, Alemdag Caddesi (Ozlem Torun Eczanesi) nı baslangıc aldım, IKEA Umraniye yı de varıs noktası yaptım. Hesapladı, Sımule et dedım, 4.7 Km dumduz bı rota cızdı.

Ben yanlıs mı yaptım acaba? Daha spesıfık bı baslangıc noktası verebılır mısın? Sakın yanlıs anlamayın. Ciddiyim, cektiginiz sıkıntıyı anlamaya calısıyorum (En kısa secılı zamanında cektıklerımı de hatırlıyorum).

Dumduz bı rota cızdı bendekı. Acaba baska bır sorun mu var sızın zımbırtının ayarlarında ya da ıcerıgınde (harıta olur, sur ve yuru uygulaması olabılır ne bılım)

Rica ederim, yanlış anlayacak bir nokta yok. Ümraniye Katlı otoparkının oradan başladım. ( Medicana Hastanesinin oraları yaklaşık )Size ne yaptığını ileteyim. Şile otoyoluna çıkarıp 10 dakika yolculuktan sonra ara sokaklardan tekrar Alemdağ caddesine getirdi. Yanlışta gitmedim ne dediyse onu yaptım. Eminim, çünkü yanımda arkadaşımda vardı ve bir kere bile rotayı tekrar hesaplamadı.

• Cok ilginc. Sizin rotayı sımule ettırecegım bakayım. Bu arada kendı maceramı anlatayım sabah.

Yesilkoy havalımanından ıstınye ye evıme gıdecegım. bıldıgım yol nasıl olsa. Tem e cıkıcam , kopruden oncekı son cıkıstan kacıp kavsaktan maslaga, oradan da asagı ıstınyeye sahıle gidecegim. Cıhazımız TEM den son cıkısa kadar tarıfını yaptı. Dogru yola soktu. Maslaga dondugumde (onun yonlendırmesı ıle) hata verdı. Yanı yenıden hesaplama falan degıl, bızzat "rota bısey yapılamıyor" tarzı bı seslı uyarı verdı. Allahtan yabancısı degılız de evımıze vardık. Yabancı bırı olsak da GPS e guvenmıs olsak Maslak yolunda mal gıbı kalmıstık.

Bu arada Havalimanı onunde yapılmıs olan yenı kavsagı tanımıyor GPS. hak getıre. Yıne ezberden yol bulduk. Memnunıyet dıregını sallamaya basladı.

Guncel Ekleme: Havalimanı Istınye rotasında, kavsak tunel seklınde. ORada uydu baglantısı koptugu ıcın sacmalamıs gıbı gorunuyor. Sımulasyon yaptıgımda sorunsuz getırdı. Benım aldıgım "rota bısey yapılamıyor" uyarısını da o tunelde almıstım ama unuttuk tabı tunelden gectıgımızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yako2k3 -- 31 Mayıs 2010; 15:17:16 >

• Eh her GPS'e güvenmemek lazım Adam gibi haritası olanlarda bu sorunlar yok,ama işin üzücü kısmı GPS aleti bir şey bilmiyor alma diye başkasına telkin etmek.Bu nedenle bazı firmalar ayakta kalsa bu iş daha sağlıklı olacak.
  • yaklaşık 5 ay önce satürn'den MINI-L aldım 100 tl'ye kampanya vardı aldım.
    istanbulda çok şükür bilmedğim sokak cadde v.s yok , bu yüzden çok fazla kullanmıyorum ama bazı yerleri test ettim özelliklede evimi ve sık kullandığım yerleri bire bir benim kullandığım yolları gösterip beni varış noktama götürdü.

buraya kadar herşey normal fakat beni asıl hayretler içinde bırakan nokta şehir dışında yaşandı 3 ayrı ilde.ANTALYA , KONYA , BURSA
    bu 3 ilde inanılmaz derecede yardımcı oldu bu cihaz.gideceğim noktalar sokak'tı ana cadde v.s değildi , hiç bir abartı yapmadan yazıyorum sokak'a kadar beni götürdü bu cihaz.hayretler içinde kaldım.

