Şimdi Ara

[NASIL YAPILIR][REHBER] Android Rom Geliştirme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihaz dosyaları her rom için geçerli değildir o roma uygun cihaz dosyalarını bulmanız gerekir. Fakat bir yöntemle cihazın dosyalarını roma uygun hale getirebilirsiniz.
  • CrOaTaN kullanıcısına yanıt
    Acaba aospnin cihaz dosyalarını nasıl bulacağız. Varmı bir yöntemi. O bahsettiğiniz yöntem ile mi aicip rom derlediniz kusura bakmayın biraz soru bombardımına tuttum sizi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gungorce kullanıcısına yanıt
    aicp nin g3 için cihaz dosyaları vardı zaten herhangi bir işlem yapmadım. Aosp yi açıkçası bilmiyorum ancak neden aosp? cm de aosp zaten, hatta aicp de aosp :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrOaTaN

aicp nin g3 için cihaz dosyaları vardı zaten herhangi bir işlem yapmadım. Aosp yi açıkçası bilmiyorum ancak neden aosp? cm de aosp zaten, hatta aicp de aosp :)

CM AOKP AİCİP bu üçünüde kullandım. Birazda saf oynama olmamış birşeyler denemek istiyorum. Birazda macera işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gungorce -- 10 Şubat 2016; 21:14:28 >
  • Google play edition istiyor sanırım arkadaş. Olsa ben de kullanırım. Tertemiz valla. :)

• Benim merak ettiğim bu kaynak kodlarını derledikten sonra ortaya ne çıkıyor? rom zipi mi oluşuyor direkt olarak? sistem apk dosyaları nasıl oluşuyor mesela arayüzdeki png dosyalarını ne oluşturuyor yada nereden geliyorlar?
  • Aynen hocam google play editiondan bahsediyorum. Mis gibi kullan. Umarım yapabilirim hafta sonu denemeye başlıyacağım. Bakalım sonuç ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gungorce -- 12 Şubat 2016; 0:17:35 >
  • ilkerk88 kullanıcısına yanıt
    Evet direk zip olusturuyor. O dosyalari zaten indiriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrOaTaN -- 12 Şubat 2016; 0:50:04 >
    Su an dirty unicorns isimli romun reposunu indiriyorum(Yalniz bayagi dosya indiriyor su an 21 GB indi ama hala bitmedi).Rom tamamen aosp tabanli, CM in G3 icin olusturdugu dosyalari kullanarak derlemeye calisacagim.Gelismeleri paylasirim.
    Burdan da ttnete akk dolayisiyla sevgilerimi iletiyorum.

• G3 için deneyin bir yapmayı Google romunu. Eğer başarabilirseniz boş bir zamanımda D802 için derlerim.

hocam bende aosp yi cyanogenmod sistem kodları ile derlemeyi düşünüyorum. Cm
    de aosp tabanlı sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gungorce -- 12 Şubat 2016; 7:29:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gungorce

hocam bende aosp yi cyanogenmod sistem kodları ile derlemeyi düşünüyorum. Cm
    de aosp tabanlı sonuçta.

Derlersin de CM'de bir ton fazla kod var. Onu ne yapacaksın ? Baya ugraştırır seni.

• Bakalım araştırmaya devam ediyorum. Bulamaz isem mecbur cm ye kaldım http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-android-source-project-t3134603. Burada cihaz kodlarını yayınlamiş galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gungorce -- 12 Şubat 2016; 13:56:01 >
    Ne yaptin hocam? Ben dirty unicorns romunu derleyemedim cunku bir suru hata aldim.

• Evet arkadaşlar Bliss rom derledim Lg G3 için. Bliss romun G3 için olan cihaz dosyalarını kullanmadım Cyanogenin G3 için olan dosyalarını kullandım.

Bu siteden indirip deneyebilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-t3316967
    valla hocam aosp kaynak kodlarını bulamadım. Bende daha farklı bir rom arayışına girdim. Ama derleme yaparsam cyanogen cihaz kodlarını kullanacağım orası kesin.
    edit: Hocam çok özür dilerim zaten aosp kaynak kodunu vermişssiniz uzun zamandır konuya girip mesaj bile okumuyordum ben hemen aosp kaynak kodlarını indireyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gungorce -- 20 Şubat 2016; 8:17:36 >
  • Şu sorunu aldığımdan dolayı bir türlü ilerleyemedim

Bu mesaja eklenen görseller:

[NASIL YAPILIR][REHBER] Android Rom Geliştirme
    repo sync

Yazip indirme islemi baslayacaktir

• quote:

Orijinalden alıntı: CrOaTaN

repo sync

Yazip indirme islemi baslayacaktir

Hocam teşekkür ederim indirme başladı. Bİr sorum daha olacaktı cihaz kodu olarak cyanogenmodun lg g3 için hazırlamış olduğu kaynak kodu ile derleyebilirm değilmi.
    evet hata vermezse derleyebilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.