Şimdi Ara

NaviMex Navigasyon Klübü (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
974
Cevap
44
Favori
335.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     NaviMex Navigasyon Klübü

NaviMex Navigasyon Klübü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Gayet memnunum. Lakin android her cihaz da olduğu gibi stabilite sorunu var
    bazen bluetoth telefona bağlanmıyor
    nadiren de olsa ekran kapkara kalıyor rest atınca (cihazı açıp kapatma tuşu var ama sadece uykuya alıyor)
    düzeliyor. sanırım 6.1 yüklü zamanla yazılımı güncelledikçe hatalar azalıyor.
    Mevcut imkanlar dahilinde bu tür cihazlar arasında en iyisi bu
    özellikle ses kalitesi radyo çekimi süper
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname2040

Gayet memnunum. Lakin android her cihaz da olduğu gibi stabilite sorunu var
    bazen bluetoth telefona bağlanmıyor
    nadiren de olsa ekran kapkara kalıyor rest atınca (cihazı açıp kapatma tuşu var ama sadece uykuya alıyor)
    düzeliyor. sanırım 6.1 yüklü zamanla yazılımı güncelledikçe hatalar azalıyor.
    Mevcut imkanlar dahilinde bu tür cihazlar arasında en iyisi bu
    özellikle ses kalitesi radyo çekimi süper

yazilim guncellemeyi nasil yapıyorsunuz

• Arkadaşlar merhaba, bu cihazın 6.0 olanını aracıma 1 ay önce taktırdım.Takıldıktan bu yana Bluetooth her 3-4 günde bir kendi kendine deaktif oluyodu fabrika ayarlarına dönünce 1-2 gün sonra düzeliyodu.En son gene yaptı fabrika ayarlarına çevirdim ve cihaz 1 haftadır ne sd kart okuyo ne wifisi açılıyo ne Bluetooth çalışıyo ne de usb okuyor.Bu tarz bir şey geldi mi başınıza? Ergin bey yardımcı oldu sağolsun güncelleme dosyasını yolladı fakat sd kartı okumadığı için yükleyemiyorum.Yazılımsal bir problem diye düşünüyorum şimdi durduk yere orta konsolu bi daha açtırmak istemiyorum bi de bulunduğum ülkede servisi yok bu cihazın iyicene mağdur etti beni.Buna benzer bir şey başına gelen bir arkadaşım varsa nasıl çözdüğünü anlatırsa sevinirim

• OHAMARE kullanıcısına yanıt
    Cihazlardan bazıları Rockchip bazıları Autochips MCU'ya sahip. Üreticileri Çin - Şenzen'deki firmalar. Mesela SZ Maisun.
    Ayrıca Autochips (AC ile başlayan) MCU'ya sahip ürünlerin işlemcileri 4 çekirdekli yazıyor fakat 2 çekirdekli. Root yapıp yazılımla 4 çekirdekliymiş gibi gösterildiğini görebilirsiniz.
    Çinlilerin yaptığı diğer bir uyanıklıksa cihazı 4.4, 5.1 hatta 6.0 gibi göstermeleri; ama aslında Android yazılımlarının ACxxxx olanlarda hep 4.2.2 olması. build.prop dosyasına kafalarına göre sürüm yazıyorlar. Root erişimi alıp cihazı Android 10 bile yapabilirsiniz. Autochips çipli cihazları mesela Ownice markası kullanmayı bıraktı. c300 yerine C500 ve C200 lere güncelleme geliyor.