bende hala 2009 yazılı mevcut yenisi çıktımı onuda bilmiyorum sitede hiç birşey yazmıyor , anlamıyorum.çoğu yerde okudum hatta birkaç kez mesaj yazdım konulara , başarsoft yada igo haritaları çok güzel duruyor ama inanın bu cihazdan istediğim herşeyi aldım , bazı noktalarda eksiklikler var mesela BİLECİK - BOZÜYÜK yeni yolu hala güncellenmemiş v.s ama ben verdiğim paranın hakkını aldığımı düşünüyorum.

eğer bu cihazı değiştirmem gerekirse ilerde başarsoft yada igo yazılımı kullanan bir cihaz alacağım paraya kıyıp :) hatta bazı yerlerde birkaç operasyon sonucunda başarsoft yada igo yazılımı yükleniyormuş yazıları okudum , doğru yanlış bilmiyorum ama şuan buna gerekte duymadım.

• Merhaba arkadaşlar,
    Navking Maxi-hd cihazı Adana Media Markt' tan aldım. Fakat tüm ayarlarını yapmama rağmen kullanımı bana biraz zor gibi geldi. Evime ulaştığımda ise başka bir sürprizle karşılaştım. PC cihazı görmüyor. Kitapçığında 2 adet harici bellek gibi görünecek birisi cihazın dahili belleği diğeri ise sizin taktığınız sd kart diyor ama gözüken bir şey yok. Siteden teknik destek ise hiç yok. Kayıt olun diyor kayıt oldum ama ürün kayıt formu diye bir şey bulamadım. Cihazı iade etmeye karar verdim. Kimseyede tavsiye etmeyeceğim. Kankam Navitech marka (modelini bilmiyorum) bir cihaz aldı Karadeniz turuna çıktı mutlu mesut yoluna devam ediyor ama bu cihaz sanırım biraz zayıf...
  • Evet sd kart olmadan cihazı görmüyor ...
  • Öyle değil arkadaşım. Varkende yokkende cihazı görmüyor pc. Dandik 5 ytl lik usb kart okuyucuyu görüyor onu görmüyor. Müşteri temsilcisine mail attım. İade şartlarını öğrenip kargolayacam geriye.
  • beternavi dostum,

Serbest metın aradım ama Umranıye katlıotopark , medıcana gıbı. Senın rotanın baslangıcını bulamadım. N-E degerlerını verır mısın. (sımulasyon deneyecegım demıstım ya, onun ıcın)
  • Cihazın eksileri olabilir ama geçen hafta ki şehirler arası yolculukta oldukça işime yaradı MAXI HD.

Ankara' dan Gebze Bayramoğlu'nda ki kalacağım otele kadar sorunsuz gittim. Ertesi gün otelden Gebze organize sanayii nizamiye girişine kadar(Teknopark henüz tanımlanmamış olduğundan ) kimseye adres sormadan gidebildim. Daha önce Gebze'ye veya Bayramoğlu'na hiç gitmediğimden beni uzun yollardan mı dolaştırdı yoksa olması gereken yerden mi götürdü bilemiyorum ama hedefe ulaştım.

Ankara'dan Gebze' ye kadar ise Ankara da otobana kadar en mantıklı yoldan götürdü ondan eminim, sonrası zaten otoban olduğundan olması gerektiği gibi Gebze ayrımına kadar düz götürdü, sadece daha öncesinde olan yol ayrımlarında uyarmak adına solda kal diyerek otobanda kalamamı sağladı.

FM transmitter özlelliği büyük şehirlerde boş ve temiz frekans fazla olmadığından kullanılamıyor, diğer yerlerde boş frekans varsa aracınızın ses sisteminden müzik dinleyebilirsiniz. Fm transmitter kullanırken şarj kablosu takılıysa çevredeki frekans üzerine binen gürültülerden daha az etkileniyor ve daha net sinyal alabiliyorsunuz.

Cihazla ilgili şimdilik ciddi bir sıkıntım yok aksine memnunum sadece şu harita ve yazılım güncelleme fazla uzadı.

