Şimdi Ara

nasıl genç tarifeli olurum? acil... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
1
Favori
60.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

Senin işin hallolmadı mı Raportor? Ben de PM attım 10K ya 3 gün önce "nasıl yapıcaz" diye ama hala ses yok.

Bir de aklıma şu geldi. Diyelim yoldan geçen bi genci çevirdik ve bize yardım etmek için genç tarifeye geçmemize aracı oldu.

- Bir süre sonra turkcell', arasa ve "benim eski bildirdiğim hattın genç tarifesini kaldırın, onun yerine şu numarayı yapın" dese bizim durumumuz nolur?

- "Ben geçenlerde hattımı genç tarifeye geçirmiştim, bildiğiniz gibi bu hat benim ve hattın kaydını üzerime geçirmek istiyorum" dese nolur?

geçenlerde görüştüm kendisiyle ve bana fatura kesiminden sonra olacağını söyledi...sistem onay vermiş numaralara...bugün bir hattın faturası kesiliyor bakalım olacak mı, diğeri ayın 10 unda...

genç tarife geçmek için hat sahibi olmaya gerek yok...ilk dediğiniz olabilir...bizzay time gidip başvurarak sizin hattınızın genç tarifesini iptal edebilir...ikinci dediğiniz imkansız...hat sahibininde devir için orada olması gerekiyor...hat benim demekle olmuyor...

• HakikiVisco'nun yazdıgı örnekte ; o vatandaş gidip tim'e bu numara benim gençtarife'sini iptal edin demesiyle iptal edilmeyecegini düşünüyorum.
    cünkü oim'de bilgi güncelle kısmından gerçek abone bilgilerini günceller ve sorun olmaz sanırım.
    yanlış mı düşünüyorum Rapator?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypnosse

HakikiVisco'nun yazdıgı örnekte ; o vatandaş gidip tim'e bu numara benim gençtarife'sini iptal edin demesiyle iptal edilmeyecegini düşünüyorum.
    cünkü oim'de bilgi güncelle kısmından gerçek abone bilgilerini günceller ve sorun olmaz sanırım.
    yanlış mı düşünüyorum Rapator?

bende tam emin değilim ama başka bir hattı aynı kimlikle genç tarifeli yapmak istediğinde yapamaz...görevliye diğer hattın genç tarifesini iptal edip bu hattı genç tarifeli yapalım diyebilir...muhtemelende olur...
  • geçende bende kendisine pm attım no verdim ama cevap vermedi.
  • hayret bişi ya en son genç tarife yaptırdığım hatta 14.5 lira fatura geldi. oimden inceledim opsiyonsuz istediğim halde opsiyonlu gözüküyor hemen iptal ettim ama 2ay 14.5 geçmiş oldu... mh yi de aramadım kıllanıp niye senin üstüne 4tane genç tarfeli hat var falan deyip evdeki bulgurdan da olmayalım
    sizce arasam iptal ederler mi ki faturayı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

hayret bişi ya en son genç tarife yaptırdığım hatta 14.5 lira fatura geldi. oimden inceledim opsiyonsuz istediğim halde opsiyonlu gözüküyor hemen iptal ettim ama 2ay 14.5 geçmiş oldu... mh yi de aramadım kıllanıp niye senin üstüne 4tane genç tarfeli hat var falan deyip evdeki bulgurdan da olmayalım

120dk'lar ne oldu , kullanmadınız mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

hayret bişi ya en son genç tarife yaptırdığım hatta 14.5 lira fatura geldi. oimden inceledim opsiyonsuz istediğim halde opsiyonlu gözüküyor hemen iptal ettim ama 2ay 14.5 geçmiş oldu... mh yi de aramadım kıllanıp niye senin üstüne 4tane genç tarfeli hat var falan deyip evdeki bulgurdan da olmayalım

120dk'lar ne oldu , kullanmadınız mı?

yok hiç kullanmadım...

