Şimdi Ara

Nasıl Yapılır ? Hangisi Daha Mantıklı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, gearbest gibi sitelerden alışveriş yapacağım.
    Bu alisverisleri en kısa ve güvenilir yoldan nasıl yapabilirim ?
    Kargo süreci nasıl olur ?
    Gümrükte takılır mı ?
    Bu konu daha önceden açılmış olabilir ama bulamadım.
    Not: gearbest'ten 2adet Xiaomi Red Mi Note Pro ve bir kaç ürün alacağım toplamda 420$ yapiyor, almak istediklerim Türkiye'de yaklaşık 1800Tl'ye satılıyor. Gümrük vergisi vs çıkar mi? Tr'den almak mi daha mantıklı olur oradan gearbestten mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefon yasak gumrukten gecmez.

• Gearbest başlığı bulunuyor, kargolarla ilgili başlık bulunuyor, yurtdışı alışverişi ile ilgili başlık bulunuyor, amazon başlığında vergiyle ilgili her şey bulunuyor yeni konu açıyorsunuz, her şey armut piş ağzıma düş olmaz

• Kitmaker kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım ne bu şiddet bu celal bu forum sanada yeter banada bunu aklına iyi yaz. Dedigin şeyleri Bulabilseydim açmazdım zaten konuyu. Şu forum çok güzel ama arada bir troll gibileri çıkıp şu var bu var bunu yeniden konusmaya ne gerek var deyip ortamı geriyor ya inan ki o zaman çekilmiyor. Ben saygı kuralları icinde birşey sordum sorduğum gibi cevap beklerdim.

• sosyalkafa kullanıcısına yanıt
    Ben de sevmem aslında böyle laf söyleyenleri abartıldığı zaman ancak bu konuda haksızsın.

Sorduğun sorular gerçekten de 100 kişinin sorduğu soru. 2 aramayla bulurdun bunları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyalkafa

Arkadaşım ne bu şiddet bu celal bu forum sanada yeter banada bunu aklına iyi yaz. Dedigin şeyleri Bulabilseydim açmazdım zaten konuyu. Şu forum çok güzel ama arada bir troll gibileri çıkıp şu var bu var bunu yeniden konusmaya ne gerek var deyip ortamı geriyor ya inan ki o zaman çekilmiyor. Ben saygı kuralları icinde birşey sordum sorduğum gibi cevap beklerdim.

aradım diyorsun ya yalan olduğu o kadar belli ki... neyse sinirlerimi bozamam belli ki çocuksun daha
  • Arkadaşım yalan mi söyleyeceğim aradığımı bulamadım. Çocuk demissin benim oğlan güldü cevabiniza:)

• System32.dll S kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun abartmış olabilirim ama böyle cevap gelince karşıdakine ne söylesem diye düşünüyor insan sonra içinden geldigi gibi salıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: System32.dll

Ben de sevmem aslında böyle laf söyleyenleri abartıldığı zaman ancak bu konuda haksızsın.

Sorduğun sorular gerçekten de 100 kişinin sorduğu soru. 2 aramayla bulurdun bunları.

Mesajımda tartışma başlatacak veyahut sert dilli bir ifade bulamadım. Sizi de tenzih ederim gereksiz yere atarlananlar olabiliyor ama dediğiniz gibi bu mesajlar durmadan soruluyor. Ramazan günü sinirliyiz bahanesine sığınmayacağım ama aynı şeyleri görmek için de foruma girmiyoruz, armut piş ağzıma düş derken de bunu kastettim.
    Mesajda genele de cevap verdim, hepsini üstünüze alınmayın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.