Bugün navking teknik kısmı aradım, uzamadan dolayı özür dilediler. Tarihin uzama sebebi yazılım güncellemesi de yapılacağından olmuş. Umarım bu ay hem yeni yazılım hem de haritamız artık gelir.

• inşallah 2012 yılında gelir yeni harita
  • quote:

Orijinalden alıntı: m@ni@c67

Arkadaşlar selam,
    Bana da kardeşim MAXI-K280 modelini hediye etti.
    Makine güzel gibi geldi.
    Burada çok kötülenmiş ama umarım bu kadar kötü değildir.
    Sabah arabaya taktım meraktan, güneşte çok silikti ekranı ve sesi çok azdı.
    Ben de hafıza kartı yok, kitapçıkta aktivasyonu kartı takarak yapın diyor. Cihazda yüklüydü program ben sadece aktivasyon kodunu girdim.
    Sync 66'yı kurdum laptop'a. K280'i görmedi bir türlü.
    Sync66'da kulanıcı hesabı da oluştıramadım, dolayısıyla EDS kameralrını vs.de yükleyemedim.
    Şu an cihazı keşfetme aşamasındayım.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.
    5 yıldır PDA kullanan ve PDA'mda navigasyon için İGO8 kullanan biri olarak Route 66'ya alışmak biraz zor geldi.
    Ben kendi kendime cevap vereyim bari de belki bazı arkadaşlar yararlanır.
    PDA'ma da iGO'nun yanına route 66 yükledim.
    PDA'da ayarlar'da " otolyol kullanımından kaçın" ... evet/hayır , "feribot kullanımından kaçın"...... evet/hayır ..... olarak yazarken K280'de "kaçın" ibaresi yazmadığı için yanlış anlamalara yol açıyor.
    Yani cihazda bu seçenekleri hayır diye belirtmek lazım.

İkinci olarak, kitapçıklar standart herhalde. Kitapçıkta hafıza kartına göre kurulum anlatılmış ama K280'den hafıza kartı çıkmıyor. Cihaza kurulu olarak geliyor navigasyon.
    Üçüncü olarak, ses ve ışık ayarlarını maksimuma getirdikten sonra cihazın ekranı daha iyi oldu.EDS kameralarını cihazdan direkt olarak indirdim.
    Son olarak, Route 66 sync Vista'da çalışmıyor. XP'de güncellemeler ve hesap oluşturma işlemlerini yapabildim.

Bunları öğrendikten sonra aracımda sabah Navking'i ve PDA'mda İGO 8'i açtım.
    Koşuyolundan Kartal Kardiyoloji Hastanesine gittim.
    İGO beni Maltepe'de E-5'den çıkartmaya çalıştı, Route 66 E-5'den daha kısa olarak getirdi.

3 sene önce evlenirken mobilya bakmak için MODAKO'ya gitmek istedim. O zaman İGO8'im vardı. IKEA'dan sonra bir türlü beni Modako yoluna sokamamıştı, sora sora gitmiştim.

Cihaz hakkında izlenimlerimi bu yaz Bodrum yolunda hem IGO8 ve Route 66'yı denedikten sonra sizlerle paylaşırım.
    Umarım Route 66'nın yeni versiyonu çıkar çünkü IGO 8'im son versiyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medonk -- 1 Haziran 2010; 18:24:37 >

• 2,5 sene evvel kapanmış Tansaş'ı hala bir umut geri dönerler diye poi'de gösteren inanılmaz bir navigasyon aleti. Nostalji yaşamak isteyenler için müthiş bir cihaz tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farmakoloji

2,5 sene evvel kapanmış Tansaş'ı hala bir umut geri dönerler diye poi'de gösteren inanılmaz bir navigasyon aleti. Nostalji yaşamak isteyenler için müthiş bir cihaz tavsiye ederim.

• internet sitelerinde DESTEK bölümü 1 haftadır kapalı
    artık nasıl destek veriyorlarsa !!!
  • geçen gün bende onu arayıp sormuştum, site yapısını yeniliyorlarmış yenilendiğinde kendi sitesi üzerinde soru cevap kısmı da olacakmış, aldığım bilgi bu şekilde.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.