Eğer alacaklara benim tavsiyem RockChip ya da MTCD üretimi olan MCU'ye sahip cihazlardan almasıdır. XDA'da en azından farklı romlar ve modlar var bu cihazlar için. AC olanlar aslında MTK (MediaTek) ama MCU'leri TS olarak başlıyor. Doğru düzgün rom yok. Ownice C300 ün ROM'u çalışıyor ama onun da MainUI dosyası yüzünden fiziksel ses açma düğmesi çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtnb -- 7 Ekim 2017; 12:31:34 >

• iyi geçeler arkadaşlar.navigasyonu bugün kullanmam gerekti.trafik ışıklarına yaklaştığımda dıtdıt diye sinir bozucu bir ses gelmeye başladı.arka planda çalışan radyo ışıklara yaklaşınca sesle birlikte kesilmeye başlıyor.daha öncede birkaç defa olmuş ve kapatmıştım bugün nerden olduğu bir türlü aklıma gelmedi gece vakti olduğu içinde uğraşamadım.nasıl kapatabiliyoruz bilen varsa cevaplasın tşrkkürler.
  • Arkadaşlar cihazla ilgili tek sıkıntım obd2 Bluetooth bağlantısı yapamıyorum. Yabancı forumlarda da aynı konular mevcut. Bağlayabilen var mı? Cihaz Navimex 5.1.1

• OHAMARE kullanıcısına yanıt
    navimex 6.1 ile sorunsuz bağlanıyorum OBD'ye

aracı ilk önce telefonla OBD'ye bağlanmayı deneyin, telefonla bağlanıyorsa navimexlede bağlanır. Bazı araçlarda OBD cihazının sürümünden kaynaklı OBD bağlantı problemi olabiliyor.

Ben torque programı kullanıyorum sorun yok. Programı açmadan önce bluetooth menüsünden OBD cihazı ile eşleştirmen lazım

Anlık bluetooth bağlantı problemin varsa reset tuşuna basınca bağlanabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender200279 -- 13 Ekim 2017; 12:2:55 >
  • arkadaşlar aracımda navimex 9912 hd android kullanıyorum.4.4.4 yüklü bildiğimm kadarıyla obd yi destekliyor.bu obd yi nasıl kullanıyoruz.
  • arkadaşlar bugüne kadar bir sorun yaşamadığımı belirtmiştim ancak dünden beri araç çalıştığında ön kayıt kamerası otomatik kayda başlıyordu.dünden beri sd kartı takın uyarısı çıkıyor ve kayıt düğmesine bastığımda kayıta başlamıyor uzun uğraş sonunda gps kartını çıkarıp taktığımda sorun düzeliyor.ikinci sd kart ve usb yi çıkarıp taktığımda herhangi bir hareket olmuyor.gps karında sorun mu var.aceba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender200279

navimex 6.1 ile sorunsuz bağlanıyorum OBD'ye

aracı ilk önce telefonla OBD'ye bağlanmayı deneyin, telefonla bağlanıyorsa navimexlede bağlanır. Bazı araçlarda OBD cihazının sürümünden kaynaklı OBD bağlantı problemi olabiliyor.

Ben torque programı kullanıyorum sorun yok. Programı açmadan önce bluetooth menüsünden OBD cihazı ile eşleştirmen lazım

Anlık bluetooth bağlantı problemin varsa reset tuşuna basınca bağlanabiliyor

5.1 versiyonlarında güvenlik amaçlı obd2 sıkıntıları mevcut. xda-developer sitesinde de bu konu üzerinde çok durdular. Bazı odb2 aparatları çalışmıyormuş, siz nerden aldınız linki var mı?
  • merhaba arkadaşlar. aracım 2004 c-max. aracımın üzerinde navimex nav 9963 hd android 5.1 multimedya takılı cihaz arada kasıyor. bu yüzden aracıma 2 gb ramli multimedya takmak istiyorum.

navimex yeni 2 gb ram cortex A9 işlemci 16 gb rom lu android 7.1 multimedya çıkarmış bu cihazmı
    https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/navimex-9963-ford-focus-2-kare-android-7-1-2gb-ram-multimedya-navigasyon-teyp-307514369?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021047*58375872447*%7btype%7d*307514369*aud-393702509967:pla-79002696327&gclid=EAIaIQobChMIqr_SgsT31gIVScayCh18IAMsEAQYASABEgI_IfD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

yada

navix marka 2 gb ram cortex A53 işlemci 32 gb romlu android 6.0 multimedya bu cihazmı
    https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ford-focus-kuga-mondeo-android-navigasyon-multimedya-6-0-1-marshmallow-2gb-ram-32gb-8-cekirdek-302191371

ikisi arasında sizce hangisini tercih etmeliyim? fiyat olarak ikisi de aynı. sadece işlemci ve marka olarak bilgim olmadığı için tercih yapamıyorum. yada sizin başka bir cihaz tavsiyeniz varmı? yardımcı olursanız sevinirim.