• şansınızı deneyin bi o zaman , arayın söyleyin.
    ama paket istemediginizi nasıl kanıtlıcaksınız.
    gerçi kullanmadıysanız ki kullanmamışsınız , belki bi güzellik yapar Turkcell:)
  • bakalım söz sizdeye yazdım ne cevap gelecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: konyalım
    geçende bende kendisine pm attım no verdim ama cevap vermedi.

Telefonu var mı arkadaşın, geçirmek istediğim hat varda, ilgileniyor mu bıraktı mı acaba!
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

quote:

bir kişi sadece bir hattı genc tarife yapabilir , durum bu değilmidir.
    hattı kimin kullandıgı önemli olmaksızın.

bir üstteki mesajımı okumadınız sanırım. öyle bir sınır yok. MH var diyor ama yok, aldırmayın ona ısrar edin. Bu konuda çok daha bilgili arkadaslar var umarım onlar yardım eder.

sınır olmayabilir ama sözleşme şartlarında bu var. 1 kişi 1 adet genç tarifeli hat kullanabilir. fazlası oluyorsa bunu yapan bayi suçludur. bir süre sonra eminim ki iptaller olur.

sınır yok derken bence sistemlerinde bir açık var. bu açığı kullanmak istemeyen bayi olmuyor diye muhabbeti kesiyor. müşteri ısrar etti diye sisteme giriş yapan ve bunu düzeltmeyen bayi ise bence hatalı iş yapmış oluyor.

benim bu olaydan anladığım bu yani :)

• hala genç tarifeye geçebiliyor muyuz? devam ediyor mu?
  • Ben şimdi genç tarifeli hazırkart hattımı faturalıya çevirmek istiyorum. Faturalıya çevirdiğimde de genç tarifeli olarak kalabilir miyim? Yoksa tekrar bir işlem mi yaptırmam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agemennon

Ben şimdi genç tarifeli hazırkart hattımı faturalıya çevirmek istiyorum. Faturalıya çevirdiğimde de genç tarifeli olarak kalabilir miyim? Yoksa tekrar bir işlem mi yaptırmam gerekiyor?

Ben hazırkarttan, faturalıya çevirdiğimde direk genç tarife olarak açmamışlardı. Önce herhanbir tarife 1 ay sonra genç tarifeye çevirmiştim. (1,5 sene önce)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

bir kaç gün önce, hazırkart kullanan arkadaşımı genç tarifeli yaptık.

hat babasının üstüne ama kendisi kullanıyor, 25 yaşından küçük.

4440535 i arayıp, sesli yanıt sisteminden, tarife işlemleri, genç tarifeye geçiş seçeneklerinden sonra
    TC kimlik no ve doğum yılı girildiğinde, müşteri temsilcisine bağlanmadan ücretsiz ve zahmetsiz bir şekilde genç tarifeye geçiliyor.

bilginize..

faturalı hattım için denedim ama genç tarife çıkmadı sesli yanıt sisteminde, sanırım sadece hazır kart için geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakansant

FATURALI genç tarifeye geçmek isteyen olursa PM atsın

pm
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakansant

FATURALI genç tarifeye geçmek isteyen olursa PM atsın

Selam nasıl geçiriyorsunuz, ücretsiz mi?
  • Ben yeni hattımı (faturasız) genç tarifeye perşembe günü geçirdim ; kimlik fotokopisini istedi ben de yanımda olmayınca tc yi verdim; eskisi gibi hiç bir ücret de talep etmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ALA-

Ben yeni hattımı (faturasız) genç tarifeye perşembe günü geçirdim ; kimlik fotokopisini istedi ben de yanımda olmayınca tc yi verdim; eskisi gibi hiç bir ücret de talep etmedi.

faturasız hatlar için 4440532 yi arayınca anında halledebilirsiniz.
  • 25 yaş üstü için ögrenci kimligi ibraz etmek gerekiyor sanirim .
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.