• merhaba arkadaşlar 9955 HD model cihazım var. Radyo kanallarını ayarlıyorum. bir süre sonra kanallar sıfırlanıyor. arasıra arabayı çalıştırdığımda cihaz açılırken renault logosunda donup kalıyor. bazen de geri vitese geçerken ekran donuyor ondan sonra da radyo kanalları sıfırlanıyor. bu konuda bilgisi olan var mı? Başına gelen ya da başka birinden duyan varsa ve bilgi verebilirse sevinirim.
  • arkadaşlar navimex android multimedya focus 3 aracımda takılı dil Türkçe ancak otomatik park yazıları İngilizce tabi bazı kontrol ayarlarıda İngilizce navimex bu güne kadar bir çözüm bulamadı.anlamadığım bu tablet sayılır Türkçe dil destği var ve Türkçe aynı cihazda özellikler ve uygulamaların çoğu Türkçe iki uygulama İngilizce mantıken dili değiştirince hepsinin Türkçe olması gerekmez mi veya navimex bu kadar mı vurdumduymaz.aynı üründen farklı markalarda Türkçe bütün özellikler.cihazdan bugüne kadar memnunum bir kez bile sorun çıkarmadı tek taktığım bu park pilot ve kontrol ayarları.navimex ten ümidi kestim amatör olarak fomda çözüm bulabilen olabilir mi.sadece çözüm aramaya çalışma
  • Merhaba arkadaşlar
    2013 model Insignia aracımda Android 7.0 Yüklü Navimex kullanıyorum. Cihazdan çok memnunum.
    Tek sorum şu.
    Aracın önceki teybinde dış sıcaklık gösteriliyordu. Nette dolaştığım görsellerde navimex de gösteriyor. Fakat benim aracımda ana ekranda sıcaklık göstermiyor. Araçta dış sıcaklık sensörü var ve araç bilgilerine girdiğimde dış ortam sıcaklığını görebiliyoruz. Bunu ana ekrana nasıl getirebiliriz. Ayar menüsünde bulamadım

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: medevilfb

http://www.hepsiburada.com/navimex-honda-crv-old-nav-9988-hd-navigasyonlu-multimedya-sistemi-p-OTBLCNAV9988HD

bu ürün için arayüzü nasıl değiştirebilirim.

Dostum wince işletim sistemlilerde android gibi launcher yükleme vs olmuyor diye biliyorum.
  • Arkadaşlar yeni android launcher buldum daha güzel duruyor. Kesinlikle deneyin.

NaviMex Navigasyon Klübü

https://play.google.com/store/apps/details?id=altergames.carlauncher&hl=tr

• biraz önce navimex ten ergin beyle görüştüm hala park asistanına bir çözüm bulunamadığını söyledi.onun dışında bir sorun yok ama insanın morali de bozulmuyor değil.üstelik ben 1.5 yıl önce taktırmışım 4.4.4 ve son artık bitmiş.şimdi android 7 sürümleri var cihazdan memnun olsamda bunlar insanın canını sıkıyor.artık yapacak bir şey yok her ne kadar bütün android cihazlarda park asistanlarında Türkçe olan yok desede illaki vardır.
  • Arkadaşlar benim cihaz NAVİMEX 9994 HD android sistem lolipop 5.1 android var. yüklü cihazın ramı 1 gb nandiski 16 Gb. Ara sııra geri görüşkamerasındaki klavuz çizgileri takılı kalıyor ayrıca tv yayını fazla karlı olduğunda takılıyor. Acaba yeni android yazılım geldimi bizim cihazlara.
    saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.